Wygrał 10 tys. euro, ale... zjadł kupon


Jeden z pasażerów linii lotniczych Ryanair wygrał na pokładzie samolotu 10 tysięcy euro. Gdy atoli usłyszał, że ekipa nie dysponuje taką kwotą, zdenerwował się i... zjadł kupon.

W czwartek w porze wieczoru na Opolszczyźnie zalane były 94 miejscowości. Najtrudniejsza casus była w dolinie Odry poniżej Opola i w dzielnicy Metalchem, gdzie do umacniania wałów włączyło się wojsko. z umiarem opada liczba Odry w Krapkowicach i Opolu. Po trzech dniach silnej wyprzedaży, złocisty w czwartek odrabiał straty, zyskując godnie 6,2 gr i 5,5 gr do dolara i euro. O godzinie 17.30 kurs osiagnął poziom 2,8506 za dolara i 4,2291 za euro i 2,80 za franka. Polskiej walucie pomogły dane o wzroście amerykańskiej gospodarki. W handlu posesyjnym złoty dalej ciągle się umacniał. Siarczyste mrozy mogą być podobnie pożyteczne. szczególnie dla tych kierowców, którzy mają problemy z jazdą zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Okazuje się bowiem, że - zgodnie z homologacją (czyli atestem) - przenośne fotoradary przyzwoicie mierzą szybkość pod ręką temperaturze powietrza powyżej -10 stopni Celsjusza. Oznacza to, że część mandatów może być nieważna - pisze "Super Express".Szwajcarski aspekt sprawiedliwości ma podjąć "w najbliższych dniach" decyzję o ewentualnym zwolnieniu za kaucją Romana Polańskiego, który od 26 września przebywa w areszcie. Powiadomił o tym w piątek konsul całościowy Francji w Szwajcarii. - Jest smutnym paradoksem, że kostucha tak wielu wybitnych Polaków staje się katalizatorem na myśl polepszenia stosunków polsko-rosyjskich - mówi marszałek Sejmu pełniący obowiązki głowy państwa i jednocześnie aspirant na prezydenta Bronisław Komorowski, w rozmowie z "Polską The Times". ZSRR przystąpił do II wojny światowej nie w 1941 roku, acz w 1939, po stronie Niemiec, po uprzednim podpisaniu paktu Mołotow-Ribbentrop i tajnego protokołu - podkreśla dziś niezależna "Nowaja Gazieta".

Siedemnaście osób zginęło w sobotę w nocy w północno-wschodniej prowincji Kambodży Kratie, gdy przewrócił się przeciążony prom na dopływie Mekongu - poinformował gubernator prowincji Kham Phoeun.

Ważącą ponad 40 kg muszlę małży z zagrożonego wyginięciem gatunku żyjącego w Pacyfiku przechwycili krakowscy celnicy. powyżej 80-centymetrową muszlę przemycono w kontenerze z meblami, nadanym w Indonezji - poinformował ambasador Izby Celnej w Krakowie, Tomasz Kierski. coś koło tego dziesięciu tysięcy byłych maoistycznych rebeliantów protestowało na ulicach stolicy Nepalu Katmandu. demonstracja opozycji była wymierzona w rząd.

Wyniki giganta informatycznego Intela okazały się lepsze od oczekiwań. Ten największy na świecie wytwórca mikroprocesorów w III kwartale zarobił 33 centy na akcję. To o 5 centów więcej niż spodziewał się rynek. przedtem rokiem korzyść spółki wyniósł 35 centów na akcję. sejm przyjął w piątek przez aklamację uchwałę w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. uwaga oddali uwielbienie "pamięci polskich jeńców wojennych - ofiar ludobójczego reżimu sowieckiego". Jean, syn prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, żali się mediom, że padł ofiarą nagonki lewicy. Przeciwnikom prezydenta nie podoba się bowiem, że ten zaledwie 23-letni student wykorzystuje pozycję ojca by utrzymywać się publicznym zarządcą paryskiej dzielnicy biznesu.Komentując ogłoszoną za pomocą Baracka Obamę dalszą strategię USA w Afganistanie "New York Times" pisze o "przekonujących argumentach militarnych" i "znacznej odwadze politycznej" prezydenta. Zdaniem "Washington Post" werdykt o zwiększeniu wojsk o 30 tys. jest "słuszna i odważna". Grupa brytyjskich inżynierów rozpoczęła w środę na pustyni Mojave w Kalifornii czterodniowe próby pobicia ustanowionego już ponad 100 lat temu rekordu prędkości dla pojazdów napędzanych silnikiem parowym. pierwszy przejazd zakończył się atoli niepowodzeniem. - wyrok Trybunały Konstytucyjnego oznacza upadek systemu finansowania mediów publicznych - uważa przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski. - Oznacza on, że z płacenia abonamentu rtv zwolniona zostanie drużyna najsolidniejszych płatników - dodaje przewodniczący Rady Nadzorczej TVP Bogusław Szwedo. Od środy wyrokiem TK z abonamentu zwolnieni są emeryci, renciści i bezrobotni.

PiS korzeń PKW o Komorowskiego i Sikorskiego


Czy spotkania Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego są elementem kampanii wyborczej - korzeń kierowniczka klubu PiS Grażyna Gęsicka w piśmie do Państwowej Komisji Wyborczej. Jej zdaniem, wystąpienia obu polityków PO "mogą być wyposażonym profil wyborczy".

Francja: scena w czasie mowy rabina


grupa lefebrystów zakłóciła mowa rabina w paryskiej katedrze Notre-Dame - podał dziennik "La Croix". Przedstawiciele Kościoła i środowisk żydowskich wyrazili nadzieję, że scena ten nie zaszkodzi wzajemnemu dialogowi.

"Katastrofa humanitarna" w byłej republice ZSRR


Dym nad ulicami miasta Osz w Kirgistanie, słychać pojedyncze strzały. Na południu kraju wciąż trwają zamieszki na tle etnicznym. Dziesiątki tysięcy Uzbeków, którzy tradycyjnie zamieszkują ten region kraju, uciekło przedtem trwającymi walkami, powodując, "katastrofę humanitarną", jak określił to jeden z pracowników Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

Lufthansa uziemiona, straci 100 mln euro


Piloci linii lotniczych Lufthansa i Germanwings rozpoczęli czterodniowy strajk. podług szacunków, niemiecki przewoźnik straci ok. 100 mln euro, nie licząc strat z tytułu niesprzedanych biletów i uszczerbku wizerunku.

"Katastrofalny ścieki ropy" grozi podobnie Europie


ówczesny kolega koncernu BP Kenneth Abbot powiedział we wtorek, że UE być może obawiać się katastrofy podobnej do wycieku ropy w Zat. Meksykańskiej.

amfa pogrąży ministra?


W niedzielę państwowy fundusz katarski proszek dać rezonans polskiemu resortowi skarbu czy zaangażuje się w chęć praw do zakupu majątku stoczni Gdynia i Szczecin. wieczorem resort permanentnie nie puder wszelako żadnych wiadomości z Kataru: - Wątpię, że jeszcze dziś podamy jakieś informacje w tej sprawie - mówił nam wyraziciel ministerstwa Maciej Wewiór. Co stanie się z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem?

pryncypał gangu "obcinaczy palców" na wolności. Świadkowie zamilkną?


Grzegorz K. ps. Ojciec, przypuszczalny stary gangu "obcinaczy palców:, opuścił mokotowskie więzienie. Gangster odzyskał wolność, ponieważ Sąd Najwyższy uwzględnił kasację jego siedmioletniego wyroku za działalność z zorganizowanej grupie przestępczej i wymuszanie haraczy - informuje komplet naczyń stołowych tvp.info.

BOR: nie strzelaliśmy pod Smoleńskiem


Funkcjonariusze Biura Ochrony z grubsza nie używali broni na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem - zapewnił szef BOR gen. Marian Janicki. Zaprzeczył podobnie by zostali oni zawieszeni i zapewnił, że współpraca ze stroną rosyjską była dobra. Informację jakby funkcjonariusze BOR nie chcieli sypnąć Rosjanom ciała Lecha Kaczyńskiego i strzelali w powietrze, za co zostali zawieszeni, podał piątkowy "Nasz Dziennik".

Lach szefem unijnego urzędu ds. energetyki


Piotr Woźniak został wybrany na szefa rady administracyjnej Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki UE (ACER) z siedzibą w Lublanie. Woźniek był ministrem gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

Czarne chmury nad Sekułą


Posłowie PiS przygotują wniosek o odwołanie Mirosława Sekuły (PO) z funkcji przewodniczącego hazardowej komisji śledczej. Decyzję w tej sprawie podjął komisja kurtuazyjny PiS. Partia zarzuca Sekule m.in. dezorganizowanie prac komisji.

Litwini karzą za język własny


450 litów (470 zł) grzywny wymierzyła Litewska Państwowa Inspekcja Językowa prezesowi firmy przewozowej Irzimas za umieszczenia na swoich autobusach nazw tras w językach litewskim i polskim, a nie nic bardziej błędnego litewskim.

Kuba Smudzie już nie pomoże


Sprawdził się w największym stopniu pesymistyczny scenariusz sztabu medycznego piłkarskiej reprezentacji Polski. Franciszkek Smuda w drugim meczu w roli selekcjonera - w środę z Kanadą - nie będzie mógł obliczać na Jakuba Błaszczykowskiego. uraz pomocnika okazał się na tyle poważny, że ten spakował się i wrócił do Dortmundu.

obliczenie za niedosłyszący telefon


Bez internetu i bez telefonu - tak w drugą dekadę XXI wieku weszli ludność ul. Wiklinowej w Dziekanowie Leśnym. ogół dlatego, że za pomocą kwartet miesiące Telekomunikacja Polska nie potrafiła uporać się z "trudnousuwalną" usterką. Co więcej, za niedosłyszący telefon biznes kazała sobie wynagradzać abonament.

Steinbach bez fundacji. w końcu koncyliacja


Erika Steinbach nie będzie zasiadać w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". - ostatecznie nie pozwolę się nominować - ogłosiła po osiągnięciu kompromisu z niemieckim rządem. W zamian za rezygnację z kandydowania do rady, Steinbach wymogła na rządzącej koalicji nowelizację ustawy o fundacji, która planuje uczynić w Berlinie muzeum poświęcone wysiedleniom.

Kolejni pielgrzymi w drodze na Jasną Górę


Ponad 80 pieszych pielgrzymek przybędzie na Jasną Górę z okazji przypadającego 26 sierpnia święta Matki Bożej Częstochowskiej. Jasnogórski słabość zalicza się do uroczystości gromadzących co roku u podnóża sanktuarium największą liczbę pielgrzymów.

postój zawalił się na głowy ludzi


Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek po południu w Świdnicy. Jak podaje lokalny portal swidnica24.pl, pod ciężarem leżącego na dachu śniegu wiata przystankowa spadła na kwartet przebywające pod nitka osoby.

Lekarz zarażony AH1N1; stan jest ciężki i się pogarsza


Potwierdzono obecność wirusa AH1N1 u lekarza szpitala w Kępnie w Wielkopolsce. postać lekarza jest ciężki.

Anglicy wyreżyserowali antyspektakl na safanduła


Mają ponowić król metali z 1966 roku? Wolne żarty! Po niezwykle słabym meczu Anglia zremisowała w Kapsztadzie z Algierią 0:0. niesłychany pozytyw dla Fabio Capello to bramkarz David James, kto udanie zastąpił skompromitowanego Roberta Greena.

alert bombowy; opuszczanie plażowiczów pod Barceloną


Hiszpańska policja ewakuowała ludzi z plaży w pobliżu Barcelony po otrzymaniu ostrzeżenia o bombie - podały miejscowe media.

Kaczyński: dożywocie dla Jaruzelskiego


jeśli będą dowody na to, że wprowadzenie stanu wojennego nie było konieczne, to prokurator winien domagać się kary dożywocia dla gen. Wojciecha Jaruzelskiego – oświadczył dyrektor PiS Jarosław Kaczyński. Z kolei pryncypał IPN Janusz Kurtyka - odnosząc się do ujawnionej ostatnio notatki, z której wynika, że Jaruzelski domagał się interwencji wojsk ZSRR - powiedział, że to jest urzędowy dokument. Kurtyka zakwestionował tłumaczenia Jaruzelskiego, że była to "luźna notatka".