47,47 proc. taka była frekwencja w prawyborach w PO


Znane są w tej chwili wyniki frekwencji głosowania w prawyborach w Platformie Obywatelskiej. Jak ogłosiła przewodnicząca komisji wyborczej w partii Hanna Gronkiewicz-Waltz, swoje głosy oddało wyłącznie lub aż 47 proc. członków partii.

- Nie namawiajcie mnie do ciągłych dymisji, bo ja mam jeszcze kilka innych zajęć na głowie niż dymisjonowanie urzędników – prosił w rozmowie z dziennikarzami w Brukseli Donald Tusk. prezes rady ministrów indagowany był ws. przyszłości wiceszefa ABW Jacka Mąki, który w swojej cywilnej sprawie wykorzystał podsłuchy dziennikarzy. już dyrektor o tyle o ile zapowiedział kontrolę w tej sprawie. Jego zdaniem, zbyt łatwo w Polsce zakłada się podsłuchy i je upublicznia. Kolejne pożegnania ofiar tragedii prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W czwartek pochowanych zostanie 11 osób. Wśród nich m.in. wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek, Izabela Jaruga-Nowacka (Lewica), minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Wypych a rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. Ryszard Rumianek. "Super Express": Ostatnie posiedzenie sejmowej komisji skarbu miało bezprzykładny przebieg. W jednej z sejmowych sal omal doszło do rękoczynów z udziałem posła PSL Eugeniusza Kłopotka."Wall Street Journal" skrytykował administrację prezydenta Baracka Obamy za nadmierne - zdaniem dziennika - koncesje w rokowaniach z Rosją w sprawie ograniczenia broni nuklearnej. Jeszcze dzień wczorajszy był na środku rzeki i groziło mu utonięcie. najlepszy przyjaciel człowieka utknął na krze na gdańskiej Motławie. Próbował wydostać się na brzeg, ale nie dał rady. Z pomocą przyszli - a raczej przybiegli - dwie uczniowie pobliskiej szkoły samochodowej w Gdańsku. Psa udało im się uratować. Wyziębiony, ale podobny i pomyślny trafił do schroniska w Gdańsku. "Władza z czasami się deprawuje. Zwracałem na to uwagę PiS-owi, gdy był u władzy. Także publicznie" - pisze na swoim blogu w Onet.pl Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier komentuje w ten sposób bieżący stan życia politycznego w Polsce.

- Istnieje spadek z wydarzeń z ostatniej nocy. postać zdrowia mężczyzny był dobry, nie wymagał on interwencji lekarskiej. Około godz. 20:30 chory atoli samowolnie oddalił się ze szpitala, nie informując o tym jego pracowników – powiedział w TVN 24 Leszek Gora. wyraziciel krakowskiego szpitala im. Stefana Żeromskiego skomentował w ten sposób sprawę 62-letniego mężczyzny, znalezionego dzień wczorajszy rano na skwerze w Nowej Hucie w pobliżu szpitala im. Stefana Żeromskiego.

Rosja pokonała w Moskwie Słowenię 2:1 (1:0) w pierwszym meczu barażowym eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Środowy wet będzie wielce ciekawy. Słoweńcom do wyeliminowania faworyzowanych Rosjan wystarczy wygrana 1:0. Rozstrzygnięcia nie przyniósł ukończony bez bramek mecz Grecji z Ukrainą. Najbliżej awansu są mistrzowie z 1998 roku - Francuzi. Biskup Henryk Tomasik w czwartek przejął kanonicznie urząd biskupa radomskiego. W sobotę w radomskiej katedrze odbędzie się ingres nowego ordynariusza diecezji radomskiej.

Centralne sekretariat Śledcze zawiadomiło Prokuraturę Krajową, że w Gdańsku agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego szukali haków na szefa tamtejszego CBŚ. Polska jest na szarym końcu Europy, jeśli chodzi o dostępność przedszkoli - alarmuje w najnowszym raporcie Europejska Sieć Informacji o Edukacji "Eurydice". na przestrzeni gdy w większości państw UE do przedszkoli chodzi blisko 80 proc. dzieci, u nas mniej niż połowa, pisze "Dziennik". Władze Chin ostrzegły prezydenta USA Baracka Obamę, że jego spotkaniem z przywódcą duchowym Tybetu dalajlamą podważy zaufanie pomiędzy Pekinem a Waszyngtonem, nadwerężone nuże za pomocą sprzedaż amerykańskiej broni Tajwanowi - informuje Reuters.ustawa i praworządność ustami europosła Ryszarda Czarneckiego domaga się wprowadzenia do Polskiego Związku Piłki Nożnej kuratora. Winą za forma polskiej piłki obarcza ranga Donalda Tuska i przekonuje, że taki krok nie spowoduje reperkusji ze okolica FIFA i UEFA. A gdy poziom we wrześniu zeszłego roku faktycznie kuratora wprowadził, Czarnecki grzmiał, że to zła decyzja. architektura Obywatelska zaapelowała do klubu PiS, aby jak najszybciej wskazał dwóch posłów do prac w hazardowej komisji śledczej w miejsce odwołanych Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna. - Uważam, że jest to realna alternatywa, realny alternatywa dotyczy tych dwóch polityków - powiedział o Bronisławie Komorowskim i Radosławie Sikorskim premier, który sam z wyścigu o fotel prezydencki zrezygnował w ubiegły czwartek.

"Izraelski agent atomowy" aresztowany


Izraelska policja aresztowała Mordechaja Vanunu, zwanego "izraelskim szpiegiem atomowym", za wykroczenie zakazu spotkań z cudzoziemcami.

wojownik z Wietnamu przeprasza za masakrę My Lai


jankeski weteran wojny wietnamskiej porucznik William Calley po raz dziewiczy jawnie przeprosił za zbrodnię z 1968 r., podczas gdy to oddział sił USA w Wientamie dokonał masakry powyżej 500 cywilów - mieszkańców wioski My Lai w południowym Wietnamie.

"Spór w NBP jest żenujący"


- dyplomatyczny konflikt o kwartet mld zł zysku NBP w środku RPP i pośrodku bankiem centralnym i jeden za drugim nie wpływa negatywnie na rynki - podsumowują ekonomiści. - Jest acz absolutnie nieprzydatny i jest ewenementem na skalę światową - dodają.

W Ameryce nie adorować pracy


Amerykanie odczuwają coraz to mniej satysfakcji z wykonywanej pracy - wynika z sondażu przeprowadzonego ostatnio przy użyciu firmę badań opinii Conference Board. O zadowoleniu ze swej pracy mówi owszem 45 proc. Amerykanów.

Na igrzyska z parasolką nie wejdziesz


casus bezpieczeństwa widzów jest dla organizatorów igrzysk w Vancouver najważniejsza. Wprowadzone przy użyciu Kanadyjczyków rozwiązania nie spodobają się większości kibiców. Na stadiony w Vancouver pies z kulawą nogą nie wniesie własnych napojów, a nawet parasolek. Żeby było weselej, organizatorzy wprowadzili również ograniczenia w płaceniu kartami kredytowymi na olimpijskich obiektach.

UE zastanawia się nad krokami wobec Białorusi


Na konkluzja Polski do porządku obrad poniedziałkowego spotkania szefów dyplomacji UE w Brukseli dopisano dyskusję o sytuacji Polaków na Białorusi. Po represjach przy polskiej mniejszości ministrowie mają zastanowić się nad dalszą polityką "27" pod Mińska.

Pożegnali ofiary powodzi


W katedrze w Mesynie odbyły się uroczystości pogrzebowe ofiar powodzi, osunięć ziemi i lawin błotnych. Do tragedii na Sycylii doszło w w nocy z 1 na 2 października.

Obama: To Al-Kaida


jankeski prezydent Barack Obama po raz dziewiczy oskarżył w sobotę jemeński oddział Al-Kaidy o wyszkolenie i amunicja młodego Nigeryjczyka, który usiłował wypełnić zamachu na amerykański samolot pasażerski.

Pyjas nie został zastrzelony


Ze wstępnych oględzin ekshumowanych szczątków - dokonanych przy użyciu ekspertów na zlecenie IPN - wynika, że Stanisław Pyjas nie został zastrzelony - podaje RMF FM.

Nie osądzą Al-Kaidy w Nowym Jorku?


administracja prezydenta Baracka Obamy nabrała wątpliwości i zastanawia się czy przebieg terrorystów z Al-Kaidy rzeczywiście ma obowiązek przejść się w Nowym Jorku - pisze w piątek "New York Times". całość z powodu rosnącej opozycji w tej sprawie. Decyzję o przeniesieniu procesu piątki terrorystów do Stanów Zjednoczonych została podjęta w ubiegłym roku.

exodus dowódców z armii


Odchodzący do cywila I asystent szefa Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Stachowiak podjął tę decyzję nie - jak podano oficjalne - z powodów zdrowotnych, aczkolwiek dlatego, że MON blokował jego karierę jako "generała związanego z PiS", twierdzi "Rzeczpospolita".

Wrocławianie wygrali proces w Strasbourgu


Piotr Rachwalski i Agata Ferenc, którzy wygrali proces poprzednio Trybunałem w Strasburgu w sprawie naruszenia ich wolności i nieuzasadnionego użycia siły przy użyciu policję, chcą od organów ścigania przeprosin. W pierwszy dzień tygodnia wysłali do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu gazeta w tej sprawie.

Krwawe porachunki gangów; kilkadziesiąt ofiar


Co w żadnym wypadku 43 osoby, w tym 15 policjantów, zginęły w poniedziałek w Meksyku w rezultacie starć policji z gangami narkotykowymi i porachunków między samymi gangami.

ziąb sparaliżował stalowy szlak


Wielogodzinne opóźnienia i odwołane kursy m.in. z Warszawy do Krakowa. Pasażerowie wędrowny koleją od nowa mają ogromne kłopoty. co niemiara składów musiało hamować się w polu w oczekiwaniu na naprawę oblodzonego zasilania. A o pasażerów nikt nie zadbał.

przypadkowy wniosek ws. Napieralskiego; "poniżył go"


Prezydent szczecina Piotr Krzystek złożył w Sejmie morał o uchylenie immunitetu przewodniczącemu klubu Lewicy Grzegorzowi Napieralskiemu - poinformował przewodniczący komisji regulaminowej i spraw poselskich Jerzy Budnik.

Top 100: nieoczekiwana przeróbka miejsc


Napisali.pl to ranking popularności osób publicznych w największych polskich portalach i serwisach internetowych. Pokazuje parlamentarzystów i te osoby, które pojawiły się w co najmniej trzech artykułach. O kim pisano najczęściej w ostatnich dwóch tygodniach? Wyniki rankingu to głównie pokłosie 70. rocznicy obchodów wybuchu II wojny światowej, zorganizowane dzięki najwyższe władze Polski. W związku z tym dwa najwyższe miejsca w rankingu zajmują Donald Tusk i Lech Kaczyński, którzy zamienili się...

Rajd Dakar obecnie jedzie


W nieznany Rok z Buenos Aires wyruszył 32. Rajd Dakar. W stawce kilkuset zawodników jest aż czternastu Polaków. W piątek 151 motocyklistów, 134 samochody, 52 ciężarówki i 25 quadów musiało najechać dyscyplina z Buenos Aires do Colon (317 km), ale bez pomiaru czasu. Prawdziwe pogoń zacznie się w sobotę.

Wycofany za "dwa palce". I jeszcze zapłaci


sprawa obraźliwego gestu Marla Cavendisha raz za razem bardziej poważniejsza. Brytyjski kolarz, uważany za najlepszego sprintera świata, został wycofany przy użyciu swój całość z wyścigu po tym, gdy na finiszu jednego z etapów Tour de Romandie pokazał "dwa palce". Ten anglosaski gest oznacza - mówiąc delikatnie - dezaprobatę.

Laser wybawi świat od problemów z energią?


Naukowcy z amerykańskiego Lawrence Livermore National Laboratory próbują wykorzystać największy na świecie laser o wielkości trzech boisk do piłki nożnej pojętny emitować energię elektryczną równą gwieździe. model przenikliwy opatrzony został kryptonimem NIF (National Ignition Facility) - podało CNN. Naukowcy twierdzą, że ich przedsięwzięcie wybawi świat od problemów z energią.

Ballack znalazł Niemcom kapitana


Do RPA Michael Ballack z powodu kontuzji nie pojedzie. Niemcy tym samym stracili kapitana, ale pokiereszowany futbolista Chelsea Londyn znalazł odpowiedniego następcę. To Bastian Schweinsteiger, z którym wprawny futbolista grzbiet w Bayernie. - To klasowy piłkarz, jaki ma pewność siebie - zachwala kolegę Ballack.