Zmiany na szczycie MEN


Prezes Rady Ministrów przychylił się do wniosku prof. Zbigniewa Marciniaka o odwołanie go z zajmowanego stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, poinformowało we wtorek wieczorem sekretariat prasowe MEN.

Właściciele automatów do gier skarżą się prokuraturze na urzędników - ujawnia "Rzeczpospolita". Wczorajszy sukces Justyny Kowalczyk inspiruje polityków. - Zdradzę tajemnicę z Pałacu Prezydenckiego, pierwszy złoty medal na igrzyskach w Vancouver i dwóch prezydenckich ministrów kupiło biegówki - powiedział w TVN24 Paweł Wypych. Pion lustracyjny IPN chce uznania byłego przedstawiciela RP niedaleko ONZ Andrzeja Towpika za "kłamcę lustracyjnego". Wniosek w tej sprawie trafił aktualnie do warszawskiego sądu. Według IPN Towpik zataił w oświadczeniu lustracyjnym stosunki ze służbami specjalnymi PRL."Rzeczpospolita": Bronisław Komorowski bez problemu winien wygrać wybory prezydenckie, wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rz". czasopismo publikuje w czwartek kolejną część tego badania, tym razem dotyczącą drugiej tury wyborów. Przedsiębiorcy, którzy kupili stare szwedzkie mięso, aby produkować z niego pierogi, gołąbki i krokiety nie bacząc na nakazowi Głównego Lekarza Weterynarii nie chcą niszczyć podejrzanego produktu. "Polska The Times": Po raz dodatkowy Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zabierze głos w sprawie dotyczącej sumienia. Po głośnym procesie Lautsi kontra Włochy o nieledwie do wieszania krzyży w szkołach, tym jak jeden mąż zajmie się kwestią lekcji religii w szkołach. Na nauka umoralniająca obywateli Polski - akcentuje gazeta.

W przyszłym roku Roger Waters, dotychczasowy przewodzący zespołu Pink Floyd, rusza w trasę koncertową z legendarnym spektaklem "The Wall". Tournee obejmie 30 europejskich miast, w tym oraz Polskę. twórca przyjedzie do Łodzi 18 kwietnia.

Federacja Rosyjska ma zamrozić kontrakt na sprzedaż Iranowi systemów rakietowych S-300 - poinformował Reuters powołując się na rosyjską agencję Interfax. W wigilia skupisko Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła nowe sankcje poniżej Iranu. sezon Formuły 1 już się zakończył, ale przyszłość Kimiego Raikkonena jeszcze się nie rozstrzygnęła. Fin ma nad czym się zastanawiać, bo - paradoksalnie - w przyszłym sezonie mógłby zapracować więcej pieniędzy niż o ile stanął do walki o kolejne punkty w karierze.

głaz węgielny pod budowaną w lesie katyńskim cerkwią prawosławną położy w trakcie kwietniowych uroczystości premier Władimir Putin, informuje Polskie Radio. świątynia ma utrwalić obywateli radzieckich zamordowanych w tym samym lesie co Polacy. Według Danuty Olewnik, porywacze jej brata Krzysztofa wiedzieli o wszystkim, co się historia w domu porwanego, m.in. o szczegółach ustaleń poczynionych za pośrednictwem rodzinę. Popularne seriale medyczne niedokładnie ukazują stosowane w praktyce terapie, a mnóstwo prezentowanych w nich elementów sztuki medycznej otwarcie fałszuje rzeczywistość - wynika z badań przeprowadzonych przez kanadyjskich naukowców, na które powołuje się CNN.Wygląda na to, że sporo niespodzianek na środę przygotowuje Franciszek Smuda. W Bydgoszczy, o czym zapewniano już wcześniej, wyjdzie inna jedenastka aniżeli ta, która rozpoczęła mecz z Rumunią. "Rzeczpospolita": Rektorzy zaproponują rządowi inicjacja powszechnego czesnego od 2015 roku. Francuzi po sześćdziesiątce muszą przygotować się na to, że będą później pracować. Prezydent Nicolas Sarkozy oświadczył w poniedziałek, że Francji nie sterczeć na "dalsze odkładanie reformy emerytalnej" i że ranga złoży we wrześniu propozycję zmian w tej dziedzinie.

Republika Słowacji odwołała ambasadora na Węgrzech


Republika Słowacji odwołała w środę ambasadora w Budapeszcie na konsultacje do kraju w związku z planowanym przez węgierski ranga przyjęciem ustawy, na mocy której etniczni Węgrzy będą mieli obywatelstwo ojczystego kraju.

klan 19-latka pozwie Wuj Sam Zjednoczone


familia jednego z najmłodszych więźniów przetrzymywanych w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie, Mohammeda Dżawada, zamierza pozwać rząd Stanów Zjednoczonych, domagając się rekompensaty za złe traktowanie zatrzymanego i za siedem lat młodości, jakie spędził w celi - poinformował jego prawnik.

Pakistan: machnięcie przedtem posterunkiem policji


Co najmniej 10 osób zginęło w czwartek w zamachu samobójczym zanim posterunkiem policji w mieście Kohat w pakistańskiej Północno-Zachodniej Prowincji Pogranicznej - poinformowała policja.

wojownik z Wietnamu przeprasza za masakrę My Lai


amerykański wojownik wojny wietnamskiej porucznik William Calley po raz pierwszy publicznie przeprosił za zbrodnię z 1968 r., kiedy to agenda sił USA w Wientamie dokonał masakry ponad 500 cywilów - mieszkańców wioski My Lai w południowym Wietnamie.

wojsko USA: Zabito "kluczowego lidera Al-Kaidy"


najważniejszy przywódca Al-Kaidy w Iraku, obciążany dzięki konferencja USA odpowiedzialnością za sprowadzenie z wykorzystaniem granicę z Syrią setek zamachowców-samobójców, został zabity w rezultacie akcji zbrojnej w północnym Iraku - poinformowały w czwartek amerykańskie władze wojskowe.

Spiska Nowa Wieś: Lokomotywa uderzyła w pociąg


Trzech ludzi zginęło w czwartek, gdy lokomotywa pociągu towarowego uderzyła z dużą prędkością w zapęd osobowy stojący na stacji w Spiskiej Nowej Wsi we wschodniej Słowacji - poinformowały służby ratownicze.

ojczulek z dzieckiem uwięzieni za pomocą pędzący gablota


tatuś z dzieckiem na rękach i pędzący explicite na nich samochód. To mogło skończyć się tragicznie, na szczęście tak nie stało. To niewiarygodne scena z Australii nagrała aparat monitoringu.

Upały nie lecz w Polsce, padł najlepszy wynik z 1942 roku


Rekordowe jak na pierwszą połowę czerwca upały odnotowano w sobotę w Bułgarii. W naddunajskim Ruse termometry wczesnym popołudniem wskazywały aż 35,7 stopnia Celsjusza.

sąd w Strasburgu wacek Polskę ws. Urbana


trybunał w Strasburgu laska Polskę, czy skazanie Jerzego Urbana na 20 tys. zł grzywny za znieważenie głowy innego państwa - papieża Jana Pawła II - nie stanowi naruszenia wolności słowa, gwarantowanej dzięki Europejską Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Martwi w zbiorowych grobach, żywi klaszczą i śpiewają


Dziesiątki ciał zmarłych, którzy zginęli w trzęsieniu ziemi na Haiti, spoczywa w zbiorowych mogiłach na przedmieściach stolicy kraju, Port-au-Prince. Klęska żywiołowa wywołała w tym ubogim państwie chaos i rozpacz, obróciła wiele budynków w całkowitą ruinę.

Zrobili największego kebaba na świecie?


festiwal kuchni w Jerozolimie. Na placu zebrali się kucharze z całego miasta, by przyrządzać polski specjał: pieczywo z jagnięciną i kurczakiem. A całość po to, by pokonać rekord Guinnessa we wspólnym gotowaniu.

reżim Łukaszenki wypuścił Polaków


Po pięciu dniach szefowie nieuznawanego dzięki władze Związku Polaków na Białorusi odzyskali wolność. Polacy trafili do aresztu za udział w nielegalnym wiecu nim Domem Polskim w Grodnie.

Gra słabo, ale nie chce zarabiać mniej


Dni chwały Brazylijczyka Ronaldinho przeminęły. O byłym gwiazdorze Barcelony - obecnie piłkarzu AC Milan - jest raz po raz ciszej. Mimo to Brazylijczyk nie chce osiągać mniej. W związku z tym być może straci pracę w mediolańskim klubie.

Wszoła: natura pracuje dla Bednarka


Siły natury pracują dla Sylwestra Bednarka. Jego talent ujawnił się dobrym momencie - tak brązowy order Polaka w Berlinie skomentował mistrz olimpijski z Montrealu, Jacek Wszoła. Ten, gdy sensacyjne sięgał w Kanadzie po złoto igrzysk olimpijskich, był rówieśnikiem Bednarka.

Wojsko Polskie zrobiło sobie logo


W dziale promocji polskiej armii coś się zmienia? Nie tak dawno odnotowaliśmy wyjątkowy gzyms F16 w telewizyjnej reklamie wody mineralnej. Teraz wojsko poszło dalej i stworzyło dziewiczy lokalny znak promocyjny. Proste biało-czerwone marka składa się z liter WP z wpisanym w "P" orłem w koronie oraz z małego napisu "Wojsko Polskie".

fiskus ponadto nas podsłuchuje


poniekąd za pośrednictwem pięć dni może nagrywać nasze rokowania konferencja skarbowy, bez uzyskania wcześniejszej zgody sądu. Informacje o tym, ilu Polaków fiskus inwigiluje, są dokładnie tajne - akcentuje "Dziennik gazeta Prawna".

Pył przesłania słabą formę i kontuzje piłkarzy


Nie wszyscy cieszą się na koniec Ligi Europejskiej natychmiast w najbliższą środę. Termin nie jest w smak kierownictwu Fulham. kierownik Anglików Roy Hodgson żąda przełożenia finału, tłumacząc się wulkanicznym pyłem. Jak się acz bliżej przyjrzy obecnej sytuacji Fulham, to nie z trudem doszukać się innych powodów, które mogą jeżyć się za chęcią przełożenia spotkania. Zespół Hodgsona jest anemiczny porażką 0:4 z Arsenalem i licznymi kontuzjami czołowych piłkarzy.

Arabski: nazwiska wszystkich zidentyfikowanych są na listowie


- Wszystkie do tego czasu zidentyfikowane ofiary prezydenckiego samolotu Tu-154 są na listowie pasażerów - oświadczył Tomasz Arabski, naczelny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zdementował co więcej informacje rosyjskich portali, które donosiły, że dwóch ofiar nie było na oficjalnej liście.

DR Konga: 70 ofiar zatonięcia łodzi


Co najmniej 73 osoby poniosły śmierć, gdy na jeziorze w zachodniej części Demokratycznej Republiki Konga zatonęły dwoje połączone ze sobą łodzie - poinformował Czerwony Krzyż.

Obama: system bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej zawiódł


Prezydent Barack Obama oświadczył, że środki bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej zawiodły w sposób "systemowy i całkowicie niedopuszczalny", co umożliwiło podjęcie nieudanej próby zamachu na amerykański samolot.