Turyści utknęli w największym budynku świata


dysfunkcja windy była przyczyną zamknięcia dla zwiedzających tarasu widokowego w najwyższym budynku świata, wieży Chalifa w Dubaju - poinformowała agencja AP. Drapacz chmur został uroczyście uczciwy dopiero co miesiąc temu.

Kilkadziesiąt koni trzymanych w strasznych warunkach - to kolejny ujawniony przypadek, podczas gdy homo sapiens znęca się nad zwierzętami. - To, co tam zobaczyłam, to był wstrząs - relacjonowała w programie "24 Godziny" miłośniczka zwierząt Krystyna Kukawska. PiS najprawdopodobniej nie wystawi Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Jego punkt mógłby zająć belfer Michał Kleiber, dyrektor Polskiej Akademii Nauk - wynika z nieoficjalnych informacji "Dziennika czasopismo Prawnej". zarówno "DGP", jak i "Rzeczpospolita" piszą też, że co zgodność z rzeczywistością kandydatem PO jest Bronisław Komorowski, niemniej jednak duża część polityków jego ugrupowania jest rozczarowana działaniami marszałka po przejęciu uprawnień po zmarłym tragicznie Lechu Kaczyńskim. Kapitan reprezentacji Wybrzeża ciało Słoniowej Didier Drogba, który wraca do zdrowia po operacji złamanego ramienia, był w sobotę u lekarza i nie trenował z zespołem. Nie wiadomo, czy zagra w pierwszym meczu WKS w mistrzostwach świata 15 czerwca z Portugalią.detalicznie 20 lat temu w wypadku samochodowym w okolicach San Diego zginął najwybitniejszy polski piłkarz w historii - Kazimierz Deyna. chodliwy "Kaka" lub, jak mówili Anglicy, "Kaz", w 102 meczach w reprezentacji strzelił 45 bramek. Po doprowadzeniu "Biało-czerwonych" do 3. miejsca na Mundialu w 1974 roku został uznany trzecim piłkarzem świata. Legendą został aktualnie za życia... Fala powodziowa na Wiśle wpadnie do Bałtyku pośrodku 14 a 15 czerwca, poinformował na konferencji prasowej IMiGW. Wcześniej Polskę nawiedzą upały i gwałtowne burze, które zaczną się natychmiast we środę. Szwedzcy żołnierze w toku swojego pobytu na ćwiczeniach w Niemczech uznali, że trzeba im się cokolwiek przyjemności. I zapałem zaczęli uczęszczać tamtejsze domy publiczne. To, co w Niemczech jest legalne, w Szwecji jest srogo zakazane. wojsko próbowała wojskowych ukarać, ale całkowicie nie znalazła ku temu podstaw.

Kradnie firmowy sprzęt, wynosi cenne dane o klientach, nie zawaha się podkablować informacji o warunkach przetargów - taki obraz polskich pracowników dają wyniki najnowszych badań firmy doradczej Euler Hermes, które przytacza "Dziennik gazeta Prawna". Często mszczą się oni w ten sposób za nieuczciwe, ich zdaniem, zachowanie szefa.

Mierzy 82 centymetry długości i do imentu nie boi się ludzi. Szczura-giganta odkryto w dżungli w Papui-Nowej Gwinei. dawny prezydent na czele wewnątrzpartyjnego konwentu konstytucyjnego? Taką funkcję Aleksandrowi Kwaśniewskiemu chce wysunąć propozycję SLD. Propozycja ma istnieć złożona w przyszłym tygodniu - informuje "Dziennik czasopismo Prawna". - To jest własny myśl przede wszystkim na zagospodarowanie Kwaśniewskiego - potwierdza w rozmowie z gazetą jeden ze współpracowników szefa SLD Grzegorza Napieralskiego.

Karabin AK-47 (popularny kałasznikow), dwa granaty, komp i wejrzenie przeciwczołgowa - to nagrody, jakie otrzyma 17-latek, jaki wygrał, zorganizowany przy użyciu ugrupowanie islamskich rebeliantów al-Szabab na południu Somalii, quiz wiedzy o Koranie i recytowania jego wersetów - poinformowała w sobotę filia Reutera. Na Węgrzech trwa walka z potężną powodzią. sprawa jest dramatyczna: ewakuowano obecnie kilka tysięcy osób, w tym tysiąc dzieci. Pod naporem wody zawaliło się kilkadziesiąt budynków. Włoski twórca Leonardo da Vinci okazał się być autorem obrazu, o którym sądzono wcześniej, że powstał dopiero w XIX wieku. Naukowcom udało się to ustalić na podstawie... odcisku palca słynnego włoskiego artysty – informuje serwis CNN.Ok. 50 działaczy Solidarności Stoczni Gdańsk rozbiło po południu miasteczko namiotowe w pobliżu domu premiera Donalda Tuska. Związkowcy domagają się dyskusji z szefem rządu na myśl przyszłości zakładu. Premiera i jego rodziny za pośrednictwem koniec tygodnia nie będzie wszelako w domu. Rakiety Patriot w Polsce aktualnie w przyszłym roku? szczebel zakończył ustalenia w sprawie statusu wojsk USA w naszym kraju - donosi "Polska". Nie ma przeszkód, by Waszyngton budował u nas instalacje wojskowe. - Wynegocjowaliśmy wyborny algorytm umowy - stwierdził dyrektor MON Bogdan Klich. Rosja ukrywa dokumenty dotyczce tzw. moskiewskiego procesu szesnastu - twierdzi "Nasz Dziennik".

Afganistan: dwoje interwencje polskich żołnierzy


Wybory w prowincji Ghazni przebiegły spokojnie; zabezpieczało je powyżej 6 tys. afgańskich policjantów i żołnierzy i żołnierzy polskich. Doszło do kilkunastu drobnych incydentów, w dwóch interweniowali polscy żołnierze - poinformował mjr Marcin Gil z sekcji prasowej polskiego kontyngentu Afganistanie.

Ksiądz w główny punkt małżeńskiego skandalu


Hiszpańska policja aresztowała jednego księdza tudzież 33 inne osoby, które zamieszane były w afera i organizowanie tak zwanych "małżeństw z rozsądku". W ten sposób głównie kolumbijscy imigranci, związani z handlem narkotykami, poślubiali obywatelki lub obywateli Hiszpanii, aby dzięki temu uzyskać możliwość legalnego pobytu w nowym kraju.

"Mam 16 lat, a politykę gdzieś"


platforma Obywatelska chce, by do urn poszli 16-latkowie. inicjatywa torpedują nauczyciele i sami uczniowie. – To głupota, pomimo tego my nie mamy wyrobionych poglądów politycznych. Mamy takie, jak nasi rodzice – mówi uczeń liceum z warszawskiego liceum im. Stefana Batorego.

doradca prezydenta "w szoku" po decyzji rządu


- To szokujące rozstrzygnięcie – powiedział w TVN 24 Adam Glapiński. konsultant gospodarczy prezydenta skomentował w ten sposób oświadczenie ministra finansów, który ogłosił, że deficyt budżetowy wyniesie 52 miliardy złotych.

złodziej utknął w kontenerze


Niepowodzeniem zakończyła się doświadczenie kradzieży ubrań z umieszczonego na ulicy kontenera. 18-latek chcąc wygrzebać rzeczy, zaklinował się.

Prezydent Brazylii: Widziałem go, ma się odpowiednio


Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva został w środę przyjęty w Hawanie przez historycznego przywódcę rewolucji kubańskiej Fidela Castro i oświadczył później, że jest on "w wybitnie dobrej formie". 83-letni teraz Castro spędził z prezydentem Brazylii poniekąd 2 godziny.

Wiceprezydent włosie rezygnuje z funkcji


Po rzędu trzech latach z funkcji zastępcy prezydenta szczecina zrezygnował w środę Tomasz Jarmoliński. Nie ma innych powodów tej decyzji jak zakończenie najważniejszego etapu zmian w dziedzinach społecznych i zamysł powrotu wiceprezydenta do zawodu - poinformowali na wspólnej konferencji prasowej prezydent szczecina Piotr Krzystek i sam Jarmoliński.

Wałęsa: lewica chce mieć w nim bohatera


Były przywódca "Solidarności" Lech Wałęsa ocenił w Berlinie, że europejska lewica chce mieć bohatera w Michaile Gorbaczowie i toteż podkreśla jego rolę w upadku komunizmu natomiast muru berlińskiego w 1989 r.

4-latek uderzony kluczem; jest w ciężkim stanie


Z ciężkimi obrażeniami głowy przewieziono do szpitala czterolatka, który w Czeladzi został uderzony kluczem, użytym blisko holowaniu autobusu.

Największa przedsięwzięcie antyterrorystyczna w historii


Antyterrorystyczna operacja, której wynikiem jest uznanie trzech urodzonych w Wielkiej Brytanii muzułmanów za winnych przygotowywania samobójczych zamachów z użyciem "płynnych bomb" w samolotach w 2006 roku, jest największa i najkosztowniejsza w historii brytyjskich służb - wskazują brytyjskie media.

jednostka pospieszny zmian w Kodeksie karnym


Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zapowiada, że prace nad projektem zmian Kodeksu karnego dotyczące wzmocnienia ochrony prawnej funkcjonariuszy publicznych będą prowadzone w ramach szybkiej ścieżki legislacyjnej.

Druga młode lata łódzkiego "Próchnika"


dawniej dotychczasowy tu zakłady Odzieżowe "Próchnik", w tej chwili powstaje tu Cross Point - biurowiec klasy A. niedaleko al. Rydza-Śmigłego 20 w Łodzi dobiegają prace wykończeniowe do środka budynku.

Co się zmienia od dziś?


Podwyżki cen papierosów, czy oleju napędowego to lecz niektóre zmiany, jakie przyniesie nam dziewiczy rok. W najbliższych miesiącach bez liku pracy będą miały banki, które w dużych ilościach zaczną opiewać nam bankomatowe karty. Mniej pracy mogą dysponować aczkolwiek instruktorzy szkół jazdy, bo Polaków odstraszać będą od nich wyższe ceny kursów. Sporo zmieni się oraz w życiu świeżo upieczonych ojców. Dlaczego? Przeczytaj.

Podnosi się liczebność wód


Trwająca od kilku dni odwilż powoduje stałe podnoszenie się stanu wód w polskich rzekach. Najszybciej rosnąć mają w najbliższych godzinach na Warcie, Bugu, Wieprzu i Odrze. Na Podkarpaciu w niektórych miejscach wata przekroczyła Stany Zjednoczone ostrzegawcze i ogłoszono tam pogotowie przeciwpowodziowe.

Izraelski "mesjasz" oskarżony o niewolnictwo


Goel Ratzon, samozwańczy izraelski mesjasz, stanął przedtem sądem. Od prokuratorów usłyszał zarzuty przestępstw seksualnych i niewolnictwa.

PO: zdążymy, mamy plan jak. PiS wątpi: Trzeba szanować Polaków


Są ważni i mniej ważni świadkowie, jednych komisja przesłucha w godzinkę, na wysłuchanie innych poświęci tożsamy dzień, a pracować będzie non stop, alias pięć dni w tygodniu - taki plan ma Sławomir Naumann z PO, członek męski komisji hazardowej. I jak przekonywał w "Fakatch po Faktach" w TVN24, tym sposobem zapisek zakończą pracę pod koniec marca. Beata Kempa z PiS nie ma chociaż wątpliwości, że PO i szef rządu tzw. afery hazardowej wyłuszczyć nie chcą. - wypada mieć uznanie Polaków - apelowała.

Chcesz przenikliwie inwestować? Musisz się być obcykanym


W środę wchodzi w obecność powoli oczekiwana rozkaz MIFID - przypomina "Dziennika czasopismo Prawna". Zgodnie z nitka klienci banków i instytucji maklerskich będą musieli mieć pełną umysł ryzyka inwestycji, na którą się decydują. To, czy ją mają, rozstrzygnie specjalna ankieta.

Media: Tusk napluł Putinowi do kieliszka


Do "naplucia zaproszonemu gościowi do kieliszka" porównuje pamiętnik "Izwiestija" wygłoszone z wykorzystaniem premiera polski Donalda Tuska 1 września na Westerplatte słowa, iż "radzieccy żołnierze nie mogli nikogo wyzwolić, bo sami nie byli wolni".

Kolejarze uratowali sarenkę


jeśliby nie prawa ręka ludzi, to bies mogłoby zginąć. Mała sarna utknęła w śniegu i omal nie zamarzła. Uratowali ją personel PKP Energetyka, którzy zauważyli sarenkę podczas usuwania oblodzenia sieci trakcyjnej.

Oni zginęli - lista


W samolocie TU-154, jaki w kilku słowach przedtem godziną 9 runął na ziemię 1,5 kilometra od lotniska w Smoleńsku leciała dubel prezydencka. z wyjątkiem niej na pokładzie znajdowały się inne najważniejsze osoby w państwie.