Premier się reklamuje: jestem singlem


Dla Silvio Berlusconiego kobiety są mało co jak atmosfera - konieczne do życia. w takim razie w ciągu spotkania z albańskim szefem z grubsza nie mógł sobie odmówić kokietowania dziennikarek z Albanii. - Jak wiadomo jestem singlem - wdzięczył się włoski polityk.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przybył dzień dzisiejszy do Watykanu na zupa wywiad z Benedyktem XVI. W niedzielę, wraz z wyborami prezydenckimi w trzech okręgach - katowickim, krośnieńskim i płockim odbywały się wybory uzupełniające do Senatu. Alicja zając startująca z listy PiS, lepsza połowa zmarłego senatora Stanisława Zająca, Michał Boszko z PSL i Leszek infanteria z PO będą następcami parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Chorzy, którzy chcą się dostrzec do specjalisty w warszawskim szpitalu okulistycznym, muszą wyliczać się ze sporymi utrudnieniami. Żeby zdążyć i nie oddalić się z kwitkiem, zanim budynkiem kliniki powinno się wzdrygać się już kilka godzin przedtem jej otwarciem. Bez względu na mróz. centrala szpitala, po interwencji reporterów "Prosto z Polski", zapowiedziała, że zmieni platforma rejestracji.- Wiedziałem, że nic złego nie zrobiłem – oświadczył ppłk Marek Miłosz (pilot śmigłowca Mi-8, który w grudniu 2003 r. awaryjnie lądował z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie). militarny został w poniedziałek uniewinniony od zarzutu sprowadzenia katastrofy lotniczej. - nader się cieszę. Temida od czasu do czasu się myli, ale tym wspólnie mam pewność, że się nie pomyliła - skomentował ten werdykt Leszek Miller. jeżeli w drugiej turze wyborów prezydenckich Donald Tusk spotkał się z Włodzimierzem Cimoszewiczem, jego wygrana byłaby minimalna. Na premiera głosowałoby 38 proc. badanych, na senatora – 34 proc. – wynika z sondażu GfK Polonia dla Rzeczpospolitej. Co więcej, dystans między notowaniami tych potencjalnych kandydatów z pewną taką nieśmiałością się zmniejsza. raz za razem więcej Polaków za granicą poszukuje pomysłów na polski biznes. wielce często decydują się oni na supozycja własnej restauracji. dzięki przedsiębiorczości emigrantów, rodzima gastronomia zaczyna prężnie poprawiać się w innych krajach. O polskich sieciach, które otwierają swoje lokale za granicą czytamy w dzisiejszym wydaniu "Dziennika prasa periodyczna Prawnej".

Brytyjski szef rządu Gordon Brown apelował w sobotę do wyborców, by przychylnie spojrzeli na Partię Pracy przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W czasie wiecu w Coventry zapewniał, że laburzyści wprowadzą zmiany na korzyść "wielu, a nie nielicznych".

Uproszczenie przepisów podziałało na szczodrobliwość Polaków. W rozliczeniach podatkowych za ubiegły rok o 35 proc. wzrosła ilość przekazana organizacjom pożytku publicznego w ramach 1 proc. podatku - donosi "Dziennik czasopismo Prawna". W tym roku trafiło do nich niemal 400 mln zł, alias o 100 mln zł więcej niż przedtem rokiem. - Słyszałem czasami komentarze, że większa część kompanii naftowych to zachłanne kompanie lub takie, których (nic) nie obchodzi, ale to nie przypadek BP. My dbamy o maluczkich - powiedział dziennikarzom w środę w Waszyngtonie szef BP Carl-Henric Svanberg. Maluczcy cokolwiek się obrazili.

Niezwykła dobry interes dla żeńskiej części kibiców skoków narciarskich. Mogą oddać prawdziwy złodziejstwo na austriackim mamucie. basta uwiecznić się na stronie internetowej i aktualnie można urządzać narty. No, mało co - organizatorzy konkursu lotów w austriackim Kulm wybiorą 30 pań. Ulewne deszcze padające w brazylijskim stanie Rio de Janeiro zebrały krwawe żniwo. W wyniku spowodowanych nimi osunięć ziemi, obecność straciło już 29 osób. Po tragicznej śmierci szefa BBN Aleksandra Szczygły do jego mieszkania weszło na prośbę rodziny zmarłego kilkoro przyjaciół. laptop ministra, o którego zaginięciu informowały media, był prywatny - oświadczyło BBN.Załoga prezydenckiego samolotu, kto rozbił się pod Smoleńskiem, nie otrzymała polecenia od znajdujących się na pokładzie VIP-ów, by koniecznie lądować na lotnisku "Siewiernyj" - donosi "Komsomolska Prawda". pismo powołuje się na bodziec "zbliżone do komisji śledczej". W sobotniej katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent RP. W Normandii aresztowano wojskowego szefa baskijskiej separatystycznej organizacji ETA Ibona Gogeascoecheę Arronategui - poinformowało hiszpańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Do zatrzymania doszło w niedzielę, w czasie wspólnej operacji francuskiej policji i hiszpańskiej gwardii cywilnej. CBA bada ewentualną rolę Zbigniewa Chlebowskiego w aferze w Zieleńcu. Według doniesień medialnych, były przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej miał brać udział Ryszardowi Sobiesiakowi załatwić w resorcie środowiska sprawę budowy wyciągu narciarskiego w Zieleńcu. o brzasku - jak dowiedzieli się reporterzy detektyw RMF FM - agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do ministerstwa środowiska.

Pitera: Giertych w PO? Niech złoży deklarację


Nie dziwować się Giertychowi, że to w końcu powiedział. (...) aliści Kaczyński upokarzał swoich współpracowników - powiedziała w Kontrwywiadzie RMF FM Julia Pitera.

kości Olewnika na razie nie budzą wątpliwości


Na obecnym etapie postępowania i badań z zakresu medycyny sądowej nie pojawiły się warunki mogące ulegać w wątpliwość wcześniejsze ustalenia, dotyczące tożsamości szczątków Krzysztofa Olewnika - poinformował mec. Ireneusz Wilk, pośrednik rodziny Olewników.

Afgański wojak zastrzelił Amerykanina i ranił dwóch Włochów


Afgański żołnierz zabił Amerykanina i ranił dwóch Włochów ze stacjonujących w Afganistanie sił międzynarodowych w ciągu strzelaniny w bazie wojskowej w prowincji Badghis na zachodzie kraju - poinformował makler afgańskiej armii.

Roman Hauser powołany na prezesa NSA


Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski powołał Romana Hausera na stołek prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zastąpi on na tym stanowisku Janusza Trzcińskiego, którego kadencja upływa w piątek.

Jeśli chcesz dla swojej szkoły zorganizować niezapomniane tanie wycieczki szkolne koniecznie sprawdź, co nasze biuro wycieczkowe przygotowało na bieżący rok. Mamy ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o tanie wycieczki szkolne a z nami przekonasz się, że wycieczki szkolne Warszawa wcale nie muszą być drogie. Również tanie wycieczki szkolne to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i niezapomniane przeżycia dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tanie wycieczki szkolne do Warszawy.

Niemcy: Wschód przegrał Hitler, a nie CDU, SPD czy FDP


Hans-Dietrich Genscher powiedział, że ma duże zrozumienie dla "wrażliwości Polaków" - narodu, "który raz po raz padał ofiarą mocarstwowych i hegemonicznych dążeń swych sąsiadów na Zachodzie i na Wschodzie".

Janukowycz: Usunę poziom Tymoszenko


Kandydat na prezydenta Ukrainy, lider prorosyjskiej Partii Regionów Wiktor Janukowycz zapowiedział we wtorek, że po zwycięstwie w wyborach prezydenckich odsunie od władzy szczebel swej konkurentki, premier Julii Tymoszenko.

mecz przegranych


Australia i Serbia wracają do domu. tymczasem kompleks z Antypodów, jaki wcale nie był faworytem, pokonał Serbię 2:1 i zdołał zniwelować się punktami z Ghaną. Z powodu słabszego bilansu bramkowego, Australijczycy wracają na osobisty kontynent. A Serbia - chociaż na mundialu pokonała Niemców 1:0, została najsłabszą drużyną grupy.

Polscy lekarze przyszyli rękę odciętą maczetą


Lekarzom ze szpitala w Trzebnicy udało się przyszyć rękę mężczyźnie z Krakowa - ustaliła reporterka RMF FM Barbara Zielińska. działanie trwała w przybliżeniu 10 godzin. Według lekarzy stan pacjenta jest ciężki, ale stabilny. Mężczyźnie udało się już poruszyć palcami przyszytej dłoni.

Podnoszą się po nawałnicy


Pozrywane dachy, zniszczone samochody, połamane drzewa i znów pustosłowie w domach – tak wygląda pejzaż po przejściu nawałnicy w okolicach Sandomierza. obfitość puder miara piłeczek pingpongowych. W Szymanowicach pod Staszowem zmarł mężczyzna przygnieciony przy użyciu drzewo. populacja aktualnie szacują straty

płatowiec spadł do morza. Wszyscy zginęli?


aeroplan typu Boeing 737-800 linii Ethiopian Airlines z 90 osobami na pokładzie spadł do morza u wybrzeży Libanu, od razu po swary z międzynarodowego lotniska w Bejrucie. Prezydent Libanu Michel Suleiman na razie wyklucza, że był to zamach.

Grabarze handlowali protezami zmarłych


Włoska policja aresztowała trzech inspektorów władz miejskich i czterech grabarzy, którzy zajmowali się od lat ograbianiem cmentarza municypalnego; handlowali m.in. protezami zmarłych.

Kraków walczy z Watykanem? "Nieporozumienie"


W którym mieście odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II? Włoska "La Repubblica" pisze, że w tej sprawie trwa "próba sił" pośrodku Krakowem a Watykanem. To nieporozumienie, ocenia włoski wysłannik Polskiego Radia Marek Lenert.

NIK odsłania prawdę o wojskowej straży pożarnej


ochrona przeciwpożarowa wojskowych nie jest wystarczająca - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Inspektorzy zbadali całą strukturę straży wojskowej i stwierdzili, że nie spełnia ona swoich podstawowych zadań.

Watykański bank zamieszany w aferę korupcyjną?


Trwa kontrola kont w watykańskim banku Ior - informuje "La Repubblica". według dziennika operacja jest efektem dochodzenia w sprawie korupcji w sąsiedztwie przetargach na organizację szczytu G8. badanie wykazało powiązania bohaterów afery z przedstawicielami Watykanu.

"W Pędzącym Króliku rozmawiałam o CV, a nie o CBA"


tata nie próbował mi urządzać na lewo pracy w Totalizatorze Sportowym. puder moje CV, ale nie wiem komu je przekazywał - oświadczyła zanim komisją hazardową Magdalena Sobiesiak. Przyznała jednak, że wiedzę o konkursie mogła być wyposażonym coraz poprzednio ukazaniem się ogłoszenia w gazecie. W swoich rozmowach z asystentem byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego i byłym szefem Totalizatora Sportowego - nt. starania się o pracę - nie widzi nic złego.

Spyker bierze Saaba


Saab w końcu uratowany. Szwedzką markę we wtorek zdecydował się w końcu odkupić od General Motors Spyker - holenderski fabrykant luksusowych wyścigówek, posiadający głównie rosyjskich udziałowców. - To świetna wiadomość - nie krył zadowolenia John Smith, wiceprezydent GM.

chmura pyłu zostanie nad nami na dłużej


chmura pyłu, która przykryła Europę po wybuchu wulkanu na Islandii mija Polskę, ale niezmiernie powoli. wedle prognoz, część przednia chmury jest w tym momencie na południowo-wschodnim krańcu nasz i później zmierza w kierunku Węgier, Ukrainy i Rumunii. Z powodu niezbyt silnego wiatru duża akt pyłu, który jest nad Polską, przypadkiem pozostawać z nami dłużej. profil wiatru się zaś nie zmienia, co oznacza, że pył znad Islandii dalej będzie do nas napływać.

Księża apelują: z grypą nie idź do kościoła


Czujesz się źle? Nie idź do kościoła! - chyba że tuz czuje, że łamie go w kościach, że zaczyna chorować, to w nazwa przykazania miłości bliźniego po prostu winien pozostawać w domu - zaapelował do wiernych ks. Jarosław Kwiecień, wyraziciel diecezji sosnowieckiej.

Kolejne podejrzane zgony


W szpitalu MSWiA w Łodzi zmarł pacjent, u którego uprzednio stwierdzono wirusa AH1N1 - dowiedziała się TVN24. Ostateczną przyczynę śmierci ustali natomiast wówczas wydział zwłok zmarłego mężczyzny. Z kolei krakowski Sanepid zlecił badania na istnienie A/H1N1 u zmarłego w nocy z soboty na niedzielę 26-letniego mężczyzny.

Sikorski: to trąciło XIX-wiecznym patriarchatem


- To trąciło XIX-wiecznym patriarchatem. Janusz Palikot powinien się z tych słów wycofać. Jestem pewien, że z tej wypowiedzi Komorowski nie był usatysfakcjonowany - mówił Radosław Sikorski w programie "Kropka nad i" w TVN24.