kazus Polaków w USA: raport wytyka błędy


W coś koło tego rok po śmierci sześciorga zamieszkałych w Chicago Polaków, którzy zginęli w katastrofie samolotu turystycznego w stanie Wirginia Zachodnia, amerykańska Krajowa klaster Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) opublikowała meldunek o przyczynach wypadku.

delegat Bartosz Arłukowicz (SLD) sam zdecydował, że wykluczy się z przesłuchania koleżanki klubowej Anity Błochowiak zanim hazardową komisją śledczą - informuje "Gazeta Wyborcza". Na pokładzie samolotu, jaki w pierwszy dzień tygodnia rozbił się w Afganistanie było sześciu cudzoziemców - wśród nich trzech Brytyjczyków i Amerykanin. W dalszym ciągu trwają poszukiwania wraku maszyny, którą podróżowało powyżej 40 osób. Około 40 tys. rolników z całej polski uczestniczyło w niedzielę na Jasnej Górze w uroczystościach dożynkowych. Za ich pracę dla nasz dziękował m.in. prezydent Lech Kaczyński, wzywając także wszystkich Polaków do dumy z polskiej historii. W homilii biskup Jan Styrna apelował o istota żywa długofalowej polityki rolnej.pies z kulawą nogą nie może zarzucić mi bezczynności w sprawie stoczni. Zrobiłem wszystko, by doszło do prywatyzacji - powiedział "Kropce nad i" członek rządu skarbu Aleksander Grad. Zapewniając, że nie faworyzowano Katarczyków, przyznał jednak: - przypuszczalnie za wielce chuchaliśmy i dmuchaliśmy, przypadkiem urzędnicy zachowywali się nadmiernie służalczo pod inwestora. Huragan Jimena, szalejący w rejonie wybrzeży Meksyku, w nocy z środy na czwartek osłabł i przekształcił się w sztorm tropikalny. później jednak niesie obfite opady a oraz porywiste wiatry o prędkości dochodzącej do 110 km/godz. Ujawnia się kolejny chętny do kupna BZ WBK, i to do imentu polski: to Bank Polskiej Spółdzielczości. To zrzeszenie 259 banków spółdzielczych. I to one miałyby "zrobić zrzutkę", tak aby zebrać równowartość miliarda euro - ok. 1/4 sumy potrzebnej na zakup BZ WBK od irlandzkiego AIB - donosi "Puls Biznesu".

Jedna postać zginęła, a jedna została ranna, gdy pojazd osobowy wjechał w przystanek komunikacji miejskiej w Warszawie. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Banacha kwadrans przed południem.

Gubernator Portoryko Luis Fortuno zarządził w piątek wieczorem ewakuację ok. 1500 osób z rejonu Sabana Amelia na przedmieściach stolicy San Juan, dokąd płoną zbiorniki paliwa i ropy naftowej należące do Caribbean Petroleum Corp. (CPC), jednego z głównych dostawców produktów naftowych w Portoryko. wprzódy z tego rejonu ewakuowano nuże 350 osób. Na rynku amerykańskim ukazała się książka pt. "Hollywood's War With Poland, 1939-1945" (Wojna Hollywood z Polską 1939-1945) na przedmiot negatywnego obrazu Polaków w filmach amerykańskich w czasie II wojny światowej i źródeł tych nieprzychylnych stereotypów.

Dwa nowe programy zadebiutują w TVN24. coraz w sierpniu widownia zobaczą "Barometr" Marcina Leśkiewicza, wydawcy TVN24. Z kolei na początku września własny nieznany program "Babilon" zaprezentuje prowadzący m.in. program "24 godziny" Piotr Marciniak. Obydwie audycje będą nadawane na energicznie w weekendy. "Nasz Dziennik": W przyszłorocznych wyborach samorządowych Platforma Obywatelska rzuci rękawicę m.in. prezydentowi Poznania Ryszardowi Grobelnemu i włodarzowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi. Chciałaby przejąć władzę we wszystkich największych miastach. Co w żadnym wypadku 14 osób zginęło w Bangladeszu w wyniku zderzenia łodzi z promem na rzece w siedlisko kraju - podała policja.Po kilkunastokilometrowym pościgu śląscy policjanci zatrzymali czteroosobową grupę oszustów, którzy wykorzystując sfałszowane karty kredytowe, kradli pieniądze z bankomatów w Piekarach Śląskich. Oszuści to obywatele Rumunii, zostali już aresztowani. rosyjski weteran drugiej wojny światowej od 66 lat żyje z tkwiącą w głowie faszystowską kulą. W 1944 roku w Warszawie rusek Nikulin został zdziwaczały za pośrednictwem niemieckiego generała - informuje kronika "Komsomolskaja Prawda". - Celem konferencji była wykorzystanie – powiedział podczas zeznań przed sejmową komisją do spraw nacisków Janusz Kaczmarek.

Jest akcja ws. okrzyków o "żydowskim szowinizmie"


impreza ws. nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w czasie manifestacji, która odbyła się 11 listopada w Warszawie, prowadzi milicja pod nadzorem prokuratury.

zryw Warszawskie trwa na Facebooku


On ma na miano Kostek, ona ksywa "Sosna". Kochają się, ale los ich miłości chyba nie sprzyja. Szukają się, znajdują i jeszcze raz niszczyć w powstańczej Warszawie. A może nie w powstańczej, przeciwnie w wirtualnej? trudno mieć pewność, bo w historii Kostka i "Sosny" dawne czasy miesza się z najnowszymi technologiami. Oboje istnieją tylko w serwisie społecznościowym Facebook. A może nie tylko?

Dolny Śląsk: Zawalony strop, zatruci strażacy


Trzech strażaków ucierpiało w akcji ratowniczej w miejscowości Szklary Dolne na Dolnym Ślasku - informują służby ratownicze. Z objawami zatrucia dymem trafili do szpitala w Lublinie. Informacje otrzymaliśmy na platformę baza TVN24.

Dyplomatyczna najście na Falklandy


Odgrzany pod około 30 latach argentyńsko-brytyjski konflikt o Falklandy nabiera co chwila większego rozmachu. Prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner przekonuje, że stronę Buenos Aires trzymają wszystkie państwa Ameryki Łacińskiej.

"Proszę Boga, by przestało padać"


Co bynajmniej 81 osób zginęło w wyniku potężnych opadów deszczu, które nawiedziły brazylijski postać Rio de Janeiro. To najgorsze ulewy w Rio w ostatnich 30 latach. Prezydent kraju Luiz Inacio Lula da Silva powiedział, że prosi Boga, by przestało padać.

Senatorowie o dymku


Parlamentarzyści w dalszym ciągu walczą z dymkiem. izba wyższa parlamentu zajmie się poprawkami zaostrzającymi interdykt palenia w miejscach publicznych.

debel Kubota aktualnie w ćwierćfinale


We wtorek późnym wieczorową porą Łukasz Kubot i Oliver Marach awansowali do ćwierćfinału debla turnieju ATP w Santiago. Polsko-austriacka dwoje pokonała Juana Ignacio Chelę z Argentyny i Hiszpana Santiago Venturę 6:3, 7:6 (9-7).

Watykański kronika przenikliwie o zmarłym nobliście


"Antyreligijnym ideologiem" nazwał dziennik "L'Osservatore Romano" zmarłego w piątek portugalskiego pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla Jose Saramago. periodyk podkreśliła, że nienawidził on metafizyki.

D. Śląsk: niezwykłe rewelacja 640 m pod ziemią


cały odgniotek skalny ryby sprzed 230 mln lat znaleźli górnicy w kopalni miedzi w Lubinie (Dolnośląskie). To pozostałość po tzw. morzu cechsztyńskim, które swoim zasięgiem obejmowało znaczne obszary Europy Zachodniej i Środkowej

siostra Olewnika: Szukałabym pomocy z wyjątkiem Polską


Danuta Olewnik-Cieplińska powiedziała w czwartek w Olsztynie, że po swych doświadczeniach z organami ścigania, jakie miała po uprowadzeniu i zabójstwie brata Krzysztofa, teraz szukałaby pomocy abstrahując od granicami Polski.

Po kłótni z Evrą interweniuje Sarkozy


Awantury i wzajemne oskarżanie się - napięta aura we francuskiej drużynie zaniepokoiła prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego. Poprosił on minister zdrowia Roselyne Bachelot - pod kuratelą której znajduje się sport - by przedłużyła osobisty bytność na mistrzostwach świata w RPA i zapanowała nad sytuacją w piłkarskiej reprezentacji tego kraju.

tłuścioch rośnie, ale wolniej


system gospodarczy Indii rośnie - ale wolniej niż wcześniej i wolniej od oczekiwań. PKB Indii w czwartym kwartale ubiegłego roku kalendarzowego poszedł w górę o 6 odsetki rok do roku - analitycy spodziewali się wzrostu o 6,8 procent. W III kwartale system ekonomiczny Indii urosła o 7,9 procent.

Smuda nie chce wygryźć Leo, ale...


ktokolwiek trener ma życzenie raz w życiu znajdować się trenerem reprezentacji - rozmarzył się na antenie TVN24 Franciszek Smuda. Ale jak podkreślił, wcale nie chce wygryźć Leo Beenhakkera i obstawia, że w środę ze Słowenią wygramy 2:1.

UE: Polski komisarz przesłuchiwany


Wartości europejskie zawsze wcześniejszy mi bliskie, a jak członek rządu i posłaniec na Sejm w najważniejszych okresach transformacji lokalny miałem osobisty udział w polską drogę do gospodarki rynkowej - tak desygnowany na komisarza UE ds. budżetu Janusz Lewandowski napisał w kwestionariuszu przesłanym eurodeputowanym przed przesłuchaniem w Parlamencie Europejskim (PE).

Mucha: Nie ma pewności czy debaty się odbędą


- Debaty nie są tak do końca dogadane. Nie ma pewności, że się odbędą – poinformowała Joanna Mucha. chyba że choć do nich dojdzie, stawia na Bronisława Komorowskiego. Marek Migalski, bez niespodzianek, obstawia Jarosława Kaczyńskiego. – Ma starszy rangą audycja i jest na fali – przekonywał.

Al-Kaida wzywa do atakowania obiektów USA


pomocnik szefa jemeńskiego skrzydła Al-Kaidy zaapelował do członków i zwolenników organizacji, by atakowali na Półwyspie Arabskim wszelkie "interesy amerykańskie i pokrewne".

Pochowają szczątki ofiar z Malborka


W piątek na cmentarzu niemieckich żołnierzy w Glinnej niedaleko włosie odbędzie się pogrzeb powyżej 2 tys. niemieckich cywilnych ofiar II wojny światowej. szczątki ofiar odnaleziono w Malborku.

Chorwaci "naładowali" Włocha


25-letni makaroniarz Giuliano Razzoli na powoli zapamięta tegoroczne obrzęd Trzech Króli. ambasador Italii wygrał slalom w Zagrzebiu, odnosząc pierwsze danie zwycięstwo w karierze. - Doping wspaniałej publiczności niósł mnie do mety. Spełniło się jedno z moich sportowych marzeń - powiedział na mecie.

sejm zdecydował: nieomalże dosyć tego z paleniem, ale...


niższa izba parlamentu znowelizował w czwartek ustawę o ochronie zdrowia - przyjęte rozwiązania łagodzą pierwotne propozycje komisji zdrowia, podług których globalny interdykt palenia miał obowiązywać m.in. w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych.

Piloci: robili nam zdjęcia, bo mamy takie stare samoloty


- Ta flotylla wymaga wymiany, skoro technika tych samolotów naprawdę jest przestarzała - mówił w TVN24 płk Tomasz Pietrzak, ówczesny komendant specpułku obsługującego rządowe samoloty. Dodał, że na wielu lotniskach polskim maszynom, ze względu na ich wprawny wiek, robiono zdjęcia. - Podziwiano nas - mówił płk Pietrzak.