Olechowski bez pieniędzy na kampanię


finanse na bilety kolejowe i olej napędowy z własnej kieszeni plus sukurs wolontariuszy - tak wygląda obecnie kampania przedwyborcza Andrzeja Olechowskiego. I nic nie wskazuje na to, by środki wyłożyło stronnictwo Demokratyczne. Powód? partia ma przeciwność ze zbyciem swoich nieruchomości.

W Barlinku (woj. zachodniopomorskie) policyjny wóz policyjny potrącił 16-latkę. Trafiła do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Dziewczyna jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Do potrącenia pieszych doszło plus w Gryfinie (również). Tam ranne zostały kwartet osoby. prototyp 13-letniego chłopca z Genui na północy Włoch, całkowicie uzależnionego od gier komputerowych, wezwała na pomoc karabinierów, bezradna poniżej stanu, w jakim znalazł się jej syn - poinformowała włoska prasa. defensor Interu Miediolan Cristian Chivu wraca do gry po potwornym urazie czaszki. Jest tylko jeden warunek, by Rumun wybiegł na murawę: musi posiadać na głowie ochronny kask. Będzie to pierwszy przypadek, podczas gdy ze specjalnym ochraniaczem wystąpi gracz z pola.Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział w środę, że Rosja nie dopuści do urzeczywistnienia celu terrorystów, którym jest zakłócanie państwa, sianie strachu i paniki. Grzegorz K. pomocnik dyrektora departamentu nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji Ministerstwa Skarbu Państwa został zawieszony w pełnieniu obowiązków. To rezultat jego skandalicznego zachowania. W piątek zapruty urzędnik pobił radnego z Augustowa. czy też prezydent Kurmanbek Bakijew podda się, ewentualnie zostanie przeprowadzona operacja jego aresztowania - przedstawicielstwo Reutera cytuje słowa ministra spraw wewnętrznych w kirgiskim rządzie tymczasowym, Azimbeka Beknazarowa.

Wideo z dwoma francuskimi dziennikarzami, którzy zostali uprowadzeni w grudniu ubiegłego roku w Afganistanie, zostało udostępnione dzięki talibów w internecie - poinformowała dzień dzisiejszy agencja Associated Press.

co więcej 2,5 roku mogą spędzić w więzieniu trzej oskarżeni w sprawie kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z byłego obozu Auschwitz. Decyzję o karach podejmie w czwartek rano głos Okręgowy w Krakowie. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał, że b. dziekan wydziału teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ksiądz Cyprian Rogowski złożył fałszywe oświadczenie lustracyjne tzn., iż był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa.

Wliczanie ocen z religii do średniej z innych ocen jest zgodne z konstytucją - uznał trybunał Konstytucyjny. W poprzedniej pracy zarabiał 4,5 miliona złotych rocznie, obecnie - jak twierdzi - pracuje za ciastka i herbatę. – Mam uregulowaną sytuację finansową, po raz pierwszy mogę coś dokonać pro publico bono – stwierdził szef Rady Gospodarczej pod ręką premierze Jan Krzysztof Bielecki w "kropce nad i". Jeszcze dziś amerykańska filia kosmiczna NASA wystrzeli największą na świecie rakietę. Jest to element programu badań mających na celu powrót astronautów na księżyc.Najważniejszy amerykański generał David Petraeus odwiedził Polskę. Generał przyjechał rozmawiać o misji w Afganistanie i doświadczeniach z frontu, z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego odebrał też dwa odznaczenia, w tym "Gwiazdę Iraku". Co bynajmniej pięć osób zostało rannych w wypadku polskiego autokaru w Turcji. Informację otrzymaliśmy na baza TVN24. "Rzeczpospolita": Bronisław Komorowski zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich - wynika z sondażu GfK Polonia dla gazety, przeprowadzonego telefonicznie we wtorek.

J. Kaczyński ws. Kropiwnickiego: To zła wiadomość


stary PiS Jarosław Kaczyński uważa, że rezultat referendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego może egzystować "przyczynkiem" do dyskusji na rzecz mechanizmu referendum. Jak mówił dziś w Białymstoku, przyjmując, że tych, którzy nie poszli głosować, było więcej niż uczestników głosowania, to Kropiwnicki wygrał, atoli został odwołany.

Francja zachęca młodych, daje im gazety


W najbliższych dniach Francuzi w wieku od 18 do 24 lat dostaną bezpłatny roczny prenumerata wybranej dzięki siebie gazety codziennej - poinformował eksponent francuskiego rządu Luc Chatel. impreza ta ma zachęcić młode "internetowe" pokolenie do czytania papierowej prasy.

Nie jeden dwadzieścia cztery godziny Zwycięstwa


Mija 65 lat od zakończenia jednego z największych konfliktów w historii - drugiej wojny światowej. Świętują wszyscy, niektórzy – tak jak Rosja, która przygotowała ogromną wojskową paradę - z wielkim hukiem. Nie wszyscy robić to niemniej jednak tego samego dnia. na przestrzeni gdy dla Zachodu oficjalne kropka nad i wojny to 8 maja, Rosja za "Dzień Zwycięstwa" uznaje 9 maja.

Wielka gadka szmatka w Turcji


Turcja pod wodą. W powodzi, która nawiedziła wschód słońca kraju zginęła 12-letnia dziewczynka, a kolejne trzy osoby zostały ranne.

Eksperci: "Podwójne kłamstwo" to nie machlojka


Po wielu latach znawcy Szekspira poinformowali, że sztuka, którą osiemnastowieczni krytycy uznali za wyszukane teatralne oszustwo, rzeczywiście wyszła, przynajmniej w pewnym sensie, spod pióra sławnego wieszcza.

"Jestem całkowicie niewinny"


- Nie mogę powiedzieć, co usłyszałem od prokuratora. Mogę tylko powiedzieć, że w tej sprawie jestem całkowicie bezgrzeszny - powiedział w TVN 24 Michał Listkiewicz. Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu przedstawiła zarzut byłemu prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Obchody w Auschwitz: Więźniowie grożą bojkotem


Czterech byłych więźniów niemieckiego obozu Auschwitz grozi bojkotem obchodów 65. rocznicy wyzwolenia obozu. Zarzucają dyrektorowi Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotrowi M.A. Cywińskiemu, że na uroczystości nie zaprosił liderów Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich, do którego oni sami należą.

Po powodzi policja szuka właścicieli rejestracji


Właścicieli ponad 40 tablic rejestracyjnych samochodów poszukują w piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Tablice znaleziono na ulicach miasta, które w czwartek były zalane wodą z powodu występującej na tym terenie tzw. cofki, powodującej podniesienie poziomu wody w Odrze i lokalne podtopienia.

"Zapłaćcie nam, a nie sobie!"


Najwięksi akcjonariusze Goldman Sachs domagają się, by pula zmniejszył sumy bonusów dla pracowników i podzielił się częścią zysków z inwestorami - donosi "The Wall Street Journal". bank był krytykowany za gigantyczne premie dla swych menedżerów wypłacane wtedy, gdy korzystał jeszcze z pomocy amerykańskiego rządu.

Runął dźwig. 11 rannych


w toku budowy linii kolejowej w Niemczech doszło do groźnego wypadku. Zawaliło się kilkusettonowe rusztowanie oraz dźwig. jedenaście osób zostało rannych.

Wałęsa już "wybrał" prezydenta


- Już przygotowałem długopis i wiem, kogo będę skreślał – powiedział Lech Wałęsa po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim. Były prezydent własny oświadczył, że poprze marszałka Sejmu w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Kirgistan: Demonstranci raz jeszcze opanowali siedzibę władz


Kirgiscy opozycjoniści we wtorek późnym wieczorem, już po raz drugi tego dnia, opanowali gmach władz lokalnych w Tałasie na północy kraju. Wybili szyby i podpalili milicyjny mikrobus - podali naoczni świadkowie wydarzeń.

pieniądze "Solidarności" dla najzdolniejszych


plus minus 40 uzdolnionych uczniów z województwa pomorskiego otrzymało w pierwszy dzień tygodnia w Gdańsku stypendia ufundowane przez NSZZ "Solidarność". obrzęd odbyła się w trakcie posiedzenia Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność", zwołanego z okazji 29. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

Nie dwie podwyżki, a jedna. Ale i tak się cieszą


- W 2010 roku nauczyciele nie dostaną dwóch podwyżek - oświadczył w poniedziałek wieczorową porą dziennikarzom Donald Tusk. Chwilę wcześniej prezes rady ministrów to samo powiedział zarządowi głównemu ZNP i... został wyróżniony gromkimi oklaskami. Dlaczego? Bo podwyżka, jakkolwiek jedna, będzie dla nich wiele korzystniejsza, niż myśleli.

"Bartoszewski nie winien takich rzeczy robić"


- Władysław Bartoszewski nie winien takich rzeczy robić. To na bank pierwszorzędny jajogłowy i ludzie, których pan bóstwo obdarzył większą ilością szarych komórek, powinni z nich użytkować - oceniał w TVN24 Władysław Frasyniuk ostatnie wypowiedzi byłego ministra spraw zagranicznych i członka komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego. - Wypowiedź pana profesora ciągle charakteryzowała się kolorytem, wysoką temperaturą - bronił Bartoszewskiego Adam Szejfneld z PO.

Skandal: Sadystyczne kary w chórze katedralnym


Skandal około molestowania w chórze chłopięcym katedry w Ratyzbonie jest poważniejszy, niż sądzono - pisze w najnowszym wydaniu niemczyzna tygodnik "Der Spiegel".

pertraktacje Miedwiediewa i Merkel w Soczi


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wyraził dziś ubaw z faktu, że niemiecka system gospodarczy zaczęła się odradzać. Miedwiediew podkreślił, że jest to konsekwencja konsekwentnej pracy coś koło tego Niemiec. ruszczyzna prezydent mówił o tym witając w swojej letniej rezydencji w Soczi, nad Morzem Czarnym, niemiecką kanclerz Angelę Merkel, która przybyła z krótką roboczą wizytą do Rosji.

odznaczenie od prezydenta budzi emocje - "to skandaliczna autopromocja"


W sprawie odznaczenia orderem zasług dla polski rosyjskiego dziennikarza Aleksandra Podrabinka nastąpił niespodziany zwrot. Na konferencji prasowej orędownik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierienko stwierdził, że nagrodzenie dziennikarza nie wymaga zgody strony rosyjskiej.

"Niech ten nacja trwa w jedności"


- To jedna z wielu tragicznych godzin w dziejach polskiego narodu - napisał w homilii, odczytanej w ciągu mszy pogrzebowej prezydenckiej pary, kardynał Angelo Sodano. Dodał w niej, że "Papież Benedykt XVI ponownie kieruje dziś do narodu polskiego życzenie, by ten naród trwał w jedności". - Siedemdziesiąt lat temu Katyń oddalił dwa narody. tragedia sprzed ośmiu dni wyzwoliła choć dużo pokładów włość - podkreślał z kolei chwilę już kard. Stanisław Dziwisz.

miękisz po zderzeniu z tirem


bulwersujący finał rodzinnej podróży. W zderzeniu samochodu osobowego z tirem zginęła jedna osoba, druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala.