Polscy kierowcy częściej jeżdżą pod wpływem narkotyków niż alkoholu


"Gazeta Wyborcza": Po narkotykach jeździ w Polsce więcej kierowców niż pod wpływem alkoholu.

pył po ostatnim wyścigu Formuły 1 w sezonie w tym momencie dawno opadł, ale zespoły nie próżnują. Ross Brawn, stary zdobywców dubletu - teamu Brawn GP - zapowiedział, że w kolejnym sezonie jego podopieczni będą jeszcze szybsi. Nie ma podstaw do odpowiedzialności dyscyplinarnej dla prokuratora z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, jaki udostępnił nagrania rozmów dziennikarzy na potrzeby procesu wiceszefa ABW Jacka Mąki z "Rzeczpospolitą" - uznała Prokuratura Krajowa po kontroli sprawy. Zarazem zapowiedziano, że prokurator krajowy wyda wytyczne, jak zachowywać się w podobnych sytuacjach w przyszłości. kierownik birmańskiej junty gen. Than Shwe wezwał we wtorek wiejską obywatele kraju, by w trakcie tegorocznych wyborów parlamentarnych przeciwstawiła się siłom, które próbują zrównać z ziemią równowaga kraju; w ten fortel określane są przy użyciu władze siły prodemokratyczne.aktualnie na to samo niespełna pół miliona polskich imigrantów pozostało w Wielkiej Brytanii. Polacy wyjeżdżają z Wysp, bo nie mają tam szansy na promocja i dobre zarobki. Takie wyniki przynosi raport przygotowany na zlecenie brytyjskich władz, a ujawniony przez dziennik "Guardian". armia izraelska obrała nieznany cel ataku. Jest nim najpopularniejsza modelka w kraju, 25-letnia Bar Refaeli - podaje Sky News. Po rewelacjach, które przedstawił nam ekspert, dodruk śledztwa ws. okoliczności śmierci Wojciecha Franiewskiego jest jak najbardziej zasadne - powiedział dyrektor komisji badającej okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika Marek Biernacki z PO. W środę sejmowi śledczy wysłuchali - za zamkniętymi drzwiami - opinii nt. służb więziennych. dalej przesłuchali Danutę Olewnik, która mówiła o "operacjach wokół uprowadzenia" jej brata.

Z powodu bólu kręgosłupa Lech Wałęsa odwołał wizytę w Peru, której rozpoczęcie zaplanowane było na sobotę - poinformował pryncypał Instytutu Lecha Wałęsy w Warszawie Piotr Gulczyński.

państwo Kalinowscy to starsze małżeństwo, które słynie ze swojego zamiłowania do kina. Ich dom w grudniu został asygnowany do rozbiórki. Staruszkowie niemniej jednak już się tym nie martwią. miasto zaproponowało im apartament marzeń - kwatera w kinie. szkopuł jest jeden - lokum nadaje się do generalnego remontu. "Rzeczpospolita": Donald Tusk, Włodzimierz Cimoszewicz, Lech Kaczyński i Aleksander Kwaśniewski powinni mieć większy wpływ na polską politykę wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rz".

- Eureko zadeklarowało, że w ciągu debiutu PZU sprzeda nie mniej niż 17 proc. akcji spółki - poinformował resort skarbu w czwartkowym komunikacie. kosztowność Państwa nie wyklucza sprzedaży do 5 proc. swoich akcji. Internetowy tyka chmielowa Google stawia na mobilność. boss spółki Eric Schmidt w czasie Światowego Kongresu Telefonii Komórkowej w Barcelonie podkreślał, że operatorzy komórkowi i firmy z branży internetowej, powinny ściśle współpracować. Polska Żegluga Morska przejmie w czwartek własny najświeższy statek - masowiec "Giewont". Statek, zbudowany w stoczni New Times Shipyard mimo Szanghaju, zwodowano 26 września.Ponad 20 działaczy trójmiejskiego okręgu Młodych Socjalistów i Polskiej Partii Socjalistycznej wzięło udział w "pikiecie solidarności z głodnymi kotami w dawnej Stoczni Gdynia S.A." pod hasłem "kot nie pójdzie po zasiłek". Przedstawiciele miasta i stoczni twierdzą, że zwierzęta mają opiekę i wyżywienie. parada odbyła się w piątek po południu przed urzędem miasta w Gdyni. Z zalanych terenów ratowani są nie owszem ludzie. Pomocy potrzebują też zwierzęta, które same nie mogą się przyciągnąć z podtopionych gospodarstw. skarb państwa wziął się ostro do roboty: w pierwszym półroczu tego roku o 40 odsetki wzrosła zaleta wykrytych zaległości podatkowych. Lepsza skuteczność na tym polu ma ulżyć w łataniu dziury budżetowej - informuje "Puls Biznesu"

Mercedes odpuści Buttona?


Po przejęciu pakietu kontrolnego zespołu Brawn GP z wykorzystaniem niemiecki koncern motoryzacyjny Mercedes żadnej nowej oferty przedłużenia kontraktu nie otrzymał aktualny luminarz świata Jenson Button. - Nie mamy na razie żadnych nowych propozycji finansowych dla Jensona - przyznał po oficjalnym ogłoszeniu zmian własnościowych zwierzchnik wykonawczy zespołu Nick Fry.

Merkel będzie uczcić 11 listopada z Sarkozy'm


Niemiecka kanclerz Angela Merkel będzie 11 listopada celebrować w Paryżu co do jednego z prezydentem Francji rocznicę zakończenia I wojny światowej. To symboliczne wydarzenie w procesie pojednania obu państw zapowiedział Nicolas Sarkozy przed rozmową z kanclerz Niemiec.

Niezwykłe znalezisko na Morzu Północnym; wyłowił je polski okręt


Jak poinformowało portal Onet.pl armia Polskie, okręt reprezentacyjny Stałego Zespołu Obrony Przeciwminowej NATO ORP "Kontradmirał Xawery Czernicki" wyłowił na Morzu Północnym specjalistyczną boję hydrometeorologiczną o wartości 100 tys. złotych. Pława została podjęta na pokład jednostki, a następnie przekazana właścicielowi w porcie Den Helder – państwowej belgijskiej służbie nawigacyjnej.

Kogo poprą w II turze?


Marek Jurek obecnie zadeklarował, że w drugiej turze poprze Jarosława Kaczyńskiego i o to samo zaapelował do swoich zwolenników. Nie musiał - według sondażu SMG/KRC dla TVN, w kolejnym głosowaniu prezesa PiS poprze 60 proc. zwolenników Jurka. Decyzji kogo rozzuchwalić nie podjął coraz Waldemar Pawlak.

cierpiący kolor zieleni. Rok po wyborach w Iranie


Mija rok od wyborów w Iranie, które wywołały największą od lat falę protestów opozycji. demonstracje naznaczyła posoka zabitych, tysiące ludzi zostało zatrzymanych. W dwanaście miesięcy od tamtych wydarzeń zielony kolor opozycji jakby nieco przybladł.

"Chodźmy na piwo, a nie na mszę"


- Każda u nas rocznica jest powodem do rozdrapywania ran, to prawdopodobnie nasza cecha narodowa - ubolewała w TVN24 dziennikarka Teresa Torańska patrząc na obchody 29. rocznicy "Porozumień Sierpniowych". Wtóruje jej Władysław Frasyniuk i apeluje: Zróbmy uroczystość radości, zaprośmy dzień dzisiejszy na browar wszystkich obywateli, iżby upajać się z tego, że żyjemy w wolnej Polsce. Na piwko się umówmy, a nie na mszę.

"Kryzys euro największym testem Unii"


Niemiecka kanclerz Angela Merkel stwierdza, że oficjalna zgoda na upadek wspólnej europejskiej waluty euro oznaczałby basta projektu zjednoczonej Europy. Taka opinię wygłosiła w Akwizgranie w trakcie ceremonii wręczenia nagrody Karola Wielkiego Donaldowi Tuskowi.

upływ z więzienia; celuloid z celi w internecie


Prokuratura i służba więzienna wyjaśniają, czy doszło do niedopełnienia obowiązków za pomocą pracowników nadzorujących monitoring w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Tryb. Ma to związek z pojawieniem się w internecie nagrania z monitoringu w celi dla szczególnie niebezpiecznych osadzonych.

W.Brytania: Zmarł wynalazca bankomatu


John Shepherd-Barron, któremu przypisuje się zasługę wymyślenia pierwszego bankomatu na świecie, zmarł w Szkocji w wieku 84 lat - poinformowała BBC.

Kanadyjska milicja przeprosiła za śmierć Polaka


Kanadyjska Królewska policja Konna (RCMP) formalnie przeprosiła matkę Roberta Dziekańskiego - Polaka, który w październiku 2007 roku zmarł, porażony paralizatorem na lotnisku w Vancouver. Zofii Cisowskiej zaoferowano też odszkodowanie.

Drakoński wyrok: 20 lat za filmowanie klasztoru


Sąd w Birmie skazał na 20 lat więzienia kamerzystkę, która pracowała dla zagranicznej telewizji - poinformowały organizacje obrony dziennikarzy.

"Jak się mgła rozeszła, zobaczyłyśmy koszmar"


- w pierwszej chwili biegałyśmy i szukałyśmy żywych ludzi. przypuszczalnie kogoś tam przycisnęło, być może jakieś szumy bądź pukania usłyszymy? - opowiada w rozmowie z reporterami "Superwizjera" TVN jedna z ratowniczek, która brała udział w akcji po katastrofie pod Smoleńskiem. - Potem, jak obecnie się mgła rozeszła, zobaczyłyśmy, jaki to zmora – dodaje.

Irlandia: Polacy chcą przeczekać recesję


obok recesji polscy imigranci w Irlandii nie siedzą na walizkach. świeżo przyjezdnych jest zdecydowanie mniej, ale ci, którzy się tu zadomowili, korzystają z nabytych praw socjalnych i wtapiają się w społeczeństwo po kryjomu dla samych siebie.

Warszawa: ZTM zwróci pieniądze za mandaty?


Ok. 7 tys. pasażerów komunikacji miejskiej skorzystało z możliwości odwołania się od kar nałożonych za absencja pełnego podpisu na Warszawskiej Karcie Miejskiej - poinformował we wtorek stołeczny kierownictwo Transportu Miejskiego.

Nie będzie batów za noszenie dolny


40 batów za noszenie spodni - taką karę mógł wymierzyć głos w Chartumie sudańskiej dziennikarce za noszenie spodni. Kobietę, po głośnej kampanii na całym świecie, skazano aczkolwiek "tylko" na karę grzywny.

wstrząsający finał pożegnania na peronie


Tragicznie zakończył się powrót z weekendowego wyjazdu dla 16-latki z East Preston w Anglii. dziewczę na oczach przyjaciół ześlizgnęła się z peronu pod koła ruszającego pociągu - informuje "Daily Mail".

gratisowy nocleg w zamian za naukę angielskiego


Turyści zainteresowani zwiedzaniem Chin za grosze powinni podszkolić swój angielski. W kwietniu ruszył program, który oferuje darmowe zakwaterowanie w chińskich domach w zamian za udzielanie lekcji tego języka.

obliczenie na plusie dziewiczy raz od roku


- W lutym 2010 roku saldo na rachunku obrotów bieżących było dodatnie i wyniosło 106 mln euro, wobec 754 mln euro deficytu w styczniu - poinformował etniczny Bank Polski. Analitycy spodziewali się w lutym deficytu od 153 do ponad 200 mln euro. Ostatni raz nadwyżkę zanotowano w lutym 2009 roku.

Kaczyński pociągiem do wyborców. "Nic szczególnego"


Jarosław Kaczyński na konferencja wyborcze w Siedlcach wyruszył w czwartek rano... pociągiem. Na dworcu Warszawa-Ochota wspominał, że był czas, gdy podróżował pociągiem przynajmniej raz w tygodniu. - To dla mnie nic szczególnego - mówił.

Budżet odetchnie z ulgą pod koniec roku?


- Osiągnięcie w tym roku prognozowanego poziomu wzrostu gospodarczego plus minus 0,8 proc. jest realne - powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Byłoby to o 0,6 punktu procentowego więcej, aniżeli założono w nowelizacji budżetu. A w tym wypadku każdy ułamek procenta przekłada się na miliardy złotych wyższych wpływów do budżetu.