O losie Marek zdecydują... oglądając Małysza


wpierw Kanada, potem Słowenii - to w tych miejscach rozstrzygną się losy polskiej narciarki. Pierwsze decyzje w sprawie Kornelii Marek, jeśli egzemplarz B potwierdzi fakt stosowania dzięki nitka dopingu, prezydium Polskiego Związku Narciarskiego podejmie w tym tygodniu w Planicy.

W Lipiecku, 400 km na ognisty Zachód od Moskwy, ze wszystkimi honorami wojskowymi pochowano podpułkownika w stanie spoczynku Wasilija Połtawcewa, byłego śledczego NKWD, a później - funkcjonariusza Federalnej Służby Więziennej Rosji. Deputowany Bloku Julii Tymoszenko, kandydatki na prezydenta Ukrainy w wyznaczonych w niedzielę wyborach, bez mała zerwał piątkowy telewizyjny program publicystyczny, w którym wieczorem - jako główny gość - występował urzędujący szef państwa Wiktor Juszczenko. - ogrom drzew powalonych, pozrywane linie energetyczne, przygniecione samochody i niektóre budynki - to skutki nawałnicy, która w czwartek wieczorem przeszła nad Gryfinem (zachodniopomorskie). I chociaż trwała zaledwie pięć minut, to ze wstępnych szacunków wynika, że straty są ogromne. poza Gryfinem z przyczyny gwałtownego załamania pogody ucierpiały także Wałcz, Łobez, Świdwin.Jeszcze w sobotę, na nabożeństwie w Warszawie, żegnał ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W niedzielę - zastępował tragicznie zmarłego księdza Adama Pilcha w ciągu jednego z nabożeństw. W nocy z niedzieli na pierwszy dzień tygodnia zastępca biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, arcypasterz Mieczysław Cieślar sam zginął w tragicznym wypadku samochodowym pod Łodzią. Trzy osoby zabił w południowo-wschodniej części Waszyngtonu sprawca, który jadąc samochodem otworzył zapał do grupy na ulicy. dramat wydarzyła się we wtorek wieczorem. Jej przesłanka nie jest znany. policja zatrzymała trzech ludzi. Od poniedziałku 12 kwietnia własny ranga i władze Eureko rozpoczną spotkania z inwestorami zainteresowanymi udziałem w giełdowej prywatyzacji PZU – ustaliła agencja Bloomberg. Celem spotkań ma egzystować określenie wielkości popytu i ceny emisyjnej akcji największego polskiego ubezpieczyciela.

Nie owszem w Polsce znaleźli się krytycy Leo Beenhakkera. W ojczyźnie trenera w najbliższych dniach ukaże się pozycja bibliograficzna Nola de Ruitera, asystenta Leo z czasów pracy z kadrą "Oranje". antyczny wspólnik nie zostawia na byłym selekcjonerze "biało-czerwonych" suchej nitki.

"Wybór, nim jakim stanęli Ukraińcy wyłaniając prezydenta, budził niesmak", "Na Ukrainie zwyciężyła demokracja. Czy przetrwa?", "Ważniejszy tok wyborów a nie sam jego rezultat" - światowa prasa w dalszym ciągu żyje wyborami prezydenckimi na Ukrainie. Mieszkańcy Rahway, w stanie New Jersey, zaprotestowali przeciw wyrzeźbionej ze śniegu postaci Gwiazda Poranna bo... uznali ją za niemoralną.

"Na kolana!!! Psie!" krzyczy małolat z pistoletem w ręku do poddającego się policjanta. Tak wygląda bulwersująca reklama firmy produkującej młodzieżową odzież w Szczecinie. Właściciel nie widzi w niej nic złego, nawet po serii głośnych ataków na policjantów w tym roku. gorsza połowa zapowiada kolejną szokującą kampanię tym jak jeden mąż z księdzem i ochroniarzem. Czy jest dozwolone bezkarnie apelować do agresji? aeroplan linii Air India Express rozbił się w sobotę w ciągu lądowania na lotnisku w Mangalore na południu Indii. Władze stanu Karnataka potwierdziły śmierć 160 osób, acz pięć lub sześć osób mogło przeżyć katastrofę. ponad sto osób zginęło, a powyżej 200 zostało rannych w zamachach, do których doszło w pierwszy dzień tygodnia w Iraku. Był to najkrwawszy dwadzieścia cztery godziny w tym kraju od grudnia ubiegłego roku.Według sondażu TNS OBOP dla TVP Info Bronisław Komorowski (PO) w pierwszej turze wyborów prezydenckich przypadkiem liczyć na głosy 42 proc. badanych, a Jarosław Kaczyński (PiS) - 35 proc. Nie ma niechybnie osoby, którą nie wstrząsnęłaby tragedia Haitańczyków. Nic zatem dziwnego, że nieomal zewsząd płyną pieniądze na pomagier dla poszkodowanych trzęsienia ziemi. na to samo za pomocą sms-ów udało się w Stanach Zjednoczonych uzbierać na ten cel 10 milionów dolarów. dopuszczenie do internetu ma być w Polsce limitowany. blisko okazji zdelegalizowania e-hazardu rząd chce uczynić czarną listę domen, które będą musieli blokować dostawcy internetu - ustalił "Dziennik periodyk Prawna".

poziom zaczyna ofensywę wyborczą


Premier Donald Tusk przedstawi w piątek na Politechnice Warszawskiej myśl rozwoju i konsolidacji finansów publicznych w latach 2010-2011. Zdaniem politologów, jest to początek ofensywy wyborczej rządu.

Gen. Skrzypczak oficjalnie przebywa na urlopie


Generał Waldemar Skrzypczak, który w pierwszy dzień tygodnia oddał się do dyspozycji prezydenta, jest na urlopie - poinformowano w wydziale prasowym Dowództwa Wojsk Lądowych.

Drugiej tury nie będzie


Nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich w Afganistanie, ogłosił Daud Ali Nadżafi z Niezależnej Komisji Wyborczej. Głównym powodem jest wycofanie się z wyścigu o fotel prezydencki jednego z kandydatów, Abdullaha Abdullaha.

"Znak ostrzegawczy od Boga"


W Kaliszu pożegnano stary miejscowego Stowarzyszenia klan Katyńska Gabrielę Zych, która zginęła w smoleńskiej katastrofie. - Ta katastrofa była znakiem ostrzegawczym od Boga, którego Polakom nie wolno przeoczyć. wolno było bezkarnie demoralizować młode pokolenie. To potworne zło wymaga ofiary - mówił z ambony ks. Bronisław Sroka.

Pakistan: szlag na centrala armii, wzięto zakładników


Ubrani w wojskowe mundury napastnicy, będący chyba bojownikami talibskimi, zaatakowali w naczelne dowództwo armii pakistańskiej w mieście Rawalpindi w pobliżu stolicy Pakistanu Islamabadu, zabijając sześciu żołnierzy i biorąc kilkunastu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa jako zakładników - poinformowały władze.

Ostre strzelanie na San Siro


Aż 7 bramek, i co najważniejsze wygrana AC Milan, obejrzeli kibice na mediolańskim San Siro. Cenne wygrana odniosła rewelacyjna w tym sezonie Sampdoria, a w Rzymie klasycznym hat trickiem popisał się Francesco Totti.

Śledztwo ws. mafii paliwowej do poprawki


Prokuratura wznowiła umorzone w maju śledztwo ws. mafii paliwowej. Prokurator polski ocenił wcześniejsze umorzenie jako "bezzasadne". w tej chwili śledczy podejmą postępowanie wobec wszystkich 18 podejrzanych.

Sprawca napadów na banki zatrzymany


Poznańscy policjanci zatrzymali sprawcę napadów na banki. - 37-latek pył na swoim koncie napady na trzy banki, zatrzymano go na przestrzeni czwartego - poinformował w niedzielę Zbigniew Paszkiewicz z wielkopolskiej policji.

Operacja: orzeł. Bielik odleciał


I poleciał! orzeł bielik, który jakby miesiąc temu dopiero co pełen energii trafił do lecznicy weterynaryjnej w Przemyślu, obecnie żywo bijąc skrzydłami wyrywał się na swobodę. Już po chwili był na odwrót niewielką kropką na horyzoncie.

Siatkarze są zmęczeni


Nie zagraliśmy najlepszego meczu. Nie chcę stękać na zmęczenie, ale jest ono już niezwykle widoczne - tak porażkę z Japonią skomentował trener siatkarzy Daniel Castellani. W czwartek sposobność do rehabilitacji - rywalami Polaków w Pucharze Wielkich Mistrzów będą nieobliczalni Kubańczycy.

Symboliczne obchody Dnia Powolności


We Włoszech obchodzono w poniedziałek, na ogół symbolicznie i w klimacie zabawy, dwadzieścia cztery godziny Powolności. Ustanowiło go przedtem trzema laty włoskie syndykat Sztuki Życia Bez Pośpiechu.

klęska awionetki: 1 osoba nie żyje


W okolicach miejscowości Dukla (Podkarpackie) rozbił się w piątek osobisty samolot. W wypadku zginęła jedna osoba, druga jest silnie ranna.

w czasie debaty gracz polityczny doił wirtualną krowę


Radnego Płowdiw, drugiego największego miasta w Bułgarii, na początku marca przyłapano na tym, że w trakcie debaty nad budżetem na ekranie służbowego laptopa doił wirtualną krowę. W kraju wybuchł skandal. Ujawniane są kolejne przypadki aktywności urzędników w sieci.

"Głowa Grada bez znacznenia. Klęska"


- To jest dramat ministra Grada i rządu. On chciał sprzedać te stocznie Katarczykom i tedy przepędzał wszystkich innych inwestorów - taką, ostrą tezę, stawia Paweł Poncyljusz z PiS. W szefa resortu skarbu bije również SLD i domaga się jego odwołania. szef rządu Donald Tusk, ustami swojego rzecznika mówi, że "daje sobie na decyzję jeszcze parę dni".

"Dziennik" ma kandydata na kandydata na prezydenta


wedle "Dziennika" w SLD "pojawiają się dalekosiężne wizje" dotyczące marka Balickiego. Niektórzy rozmówcy prasa w Sojuszu przyznają nawet, że "jest plan, by zgłosić go do grona potencjalnych kandydatów na prezydenta".

Michelle Obama opuszcza Baracka


Pierwsza hetman Michelle Obama opuszcza swojego męża i jedzie w pierwszą solową podróż zagraniczną, do Meksyku - poinformował w piątek białość Dom.

Tu mieszkali Łyżwiński, "Popelina" i "Dziad"


Dwieście siedemdziesiąt pięć cel mieszkalnych, dwieście dwanaście w większości obrotowych kamer, żelazne kraty, a za nimi setki więźniów, kilku tych z pierwszych stron gazet. O tym, w jakich warunkach przebywają osadzeni, kto do nich należy i z jakiego powodu zbiegli sami informują władze o ucieczce, w sześć lat po uruchomieniu Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim opowiada mjr Paweł Gawrosiński.

marksistowski kacyk się żali


Egon Krenz, aczkolwiek szefem enerdowskiego państwa był zaledwie nieco tygodni, z komunistycznym reżimem równoczesny był przy użyciu dziesięciolecia. obecnie choć skarży się, że przez nowe Niemcy został potraktowany niesprawiedliwie, a Niemiecka republika Demokratyczna nie była taka zła.

Francja: poruta brygady antyterrorystycznej


poruta francuskiej brygady antyterrorystycznej - tak nadsekwańskie czwarta władza komentują uruchomienie na autonomia jedenastu osób, aresztowanych za pogróżki pod adresem m.in. prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

duda odpowiada na krytykę Lecha Kaczyńskiego


Prezydencki minister Andrzej dudziarz z przykrością - jak mówi - odbiera pojawiającą się w kampanii wyborczej krytykę zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego współpracowników. - swobodnie jest krytykować tych, którzy nie mogą skonfiskować głosu - powiedział w Katowicach.