stolica we mgle, samoloty krążą nad Okęciem


Z powodu gęstej, porannej mgły samoloty nie mogą wylądować na Okęciu i krążą nad lotniskiem. Stłuczka na trasie Prymasa Tysiąclecia spowodowała z kolei poważne korepetycje na wysokości Żoliborza - informuje tvnwarszawa.pl.

Po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zmieni się nastrój w stosunkach polsko-rosyjskich, a przywódcy obu narodów będą rozmawiać w duchu większego otwarcia i zaufania - prognozuje w wywiadzie dla sobotniego "Le Monde" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. W rozmowie z "Naszym Dziennikiem", prof. Krystyna Pawłowicz z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oceniła podpis na dokumencie traktatu lizbońskiego jak złą decyzję prezydenta Lecha Kaczyńskiego. ówczesny wiceprezydent Dick Cheney wyraził niezadowolenie z byłego prezydenta George'a W. Busha za "zmiękczenie" kursu w wojnie z terroryzmem w jego drugiej kadencji - podał w "Washington Post".



W wieku 96 lat zmarł w Hiszpanii Joaquin Ruiz-Gimenez, prawnik i polityk rozważany za jednego z ojców hiszpańskiej demokracji, kto w ostatnim dziesięcioleciu dyktatury generała Franco stał się ideologiem i inspiratorem antyfrankistowskiego ruchu chrześcijańsko-demokratycznego. załoga biura jednego z sądów w Chicago płacili niewielkie kwoty (2 lub 3 dolary) za możliwość przyjścia do pracy w dżinsach. Średnio w ciągu roku udawało się zebrać z tego tytułu 10 tysięcy dolarów. wcześniejszy rok w Polsce zdominowała Justyna Kowalczyk, w Finlandii tudzież jej współpracowniczka z narciarskich tras. Aino-Kaisa Saarinen wygrała w plebiscycie tamtejszych dziennikarzy sportowych.

W największym hicie 27. kolejki Serie A AC Milan bezbramkowo zremisował w Rzymie z AS Romą. Tym samym drużyny zajmujące jeden po drugim pierwsze i drugie miejsce w tabeli Serie A utrzymały swoje pozycje. 3 punkty zdobył za to Juventus Turyn. "Stara Dama" pokonała Fiorentinę 2:1.

Gubernator stanu Floryda Charlie Crist wydał we wtorek nadzwyczajne zarządzenia, które mają ułatwić farmerom ratowanie plantacji cytrusów i warzyw, zagrożonych utrzymującymi się od kilku dni niskimi - jak na ten postać - temperaturami. - Miał to być dzień polskiej chwały - mówił Jarosław Kaczyński o wczorajszych obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny. - Doprowadzono do tego, że głównym bohaterem wydarzeń stał się "prezydent" Putin - powiedział (fragment o prezydencie autentyczny - red.).

tymczasem Polacy obawiają się nie szczędzić całą władzę w ręce jednej opcji politycznej, to osobowość Jarosława Kaczyńskiego może spowodować, ze jednak tak dopuścić się - twierdzi "Kommiersant" w komentarzu do wczorajszych wyborów prezydenckich w Polsce. Mam nadzieję, że pospołu wyjdziemy z tego dramatu - mówił szef rządu Donald Tusk w trakcie spotkania z mieszkańcami dotkniętego powodzią Bierunia (woj. ślaskie). Ambasady Francji i Wielkiej Brytanii w stolicy Jemenu Sanie, zamknięte poprawnie w poniedziałek i w niedzielę z powodu zagrożenia terrorystycznego, zostały w środę apiać otwarte.



W TVP apiać nie udało się wyłonić zarządu. Rada nadzorcza zawęziła wprawdzie listę kandydatów - do ścisłego finału konkursu przeszło pięć osób. W środę mają być oni znowu przesłuchani. pertraktacje rozpoczną się o godz. 18.00. Podtrzymanie elastycznej linii kredytowej (FCL) byłoby zabezpieczeniem dla nasz na wszystek wypadek - uważa prezes rady ministrów Donald Tusk. Zastrzegł, że ocenę w tej sprawie zostawia ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu. Jutro w godzinach przedpołudniowych przewidywany jest przylot do krajowy samolotu specjalnego z ciałem małżonki prezydenta Marii Kaczyńskiej - poinformowała biuro Prezydenta.

Jedzie do nas wiceprezydent USA


W środę wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem. rozmowy mają dotyczyć m.in. nowego systemu obrony przeciwrakietowej.

Barack Obama nie zasiądzie w ławie przysięgłych


Prezydent USA Barack Obama nie stawi się w poniedziałek w sądzie w Bridgeview, na przedmieściach Chicago, do którego wezwano go jak przysięgłego - poinformował biel Dom.

"Jestem załamany tym, do jakiego stanu można doprowadzić państwo"


- Materiały, które mogłem przeczytać wczoraj pokazują gigantyczną patologię w dziedzinie procedur, która ma kolosalny wpływ na życie gospodarcze - powiedział wicemarszałek sejmu Krzysztof Putra na konferencji prasowej, odnosząc się do materiałów dostarczonych mu ws. afery stoczniowej.

Zakończyły się uroczystości na Westerplatte


Na Westerplatte zakończyła się we wtorek po południu międzynarodowa część uroczystości z okazji 70. rocznicy obchodów II wojny światowej.

Wznowiono przedsięwzięcie pociągów pod kanałem La Manche


Ruch pociągów w tunelu pod kanałem La Manche został wznowiony po południu po krótkiej przerwie, spowodowanej alarmem pożarowym - poinformowała korporacja Eurotunnel.

"Spieszmy się lubić ludzi..."


Na warszawskim Zamku Królewskim odbył się ceremonialny koncert zatytułowany "Spieszmy się kochać ludzi". Uroczystość była hołdem artystów dla tragicznie zmarłej pary prezydenckiej, zaś wiceministra kultury Tomasza Merty.

Smoleńsk: w południe pożegnanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego


O godz. 12 w Smoleńsku nastąpi pożegnanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, tragicznie zmarłego wspólnie z małżonką w katastrofie lotniczej.

Nycz: Są pytania, których nie wypada podnosić poniekąd Bogu


Są pytania, których nie należy wznosić nawet Bogu - mówił metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas mszy w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Ratownicy odkopali resztę ofiar


Szwajcarscy ratownicy odnaleźlli natychmiast wszystkie ofiary niedzielnych lawin w dolinie Diemtig, 40 km od Berna. Zdjęcia z akcji ratunkowej dostaliśmy na platformę infrastruktura TVN24.

finisz Euro zgarną Ukraińcy?


Na Ukrainie nikt nie ma wątpliwości. Zaległości blisko organizacji Euro 2012 aktualnie nie ma, a zwieńczenie turnieju zostanie rozegrany na terenie naszego współorganizatora. - mecz finałowy zostanie rozegrany w Kijowie - twierdzą przedstawiciele ukraińskiego rządu.

Zastrzelili 15 policjantów


Kolejny akt wojny narkotykowej w Meksyku. W poniedziałkowych starciach kartele narkotykowe zabiły 15 policjantów. W sumie zginęły 43 osoby, większość w wewnętrznych porachunkach między gangami.

Syn postrzelił matkę i zabarykadował się w mieszkaniu


sztuka rodzinny w bloku blisko ul. Broniewskiego w Warszawie. on postrzelił własną matkę i zabarykadował się w mieszkaniu - dowiedziała się nieoficjalnie TVN Warszawa.

niedźwiedź atakuje w Tatrach. Polacy go nie zastrzelą


bez ustanku nie udało się schwytać agresywnego niedźwiedzia, który atakuje ludzi w Tatrach. potwór grasuje na granicy polsko-słowackiej. Jak dotąd, jego ofiarą padło dwóch drwali - Słowak i Polak. atakujący zaatakował również konia. Po słowackiej stronie wydano nuże nakaz zastrzelenia niedźwiedzia. - U nas nie zostanie on zabity - zapewnia Paweł Skawiński, boss Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Trzecia czarna skrzynka wróci dziś do kraju


W czwartek po południu do własny ma trafić trzecia czarna skrzynka z samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem; wspólnie z nią mają wrócić polscy eksperci współpracujący w czynnościach śledczych - podał płk Jerzy Artymiak z Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

PO bierze Sejm, PSL za burtą


architektura Obywatelska - z wynikiem 42 proc. - wygrywa wybory parlamentarne, a Prawo i praworządność ma o 10 punktów procentowych mniej. Wynika tak z najnowszego sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24.

W trzy lata zwolnili 12 trenerów


Litewski burżuj Władimir Romanow wypada do w największym stopniu niecierpliwych włodarzy w światowym futbolu. Właściciel szkockiego klubu Heart of Midlothian Edynburg dopiero co zwolnił dwunastego w ciągu ostatnich trzech lat trenera.

Izrael odwołał udział w szczycie nuklearnym


premier Izraela Benjamin Netanjahu odwołał w czwartek osobisty porcja w przyszłotygodniowej konferencji na rzecz bezpieczeństwa nuklearnego w Waszyngtonie. Ma to związek z obawami, że Egipt i Turcja poruszą na niej kwestię domniemanego arsenału atomowego Izraela.

Oficerowie Saddama wracają


Irak przywraca do służby 20 tys. oficerów z czasów Saddama Husajna. Zostali oni zwolnieni po amerykańskiej inwazji 2003 roku. Jak zapewnił wyraziciel ministerstwa obrony, nie ma to nic wspólnego z wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 7 marca.

"Jesteście jak sekta, widzicie przeciwnie to, co chcecie widzieć"


- Jarosław Kaczyński wypowiedział się, że powinno się powołać drugą komisję śledczą ws. "afery stoczniowej". Widać, że przeczytał badania, że zasoby ludzkie z większym natężeniem się przejęli sprawą stoczniową niż aferą hazardową. Jest bardziej ważna społecznie - mówił w Radiu ZET Rafał Grupiński o ewentualnej komitet w celu wyjaśnienia różnic zdań między premierem i i Mariusze Kamińskim w sprawie stoczni i w sprawie ochrony antykorupcyjnej.

Premier: Nie należało usuwać posłów PiS


prezes rady ministrów Donald Tusk powiedział dziś, że nie należało odwoływać posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna z sejmowej komisji śledczej ds. afery hazardowej. Poinformował też, że o ich odwołaniu dowiedział się z mediów.