Kto przytuli bibliotekę?


Krakowskie biblioteki nie zakwalifikowały się do Programu Rozwoju Bibliotek. acz większym problemem jest w przyszłości absencja lokali pod małe osiedlowe biblioteki.

Najbliższa rodzina, żołnierze i koledzy honorowa z jednostki w Leźnicy Wielkiej pożegnali poległego 10 sierpnia w Afganistanie kpt. Daniela Ambrozińskiego. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył premier Donald Tusk. Prezydenta RP reprezentował dyrektor BBN Aleksander Szczygło. Mamy początek roku szkolnego, zadajmy przeto sobie dochodzenie rodem ze szkolnego wypracowania: "Jaki obraz Ameryki i Amerykanów wyłania się ze strony "People of Wallmart" ? Przymierzany do reprezentacji lokalny Sebastian Boenisch ciągle leczy kontuzję. powrót do zdrowia urodzonemu w Gliwicach graczowi Werderu Brema umila lecz atrakcyjny fizycznie rodem z Bałkanów - Tatjana Batinić. 24-letnia blondynka, która posiada chorwacki paszport, urodziła się w Austrii i równie jak Boenisch świetnie włada niemieckim."Puls Biznesu": Piotr Tymochowicz, były specjalista od wizerunku m.in. Andrzeja Leppera pojawi się wkrótce w roli prezesa i współudziałowca firmy Infinity (z ang. nieskończoność), która pozwoli nam pogadać z... praprawnukami! grupa nadzorcza TVP postanowiła nie rozpowiadać o tym, kto zdecydował się być kandydatem na prezesa telewizji tudzież członków zarządu. natomiast prasa prześcigają się z listami tych, którzy nadesłali swe aplikacje. Wymieniają m.in. Jana Pospieszalskiego ("Warto rozmawiać"), Krzysztofa Nowaka (do niedawna dyrektor TVP 2) oraz była dyrektorka TVP 1 Małgorzata Raczyńska. Ale zdaniem "Dziennika prasa Prawnej", identyczny ten quiz "to wręcz przeciwnie osłona dymna". Powolna, dziurawa i za droga, ale poza tym dość niezła – internauci ocenili nową stronę kancelarii premiera. gablotka podoba się 36 procent głosujących w naszej sondzie, na to samo 11 procent uznało, że nie przystoi szefowi rządu.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni prywatny konował Micheala Jacksona usłyszy zarzut nieumyślnego zabójstwa, oznajmia FOX News, powołując się nie źródła w policji.

Uczestnicy III kongresu PiS obradującego w Poznaniu są przekonani, że prezydent Lech Kaczyński ma duże szanse na reelekcję. Ich zdaniem jest on sprawnym, przewidywalnym i poważnym politykiem, czego nie można mówić o kandydatach konkurencyjnych partii. duet 15-latkowie włamali się w środku nocy do domu pewnego mężczyzny i strasząc go siekierą żądali papierosów. natomiast gorsza połowa nie spełnił ich żądań i przegonił bandytów ze swojego mieszkania.

- Nie planuję startu w wyborach prezydenckich – powiedział w TVN 24 Włodzimierz Cimoszewicz. - Jest to natomiast sympatyczne, że tak mnogość osób mnie popiera - dodał senator. trener reprezentacji Niemiec w skokach kobiet Daniel Vogler uważa, że Międzynarodowa federacja Narciarska (FIS) powinna zaopatrzyć się w końcu cykl zawodów Pucharu Świata analogiczny do tego, w którym od 1980 roku rywalizują mężczyźni. makaroniarski brama katolicki Pontifex.Roma nie wyklucza podjęcia kroków prawnych po wypowiedzi biskupa Tadeusza Pieronka. ksiądz zarzucił portalowi, że ten przeinaczył jego wypowiedź dotyczącą Holokaustu.Dramatyczna sytuacja, pogorszenie - tymi słowami prezesi TVP i Polskiego Radia opisywali posłom z sejmowej komisji kultury sytuację mediów publicznych. Nie przeciwnie trąbki powinny istnieć atrybutem każdego kibice udającego się na mecze mistrzostw świata w RPA. Brytyjska firma wpadła na przedsięwzięcie zbicia fortuny, wykorzystując przerażenie nim wszechobecną tam przemoc. Łotewski premier, Valdis Dombrovskis, przyznał w wywiadzie radiowym, że udał się do wróżki z nadzieją, że przepowie mu przyszłość Łotwy, która przeżywa najcięższy recesja gospodarczy ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

kret Tomek zeznawał w procesie Sawickiej


głos Okręgowy w Warszawie ponownie przesłuchiwał agenta CBA w procesie byłej posłanki PO Beaty Sawickiej i burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego. pewnie był to agent, który występował w sprawie jako Tomasz Piotrowski.

Zagadkowa śmierć w Dęblinie


Lubelska milicja próbuje wyeksplikować zagadkową kostucha trzech osób w pożarze mieszkania w Dęblinie. Zginął 15-letni chłopiec, jego oryginał i babcia.

Janukowycz zaczyna zabierać Tymoszenko


bitwa o władzę na Ukrainie permanentnie trwa. We wtorek po południu Julia Tymoszenko zaskarżyła skutek wyborów prezydenckich do sądu. W piątek Partia Regionów Janukowycza postanowiła anulować panią premier z urzędu.

konfederacja Mistrzów w Anglii. Europa w samych hitach


To asertywność kluczowy i najciekawszy rozgrywka piłkarskiego weekendu w całej Europie. W 12. kolejce prezes rady ministrów League Chelsea Londyn podejmuje Manchester United. W powtórce z finału Ligi Mistrzów w 2008 roku z trudem dać do zrozumienia faworytów. wówczas wygrały "Czerwone Diabły", ale teraz nie ma w ich składzie Cristiano Ronaldo, a Chelsea prowadzi ani trochę pozostały trener...

nowy klucz ws. śmierci Pyjasa


"Rzeczpospolita": Około 20 nowych świadków, ekspertyza obrażeń i nieznane dotąd materiały - to tropy prokuratora z IPN w sprawie śmierci w 1977 r. studenta UJ Stanisława Pyjasa.

agresja Rosji; "Polacy zabili 40-60 tys. naszych jeńców"


- Polacy wymordowali naszych jeńców, wziętych do niewoli na przestrzeni kampanii wojennej 1920-1921. Niewiadomo dokładnie ile to było ofiar 40-60 tysięcy. Nikt, z jakiegoś powodu nie wspomina o tym  – mówił w toku historycznej debaty w "Komsomolskiej Prawdzie" historyk Jurij Żukow.

godny zaufania Palikota związany z hazardem?


Piotr Sawicki barki społeczny Janusza Palikota, według ustaleń "Dziennika prasa Prawnej" jest związany z branżą hazardową.

Przewoźnik: To nie przełom, to przeciwnie miły gest


Pojawienie się Wojciecha Jaruzelskiego na Westerplatte wywołałoby zdziwienie. Generał nie brał udziału w walkach we wrześniu 1939 roku - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Andrzej Przewoźnik.

W Nigerii od nowa giną chrześcijanie


W okolicach nigeryjskiego miasta Jos po raz kolejny doszło do gwałtownych starć pomiędzy muzułmanami a chrześcijanami. W niedzielnych zamieszkach zginęło tam powyżej 100 osób. wprzódy do walk na tle wyznaniowym doszło tam w styczniu. nie prędzej mroczny żniwiarz poniosło co w żadnym wypadku 300 osób.

Lewandowski komisarzem ds. budżetu KE


własny aspirant na komisarza Janusz Lewandowski będzie odpowiedzialny za budżet w nowej Komisji Europejskiej, która rozpocznie pracę 1 lutego - ogłosił prowadzący KE Jose Barroso.

Doda: Ja z Madonną to Pikuś


Dorota "Doda" Rabczewska silnie broni swojego zdania na sprawa autora Biblii, czyli - jak stwierdziła piosenkarka - "kolesia naprutego winem i palącego jakieś zioła". - Jestem osobą wierzącą, ale nie zgadzam się z całą otoczką, z religią i kościołem. Jest tam tak duża liczba kontrowersji, że ja z Madonną przy nich to pikuś - tłumaczy w rozmowie z dziennikarzami TVN24.

Ostatnia chudzielec ratunku w sprawie Olewnika - "wszystko się wyda"


- Ta komisja to dla mnie ostatnia chudzielec ratunku – powiedział Włodzimierz Olewnik, który zeznawał dziś zanim sejmową komisją śledczą. – Uważam, że wcześniej czy później, wsio się wyda – dodał.

Seksskandal w Rosji; do internetu wyciekły filmy


Włoski dziennik "La Stampa" pisze o stopniowo rozszerzającym się skandalu wśród rosyjskiej opozycji: do internetu wyciekły filmy, których bohaterami są przeciwnicy i krytycy Kremla uprawiający współżycie z modelką Jekateriną Gierasimową i zażywający podłożone przy użyciu nią narkotyki.

Niespodziewana deklaracja prezydenta Egiptu


Prezydent Egiptu Hosni Mubarak oświadczył, że kraje arabskie uznają Izrael i znormalizują warunki z państwem żydowskim, jeśli wcześniej zostanie osiągnięte szerokie układ pokojowe na Bliskim Wschodzie.

Wraca sytuacja tarczy. Czy Biden uspokoi Polskę?


O nowym amerykańskim systemie obrony przeciwrakietowej ma rzec z polskim premierem i prezydentem wiceprezydent USA Joe Biden, jaki we wtorek rozpoczyna dwudniową wizytę w Polsce. Zdaniem ekspertów, musi on przekazać naszemu krajowi gwarancje bezpieczeństwa.

13,8 mln dolarów za mroczny żniwiarz na raka płuc


Palenie szkodzi zdrowiu? Szkodzi, ale nie lecz palaczom. Koncern tytoniowy Phillip Morris dostał w poniedziałek karę za kostucha nałogowej palaczki, która zmarła na raka płuc. interes produkująca Marlboro, musi zapłacić córce zmarłej 13,8 milionów dolarów odszkodowania.

Robin Hood na Wall Street, inaczej Cannes czas zacząć


Średniowieczni łucznicy, renesansowe księżniczki i maklerzy giełdowi XXI wieku, koreańskie pokojówki, zdekonspirowane agentki i najpóźniejszy Woody Allen – będzie co spozierać podczas 63. festiwalu w Cannes. Rozpocznie go światowa premiera najnowszego Robin Hooda Ridleya Scotta

"Podwyżki podatków nie unikniemy"


- Na widać nie uda nam się odskoczyć podwyżki podatków - uważa b. wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński. Jak powiedział w TVN CNBC Biznes, możemy istnieć pewni wzrostu podatków akcyzowych, a jeśli to nie wystarczy do załatania dziury w budżecie, plus innych rodzajów danin.

"Represje będą się powiększały. Władza się boi"


Białoruski opozycjonista Alaksandr Milinkiewicz powiedział w europarlamencie, że jest gotowy do startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich na Białorusi. Ocenił, że reżim uderzył w ZPB i Andżelikę Borys, by zastraszyć społeczeństwo.

Kropiwnicki musi odejść?


Aż 90 proc. łodzian, w nie bez przyczyny zorganizowanym referendum, opowiedziało się za odwołaniem prezydenta Jerzego Kropiwnickiego - nieoficjalnie podaje Kraj nad Wisłą agencja Prasowa. To zła wiadomość dla Kropiwnickiego, bo kolejna informacja mówi, że w głosowaniu wzięło udział 125 tys. mieszkańców Łodzi. Oznacza to, że wyniki referendum są wiążące.