On ma bombardować bramkę Szmala


Hiszpanie obawiają się meczu z biało-czerwonymi w drugiej fazie odbywających się na austriackich parkietach mistrzostwach Europy, ale podobnie mają kim straszyć. Sławomir mamona i polscy obrońcy baczną uwagę muszą podarować na doświadczonego Juanina Garcię Lorenzanę. W meczu z Polską skrzydłowy Barcelony przypuszczalnie ukończyć do historii hiszpańskiej piłki ręcznej.

zwierzchnik brytyjskiego oddziału Google'a bronił się za pośrednictwem komisją Izby gmin przed zarzutem o pasożytowanie na wydawcach prasy. komisja śledcza ds. afery hazardowej zbierze się po raz pierwszy po przerwie związanej z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Członkowie komisji zdecydują, czy na Chronos kampanii prezydenckiej zawiesić prace. W smoleńskiej katastrofie zginął m.in. śledczy z PiS Zbigniew Wassermann. 11 osób zginęło w meksykańskim stanie Guerrero w starciach pomiędzy wojskiem a "żołnierzami" karteli narkotykowych - poinformowała milicja lokalna w stolicy stanu, Chilpancingo. Tego samego dnia w tym samym stanie w innych incydentach zginęło kolejne 15 osób.Osoba, która przechorowała grypę, jest nuże odporna na tego wirusa i na ten sam gatunek grypy nie zachoruje - tłumaczył na antenie TVN24 Paweł Grzesiowski z Narodowego Instytutu Leków. Jak podkreślał, różne wirusy grypy zachowują się jednakowo i są "przewidywalnie". Trwająca inny doba wielka ofensywa wojsk NATO w Afganistanie spowolniła. Na swojej drodze żołnierze koalicji napotykają na miny i ogień snajperów. W operacji, której celem jest wyparcie talibów z ich ostatniego bastionu w rejonie miasta Mardżeh, w prowincji Helmand zginęło obecnie pięciu żołnierzy i ponad 27 talibskich bojowników Na warszawskim lotnisku Okęcie wylądował samolot z 30 ciałami ofiar sobotniej katastrofy samolotu prezydenckiego.

Dalajlama zdementował w środę w Rzymie rozpowszechniane w Chinach plotki o jego ciężkiej chorobie i rychłej śmierci. Tybetański głowa uczestniczył we włoskiej Izbie Deputowanych w 5. kongresie parlamentarzystów na zagadnienie Tybetu.

W pociągach Eurostar z Brukseli i Paryża do Londynu nie ma już wolnych miejsc na piątek i na sobotę. - To jest cyfra upominający dla rządu. jeśli w Poznaniu dochodzi do manifestacji to znaczy, że w państwie polskim jest byt złego - mówił w programie "24 godziny" Karol Guzikiewicz o piątkowej manifestacji w obronie miejsc pracy w zakładach Cegielskiego. Jego zdaniem "coraz bardziej widać, że ranga wyprowadził związki zawodowe na ulice", ponieważ nie chce wić się z nimi dialogu.

Banki coraz częściej wabią ofertą bezpłatnych wypłat z bankomatów. A klienci coraz to częściej przekonują się, że za "bezpłatną" wypłatę niemniej trzeba zrewanżować się - w zasadzie podczas zagranicznej podróży. poniekąd jeśli krajowy pula oferuje bezpłatną wypłatę w zagranicznych bankomatach, to po powrocie lepiej sprawdzić forma konta. ruszczyzna prezes rady ministrów Władimir Putin oświadczył, że ciała osób, które zginęły w sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154 zostaną przetransportowane do Moskwy. Tam odbędzie się ich identyfikacja. - może ona potrwać poniekąd szóstka tygodni - uważa spec z zakresu medycy sądowej prof. Bronisław Młodziejowski. Zbigniew Girzyński nie chce wystawy sztuki homoerotycznej w Muzeum Narodowym. - Nie można z sanktuarium kultury działać miejsca dla rozgrywek swoich małych interesów – argumentuje. – Posłom PiS bardziej odpowiadałaby ekspozycja o mężczyznach mieszkających z kotami, ale Rzeczpospolita Polska rzemiosło jest bogatsza – odpowiada Robert Biedroń.Francuscy policjanci odkryli w piwnicy jednego z domów na południu Francji arsenał broni. Jak się okazało broń należała do bojowników ETA - organizacji, która odpowiada za ostatnie zamachy na Majorce. Anita Włodarczyk pobiła rekord świata! Rzuciła młotem 77,96 metrów - najdalej w historii lekkiej atletyki! ostatni najlepszy wynik świata ustalono w sierpniu 2006 roku. Trzy lata później - zmieniła go dopiero co Polka. odznaczenie dla Włodarczyk jest w tej chwili pewny. bitwa o złoto wprawdzie jeszcze trwa. Po uroczystym odczytaniu bulli papieskiej i podpisaniu protokołu kanonicznego objęcia diecezji abp Józef Kowalczyk jest oficjalnie nowym arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski.

Del Piero jak dobre pik


Alessandro Del Piero jak dobre, 35-letnie włoskie wino. symbol Juventusu zdobył bramkę i zaliczył asystę, dzięki czemu "Stara Dama" pokonała Atalantę Bergamo. Polskich kibiców musi upajać dodatkowy pełny spotkanie w barwach sycylijskiej Catanii Błażeja Augustyna.

USA zaczynają chronić


zarządzanie Baracka Obamy ma idea na obniżenie rozdętego deficytu. Jak donosi "The Wall Street Journal", biała barwa Dom chce ograniczyć lukę w budżecie z przyczyny niewykorzystanym środkom z programu wsparcia dla systemu finansowego TARP, zwanego planem Paulsona. A sekretarz skarbu Thimoty Geithner mówi, że szczebel USA chyba będzie zaciągał mniejsze pożyczki aniżeli zakładał wcześniej.

nalot na włoską ambasadę


Prorządowa milicja irańska próbowała we wtorek natrzeć ambasadę Włoch w Teheranie - poinformował włoski minister spraw zagranicznych Franco Frattini.

Niemcy upominają: Pacta sunt servanda!


- konflikt gazowy pomiędzy Rosją i Białorusią musi pozostać naprędce rozwiązany - ocenił niemczyzna członek rządu gospodarki Rainer Bruederle po tym, jak prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka polecił zakazać przewóz rosyjskiego gazu na Zachód dzięki terytorium Białorusi.

Francuzi przyspieszają adopcję sierot z Haiti


Władze Francji starają przyspieszyć przewiezienie do swojego kraju haitańskich sierot, które zostały adoptowane przy użyciu francuskich rodziców - poinformował MSZ. Skrócenia procedur domagali się Francuzi, którzy jeszcze przedtem kataklizmem na Haiti złożyli konkluzja o adopcję.

W. Brytania: Tajemnicza kostucha dwóch Polaków


padlina dwóch Polaków znaleziono w piątek w dwóch różnych miejscach w Belfaście w Irlandii Północnej. Policja sądzi, iż mogli się znać, ponieważ mieszkali pod jednym adresem - podała telewizja BBC i media irlandzkie.

Dziennikarz wymusił łapówkę za milczenie?


Rumuńska milicja zatrzymała pod zarzutem szantażu i grożenia burmistrzowi miasta Zarand jednego z w najwyższym stopniu znanych dziennikarzy telewizyjnych w Rumunii dana Diaconescu. zatrzymany został ponadto jego producent - Doru Parv.

Sejm: basta poselskich wakacji; przełomowy dzień trójki posłów


- powinno się było wykonać spory wysiłek, by pogodzić potrzeby osób niepełnosprawnych i wymagania dotyczące remontu, ponieważ audytorium posiedzeń Sejmu jest uznawana za zabytek. Wydaje się jednak, że osiągnęliśmy w pełni umyślny pokłosie – powiedział w Sejmie Bronisław Komorowski.

Ostatnie pożegnanie profesora


- Żegnamy człowieka, jaki przeszedł do historii jak przebojowy uczestnik procesów, które zmieniły charakter nasz i Europy - tak Lech Kaczyński opisał profesora Krzysztofa Skubiszewskiego. List na pogrzebie byłego ministra spraw zagranicznych odczytał pryncypał kancelarii prezydenta Władysław Stasiak.

Rosja: Zamordowano komendanta milicji w Machaczkale


dowódca milicji w Machaczkale, stolicy Dagestanu na Północnym Kaukazie, został w piątek zastrzelony w mieście co do jednego z kierowcą i dwoma ochroniarzami - podały źródła milicyjne.

sąd oddalił pozew b. prezesa TVP pod Sejmu


niższa izba parlamentu nie musi przepraszać b. prezesa TVP Roberta Kwiatkowskiego za stwierdzenia raportu komisji śledczej ds. afery Lwa Rywina autorstwa Zbigniewa Ziobry, że b. dyrektor TVP był w grupie, która wysłała Rywina z korupcyjną propozycją do Agory - orzekł sąd Okręgowy w Warszawie.

Polacy chcą Franza


według badań Instytutu ARC rynek i Opinia, 55 odsetek Polaków w fotelu trenera reprezentacji widziałoby rodaka. Zdecydowanym faworytem społeczeństwa jest Franciszek Smuda. To na niego stawiają także internauci portalu tvn24.pl.

Papież: arywizm pokusą w Kościele


Benedykt XVI powiedział w czasie środowej audiencji generalnej w Watykanie, że oraz ludzie Kościoła nie są wolni od pokusy karierowiczostwa i pragnienia władzy.

Pięciolatka godzinami siedziała sama w gimbusie


piastunka i prowadzący gimbusa zapomnieli o swojej podopiecznej. Pięcioletnia Kinga z Różana koło Ostrołęki pięć godzin spędziła sama w pojeździe. - Nie mogę zrozumieć, jak nikt mógł nie zauważyć braku dziecka – mówi oburzona mama dziewczynki.

magazynowanie z pyłem


Jak wracają z azerskich mistrzostw Europy do Polski zapaśnicy? przez Hiszpanię. Wulkaniczny pył unoszący się nad Europą spowodował, że zamiast 2,5 tysięcy kilometrów pokonają w pewnym sensie dwa razy więcej. dwa razy dłuższą drogę pokonają ponadto dwa brązowe medale, które dla naszej ekipy zdobyły zapaśniczki.

Rodzice żądają zwrotów. Opłaty za przedszkola niezgodne z prawem?


"Gazeta Wyborcza": Uchwały gmin i w miejsce o opłatach za przedszkola są lawinowo uchylane za pośrednictwem sądy. "GW" wie już o kilkuset takich przypadkach. Rodzice zaczynają żądać zwrotu pieniędzy.

Chiny: Powodzie na południu, kilkadziesiąt ofiar


Powodzie i osunięcia się ziemi na południu Chin, spowodowane obfitymi opadami deszczu, pochłonęły co bynajmniej 53 ofiary śmiertelne - informuje filia Xinhua.

"Ziemia będzie coraz szafować szczątki"


Polki mieszkające w Smoleńsku od razu po katastrofie postanowiły przynieść ulgę jako tłumaczki w kontaktach między licznymi Polakami przybyłymi do miasta a Rosjanami. Reporterka programu "Polska i Świat" rozmawia z jedną z nich o tym, co przeżyła i co widziała.

Rosja potwierdza zatrzymanie żołnierzy ws. kart


Rosja potwierdziła wieczorem okoliczność zatrzymania kilku żołnierzy podejrzanych o ograbienia ciała Andrzeja Przewoźnika, jednej z ofiar katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem.

Ebi wróci do domu?


Ebi Smolarek wróci do Holandii? dokumentnie prawdopodobne. Według holenderskich mediów, trzeci teraz w tabeli ekstraklasy klub FC Utrecht rozważa przewożenie napastnika reprezentacji Polski.