Sikorski: W sondażach jestem na fali wznoszącej


minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski uważa, że jego szanse w prawyborach PO na kandydata do prezydentury rosną. - Jestem na fali wznoszącej - powiedział wieczorem na konferencji prasowej w Gdańsku.

"Nie zawłaszczajcie non stop świeżego bólu po śmierci naszych najbliższych. teraz najważniejsza jest włości pamięć o nich" - piszą w listowie otwartym do polityków i dziennikarzy rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. 8-letnia dziewczynka, która miała zostać zgwałcona dzięki dwóch mało starszych chłopców, przyznała przed sądem, że okłamała matkę, bo chciała dostać słodycze - podaje komplet naczyń stołowych dailymail.co.uk. "Rzeczpospolita": Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ma nowa stronę. Inne służby specjalne mogą jej tylko pozazdrościć.siła robocza pozbywają się zwierząt z błahych powodów: nim wyjazdem na urlop - gdy nie mają z kim pupila zostawić. Schroniska w całej Polsce alarmują, że w sezonie letnim trafia do nich więcej psów niż przez wykapany rok. - agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pod nadzorem warszawskiej prokuratury okręgowej, poprowadzi badanie w sprawie działania na szkodę Giełdy Papierów Wartościowych. Materiały zostały jej w tej chwili przesłane - poinformował głosiciel prokuratury Mateusz Martyniuk. Z udziałem przywódców kilkudziesięciu najbiedniejszych i rozwijających się państw świata w Rzymie rozpoczął się dziś szczyt Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) na idea bezpieczeństwa żywnościowego i walki z plagą głodu.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wystąpią do członek rządu edukacji z wnioskiem o wpisanie do programu nauczania obowiązkowych wycieczek szkolnych między innymi do Katynia i na Wawel - informuje radio TOK FM.

szef rządu Donald Tusk będzie zeznawał przed hazardową komisją śledczą 4, 5 lub 10 lutego - poinformował zwierzchnik komisji Mirosław Sekuła (PO). Dodał, że takie terminy zaproponowała kancelaria premiera, a organ wykonawczy komisji na najbliższym posiedzeniu wybierze jeden z nich. Złe zasób wiedzy dla wszystkich zmotoryzowanych korzystających z drogi krajowej dowcip 86 w Katowicach. natychmiast od najbliższej niedzieli dzięki nad miesiąc trasa ta, w okolicy skrzyżowania z autostradą A4, będzie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Drogowcy apelują o rezerwa i przyznają, że kierowcy muszą sumować się z korkami.

Prezydent USA Barack Obama przybył w niedzielę do Kabulu z niezapowiedzianą wizytą. Ma spotkać się z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem, jego jeden za drugim i amerykańskim personelem wojskowym - podał biała barwa Dom. - On był wielkim człowiekiem, a Maria była damą. Kraj nad Wisłą miała pierwszą damę wspaniałą. Miała prezydenta, który lowelas na to samo Polskę - z nieukrywanym wzruszeniem i łzami w oczach wspominała Lecha i Marię Kaczyńskich, Elżbieta Jakubiak. - Włączam radio – słyszę swoje słowa. Włączam pudło – słyszę swoje słowa. Wchodzę do sieci – czytam swoje słowa. ale wręcz siebie nie słyszę i nie widzę, co może i dobrze, bo w głowie by mi się przewróciło - do takich wniosków doszedł Ludwik Dorn, o czym pisze na swoim blogu w Onet.pl.To miały egzystować ich wymarzone wakacje. Pani Agnieszka wyleciała z mężem na wczasy do Egiptu. Niestety, wróciła sama. 31-letni Paweł Surowiec proszek wylew krwi do mózgu. Kilka dni potem zmarł w szpitalu. Koszty leczenia i sprowadzenia jego ciała do Polski są gigantyczne. blisko wykupionego ubezpieczenia, biuro podróży i ubezpieczyciel nie chcą pomóc. Jedna postać nie żyje, siedem osób jest rannych, w tym trzy ciężko - to bilans dramatycznego wypadku do jakiego doszło we Francji. opodal że wielka kolizja zdarzyła się w nocy, autostrada między Nimes a Arles była zamknięta aż do 9.30 rano. Siedem ciał w przyczepie kampingowej znaleziono w amerykańskim stanie Georgia - podała tamtejsza policja. razem ze zwłokami odnaleziono dwójkę z trudem rannych dzieci.

prezes rady ministrów Izraela na Westerplatte?


stale nie rozumie się samo przez się czy do grona gości, którzy odwiedzą Polskę w trakcie obchodów 70. rocznicy II Wojny Światowej dołączy premier Izraela Beniamin Netanjahu - donosi "Dziennik". Nieoficjalna przeciwdziałanie MSZ brzmi: "na 95 proc. nie". jakkolwiek poczynania o to przez cały czas trwają.

GROM pod lupą kontrolerów z MON


Departament kontroli Ministerstwa Obrony Narodowej rozpocznie dziś kontrolę w jednostce specjalnej GROM. Ma ona unia z doniesieniami komandosów ws. nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu m.in. w zakresie polityki kadrowej.

wystarczy opalania w Sejmie - sprzedano solarium


W dobie kryzysu każdy szuka pieniędzy dokąd może. Sejm także, przeto wyprzedaje "niepotrzebne składniki majątku ruchomego". Nie jest wprawdzie łatwo. wówczas po obniżeniu ceny Kancelarii Sejmu udało się znaleźć nabywcę na łóżko opalające, z którego korzystali posłowie - informuje portal tvp.info.

Wybory w Afganistanie: Liczy się 4 kandydatów


dzień dzisiejszy rankiem w warunkach zaostrzonego bezpieczeństwa rozpoczęły się w Afganistanie wybory prezydenckie tudzież do rad prowincji. Faworytem jest urzędujący prezydent Hamid Karzaj.

asystent szefa SG WP gen. Stachowiak odejdzie z wojska


dziewiczy zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Mieczysław Stachowiak jesienią odejdzie z armii. Powodem, jak informuje SGWP, jest pogarszający się forma zdrowia.

"GW": obraz filmowy Polaków po katastrofie. Dominuje żal


"Gazeta Wyborcza": Dwa tygodnie po katastrofie pod Smoleńskiem periodyk zamówiła duże badanie, co czują i myślą Polacy.

korona poznała, co znaczy ręka "Franza"


Wielkie emocje w Kielcach. Zagłębie - jak każdy całokształt kierowany dzięki Franciszka Smudę - zagrało do końca. Opłacało się, bo zespół z Lubina w ostatnich minutach wyrwał miejscowej Koronie wydawało się niemal pewne trzy punkty.

Polsko-amerykańskie negocjacje ws. tarczy


dzień dzisiejszy w Warszawie odbywa się posiedzenie polsko-amerykańskiej Grupy Wysokiego Szczebla ds. Obronnych - poinformowało MON. Rozmowy będą prowadzone również jutro.

16 mln dolarów kary dla Toyoty


Czy japoński drągal motoryzacyjny pogodzi się z karą w wysokości 16 mln dolarów?. ranga USA zamierza ukarać koncern za niepowiadomienie we właściwym czasie władz federalnych o problemach z pedałem przyspieszenia w samochodach jego produkcji.

"Miro" przysięga: nie wiedziałem


- Nie miałem żadnego związku z aferą hazardową. Nie spotkałem się z Sobiesiakiem na Florydzie. Prawdą jest, że spotkał się on na zakupach z moją żoną. Przysięgam, że nigdy z nim nie rozmawiałem o dopłatach - powiedział w TVN24 były minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Komorowski: wyjść z Afganistanu nawet bez NATO


chociażby chyba że nie uzyskamy aprobaty Sojuszu dla wycofania polskich żołnierzy z Afganistanu, wycofamy się - stwierdził Bronisław Komorowski w wywiadzie dla RMF FM.

"Komorowski ma charyzmę"


Wojciech Jaruzelski jest przekonany, ze wybory wygra w Bronisław Komorowski. jednak w pierwszej turze popiera Grzegorza Napieralskiego nie kryje się z sympatią dla kandydata PO. – W drugiej turze ma mój głosowanie – zapewniał w "Faktach po Faktach".

Pasażer zażartował, samolot awaryjnie lądował


Żart o bombie był przyczyną awaryjnego lądowania samolotu, który leciał z Tajwanu do Chin. milicja zatrzymała pasażera, który spowodował nieplanowany postój.

pucz 4 listopada


w zamian święta rewolucji październikowej mają obecnie Rosjanie święto 4 listopada - Dzień Narodowej Jedności. Święto, które jest rocznicą wypędzenia Polaków z Kremla i z Moskwy.

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości


Na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, nim Grobem Nieznanego Żołnierza rozpoczęły się w środek dnia główne uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

w najwyższym stopniu depresyjne wiadomości w USA


Na samopoczucie mieszkańców USA duży wpływ ma to, jakie wiadomości podawane są za pośrednictwem stacje telewizyjne w ich miastach - wynika z sondażu przeprowadzonego przez brama internetowy Asylum.com.

Sąsiad nie przyznaje się do zgwałcenia 10-latki


aresztant 24-letni mężczyzna nie przyznał się go gwałtu na swojej 10-letniej sąsiadce - dowiedziała się TVN24. panna w ciężkim stanie leży w jednym ze szczecińskich szpitali. Po kilku godzinach od jej znalezienia, udało się schwytać domniemanego sprawcę brutalnego pobicia i gwałtu. Okazał się nim sąsiad dziewczynki. Grozi mu dożywocie. - Jego mama była moją najlepszą koleżanką - mówi prototyp zgwałconej dziewczynki.

2 mln zł na walkę z komarami


- Nie ma sposobu na komara - skarżą się ludzie zalanych w czasie powodzi terenów. Niektóre samorządy rozpoczynają akcję odkomarzania na własną rękę, nie czekając na interwencję rządu. Składają lecz prośby do o tyle o ile o finansową barki w walce z tą plagą. Jak poinformowało MSWiA, zupa województwo (małopolskie) otrzymało już na ten cel pieniądze.

Krwawy sposób talibów na ukaranie głosujących


Talibowie obcięli palce dwóm wyborcom, realizując swe wcześniejsze groźby "karania" ludzi, którzy wzięli udział w czwartkowych wyborach prezydenckich.

NATO zlikwidowało mułłę od ataku na polskich żołnierzy


Jeden z głównych organizatorów akcji przeciw polskiemu oddziałowi, w której zginął kpt. Daniel Ambroziński, nie żyje. Mułła Kudu został zlikwidowany w ciągu międzynarodowej operacji – dowiedziały się Fakty TVN.