prezes ZASP: cztery lata to ciężki wyrok


w trakcie walnego zjazdu delegatów Związku Artystów Scen Polskich, który odbędzie się w Warszawie 1 i 2 kwietnia, wybrany zostanie nowy boss Związku. będący na czasie boss Krzysztof Kumor nie będzie ubiegał się o reelekcję.

Raymond Towler ma dziś 52 lata. niemal 30 lat spędził w więzieniu, osądzony za zgwałcenie 11-letniej dziewczynki w Cleveland w stanie Ohio. W środę wyszedł na wolność, dzięki badaniom DNA, które wykazały jego niewinność. "Gazeta Wyborcza": Sławomir Julke, działacz PO dostarczył do prokuratury nie jedno, a osiem nagrań. paczka na którym donosi Donaldowi Tuskowi na Jacka Karnowskiego wyciął, a dyktafon zniszczył kombinerkami. amerykański awiomatka jądrowy "Nimitz" zawinął w środę do portu w Hongkongu, co wskazuje na poprawę atmosfery w stosunkach między Stanami Zjednoczonymi a Chinami mimo ostrej reakcji Pekinu na zapowiedź spotkania prezydenta Baracka Obamy z dalajlamą.z grubsza 11,5 tys. żołnierzy z 14 krajów, w tym Polski, uczestniczyło w czwartek rano na Placu Czerwonym w Moskwie w próbie generalnej defilady, która odbędzie się tam 9 maja dla upamiętnienia 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. decyzja dwóch lat więzienia w zawieszeniu - taki orzeczenie usłyszał mężczyzna, kto odpowiadał za mroczny żniwiarz swoich trzech maleńkich wnuczek zaś żony. Do tragedii, która wstrząsnęła mieszkańcami Elbląga, doszło w przeddzień Wigilii w ubiegłym roku. Pasażerowie z Łodzi zyskają dodatkowe lotnicze połączenie ze stolicą. 31 sierpnia JetAir uruchamia nową trasę Warszawa-Wiedeń z międzylądowaniem w Łodzi.

poprzednio sądem rodzinnym stanie w najbliższym czasie dwanaścioro nastolatków - sześciu chłopaków i sześć dziewczyn, zatrzymanych dzięki policję w Jastrzębiu Zdroju (Śląskie) w nocy z wtorku na środę; do zatrzymania doszło w trakcie dwóch imprez, wszyscy zatrzymani wyrostek byli pod wpływem alkoholu.

Minister obrony Bogdan Klich z uznaniem wyraził się o strategii nowego dowódcy sił NATO w Afganistanie generała Stanleya McChrystala. Klich, jaki rozmawiał z nim dzisiaj w Kabulu, zgadza się, że wpierw trzeba dać możliwość bezpieczeństwo, a później pomocnik humanitarną, precyzyjne ataki powinny minimalizować straty między cywilów, a działania sojuszników powinny być spójne. Australijski sąd skazał 41-letnią kobietę na karę 10 lat pozbawienia wolności za prostytuowanie 12-letniej córki. pani "sprzedała" swoją córkę powyżej stu mężczyznom w ciągu dopiero co czterech tygodni.

Egipska policja starła się w siedlisko Kairu z demonstrantami protestującymi przeciw rządom prezydenta Hosniego Mubaraka. Do zamieszek doszło w związku z zapowiedzianymi na ten rok wyborami parlamentarnymi. anonimowy do tej pory odmiana wielkiego szczura znaleziono w dżungli Papui-Nowej Gwinei - podaje w pierwszy dzień tygodnia portal internetowy BBC. wyjawiać by się mogło, że odszkodowania popowodziowe mogą naruszyć budżety firm ubezpieczeniowych. przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza zapewnia jednak, że z powodu wielkiej wody branża aktuarialny w Polsce nie dozna zasadniczego uszczerbku.Około 40 separatystów uciekło z więzienia w Dali na południu Jemenu, korzystając z chaosu, który zapanował, gdy jeden ze strażników rzucił granatowiec ręczny, żeby stłumić protest więźniów - poinformowali anonimowo przedstawiciele władz. Siłę 6,1 a chociażby 6,9 stopni w skali Richtera miały wstrząsy wtórne u wybrzeży Chile. Europejskie centrum Sejsmologiczne co chwilę rejestruje nowe tego typu trzęsienia. przedpotopowy wstrząs o sile 8,8 stopni w skali Richtera odnotowano w sobotę nad ranem. Ostatni bilans śmiertelnych ofiar kataklizmu mówi o co najmniej 214 osobach. Trzęsienie ziemi wywołało tsunami, które zagraża wielu regionom. Szalejący na Ukrainie od kilkunastu dni wirus A/H1N1 nie doprowadził do mutacji - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Oznacza to, że dostępna na rynku szczepionka jest w stanie z nim walczyć.

przymiarka do reformy szpitali w tym momencie na dniach


- Będziemy pilotażowo wprowadzać nasze pomysły na reformę szpitali w jednym województwie - powiedziała w TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz. W którym? Nie zdradziła. projekt wystartować ma coraz w tym roku, a w jego ramach znajdą się m.in. dodatkowe ubezpieczenia, uszczelnienie liczenia kosztów i rządowa barki w sąsiedztwie przekształceniach własnościowych.

Czesi chcą nabywać Odrę Wodzisław


Już wkrótce głównym udziałowcem grającej w Ekstraklasie Odry Wodzisław Śląski prawdopodobnie zostać interes Rovina, która posiada w tej chwili 20 proc. udziału w klubie. Czesi zainteresowani są wykupem kolejnych 30 proc. akcji, co da im połowę udziałów i rzeczywistą władzę w spółce.

75 tys. ludzi wróciło do domu


mało co wszyscy spośród coś koło tego 75 tys. kirgiskich uchodźców już wrócili z Uzbekistanu do Kirgistanu - poinformowały w czwartek władze krigiskie. Sporo ludzi musiało pominąć swoje domy w wyniku zamieszek na tle etnicznym, jakie wybuchły na południu kraju.

Reklamowy fortel wywołał zamieszki w Paryżu


Jak donoszą wszystkie francuskie gazety, reklamowy chwyt firmy internetowej Mailorama przerodził się w miniony weekend w zamieszki w szykownej dzielnicy Paryża. nieco tysięcy osób, które przybyły w okolice wieży Eiffla skuszone zapowiedzią rozdawania banknotów o nominale do 500 euro, przeżyło niepokojący zawód. Akcję odwołano, a wszystko zakończyło się starciem policji z rozwścieczonymi grupami młodzieży.

PSL wesprze L. Kaczyńskiego?


"Rzeczpospolita": W drugiej turze wyborów prezydenckich ludowcy mogą wesprzeć Lecha Kaczyńskiego. Chcą tego partyjne doły.

Samobójstwo francuskiej gwiazdy wybiegów?


Jeden z czołowych francuskich modeli, gwiazdor światowych wybiegów mody Tom Nicon nie żyje. 22-latek zmarł w wyniku upadku z okna mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze w ognisko Mediolanu - informuje komplet naczyń stołowych dailymail.co.uk.

papież na szczycie FAO: Tak znajdować się nie może!


Benedykt XVI powiedział w poniedziałek w przemówieniu, wygłoszonym na forum światowego szczytu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO w Rzymie, że w ostatnim czasie doszło do "dramatycznego wzrostu liczby ludzi, cierpiących głód".

Ślub przez Skype'a


przyrzeczenie z wykorzystaniem Skype'a nie ma mocy prawnej - uznała amerykańska armia. A do takiego ślubu doszło natychmiast w maju, gdy dwie marines powiedziała sobie z wykorzystaniem sieć sakramentalne "tak". Ona w Minnesocie, on - w Iraku, gdzie stacjonuje.

iSzturm na sklepy


Długie kolejki jak za PRL, banknoty wędrują z rak do rąk, do czego ta kolejka? zdecydowanie nie do ostatniej parówki, a do sklepu Apple. Wielkim szturmem zaczął się pierwszy dwadzieścia cztery godziny sprzedaży najnowszego gadżetu z nadgryzionym jabłkiem - iPada.

Prezydencka faworytka w walce o Prokuratora Generalnego


Coraz więcej nazwisk pojawia się na liście potencjalnych kandydatów na stanowisko Prokuratora Generalnego. Kolejne nazwisko, to mocna faworytka Lecha Kaczyńskiego. Jest nią mało znana warszawska sędzia Małgorzata Bańkowska - nieoficjalnie dowiedział się "Wprost".

miesiąc do mundialu, a RPA strajkuje


Na miesiąc nim rozpoczęciem mistrzostw świata w piłce nożnej RPA walczy z falą strajków. Protestują tysiące pracowników portów i kolei domagający się podwyżek.

Prokuratura prosi o stenogramy rozmów kontrolerów ze Smoleńska


Rzeczpospolita Polska prokuratura zwróciła się do strony rosyjskiej o udostępnienie stenogramów rozmów kontrolerów lotu z wieży w Smoleńsku - dowiedzieli się skrycie reporterzy śledczy RMF FM. pośrodku innymi o ten dowód będzie starał się pojutrze w Moskwie prokurator globalny Andrzej Seremet. Co zgodność z rzeczywistością nie przywiezie od razu dowodów, których chciała strona polska, acz jego wizyta ma przyspieszyć ich dostarczenie polskim śledczym.

Europa i Rosja płaczą z Polakami


Rosja, Litwa i Ukraina wprowadziły żałobę narodową po śmierci Lecha Kaczyńskiego. poniedziałek jest dodatkowo dniem żałoby w UE. W ambasadach polskich na całym świecie do ksiąg kondolencyjnych wpisują się tysiące ludzi.

Sikorski: Radziłbym prezydentowi co innego


boss MSZ Radosław Sikorski powiedział w poniedziałek, że "osobiście radziłby" prezydentowi inne rozwiązanie niż frakcja w uroczystościach w Katyniu. Zadeklarował jednak, że jeśli Lech Kaczyński chce pojechać do Katynia, kategoria mu pomoże.

Rzeczpospolita Polska prosi Szwecję o pomoc


Wniosek o pomagier prawną do Królestwa Szwecji w sprawie kradzieży napisu "Arbeit macht frei" został w tej chwili wysłany. Przygotowała go Krakowska Prokuratura Okręgowa, która prowadzi śledztwo dotyczące rabunku.

Guti: moje ostatnie El Clasico


Guti kończy karierę. bazowy zawodnik Realu Madryt ogłosił, że najbliższe Gran Derbi będą ostatnimi w jego karierze - po zakończeniu sezonu chce odejść z Realu Madryt i powiesić buty na kołku. Jak zapewnia, ta wyrok jest nieodwołalna.

Wrobiony za pomocą brata trafił do aresztu


Andrzej Malinowski trafił do więzienia za przestępstwo, którego nie popełnił. on został skazany za napad o wartości 16 złotych, po tym jak złodziej złapany na gorącym uczynku podał policjantom jego dane. Panu Andrzejowi udało się wyeksplikować sprawę nie prędzej zza krat. W tym tygodniu policjanci ustalili prawdziwe dane złodzieja - był nim towarzysz pana Andrzeja.

Izrael: to najpoważniejszy dekoniunktura od 35 lat


stosunki amerykańsko-izraelskie są najgorsze od 35 lat z powodu planu budowy osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu, co grozi zaprzepaszczeniem wysiłków pokojowych z Palestyńczykami - oświadczył eksponent Izraela w Waszyngtonie Michael Oren.

papa zabił syna, bo molestował 3-letnią siostrę


tata dokonał egzekucji syna po tym jak ten przyznał się, że molestował seksualnie swoją 3-letnią siostrę przyrodnią. Do zdarzenia doszło w Detroit (USA) - czytamy na stronach "Daily Telegraph".

Prezydent USA zalega za książki 300 tys. dolarów


300 tys. dolarów - mniej więcej tak duża liczba wynosiłaby dziś mandat dla pierwszego prezydenta Jerzego Waszyngtona za niezwrócone książki. Prezydent pożyczył je z New York Society Library przed 220 laty i przenigdy nie oddał.