Nowy ?wiat pogrąża się w długach


Amerykański niedostatek budżetowy i wierzytelność generalny wzrosną w najbliższych latach na skale niespotykaną od II wojny światowej - wynika z ogłoszonych dziś przez Biuro Budżetowe Kongresu (CBO) i białość Dom prognoz gospodarczych.

Ekonomiści Deutsche pula uważają, że kurs euro do złotego spadnie lada dzień do 3,75 zł. Tak samo kilka dni temu uznali ich rodacy z Commerzbanku. Poprzednie prognozy mówiły o 3,90 zł, inaczej mniej więcej tyle, ile wynosi mierny kurs z ostatnich kilku dni. - tuz znów powybijał szyby w autobusach. chyba ostrzelano je z broni pneumatycznej - donosi brama tvnwarszawa.pl. Ostrzelane zostały autobusy trzech linii - 108, 189 i 167. W bazylice świętego Piotra odbywa się pod przewodnictwem papieża Benedykta XVI msza święta za Jana Pawła II w związku z piątą rocznicą jego śmierci 2 kwietnia. W szeroki Piątek, jak przypada rocznica, nie odprawia się mszy.Tysiące odwołanych lotów i jeszcze więcej zdenerwowanych pasażerów. Według najnowszych szacunków, zamknięto w tym momencie około 60 proc. europejskiej przestrzeni powietrznej. wsio z wykorzystaniem pochodzący z islandzkiego wulkanu pył, jaki zagraża bezpieczeństwu lotów. Potężna chmura przenosi się chwilowo na południe Starego Kontynentu. Nowy doniesienie w sprawie śmierci Roberta Dziekańskiego zostanie opublikowany w piątek - zapowiadają kanadyjskie media. Będzie to meldunek sędziego Thomasa Braidwooda. Tomasz Kuszczak po raz drugi z coś koło tego stanął w bramce Manchesteru United. Polak zachował czyste konto, a "Czerwone Diabły" pokonały londyński Tottenham, czyli popularne "Koguty", 2:0 i mogą celebrować kariera do półfinału rozgrywek.

Skłócony z trenerem reprezentant Francji Nicolas Anelka nie jest pierwszym piłkarzem, który przedwcześnie opuścił mistrzostwa świata. Spotkało to już siedmiu zawodników, a listę otwiera Niemiec Sigmund Haringer, który w 1934 r. bez pozwolenia... zjadł pomarańczę.

rząd na rozpoczętym we wtorek posiedzeniu uznać wniosek do prezydenta ws. udziału Polaków w misji NATO dotyczącej patrolowania przestrzeni powietrznej Estonii, Litwy i Łotwy. - Rozkazu od ministra nie dostałem, ale zachętę do zdobywania kolejnych medali - powiedział matuzal szeregowy Piotr Małachowski po spotkaniu z ministrem obrony narodowej. W czwartek wicemistrz świata w rzucie dyskiem został odznaczony z wykorzystaniem Bogdana Klicha złotym medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju".

Nie powiodła się próba wykorzystania stalowo-betonowej kopuły do opanowania wycieku ropy naftowej do Zatoki Meksykańskiej po zatonięciu platformy wydobywczej "Deepwater Horizon". Remonty szkolnych obiektów, nowe detal programowe, rządowe programy i zalecenia - dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy jednostek odpowiedzialnych za funkcjonowanie szkół i przedszkoli będą mieli w tym roku nadzwyczaj co niemiara pracy. statystycznie kampania w Afganistanie kosztuje życie jednego dziecka dziennie. Dzieci są ofiarami bombardowań, zamachów samobójczych i coraz to ostrzejszych walk między talibami a siłami zagranicznymi - podała ONZ.Wystarczyły trzy złote medale, by stać się obiektem zainteresowania Realu Madryt. "Królewscy" propozycji gry Usainowi Boltowi w barwach Realu nie złożyli. Jamajczyk z wysokości trybun Santiago Bernabeu ma odciążyć wicemistrzów Hiszpanii w pierwszym ligowym meczu. Indyjska policja aresztowała 40-letniego oszusta matrymonialnego z Bombaju, który w ciągu 2,5 lat zawarł 14 małżeństw - pisze anglojęzyczna czasopismo "Times of India" w wydaniu internetowym. Gwałtowna łamaga powietrzna, razem z oberwaniem chmury, przeszła nad ranem w sobotę w rejonie Rzymu, wywołując zniszczenia i straty. Największe zanotowano w górzystej okolicy Wiecznego Miasta zwanej Castelli Romani.

Korea Pn. ostrzega Kore Pd. przed eskalowaniem napicia


Korea Pnocna zagrozia dzi ostrzelaniem sprztu Korei Poudniowej, jeli zainstaluje ona na granicy megafony emitujce komunikaty antypnocnokoreaskie, a podjciem powaniejszych krokw w razie eskalowania napicia za pośrednictwem Seul.

Radwańska za burtą. Szykanowana Izraelka również


Agnieszka Radwańska nie zagra w finale turnieju w Dubaju. Polka uległa Białorusince Wiktorii Azarence i odpadła. podobnie jak Izraelka Shahar Peer, której organizatorzy, łagodnie mówiąc, rzucali kłody pod nogi.

"Dziękujemy za wszelkie dobro, które uczyniłeś"


parę tysięcy osób wzięło część we wtorek w Mielcu w pogrzebie tragicznie zmarłego 10 kwietnia w katastrofie pod Smoleńskiem posła Polskiego Stronnictwa Ludowego Leszka Deptuły. Żegnał go m.in. wicepremier, naczelny PSL Waldemar Pawlak.

Tusk "wypełnia lokalny gminny dom życiem"


Donald Tusk otrzymał najważniejsze niemieckie wyróżnienie dla polityka - nagrodę Karola Wielkiego. Wygłaszając laudację na z Bogiem polskiego premiera, kanclerz Angela Merkel powiedziała: - niezależność i jedność Europy zaczęła się u bramy Stoczni Gdańskiej i dotarła do Bramy Brandenburskiej. Donald Tusk od początku brał w tym udział. Sam laureat zadedykował nagrodę "swojemu pokoleniu, pokoleniu Solidarności".

Specjalnością naszej firmy jest szeroko pojęta fotowoltaika pomorskie. Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne pomorskie to od wielu lat dostarczamy naszym klientom ekonomiczne rozwiązania z zakresu OZE. Jeśli chciałbyś zainstalować panele fotowoltaiczne pomorskie w swoim domu czy gospodarstwie to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Ale nie tylko fotowoltaika pomorskie jest dostępna w naszej ofercie. Znajdziesz w niej również pompy ciepła pomorskie. Jeśli chcesz bezpłatnie zaprezentujemy ci propozycje obejmujące pompy ciepła pomorskie lub panele fotowoltaiczne pomorskie.

Groźne znalezisko na stacji kolejowej


Robotnicy układający kostkę brukową na stacji kolejowej w Nałęczowie natrafili na pocisk moździerzowy, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli już groźne znalezisko.

Będzie pierwsza na Litwie pochód gejów


Zaplanowana na sobotę w Wilnie, pierwsza w historii Litwy parada gejów i lesbijek niemniej jednak się odbędzie. Litewski stary Sąd Administracyjny uwzględnił w piątek skargę Litewskiej Ligi Gejów i anulował decyzję sądu niższej instancji, która nie zezwalała na demonstrację.

Tatry: pod Rysami zeszła lawina


W okolicach Buli pod Rysami zeszła lawina. Według pierwszych informacji pod śniegiem znajduje się jedna osoba, dwa są na powierzchni - informuje tygodnikpodhalanski.pl.

Wysadził wóz nim budynkiem policji


11 osób zginęło, o tyle o ile 30 rannych - tak przedstawia się bilans kolejnego aktu terroru, do którego doszło w Inguszetii. W Nazraniu zanim siedzibą policji zamachowiec-samobójca zdetonował cztery kółka dostawczy. Budynek stanął w ogniu.

Rodzi się "Niemrossija"; "szansa lokalny minęła"


"(...) przypadek Polski ostatecznie minęła, bo tylko ten »egzotyczny sojusz« na którym zależało George'owi Bushowi umożliwiał nam amplifikacja naszej pozycji i w miarę samodzielną politykę w Europie" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Zbigniew Kuźmiuk, komentując tworzący się sojuszu pomiędzy Niemcami a Rosją, określany jak "Niemrossija".

Ponad 20 mln zł na koncie Wielkiej Orkiestry


już nad 20 mln zł złotych trafiło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach całej lokalny kwestowało ponad 120 tys. wolontariuszy. W największych miastach nasz na głównych placach trwają charytatywne koncerty. - Polacy grają i wykonywać to wspaniale. To ma sens - mówił w TVN24 Jurek Owsiak tuż po starcie XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przebieg Wielkiego Finału można badać na antenie TVN24, TVN Warszawa i portalach - tvn24.pl i tvnwarszawa.pl.

Prezydent tradycyjny, ale troszkę skuteczny


W ocenie zdecydowanej większości Polaków (74 proc.) największym atutem Lecha Kaczyńskiego jest oddanie do tradycji i wartości narodowych. Badani krytycznie oceniają choć jego siła a wrażliwość na problemy Polaków - wynika z badania CBOS.

Największa nieszczęście w historii. Prezydent Lech Kaczyński i dziesiątki najważniejszych osób w państwie nie żyją


Prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie zginęło w sobotę w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, którym lecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Generał Skrzypczak wezwany "na dywanik" do ministerstwa


buntowniczy przeciwko afgańskiej polityce MON-u Dowódca Wojsk Lądowych, generał Waldemar Skrzypczak został wezwany na dywanik. Będzie się tłumaczył z krytyki pod adresem resortu Bogdana Klicha - dowiedziało się rozgłośnia RMF FM. - Jestem rozżalony, to prawda - potwierdził w TVN24 Klich.

biwak zagłady na Facebooku


Portale społecznościowe kojarzą się przeważnie z wymianą lekkich i przyjemnych informacji pomiędzy znajomymi. Nie tym razem. Na portalu Facebook utworzono oficjalną stronę Auschwitz. Celem pomysłodawców jest edukowanie młodszego pokolenia na myśl nazistowskiego obozu zagłady.

okres Bakero dobiega końca


lecz lubińskie Zagłębie jakby przy użyciu całą połowę grało w osłabieniu, to i tak było nie mówiąc o zasięgiem Polonii Warszawa. Miedziowi wygrali 2:0, czym najprawdopodobniej "podpisali" decyzję o zwolnieniu trenera Czarnych Koszul Jose Marii Bakero.

Izrael chcia sprzeda RPA gowice nuklearne


Izrael nigdy nie przyzna si, e posiada bro nuklearn, niemniej zdaniem "Guardiana" ju w 1975 roku Tel Awiw oferowa sprzeda do RPA gowic nuklearnych. Wskazuj na to cile tajne dokumenty w czasw apartheidu. Izrael w poniedziaek zaprzeczy tym rewelacjom.

Powodziowy granda w Wielkiej Brytanii


alarm powodziowy w wielu regionach Wielkiej Brytanii. Ulewne deszcze spowodowały powodzie i podtopienia w północnej Anglii, Szkocji i Walii. Setki ludzi musiano ewakuować z zalanych domów. pustosłowie sos ulice, tory kolejowe, zrywa mosty. Dochodzi do przerw w dostawach gazu i prądu do gospodarstw domowych.

Złamali zasady moralne przez pomyłkę


Ponad 80 tys. zł ma spieniężyć milicja mieszkańcowi Warszawy, do którego mieszkania za pomocą pomyłkę wkroczyli antyterroryści. Interwencja zakończyła się dla niego powaleniem na podłogę i złamaniem kręgosłupa.

grubiański mafiozo ukrywał się w bunkrze. Malował


Włoska policja zadała dalszy poważny cios najgroźniejszemu klanowi neapolitańskiej kamorry - Casalesi, aresztując syna mafijnego bossa Francesco Schiavone, Nicolę. Ukrywał się w bunkrze, dokąd oddawał się swojej pasji - malarstwu.

Kurtyka przeciw rosyjskim próbom podważania historii


W ostatnich dniach mamy do czynienia z podjętą przez media i niektóre instytucje w Rosji bezprecedensową próbą podważenia wyników badań naukowych, opartych na rzetelnej podstawie źródłowej - napisał Janusz Kurtyka, pryncypał Instytutu Pamięci Narodowej w wydanym dzień dzisiejszy oświadczeniu.