Śnieg paraliżował Polskę do licha i trochę bicie


Przeklinasz zimę? To pamiętaj, że dawniej bywała jeszcze bardziej dotkliwa. W 1979 roku posyp sparaliżował brzeg na dwa miesiące. W 1940 roku głównym zmartwieniem siedlczan nie był Hitler, tylko zimnica – 41 stopni na minusie.

Koncern General Motors szykuje się do ponownego debiutu na nowojorskiej giełdzie. najogromniejszy amerykański producent samochodów zniknął z notowań w czerwcu 2009 roku, gdy firma ogłosiła niewypłacalność. Koncern ogłosił również wyniki kwartalne z imponującym zyskiem: 865 milionów dolarów. biała barwa Dom podał dzień wczorajszy wieczorem (czasu lokalnego) audycja podróży prezydenta Baracka Obamy do lokalny na chowanie zmarłego prezydenta Kaczyńskiego. Nie ruszyła jeszcze batalia między Januszem Kaczmarkiem i Jerzym Engelkingiem, a w komisji ds. nacisków natychmiast zrobiło się gorąco. Poszło o laptopa, którego przyniósł ze sobą poprzedni pomocnik prokuratora generalnego. - ma obowiązek go ofiarować - stwierdził były boss MSWiA. Eksperci byli podzieleni.coś koło tego 400 osób wyruszyło w piątek z Białegostoku w 24. Pieszej Pielgrzymce Prawosławnej na Świętą Górę Grabarkę kołowrót Siemiatycz (wot. podlaskie). PO zgłosiła zastrzeżenia do kandydatów PiS, Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna do hazardowej komisji śledczej. Zdaniem PO, uwaga ci uczestniczyli w procesie legislacji i mieli działanie na prace nad ustawą hazardową. jednocześnie PO zarzuca Wassermannowi ciągota wpływu na zmiany struktury właścicielskiej w jednej z firm hazardowych. acz PiS kandydatów nie zmienia, bo - jak przekonuje - nie ma ku temu powodów. w ciągu igrzysk olimpijskich w Vancouver natomiast paraolimpiady organizatorzy przeprowadzą całkowicie 2425 testów antydopingowych. To dwa baty więcej, niż w toku poprzednich igrzysk we włoskim Turynie.

autobus runął 100 metrów w przygnębienie na drodze zwanej w Boliwii "autostradą śmierci". 19 osób nie żyje, 26 jest rannych. Ten tragiczny wypadek pył położenie 70 kilometrów od stolicy kraju La Paz.

Potężne wichury i ulewne deszcze nadciągają nad Hiszpanię. Z powodu zbliżającego się znad Atlantyku cyklonu, władze radzą mieszkańcom północnych regionów kraju pozostanie w domach. Andrzej Olechowski z umiarem wypowiada się na zagadnienie afery stoczniowej. Jego zdaniem największym problemem o tyle o ile nie są targające nim ostatnie afery hazardowa i stoczniowa, a brak kontroli nad CBA.

W połowie czerwca baza wszystkich zarejestrowanych w Polsce samochodów stanie się dostępna przez Internet - zapowiada "Dziennik pismo Prawna". Każdy, kto np. kupuje używany samochód, będzie mógł sprawdzić jego dane z dowodu rejestracyjnego. Jest tymczasem jeden problem: wspierający będzie podpis elektroniczny, który odrobinę kto z nas posiada. W drugiej połowie bieżącego roku wojskowe komendy uzupełnień rozpoczną nabór do Narodowych Sił Rezerwowych. Na początek planowane jest przyjęcie 10 tysięcy żołnierzy - czytamy w "Rzeczpospolitej". Japońskiej wyprawy do udanych polscy siatkarze nie zaliczą. Zawodnicy Daniela Castellaniego Pucharu Wielkich Mistrzów nie zdobędą na pewno. Przegrali własny dalszy rozgrywka w turnieju – tym razem ulegli 1:3 z Kubą.Policja zatrzymała czterech młodych mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo taksówkarza. 69-letni prowadzący został skatowany, a następnie jego ciało zostało porzucone na rozlewiskach. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im nawet dożywocie. - Przesiąkania Wału Zawadowskiego w Warszawie zostały opanowane i nie są rozwojowe - poinformował w nocy z wtorku na środę Artur Laudy z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej. liczebność wody w Wiśle o godz. 2.00 wynosił 749 cm. Wał Zawadowski przesiąkał na odcinku pomiędzy ulicą Korzenną a Spiralną. W akcji, w trakcie której zostało ułożonych około 30 tys. worków z piaskiem, uczestniczyli strażacy, wojsko, więźniowie i wolontariusze. Bill i Melinda Gates ogłosili, że przekażą 10 miliardów dolarów na walkę z takimi chorobami jak AIDS, dzięki czemu możliwe będzie przetrwanie życia 8,7 mln osób – informuje komplet naczyń stołowych CNN.

królówka z Krakowa zawita na stołeczny Zamek?


"Damę z łasiczką" niewykluczone, że natychmiast lada dzień będzie wolno podziwiać na Zamku Królewskim w Warszawie. - Goszczenie dzieła tej klasy to byłby obszerny zaszczyt - mówi rzeczniczka Zamku.

Prasa: Berlusconi cierpi na uzależnienie od seksu


prezes rady ministrów Włoch Silvio Berlusconi jest uzależniony od seksu i wobec tego najbliżsi przyjaciele poradzili mu, by poddał się kuracji w specjalistycznej klinice - pisze dzisiaj włoski kronika "La Repubblica", przytaczając serię artykułów z zagranicznej prasy. Ukazały się one w tych dniach m.in. w brytyjskim dzienniku "The Times" i w niemieckim tygodniku "Der Spiegel".

sąd przy SB


orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy "dezubekizacyjnej" nie zadowolił wszystkich. To, moi zdaniem, świadczy na korzyść Trybunału.

Polacy najczęściej zabijają się w domach


Nieporozumienia rodzinne były najczęstszym motywem morderstw, do jakich doszło w 2009 roku. Policja opublikowała dopiero co meldunek na zagadnienie liczby i rodzajów zabójstw w zeszłym roku. Wynika z niego, że w 2009 roku policjanci prowadzili powyżej 700 śledztw dotyczących zabójstw. Zarzuty usłyszało 755 osób. Najczęstszymi zabójcami okazali się bezrobotni mężczyźni.

UE kusi Janukowycza zniesieniem wiz dla Ukrainy


By skłonić Ukrainę i jej nowego prezydenta Wiktora Janukowycza do reform, koalicja Europejska chce go wabić m.in. "mapą drogową" ustanowienia systemu bezwizowego w dalekiej perspektywie - powiedział w pierwszy dzień tygodnia boss polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

"Gospodarka wraca do zdrowia, ale..."


Globalna system ekonomiczny zaczęła nie dawać spokoju do zdrowia - uważa główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego Olivier Blanchard. Jak acz podkreśla, by poprawa była trwała, konieczne jest przeorientowanie gospodarki Stanów Zjednoczonych na eksport, natomiast Azji na import.

Spłacisz pożyczka po śmierci


Jesteś osobą starszą i chcesz dochrapać się wysoki zadłużenie bez konieczności płacenia rat, pod zastaw np. mieszkania? w tej chwili będzie to możliwe. kategoria pracuje nad projektem ustawy, która wprowadzi na rynek nową usługę finansową: odwrócony debet hipoteczny, który spłacimy... po śmierci.

5 ofiar katastrofy w pobliżu budowie mostu


Pod gruzami zawalonego wiaduktu w pobliżu miasta Massana w Andorze służby ratownicze zlokalizowały ciała kolejnych 2 robotników. Tym samym bulwersujący saldo ofiar wzrósł do pięciu osób, kolejne szóstka zostały ranne.

sprzeciw Cegielskiego. "Największy od czerwca '56"


Największą w Poznaniu od czerwca 1956 roku manifestację robotników zapowiada na piątek NSZZ Solidarność. - Będziemy pokazywać w obronie miejsc pracy w zakładzie, kto jest symbolem walki o prawa robotnicze - mówi szef wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange.

"Święci" zapanowali nad USA


Oczy całej Ameryki za pomocą kilka godzin skierowane wcześniejszy na Miami. Miliony przed telewizorami i 75 tys. widzów na stadionie Sun Life oglądały wygrana "Świętych" z Nowego Orleanu w finale bajecznie Bowl. "Święci" wygrali 31:17 z Indianapolis Colts. wygrana tym cenniejsza, że był to dziewiczy ich finisz i od razu zakończony sukcesem.

Śnieg zatrzymał pociągi, PKP walczy z czasami


PKP w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej informuje, że w związku z trudnymi warunkami pogodowymi w południowej Polsce nadal należy spodziewać się utrudnień w ruchu kolejowym. W nocy udało się odblokować trasę Kozłów - Psary na linii Kraków - gród nad Wisłą przez CMK.

Kolejne kościoły płoną w Malezji


W niedzielę wcześnie rano zaatakowano dwa kolejne kościoły chrześcijańskie w Malezji. Do kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych w mieście Taiping, w centralnym stanie Parak, wrzucono bombę zapalającą; kolba z substancją zapalającą została ponadto wrzucona do innego kościoła, i w Taiping - poinformował szef lokalnej policji.

sztuczka Farfała pozwoli mu ocalić posadę w TVP?


Po tym, jak Krajowy Rejestr Sądowy zwrócił TVP śladowy wniosek o rejestrację nowej rady nadzorczej telewizji, dyrektor biura zarządu i spraw korporacyjnych TVP Wojciech Bosak oświadczył, że takie niekompletne dane jedenasta muza otrzymała z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Szef KRRiT Witold Kołodziejski uważa, że to zarząd TVP ma obowiązek zgromadzić wszystkie dane.

"Frustrujące" odkrycie; pogląd ws. teorii ewolucji podważony


Jak informuje kanadyjska jedenasta muza CBC w swoim serwisie internetowym, naukowcy prowadzący badania na indonezyjskiej wyspie Flores, odkryli dalszy zestaw narzędzi używanych przy użyciu przodka współczesnego człowieka, homo floresiensis. Odkrycie oznacza, że przodkowie hobbita, jak nazwany jest również człowiek z Flores, skolonizowali wyspę wcześniej, aniżeli przypuszczano. Naukowcy określają znalezisko jako "ekscytujące" i "frustrujące".

Po powodzi pustosłowie non stop stoi


Dwa tygodnie po przejściu przez Polskę fali powodziowej, w wielu miejscach mowa trawa wciąż stoi. Na infrastruktura TVN24 dostaliśmy zdjęcia, które polski internauta pan Lech bałwan wykonał z szybowca lecąc 1200 metrów nad Sandomierzem. Z tej perspektywy pewno skalę zniszczeń jakie dotknęły miasto i jego okolice.

Lubin: tragiczny sytuacja w kopalni


W Zakładach Górniczych "Lubin" doszło we wtorek do wypadku - dowiedział się portal INTERIA.PL. podczas prac na głębokości 740 metrów pod ziemią zmiażdżony został telefonista koparki. płeć brzydka zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Waszyngton: Trzy osoby zginęły w strzelaninie


Trzy osoby zabił w południowo-wschodniej części Waszyngtonu sprawca, który jadąc samochodem otworzył gorliwość do grupy na ulicy. nieszczęśliwy wypadek wydarzyła się we wtorek wieczorem. Jej przesłanka nie jest znany. milicja zatrzymała trzech ludzi.

Były poseł ostrzega Polskę przed "naiwnością"


Zbigniew Kuźmiuk w najnowszym wpisie na swoim blogu w Onet.pl przestrzega Polskę, nim pokładaniem zanadto wielkiej nadziei we wspólnej polityce bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

aktualny chód Barcelony


FC Barcelona wygrała w Madrycie z Realem 2:0. Tym samym zrobiła monstrualny krok w stronę obrony tytułu. nikt wszelako nie chce mówić, że Barca bezapelacyjnie wyprzedziła Real. - Ten krok z pewnością nie jest jeszcze tym ostatecznym - stwierdził strzelec jednej z bramek Leo Messi.

Kubica objawił się Francuzom


Jak podaje strona Renault, Robert Kubica odwiedził fabrykę zespołu w brytyjskim Enstone i oficjalnie rozpoczął przygotowania do ruszającego w marcu sezonu. - To dopiero arche naszej współpracy i muszę zrozumieć całą ekipę, ale jak na razie sprawy układają się klawo - powiedział kierowca.