Sprzedali tysiące lewych praw jazdy


nagana kierowania zorganizowaną grupą przestępczą usłyszał dawny zwierzchnik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach Piotr W. gorsza połowa został aresztowany w czwartek w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie. Był jedną z osób odpowiedzialnych za wydawanie fałszywych norma prawna jazdy. dokument kosztował od 3 do 4 tys. złotych, i by go być w użyciu zdający nawet nie musiał pojawić się na egzaminie. W sprawie zatrzymano obecnie 33 osoby.

opinia Okręgowy w Koszalinie (Zachodniopomorskie) zdecydował we wtorek o złożeniu do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku (Pomorskie) wniosku o tymczasowe aresztowanie sędziego w stanie spoczynku Marka W. Rejestratory zapisujące pertraktacje w kokpicie prezydenckiego Tu-154 zarejestrowały głos osoby, która nie należała do ścisłej załogi samolotu - dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy śledczy RMF FM. W nocy z piątku na sobotę w przedsionku krypty Józefa Piłsudskiego pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu rozpoczął się montaż sarkofagu pary prezydenckiej.W Rosji odnotowano dwa zupa śmiertelne przypadki grypy A/H1N1 - ogłosił centralny lekarz higieniczny Federacji Rosyjskiej Giennadij Oniszczenko. Poinformował on, że w Kraju Zabajkalskim na Syberii, regionie graniczącym z Mongolią i Chinami, umarlak dwójka kobiety, u których stwierdzono nową grypę. Wysyłasz z firmowego komputera prywatne e-maile i skarżysz się w nich na swojego szefa? Możesz być wyposażonym problem. Jak pisze "Dziennik pismo Prawna", aż 65 proc. pracodawców sprawdza konta mejl i komputery swoich pracowników. Jesteś bankowcem lub informatykiem? Uważaj tym bardziej, bo należysz do grup, które są na ogół inwigilowane. W Polsce przygotowania do Euro 2012 przebiegają zgodnie z planem, na Ukrainie - z poślizgiem. Taką informacją z szefem Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem podzielił się prezydent UEFA Michel Platini.

Wiktor Juszczenko i Julia Tymoszenko przyjadą do własny samochodem, a Angela Merkel jedzie z Lizbony do Berlina autobusem. całość z wykorzystaniem wciąż unoszący się nad Europą pył wulkaniczny. Możliwe, że kanclerz Niemiec w ogóle nie dotrze do Polski.

wojsko Tajlandii - obawiając się nowych zamieszek - chce przedłużenia o siedem dni godziny policyjnej w Bangkoku i 23 innych regionach kraju - poinformował w poniedziałek ambasador sił zbrojnych. W najbliższy poniedziałek rusza nabór do stołecznych przedszkoli. Zdaniem wielu rodziców trzylatków, może jednak istnieć niezmiernie trudno uzyskać położenie w placówkach - informuje "Metro".

35-letni alpejczyk Didier Cuche może stracisz szanse udziału w igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Podczas piątkowych zawodów w Kranjskiej Gorze szwajcarski zawodnik złamał kciuk prawej ręki i w sobotę czeka go operacja. Co dziesiąta policyjna interwencja dotyczy domowej przemocy wobec dzieci - wynika z danych Komendy Głównej Policji. W maltretowanie małoletnich wymierzona jest kolejna model kampanii "Kocham. Nie biję!". Zaangażowali się w nią kadry polityki i showbiznesu. w czasie prac nad kontrowersyjną ustawą zakazującą palenia wyszło, że handel ostatnim hitem walczących z nałogiem, czyli e-papierosem, żyje swoim życiem. I troszkę kto potrafi powiedzieć, czym no tak jest ów przedmiot. W końcu tym samym Sejm odpuścił sobie problem. A koncerny tytoniowe dostrzegają konkurenta i podnoszą alarm.Amerykański Urząd Imigracyjny nie zamierza deportować kobiety, której córa na spotkaniu z Pierwszą Damą USA Michelle Obamą powiedziała, że pierwowzór jest w Stanach Zjednoczonych nielegalnie. Dla nich 2,6 tys. złotych to kwota jak z bajki - koniec pomyśleć, ile słodyczy i zabawek wolno za nie kupić! Taką sumę znalazła piętka dzieci z Białegostoku. finanse wprawdzie oddały policji. Po demokratycznym głosowaniu, co ze znaleziskiem zrobić. Wiesz, ile piłeczek golfowych zmieści się w szkolnym autobusie lub jak przygotowywać pomysł ewakuacyjny dla miasta San Francisco?. Nie? To nie masz czego uganiać się w Google, pracy tam nie dostaniesz. serwis blog.seattleinterviewcoach.com opublikował najciekawsze pytania, jakie padły podczas rozmów o pracę w internetowym koncernie. Niektóre z nich co bynajmniej zaskakują.

Wybrano nowych senatorów. Zastąpią zmarłych w katastrofie


W niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu mandaty zdobyli: pretendent PSL Michał Boszko (okręg płocko-ciechanowski), kandydat PO Leszek Piechota (okręg katowicki), kandydatka PiS Alicja Zając (okręg krośnieński) - poinformowała wieczorem Państwowa komisja Wyborcza.

"Od trzech lat jestem podsłuchiwany za pośrednictwem CBA"


"Jestem od trzech lat podsłuchiwany dzięki CBA. Nie mam na to żadnych dowodów twardych. Tak oceniam dziwne zachowania moich kolejnych telefonów zaś różne akcje, działania prokuratury, kontrole w urzędach i ataki medialne przeciw mnie w tym czasie" - pisze na blogu w

ochrona "najpiękniejszego" autokaru w Polsce


Taka opieka nie zdarza się co dzień. W piątek autokar, którym miało jeździć 20 finalistek tegorocznego konkursu Miss Polonia wpadł w ręce inspektorów z Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

"Córka prezydenta na pewnie udzieli pewnego wsparcia prezesowi PiS"


- Każdy dojrzały, dorosły człowiek przechodził trudne chwile związane ze porażka bliskich. Pan dyrektor utracił osobę wyjątkowo bliską, brata z którym łączyły go wyjątkowe relacje. Zginęło też wielu członków PiS. To pełnia jest dla niego ciężkim doświadczeniem, jak dla każdego człowieka. To nie jest czas, żeby z pasją i energią zabierać głos. widać wszyscy to rozumiemy, to zachowanie wielce ludzkie - w ten sposób Zbigniew Ziobro wyjaśnił w Polsat News dlaczego Jarosław Kaczyński nie zabiera...

W tym roku dużym zainteresowaniem cieszą się również jednodniowe wycieczki szkolne. W ofercie posiadamy również takie wycieczki szkolne Warszawa. Trudno jest zwiedzić w jeden dzień całą Warszawę, dlatego mamy bardzo rozbudowaną ofertę jeśli chodzi o jednodniowe wycieczki szkolne do Warszawy. Tak, żeby to klient zdecydował, które atrakcje chce odwiedzić. Zawsze liczymy, że w przyszłym roku szkoła powróci z zapytaniem i inne jednodniowe wycieczki szkolne.

Podsłuchy na plebanii - w sypialni i kuchni


"Dziennik Polski": W miechowskim Domu Generałów, budynku dawnej plebanii, pewno za pośrednictwem lata podsłuchiwani byli proboszczowie tej parafii.

dzień dzisiejszy możesz poczuć się jak posłaniec


W poniedziałek każdy będzie puder możliwość wyczuć się jak autentyczny poseł lub senator. Z okazji święta Konstytucji 3 Maja parlament otwiera swoje drzwi dla zwiedzających.

Posłanka PiS odejdzie z polityki? Może wieść "spokojny żywot"


- Za dziesięć lat wyobrażam siebie jako osobę, która wiedzie spokojny żywot wyjąwszy polityką - powiedziała serwisowi tvp.info Beata Kempa. Dzisiaj posłanka Prawa i Sprawiedliwości zaznawała poprzednio "hazardową" komisją śledczą.

Syn założyciela Hamasu był izraelskim agentem


Syn jednego z założycieli radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas był przy użyciu nad 10 lat ważnym informatorem izraelskich służb specjalnych Szin Bet - podał izraelski diariusz "Haarec".

Najpiękniejsze kolej podziemna na świecie ma w tym momencie 75 lat


Słynie ze swojej niepowtarzalnej architektury, permanentnego przeładowania i długości tras. niedawno było o nim na głos w związku z tragicznymi zamachami przeprowadzonymi w marcu dzięki czeczeńskich separatystów. Moskiewskie metro kończy przed chwilą 75 lat.

ruszczyzna finał w biegach


krótki bieg mężczyzn śmiałość najlepiej wykonali Rosjanie. Nikita Kriukow mistrzem olimpijskim w narciarskim sprincie na 1,6 km techniką klasyczną, a jego krajan Aleksander Panżiński - z tym samym nieraz zdobył srebro. Na trzecim miejscu uplasował się Petter Northug. Polacy odpadli w ćwierćfinałach.

Tysiac funtów za kosmyk włosów Króla


włosek włosów Elvisa Presleya został sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii za nad tysiąc funtów. Sprzedawcą był fryzjer Homer Gill Gilleland, jaki przy użyciu nad 20 lat jeździł w trasę z królem rock and rolla.

FIS zawiesiła Kornelię. Marek "brała" na igrzyskach


Kornelia Marek zawieszona z wykorzystaniem Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) - dowiedziała się TVN24. Narciarka biegowa, w której organizmie wykryto bezprawny główny punkt dopingujący EPO, została skutkiem tego ukarana nie tylko przy użyciu polskie władze. Co więcej, zastrzyk dożylny ze środkiem, Polka musiał być w użyciu już w Vancouver. Krąg podejrzanych się zacieśnia.

"Mur milczenia" ws. pedofilii w Kościele


Niemiecka minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger zarzuciła w pierwszy dzień tygodnia Watykanowi, że poprzez twór "swoistego muru milczenia" utrudnia tłumaczenie afery pedofilskiej w instytucjach Kościoła katolickiego.

30 505 068 - tylu z nas prawdopodobnie ometkować "x"


30 505 068 osób - tylu z nas uprawnionych jest do głosowania w niedzielnych wyborach prezydenckich. Podpowiadamy jak sprezentować bieżący głos i przypominamy, że w czwartek upływa termin dopisania się do spisu wyborców za granicą, a piątek to miniony doba na pobranie zaświadczenia o niby do głosowania nie zważając na miejscem zamieszkania.

USA: okropieństwo w kawiarni, 4 policjantów nie żyje


Czterej oficerowie amerykańskiej policji zostali zastrzeleni w niedzielę w kawiarni ok. 60 km od Seattle w amerykańskim stanie Waszyngton. według władz policjanci wpadli w zasadzkę.

"Człowiek-pająk" ukarany grzywną


znany "człowiek pająk" - Francuz Alain Robert, kto wczoraj wspiął się na słynne bliźniacze wieże Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur, dziś za osobisty "wyczyn" został za pośrednictwem malezyjski opinia ukarany grzywną wysokości 2 tys. ringgitów (400 euro). Karę wymierzono za sforsowanie gmachu bez zezwolenia.

Cheney o torturujących: Zasługują na naszą zobowiązanie


Dick Cheney - dawny wiceprezydent USA i obrońca polityki George'a Busha dotyczącej traktowania podejrzanych o terroryzm - powiedział, że określane w charakterze męczarnie techniki przesłuchać "uratowały ludzkie istnienia".

dosyć tego Ziemi w 2036 roku? Oceniono zagrożenie


Naukowcy amerykańscy zrewidowali swoje prognozy dotyczące prawdopodobieństwa zderzenia się z Ziemią w 2036 roku asteroidy Apophis.

Prokurator Engelking liczy na lepsze występy


- Mam nadzieję, że w swoim życiu będę miał lepsze występy – oświadczył b. asystent prokuratora generalnego Jerzy Engelking zapytany, czy słynna już rada multimedialna z 2007 r. była jego występem życia. Engelking oświadczył ponadto, że zrealizował swój obowiązek a celem konferencji było detekcja faktu złożenia fałszywych zeznań przy użyciu m.in. dzięki byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

Daniel Olbrychski odczytał życzenia do Rosjan


Daniel Olbrychski odczytał apel o pojednanie, który portal Onet.pl społem z Fundacją Badań Europejskich "Sarmacja", "Nową Europą Wschodnią" oraz "Tygodnikiem Powszechnym" wystosował do obywateli Federacji Rosyjskiej.