Reżyser pod kluczem


Dżafar Panahi, znakomity irański reżyser, został zatrzymany przez irańską bezpiekę. W ubiegłym roku Panahi wspierał opozycję pod wodzą Mir-Hosejna Musawiego.

Na plaży Nitzanim w południowym Izraelu po raz dodatkowy zorganizowano tradycyjny "nagi" festiwal. Nie dla każdego piłkarza mianowanie do reprezentacji jest priorytetem. Bramkarz Werderu Brema Tim Wiese trzyma kciuki za to, by nie znalazł się w gronie kandydatów do gry w kadrze Niemiec. Do niedawna był jednym z niewielu w szeregach PiS krytycznie odnoszących się do polityki prezesa partii, dzisiaj - jest rzecznikiem sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego. Paweł Poncyljusz zdradza w TVN24 informacje na rzecz kampanii kandydata jego partii. - To nie będzie wojna w czerni, billboardy będą w kolorach "kampanijnych" - odpowiada na zarzuty o wykorzystywaniu z wykorzystaniem PiS smoleńskiej tragedii. I zaznacza, że potomek żeński zmarłego prezydenta "nie odegra politycznej roli w kampanii stryja".Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił w czwartek przed komisją śledczą ds. nacisków, że jako premier nie podejmował niezgodnych z prawem działań. Nie było zbierania haków na polityków opozycji - oświadczył. Katolicy odchodzą dzień dzisiejszy jedno z najważniejszych świąt kościelnych - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. To jeden z 12 dni w roku, jak obowiązuje całkowity zakaz handlu. Zakupów nie zrobisz w centrach handlowych i większych sklepach. Otwarte będą jedynie apteki, sklepy przy stacjach benzynowych i te, gdzie właściciel sam stanie za ladą. Amerykański aspekt sprawiedliwości skazał w poniedziałek na 14 lat więzienia mężczyznę, który w lutym 2008 roku podpalił meczet w stanie Tennessee.

Jedynym polskim graczem w męskiej części turnieju Australian Open będzie Łukasz Kubot. Swoją szansę zmarnował Michał Przysiężny, kto przegrał 5:7, 2:6 w trzeciej rundzie eliminacji z reprezentantem gospodarzy Matthew Ebdenem.

komitet Dyscyplinarna Polskiego Związku Narciarskiego jeszcze raz przesłucha Kornelię Marek, biegaczkę narciarską przyłapaną w trakcie igrzysk w Vancouver na braniu dopingującego EPO. - Zawodniczka zapozna się z przygotowanym raportem. egzystować przypadkiem zapomniała nam odezwać się o czymś ważnym - zastanawia się przewodniczący Komisji Zbigniew Waśkiewicz. jeszcze we wtorek niedoszły terrorysta z Times Square - Faisal Shahzad pojawi się w sądzie w Nowym Jorku - poinformowała agencja Reutera.

Nawet kilkaset tysięcy kobiet przypuszczalnie odejść z programu wykrywania raka bufory - alarmuje "Gazeta Wyborcza". podług nowego zarządzenia NFZ, mammografii nie jest dozwolone robić, gdy pacjentka zgłasza "dolegliwości w obrębie piersi". uprzedni urzędnik państwowy SB z Torunia został oskarżony z wykorzystaniem IPN o znęcanie się nad działaczem opozycji w latach 80. podług aktu oskarżenia Stanisław B. pastwił się nad swoja ofiarą w toruńskim komisariacie i na terenie więzienia w podbydgoskich Potulicach. Po dwóch dniach lotu wahadłowiec Atlantis przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Wahadłowiec przywiózł ze sobą kilkanaście ton ładunku.Rynki finansowe widzą, że lokalny budżet ma kłopoty, a inwestowanie w obligacje, poprzez które polski szczebel pożycza pieniądze, staje się raz po raz bardziej ryzykowne - pisze "Puls Biznesu". Warren Buffett okazuje się bardziej wiarygodny niż... amerykański kosztowność - tak wynika z rynkowych ocen. Jak wylicza agencja Bloomberga, obligacje Berkshire Hathaway - funduszu należącego do Warrena Buffetta - są oprocentowane niżej niż obligacje skarbowe USA. sejm w uchwale w sprawie ochrony wolności wyznania i promocji wartości będących wspólnym dziedzictwem narodów Europy ocenił krytycznie werdykt Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zakazujący obecności krzyży w klasach szkolnych we Włoszech.

Czarna niedziela w Rosji: Spadły trzy samoloty


afroamerykanka seria katastrof lotniczych w Rosji: w obwodzie kałuskim spadł płatowiec szkoleniowy, a pod Moskwą zderzyły się w locie dwa myśliwce.

Prokom zaczął od pogromu


Lepszego początku drugiej fazy Euroligi koszykarze Prokomu nie mogli sobie wymarzyć. Mistrzowie własny sprawili niezłe chłosta Żalgirisowi Kowno. Wygrali 89:65 i po pierwszej kolejce TOP 16 są na czele tabeli swojej grupy.

Bułgaria jako "eksporter rewolucji"


Bułgaria, kraj o słabych ruchach dysydenckich, w którym zmiany polityczne w końcu lat 80. ubiegłego wieku postępowały powoli, okazała się jednak przykładem dla sąsiedniej Rumunii. 20 lat po upadku muru berlińskiego i rozpadzie bloku komunistycznego komentatorzy przypominają o roli "eksportera rewolucji", jaką odegrała w listopadzie i grudniu 1989 r. telewizornia bułgarska.

Historyk z komisji Miedwiediewa: Niemcy odpowiedzialne za Katyń


Prof. Natalia Narocznicka z utworzonej przez rosyjskiego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa komisji ds. przeciwdziałania próbom fałszowania historii na szkodę Rosji obarczyła Republika Federalna Niemiec współodpowiedzialnością za mord radzieckiego NKWD na polskich oficerach w Katyniu w 1940 roku.

PiS do PO: kompromis?


Pójdźmy na ustępstwo ws. debat - proponuje PO szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego. Chciałaby, iżby pierwsza dyskurs obu pretendentów do fotela prezydenckiego odbyła się w niedzielę (jak chciała PO), druga - w następny czwartek (pomysł PiS).

"Rz": Służby sprawdzają Bumar. ABW zaprzecza


"Kontrwywiad wojenny i cywilny sprawdzają operacje finansowe zarządu holdingu" - doniosła we wtorek "Rzeczpospolita". Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ma - zdaniem prasa - chronić dokumenty związane z operacją zastawienia przez Bumar akcji firmy Radwar. ABW zaprzecza tym doniesieniom. - Nie prowadzimy czynności procesowych - powiedziała tvn24.pl rzeczniczka prasowa ABW.

Odbiorą Klausowi uprawnienia ratyfikacyjne?


Znana polityczna oponentka eurosceptycznego czeskiego prezydenta Vaclava Klausa, socjaldemokratyczna wiceprzewodnicząca Senatu Alena Gajduszkova opowiedziała się za odebraniem mu konstytucyjnych uprawnień ratyfikacyjnych, jeżeli trwale wzbraniał się podpisać praca pisemna Reformujący Unię Europejską.

Polacy nie chcą IV RP


"Nie" dla projektu IV Rzeczpospolitej - powiedziała większa część badanych przez SMG/KRC dla TVN24 Polaków. Nie wierzą jednak, by Jarosław Kaczyński porzucił tę ideę.

Hezbollah odcina się od statku z bronią


Hezbollah odciął się od jakichkolwiek powiązań z zatrzymanym za pośrednictwem Izraelczyków statkiem, w którego ładowni znaleziono setki ton uzbrojenia.

nasz saper zginął w Afganistanie


kolejny polski żołnierz zginął w Afganistanie. W wyniku eksplozji ładunku wybuchowego kostucha poniósł saper kpr. Paweł Stypuła. całość wydarzyło się w sobotę ok. 19.45 czasu lokalnego w prowincji Ghazni.

Premier się reklamuje: jestem singlem


Dla Silvio Berlusconiego kobiety są w pewnym sensie jak powietrze - konieczne do życia. z tej przyczyny podczas spotkania z albańskim szefem około nie mógł sobie cofnąć się kokietowania dziennikarek z Albanii. - Jak wiadomo jestem singlem - wdzięczył się makaroniarski polityk.

Górnicy chcą unijnej tamy dla taniego węgla z Rosji


towarzystwo Węglowa buduje w front przeciw rosyjskiemu węglowi, który, jak twierdzi KW, sprzedawany jest po zaniżanych cenach. - wniosek polskich producentów węgla o wszczęcie postępowania antydumpingowego w sprawie rosyjskiego węgla winien istnieć dojrzały i mieszany do końca 2010 roku - zapowiedział KW Mirosław Kugiel.

Polsko-niemiecka publikacja dla młodzieży o II wojnie światowej


Prezentacja polsko-niemieckiej publikacji "Polska-Niemcy. Wojna i Pamięć", która w przyszłości może wzdrygać się się podstawą do wspólnego podręcznika do historii najnowszej dla młodych Polaków i Niemców, odbyła się dzisiaj w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wsiedli do łódki i złowili sarnę


W pensylwańskim Pittsburgu do zbiornika retencyjnego wpadła sarna. Potrzebna była pomoc ratowników, by potwór wydostać na ląd.

nieznany najlepszy wynik w Lotto. Wygrał mało co 25 mln zł!


24 636 124 złote - tak duża liczba warta była sześć w czwartkowym losowaniu Lotto. Rekordową wygraną zgarnął gracz z Elbląga. Szczęśliwe numery - 4, 7, 19, 20, 34, 46 - wybrał metodą na chybił trafił.

"Stoją tysiące ludzi. Widziałem na ich twarzach radość"


Długa kolejka chętnych do oddania hołdu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego żonie Marii ustawiła się w niedzielę wieczór na Wzgórzu Wawelskim naraz po zakończeniu uroczystości pogrzebowych. Pierwsza drużyna weszła tam kilka minut po godz. 20.

Olechowski bez pieniędzy na kampanię


finanse na bilety kolejowe i benzyna z własnej kieszeni wartość wsparcie wolontariuszy - tak wygląda aktualnie kampania przedwyborcza Andrzeja Olechowskiego. I nic nie wskazuje na to, by środki wyłożyło blok Demokratyczne. Powód? partia polityczna ma kłopot ze zbyciem swoich nieruchomości.

Stanowcze NIE dla burki


Delegalizacji burki, czyli muzułmańskiej szaty zakrywającej całe ciało kobiety, domagają się nie ale wręcz Francuzi. podług "Daily Mail", za wprowadzeniem całkowitego zakazu noszenia burki opowiada się co trzecia część Brytyjczyk.

Małysz, Justyna i Sikora zaleta 43 równa się Vancouver


Znamy ekipa reprezentacji krajowy na zimowe IO w Vancouver. Do Kanady poleci 46 sportowców, z czego 25 ustanowić panowie, a 21 panie. Faworytów nie zabrakło, a w Vancouver zobaczymy tak duża liczba samo Polaków, co przed czterema laty w Turynie.

Odkryto ślady panicznej ucieczki dinozaurów


z grubsza 3 tys. odcisków stóp zostawiły 100 mln lat temu uciekające w panice dinozaury - poinformowali naukowcy z Chin. O ich odkryciu donosi serwis BBC za agencją Xinhua.