Obama podzielił pieniądze. Dusi niedostatek


ekonomia nad wszystko, na drugim miejscu Afganistan, a na ostatnim loty na Księżyc - tak wyglądają priorytety finansowe USA na przyszłym roku. Prezydent Barack Obama przesłał do Kongresu założenia budżetu, przewidujące, że w 2011 roku niedostatek zostanie zbity z rekordowych 1,56 bln dol do 1,27 bln dol.

To tytuł projektu realizowanego przez Europejską Grupę Doradczą z Kalisza w partnerstwie z Urzędem Miasta Włocławka. skierowany jest on do grupy 120 bezrobotnych kobiet z terenu powiatu włocławskiego. kategoria ma dla Aleksandra Gudzowatego propozycję nie do odrzucenia. chyba że biznesmen dobrowolnie wycofa się z EuRoPol Gazu, dostanie zgodę na realizację projektu Bernau-Szczecin, łączącego polski i język niemiecki platforma gazowy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". W Warnie najprawdopodobniej utonął krajowy podróżny - poinformowała bułgarska agencja BTA, powołując się na źródła medyczne."Chciałbym, żeby Lech Kaczyński się opanował i zrozumiał, że jeśli poniekąd konsoliduje pod swoim skrzydłami 20 odsetki PiS-owskiego elektoratu, to na arenie międzynarodowej wszyscy płacimy za te brednie" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Marek Siwiec. Eurodeputowany SLD reaguje w ten sposób na nieprzychylne komentarze prasy zagranicznej na słowa wypowiedziane przy użyciu Lecha Kazczyńskiego 1 września na Westerplatte. Nowoczesne laboratorium wyposażone m.in. w specjalne filtry, urządzenie do usuwania biozanieczyszczeń i platforma monitoringu otwarto w Warszawie. Będzie służyć do wykrywania najgroźniejszych wirusów i bakterii takich jak SARS czy patogeny grypy. Pieniądzy za stocznie w Gdyni i Szczecinie stopień nie zobaczy, bo jest sam sobie winien - mówi Paweł Poncylisz z PiS i zastrzega, że chciałby się mylić. Sławomir Nitras z PO w dalszym ciągu wierzy, że kasa natomiast wpłynął na konto Agencji Rozwoju Przemysłu. jeżeli nie, rząd będzie szukał nowego inwestora.

Funkcjonariusze Biura Ochrony z grubsza nie używali broni na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem - zapewnił naczelny BOR gen. Marian Janicki. Zaprzeczył też by zostali oni zawieszeni i zapewnił, że współpraca ze stroną rosyjską była dobra. Informację jakoby funkcjonariusze BOR nie chcieli sypnąć Rosjanom ciała Lecha Kaczyńskiego i strzelali w powietrze, za co zostali zawieszeni, podał piątkowy "Nasz Dziennik".

opinia w brazylijskim stanie Rio nakazał w czwartek zatrzymanie polskiego proboszcza oskarżanego o pedofilię. według opublikowanych w piątek fragmentów decyzji sądu 44-letni ksiądz miał odmienić dom parafialny w "erotyczne więzienie". - PiS chce wyjaśnić sprawy dotyczące tzw. afery stoczniowej na forum połączonych sejmowych komisji skarbu państwa i komisji gospodarki, a wówczas później zadecydować o ewentualnym złożeniu wniosku o powołanie komisji śledczej w tej sprawie - powiedział w na przestrzeni konferencji prasowej w Kielcach przewodniczący KP PiS Przemysław Gosiewski.

"Gazeta Wyborcza": Około tysiąca żołnierzy z amerykańskiej elitarnej 101. Dywizji Powietrznodesantowej wzmocni krajowy kontyngent w Afganistanie - dowiedziała się "GW".W drugiej połowie roku do prowincji Ghazni Amerykanie skierują baon piechoty. Jeszcze w życiu nasz dowódca nie miał pod swoją komendą aż tylu żołnierzy USA. kwota ofiar śmiertelnych w kopalni na Syberii Zachodniej, dokąd w nocy z soboty na niedzielę nastąpił wybuch metanu, wzrosła do siedmiu - poinformowało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Jest też czterech rannych. jeśli generał Jaruzelski będzie na pokładzie samolotu rządowego do Moskwy, wystarczy, że odczytamy to po prostu w charakterze ludzki, kurtuazyjny gest. natomiast usuwanie z tego jakichś wniosków, to prawdopodobnie za krocie - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Paweł Kowal.Kara w wysokości co więcej 12 milionów złotych, albo groźba dyskwalifikacją z europejskich pucharów - zanim takim dylematem stanął znakomitość Polski w piłce ręcznej VIVE Targi Kielce. Wszystkiemu winne nowe przepisy antyhazardowe. Dowódca sił NATO i USA w Afganistanie generał Stanley McChrystal został wezwany do Białego Domu, by wyłuszczyć się z wypowiedzi dla magazynu "Rolling Stone", w których drwi m.in. wiceprezydenta USA Joe Bidena. McChrystal wystosował obecnie przeprosiny. - W żadnym wypadku nie mieli prawa schodzić poniżej minimum tego lotniska. Są pewne reguły w lotnictwie pisane krwią. Co się stało, że niemniej schodzili niżej? - pytał na antenie TVN24 płk Stefan Gruszczyk, były przewodnik w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego.

Konsekwentni jak Wrocław


30 grudnia miasto Wrocław zerwało umowę z firmą Mostostal Warszawa na budowę stadionu - jednego z obiektów Euro 2012. Powód? Jak twierdzi prezydent Wrocławia: gigantyczne opóźnienia zagrażające realizacji przedsięwzięcia. wprawdzie nie przeszkodziło to tydzień wcześniej podpisać Wrocławowi z tą samą firmę wartego 310 mln złotych kontraktu na inną inwestycję.

Prokurator chce wbić Leppera na dwa lata


Dwa lata i trzy miesiące więzienia - takiej kary dla Andrzeja Leppera domaga się prokurator. Pięciu lat pozbawienia wolności akuzator chce jakkolwiek dla Stanisława Łyżwińskiego. W Piotrkowie prokurator wygłosił mowę końcową w niejawnym procesie w tzw. seksaferze w Samoobronie.

Beckham jedzie do RPA, ale piłki nie kopnie


pokiereszowany David Beckham będzie acz uczestniczył w mistrzostwach świata w RPA. barki Milanu, który zerwał ścięgno Achillesa, dostał propozycję dołączenia do sztabu trenerskiego Fabio Capello. pewno będzie pełnił funkcję menadżera, jak np. Oliver Bierhoff w kadrze Niemiec.

Odkrył węża boa na balkonie


Nie groźny przestępca, ale wąż boa przez ponad godzinę terroryzował jednego z mieszkańców Wiednia. Gad o długości 1,3 metra, zwinięty w kłębek wystraszył Austriaka na balkonie jego mieszkania. bezapelacyjnie bydlę usunął odważny policjant.

glina żąda odszkodowania: Rusza proces


poprzednio sądem okręgowym w Olsztynie ma rozpocząć się dzień dzisiejszy proces o odszkodowanie, którego domaga się Remigiusz M. - funkcjonariusz policji związany ze śledztwem dotyczącym sprawy Krzysztofa Olewnika. Za niezasadne zatrzymanie przez śledczych rok temu, chce 50 tysięcy złotych.

Polsko-polska wojna o Wawel


nieco dni po dramacie w Smoleńsku rusza spór o miejsce pochówku głowy państwa. Jego wynik będzie wręcz przeciwnie jeden: żadna ze stron nie wygra, a Polska przejdzie do historii jako państwo, które chociażby w obliczu tragedii nie jest w stanie znaleźć kompromisu - wytyka "Dziennik Gazeta Prawna".

Niszczyciele zacumowały niedaleko Westerplatte


Nie bar gratka dla miłośników marynarki wojennej szykuje się w ten koniec tygodnia w Gdańsku. Do miasta docierają okręty, które już w poniedziałek wezmą udział w manewrach NATO na Bałtyku.

Pogoda popsuła pokazy Air Show 2009


Kilkadziesiąt tysięcy miłośników lotnictwa zgromadziły Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2009 w Radomiu (Mazowieckie). Największą imprezę lotniczą w kraju popsuła choć pogoda i nie zaprezentowano wszystkich przewidzianych w programie lotów. przedsięwzięcie będzie kontynuowana w niedzielę.

Palec przyszyty, zatem odszkodowania nie będzie


Palec został przyszyty, dlatego rekompensata się nie należy. Taką opinię usłyszał Kazimierz cichy od austriackiej firmy "Benefia", w której wykupił ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa - informuje "Dziennik Polski".

Poważne oskarżenie dwóch gigantów technologii


Irańska opozycjonistka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Szirin Ebadi oskarżyła niemiecki koncern Siemens i fińską Nokię o dostarczenie do Iranu oprogramowania, które pomaga reżimowi w Teheranie w "represjonowaniu i cenzurowaniu " opozycji.

Spadł helikopter NATO


Co najmniej 14 osób, w tym żołnierzy NATO i sił afgańskich, zostało rannych na rezultat rozbicia się śmigłowca międzynarodowych sił w prowincji Zabul na południu Afganistanu.

dłoń Smudy nuże działa


W grze reprezentacji Polski obecnie pewnie "rękę trenera Smudy" - stwierdza Andrzej Dawidziuk, instruktor bramkarzy w sztabie Leo Beenhakkera. W środę Kraj nad Wisłą pokonała w towarzyskim meczu Bułgarię 2:0. - listwa reprezentacji wypada docenić jak najbardziej pozytywnie - pochwalił kadrę Dawidziuk.

rębacz niemal uciął sobie głowę


Ogromne szczęście w nieszczęściu proszek 22-letni drwal z Podhala. mało brakowało, a piła motorowa, którą ścinał drzewo, ucięłaby mu głowę.

język niemiecki okręt ostrzelał ścigacz piratów


w ciągu akcji przeciw piratom, prowadzonej przez niemiecką fregatę w Zatoce Adeńskiej, zginął w pierwszy dzień tygodnia panek podejrzany o paranie się piractwem. Jest to pierwszy zabity za pomocą Niemców w toku unijnej operacji walki z piractwem na tamtych wodach.

Prezydent chce angażować się w uroczystościach w Katyniu


biuro Prezydenta 27 stycznia poinformowała MSZ i ambasadę Rosji o tym, że Lech Kaczyński chce nadać udział w uroczystościach w Katyniu - powiedział prezydencki minister Paweł Wypych. MSZ podkreśla, że organizatorem uroczystości jest strona rosyjska.

Zima odchodzi przezornie


Następne dwa tygodnie przyniosą odwilż. W poniedziałek oblać lecz opady śniegu - po największej części na północy i wschodzie Polski, a wysoka temperatura wyniesie od -1 st. C do 3 st. C, to natychmiast pod koniec miesiąca będzie nad 10 stopni ciepła.

Gran Derbi w cieniu tragedii. Real bezsilny, Barca triumfuje


Piłkarze Realu Madryt przegrali u siebie z Barceloną 0:2 w szlagierowym meczu hiszpańskiej ekstraklasy. nim spotkaniem zawodnicy uczcili minutą ciszy pamięć 96 ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński

Kłopotliwa mowa Obamy w obliczu dramatu


Dzisiejsze orędzie o stanie państwa wygłaszane za pośrednictwem prezydenta Obamę będzie niemiłą niespodzianką dla milionów Amerykanów zmagających się z kryzysem gospodarczym. To głos obserwatorów amerykańskiej sceny politycznej.

Tusk: nie mieszajmy polityki z gazem


- Gaz w relacjach polsko-rosyjskich nie przypuszczalnie znajdować się i nie powinien być przedmiotem polityki, a zaledwie akuratnie pojętego wspólnego interesu; to oznacza, że jest szansa na rychłe finisz negocjacji i podpisanie kontraktu gazowego - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Rosji Władimirem Putinem.

USA: agresywny postęp liczby organizacji ekstremistycznych


liczba ekstremistycznych lub paramilitarnych organizacji wzrosła w Stanach Zjednoczonych ponad trzykrotnie w ciągu ostatniego roku, do czego przyczynił się m.in. wybór Baracka Obamy na prezydenta - wynika z opublikowanego w piątek raportu.