Górnicy chcą unijnej tamy dla taniego węgla z Rosji


Kompania Węglowa buduje w front przeciwko rosyjskiemu węglowi, który, jak twierdzi KW, sprzedawany jest po zaniżanych cenach. - nauka umoralniająca polskich producentów węgla o wszczęcie postępowania antydumpingowego w sprawie rosyjskiego węgla winien znajdować się gotowy i złożony do końca 2010 roku - zapowiedział KW Mirosław Kugiel.

szef rządu Włoch Silvio Berlusconi wyraził zdumienie tym, że pod jego adresem kierowane są zarzuty, jakoby był zamieszany w zamachy bombowe w 1993 roku, dokonane przy użyciu cosa nostra. Powiedział też, że "udusi" tego, kto nakręcił serial "Ośmiornica" i pisze pochlebne książki o mafii. średnia miesięczna subsydium na pensjonariusza w małopolskich Domach Pomocy Społecznej jest jedną z najniższych w kraju. Gorzej jest przeciwnie na Podlasiu. Starostowie małopolskich powiatów są oburzeni - informuje "Dziennik Polski". Pandemia nowej grypy może okazać się największą aferą korupcyjną naszych czasów. Do takiego wniosku doszli dziennikarze duńskiej gazety "Information", którzy przeprowadzili śledztwo dotyczące związków ekspertów medycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z największymi firmami farmaceutycznymi.Kanadyjki mistrzyniami olimpijskimi w hokeju na lodzie w Vancouver. W finale zespół gospodarzy pokonał USA 2:0 (2:0, 0:0, 0:0). Wcześniej w czwartek w meczu o brąz Finlandia wygrała po dogrywce ze Szwecją 3:2. Pasażerom samolotów opóźnionych o co bynajmniej trzy godziny należy się kompensata tak samo jak pasażerom lotów odwołanych - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. W 453 wypadkach zginęło 37 osób, a 587 zostało rannych - to saldo majowego długiego weekendu na polskich drogach. Policjanci zatrzymali aż 2335 pijanych kierowców; to więcej aniżeli w ubiegłym roku.

- Przeżywałem ciężkie emocje, ciepło gratuluję, jesteście w pierwszej czwórce europejskiej - powiedział w prezydent Lech Kaczyński do szczypiornistów, którzy wrócili z mistrzostw Europy. Jak sam przyznał, praca norweskich sędziów również nie przypadła mu do gustu, a sukcesów takich, jak ten szczypiornistów życzyłby natomiast reprezentacji... piłki nożnej.

Marszałek Komorowski żegluje z Palikotem po mazurskich jeziorach i wchodzi często w retorykę tego śmiesznego posła spod Biłgoraja. Marszałek stał się partyjnym zagończykiem - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Joachim Brudziński. Jutro odbędzie się konwencja wyborcza PSL, która ma wyłonić kandydata partii na prezydenta. całokształt wskazuje na to, że o fotel głowy państwa będzie walczył aktualny wicepremier i zwierzchnik Stronnictwa Waldemar Pawlak.

Czeka nas sztormowy koniec tygodnia - ostrzegali na konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele IMiGW. aktualnie w piątek wieczór burze i opady wystąpić na południu Polski, w sobotę - we wschodniej połowie kraju, a w niedzielę w całej Polsce. Polski helikopter Mi-24 z kilkoma żołnierzami na pokładzie spadł opodal bazy Ghazni w Afganistanie. Chociaż nieszczęście wyglądała groźnie, nikomu nic się nie stało. Żołnierze wrócili natychmiast do swoich obowiązków. Władze Tajlandii zrezygnowały z wprowadzenia, zapowiadanej wcześniej, godziny policyjnej w niektórych częściach Bangkoku. Protestujący deklarują, że są otwarci na rozmowy z rządem. W starciach antyrządowych demonstrantów z tajlandzkimi siłami porządkowymi zginęło od czwartku 25 osób.To ona zadała jedyne trudne pytanie w debacie Komorowski-Sikorski, a natomiast zapamiętano z niej głównie jej nogi. – Seksizm w polityce? Zdarza się. Jest nieprzyjemny. Ale ja nie potrzebuję nikomu nic udowadniać – przekonywała Joanna Mucha w "Piaskiem po oczach" w TVN24. W samo godzina dwunasta poznamy orzeczenie w procesie wyborczym kandydatów na prezydenta. Bronisław Komorowski pozwał Jarosława Kaczyńskiego za wypowiedź, że pretendent PO jest za prywatyzacją służby zdrowia. Z kolei Komorowski został pozwany, bo powiedział, że Kaczyński kłamie w tej sprawie. lider brytyjskich liberałów Nick Clegg został forsowny do odgrywania roli panny na wydaniu, której wybitnie chciał uniknąć - napisał "Guardian" w komentarzu do czwartkowych wyborów do Izby Gmin, które nie wyłoniły oczywistego zwycięzcy.

Mann nie widzi się w Trójce, jeśli...


Politycy PiS chcą zrobić z radiowej Trójki tubę propagandową. chyba że tak w przyszłości pójdzie, to nie widzę siebie w tym radiu - mówi w "Newsweeku" Wojciech Mann. I dodaje: - Nie możemy znajdować się bydłem przeganianym z miejsca na lokalizacja dzięki polityków.

Rosja: przyczyną katastrofy był błąd załogi


Według wstępnych danych, przyczyną tragedii Tu-154, na pokładzie którego zginął nasz prezydent Lech Kaczyński wspólnie z małżonką, był błąd załogi – informuje RIA Novosti, powołując się na informatora w siłowych strukturach władzy federalnej okręgu Smoleńskiego.

Justyna Kowalczyk szczera do bólu


od czasu do czasu jest pyskata, wielu zarzuca jej całkiem arogancję. W szczerej rozmowie z programem "Polska i Świat" Justyna Kowalczyk zdradza, skąd taka opinia. - Nie mam w swoim charakterze przymilania się, jak to przymilanie nie jest potrzebne i myślę, że stąd taki obraz filmowy - wyznaje. Dodaje, że po biegach raz za razem jest po prostu... zbyt zmęczona by znajdować się miła. O swoich relacjach z dziennikarzami, planach i myślach o założeniu rodziny opowie w programie "Polska i Świat" o 20.25 na antenie TVN24.

Chińczycy rozstrzelali Ujgurów


Dziewięciu Ujgurów zostało rozstrzelanych za udział w lipcowych zamieszkach etnicznych w prowincji Sinkiang - podały w pierwszy dzień tygodnia państwowe media.

Jest wykonawca Gazoportu


Spółka Polskie LNG SA wybrała generalnego realizatora inwestycji terminalu LNG w Świnoujściu. Będzie nim przymierze kilku firm z Włoch, Kanady, Francji i Polski.

Taksówkarze ukarani za zmowę


- Trzy największe korporacje taksówkowe w Gdańsku ustaliły społem stawki za przejazd - uznał UOKiK i nakazał zmianę tej praktyki. Za zmowę cenową, uznawaną uniwersalnie za nielegalną, taksówkarze będą musieli zrewanżować się nad 81 tys. zł kary. nasamprzód jakkolwiek odwołają się od decyzji UOKiK.

Starsi panowie mogą i chcą częściej niż panie


W starszym wieku mężczyźni mają większą ochotę na kopulacja niż kobiety - wynika z badań amerykańskich naukowców. niezależnie od tym okazuje się, że panowie są aktywni seksualnie pięć lat dłużej aniżeli panie.

Niepokój WHO; A/H1N1 zmienia "pole rażenia"


Eksperci medyczni orzekną w ciągu kilku tygodni, czy punkt kulminacyjny pandemii grypy H1N1 minęła, ale już teraz jest jasne, że stanowi ona mniejsze zagrożenie niż poprzednie epidemie tej choroby - oświadczyła Światowa zrzeszenie Zdrowia (WHO).

Putin: Odnalezienie zamachowców sprawą honoru


prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin powiedział, że organizatorzy zamachów w moskiewskim metrze "przyczaili się na dnie" i że należy ich stamtąd wykurzyć.

szwindel na korcie


Skandal podczas halowego turnieju w Luksemburgu! Piotr Wozniacki, ojciec Dunki Caroline, jest podejrzany o układ wyniku meczu swojej córki. Ta we wtorek prowadziła 7:5 i 5:0, ale... zeszła z kortu, skarżąc się na kontuzję mięśnia.

patetyczny raport: zginęło co bynajmniej 321 osób


Co w żadnym razie 321 osób zginęło w nieujawnionej jak dotąd masakrze w Kongo pod dosyć tego 2009 roku - poinformowała monitorująca łamanie praw człowieka organizacja Human Rights Watch w opublikowanym w sobotę raporcie.

CBA: Minął termin zawieszenia Kamińskiego


W związku z upływem trzymiesięcznego terminu zawieszenia Mariusza Kamińskiego w obowiązkach funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego, pryncypał CBA Paweł Wojtunik podjął decyzję o nieprzedłużeniu zawieszenia i przeniesieniu go do "grupy stanowisk tymczasowych" - podał wyraziciel CBA Jacek Dobrzyński.

Rosja uzbroi Państwo ?rodka


Chiny kupić od Rosji rakiety systemu obrony powietrznej S-300 - poinformowała rosyjska filia Interfax.

Potężny nawrót zimy sparaliżował Wlk. Brytanię


Wichury i śnieżyce nawiedziły dziś Szkocję i Irlandię Północną, pozbawiając prądu tysiące ludzi i powodując chaos na drogach.

"Masakra! Wypaliło!", Partyka naznaczył następcę


brunatny Sylwester Bednarek w euforii! Po finale skoku wzwyż Lach nie umiał niespiesznie opanować... śmiechu, a potem wypalił: "Mam brązową blachę. Jestem w kosmosie". - w końcu po dziewięciu latach od dnia, jak zakończyłem karierę, mam następcę - oznajmił triumfalnie Artur Partyka.

CBA sprawdza Nitrasa. Nitras: Jestem zaszczycony


To rutynowe czynności - tak rzecznik CBA Jacek Dobrzyński odniósł się z rozmowie z PAP do doniesień medialnych, że Biuro sprawdza nieruchomości, które kupił lub wynajął europoseł PO Sławomir Nitras. On sam oświadczył, że jest osobą uczciwą, a informacje o majątku jego i żony są dostępne publicznie.

Ukraina: wybuch w kopalni; są ofiary


Ośmiu górników zginęło w wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego w mieście Makijiwka w obwodzie donieckim, na wschodniej Ukrainie - podały w niedzielę wieczorem ukraińskie agencje informacyjne.

Niemcy chcą wyrzucać ze strefy euro


Niemiecka kanclerz Angela Merkel opowiedziała za ustanowieniem na przyszłość nowych reguł dla strefy euro, w tym potencjał wyłączenia z obszaru wspólnej waluty państwa, które nieustannie łamałoby obowiązujące w niej zasady. przedtem takie wyjście zaproponował minister finansów jej mniej więcej Wolfgang Schaeuble.

Tragiczna casus kobiet na Haiti - gwałty w obozach to codzienność


Hordy bandytów krążących beztrosko po zrujnowanej na rezultat trzęsienia ziemi stolicy Haiti dopuszczają się licznych przestępstw. Gwałty kobiet w prowizorycznie zorganizowanych obozach są na porządku dziennym - informuje "Times".

Skonfiskowano spedycja sera. Robił się lazur


70 tysięcy opakowań mozzarelli skonfiskowali karabinierzy w Turynie na północy Włoch. W partii popularnego sera wykryto osobliwą właściwość: stawał się on intensywnie niebieski w chwili otwarcia opakowania.