Cuda papieża. "Parkinson sam się nie cofa"


Meksykański chłopiec schorowany na białaczkę, żydowski milioner z rakiem mózgu i francuska pingwin z chorobą Parkinsona - łączy ich to, że zostali nadzwyczajnie uzdrowieni za pośrednictwem Jana Pawła II. Czy rzeczywiście? - Ja wierzę, ale iks sam musi rozumieć - mówi w rozmowie z tvn24.pl Andrea Tornielli, pisarz najnowszej "duchowej biografii" papieża-Polaka, "Santo subito".

Jak w użyciu bryka - to bądź Opel Corsa D, ewentualnie Audi A6. Te dwa modele pełen powagi się najlepsze w dorocznym zestawieniu awaryjności samochodów niemieckiej firmy DEKRA. meldunek powstaje na podstawie wyników przeglądów rejestracyjnych pojazdów poruszających się po niemieckich drogach. Potwierdzono obecność wirusa grypy A/H1N1 u zmarłego wczoraj 37 - letniego mężczyzny z Pucka - poinformował lekarz wojewódzki w Gdańsku Jerzy Karpiński Uczniowie wracają dziś do szkół. inauguracja roku szkolnego dla wielu z nich oznacza naukę po nowemu. W przedszkolach, I klasach szkół podstawowych i I klasach gimnazjów obowiązywać będzie nowa fundament programowa nauczania. - To najważniejsze zmiany - przekonywała w TVN24 minister edukacji Katarzyna Hall.13 tysięcy kibiców w łódzkiej Atlas Arenie nie pomogło: Skra Bełchatów po słabej grze przegrała z moskiewskim Dynamem 1:3 i to Rosjanie w niedzielę powalczą o wielkie zwycięstwo w prestiżowej Lidze Mistrzów. Z kim? Drugiego finalistę wyłoni mecz pośrodku słoweńskim Bledem i włoskim Trentino. przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, oceniając dwa lata rządów Donalda Tuska, powiedział, że system Obywatelska w tym czasie "nie zdemontowała IV RP Jarosława Kaczyńskiego". Nelson Mandela jawnie pokazuje się raz po raz rzadziej, ale znalazł Chronos na konferencja z Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pojawił się w rezydencji słynnego przywódcy ruchu w przeciwieństwie apartheidowi i wręczył mu wyjątkową pamiątkę.

- Nie będzie zakazu publikacji biografii Ryszarda Kapuścińskiego - potwierdził zdanie Apelacyjny w Warszawie. Oddalono w ten droga reklamacja wdowy po pisarzu na decyzję sądu I instancji, który nie uzwględnił jej wniosku o założenie zakazu.

Decyzja jest ostateczna i nieodwołalna - nie będzie więcej pieniędzy dla przedsiębiorców na e-biznes. Dotacje dostaną nic bardziej błędnego wnioski złożone pierwszego i drugiego dnia w październikowym naborze - powiedziała reporterce TVN CNBC Biznes Anita Weołowska z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Do komisji badającej w Moskwie przyczyny katastrofy prezydenckiego TU-154 pod Smoleńskiem wpłynęła przygotowana w USA wstępna analiza od producenta urządzeń nawigacyjnych z samolotu - poinformował polski świadek w komisji Edmund Klich.

kredyt plenarny na basta 2009 roku wyniósł 51,8 proc. PKB, wynika z wyliczeń "Rzeczpospolitej". To więcej, niż prognozowała Bruksela. minister finansów mógł wykorzystywać zabiegi, które sprawią, że zobowiązania będą niższe. Szesnastoletni hiszpański matador zabił sześć byków podczas jednego popołudnia. Takiego wyczynu podejmowali się do tej pory ale wręcz doświadczeni matadorzy. Coraz większą popularnością cieszą się we Francji bary dla koneserów? wody mineralnej. W najsławniejszym z nich - paryskim "Water Bar Colette" - klienci mają do wyboru aż z grubsza sto rodzajów wody z w największym stopniu odległych zakątków świata - od wody deszczowej z Tasmanii aż po kanadyjską wodę z topniejących lodowców."Dziennik periodyk Prawna": Naczelna pokój Pielęgniarek i Położnych ostrzega, że osoby obłożnie chore, wymagające stałej opieki pielęgniarskiej od nowego roku mogą zostać jej pozbawione. obliczenie jest prosty - jeżeli Słowenia pokona USA, będzie pierwszą drużyną, która awansuje do fazy pucharowej. A prowadzi w tym momencie 2:0! Trwa 1. połowa spotkania. Jedni niedzielne popołudnie spędzają na spacerach, mniej aktywni przed telewizorem. Ale nie Andrzej Gołota. Najpopularniejszy polski pięściarz znalazł Chronos i odwiedził w więzieniu swojego kolegę po fachu - Artura Szpilkę. Ten "siedzi" za udział w bójce.

Olechowski krytycznie o słowach Sikorskiego


niezależny aspirant na prezydenta Andrzej Olechowski jako nie na miejscu ocenił ton słów ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego wzywającego do skandowania: "były prezydent Lech Kaczyński" w czasie konwencji w Bydgoszczy.

8 milionów wzięte! Na pożegnanie Dużego Lotka


W czwartkowy wieczór odbyło się ostatnie losowanie Dużego Lotka - takiego, jakiego znamy od lat. Ostatnie i szczęśliwe dla jednego z graczy. Od jutra najpopularniejsza gra liczbowa w Polsce ukaże się w nowej odsłonie. Zmiany będą trzy: nowa nazwa, wyższe wygrane - ale i wyższa cena kuponu.

Śledztwo ws. śmierci zabójcy Olewnika wznowione


Pojawiły się informacje mogące nazywać na nowe okoliczności śmierci Wojciecha Franiewskiego, szefa grupy, która porwała i zabiła Krzysztofa Olewnika. w następstwie tego umorzone w 2008 roku inkwizycja w tej sprawie zostanie wznowione, poinformował członek rządu sprawiedliwości.

Sikorski: Czasem mamy przewagę informacyjną


W ciągu dwóch lat zapewniłem służbom dyplomatycznym 1400 laptopów, 500 smartfonów, rozpowszechniliśmy platforma łączności szyfrowanej pośrodku naszymi placówkami - mówi minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Źle o premierze i rządzie, jeszcze gorzej o prezydencie


Co inny Polak niedobrze ocenia pracę premiera, a 70 procent ma krytyczną opinię o działaniach prezydenta. ponad trzy piąte pytanych (62 procent) jest złego zdania o tym, co robi rząd. To wyniki najnowszego sondażu TNS OBOP.

Haiti: rząd dostał więcej żywności, aniżeli jest w stanie rozprowadzić


Rząd Haiti otrzymał w ramach pomocy międzynarodowej więcej żywności, niż jest w stanie zmagazynować i rozprowadzić - powiedział agencji EFE haitański koordynator ds. żywności Michel Chancy.

Złote zęby wyrwane Żydom służyły Hitlerowi


Adolf Hitler miał zrobione plomby dentystyczne zrobione ze złotych zębów, które wcześniej wyrywano mordowanym Żydom - pisze "Daily Telegraph", powołując się na nową książkę o kanclerzu III Rzeszy pt. "Was Hitler Ill?" ("Czy Hitler był chory?").

"Zbliżająca się kampania będzie triumfem WSI"


Pan Romuald Szeremietiew włączył się w kampanię zwalczania kandydatów Platformy - twierdził Bronisław Komorowski, nawiązując do wywiadu, którego Szeremietiew udzielił ''Polsce''.

PKW: Koniec kariery Ferdynanda Rymarza


Państwowa komitet Wyborcza wybierze swojego przewodniczącego 31 marca - poinformowała boss zespołu prawnego i organizacji wyborów Beata Tokaj. nowy boss PKW zastąpi Ferdynanda Rymarza, jaki kierował pracami Komisji dzięki niespełna 13 lat.

"Dziwna" rzecz, "skandal" w czasie obrad komisji. PO "wymiotła" PiS


system Obywatelska sparaliżowała prace komisji śledczej - tak wiceszef komisji, poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz skomentował wyłączenie, głosami posłów PO, z komisji śledczej posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna. W jego ocenie działy się "dziwne" rzeczy, bo posłów PiS odwołano podczas nieobecności przedstawiciela PSL, który mógł uniemożliwić przegłosowanie wniosku PO.

RMF: tajemnica pendrive'a Rosoła odkryta


schemat wystąpienia Mirosława Drzewieckiego poprzednio komisją śledczą i pytania posłów do Mariusza Kamińskiego. Takie dokumenty odnaleźli biegli w pamięci przenośnej Marcina Rosoła - dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy śledczy RMF FM.

Niedzielan ma traumatyzm czaszki


Do przerwy w meczu brakowało kilku minut. chwila przed gwizdkiem sędziego, doszło niemniej jednak do zderzenia dwóch piłkarzy - Andrzej Niedzielan zderzył się z Mateuszem Hanzelem. Niedzielan trzymając się za głowę zszedł do szatni. pies z kulawą nogą jakkolwiek nie spodziewał się, że uraz, jakiego doznał, jest tak poważny. Piłkarz Ruchu Chorzów doznał złamania padło jarzmowej.

"Nie, o takich rzeczach nie mówi się pod ręką papieżu"


"Nie, o takich rzeczach nie mówi się pod ręką papieżu" - w ten rozwiązanie makler Watykanu, kontrolujący treść przemówień, jakie wygłaszają goście Benedykta XVI, przyjmowani na audiencjach, zablokował fragment wystąpienia obecnego szefa władz regionu Lacjum na rzecz skandalu seksualnego, kto pogrążył jego poprzednika.

działanie w dalszym ciągu trwa. kit ponownie zalewa domy


W ciągu kilku minut przyszła taka woda, że nie zdążyliśmy niby nic podnieść - mówi właścicielka zalanego domu. Już od północy kilkadziesiąt zastępów straży zmaga się z wielką wodą w małopolskich Dobczycach. - czyn ratunkowa trwa nadal, skoro pustosłowie nie wsiąka już w glebę i pojawiają się kolejne podtopienia - relacjonował w programie "24 Godziny" starosta myślenicki Józef Tomal.

"Dla mnie był bohaterem. I przyjacielem"


Gruziński prezydent Michaił Saakaszwili wspomina tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego. - Był wielkim wojownikiem. Wolność, odwaga, czas przyszły jego kraju - na tym zależało mu najbardziej. Dla mnie był podobnie sam jeden jednym z najlepszych przyjaciół i przyjacielem Gruzji - powiedział w wywiadzie dla telewizji CNN.

Lewicowa klan wraca do mediów publicznych


kierownictwo Polskiego Radia odwołał ze stanowiska szefa Programu I Wincentego Pipkę - podała "Rzeczpospolita" na swoich stronach interenetowych. Na jego miejsce powołał Ryszarda Hińczę, którego żona od kilku miesięcy jest wiceprezesem TVP.

Polak w miarę kontent z tego co ma


nad jedna trzecia Polaków jest zadowolona ze swojej sytuacji materialnej - wynika z najnowszego badania Money Track. To co prawdziwość trochę mniej niż przedtem rokiem, ale jednocześnie w dużej mierze spadła wielkość osób negatywnie oceniających swój budżet.

Autobus nagle stanął w ogniu


kolejny pożar autobusu komunikacji miejskiej, tym co do jednego w Katowicach. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej było zwarcie instalacji elektrycznej. Nikomu nic się nie stało, pasażerowie samodzielnie opuścili pojazd.

Groźna zatracenie na Bałtyku


osiem ton groźnych dla środowiska odpadów zgubił w Bałtyku fiński statek "Linda" - informuje szwedzkie radio. Fińskie władze prowadzą dochodzenie, jak mogło dojść do takiej zguby.

Libicki nie skłamał w oświadczeniu


Były europoseł PiS Marcin Libicki, który odszedł z partii po doniesieniach medialnych na materia jego rzekomej współpracy z SB, nie skłamał w oświadczeniu lustracyjnym. Tak uznał w poniedziałek głos Okręgowy w Poznaniu. Polityk napisał w oświadczeniu, że nigdy nie był świadomym współpracownikiem wywiadu PRL.