Wiadomo kto będzie nowym szefem Kancelarii Prezydenta


Jacek Michałowski będzie nowym szefem Kancelarii Prezydenta - na boku dowiedziało się Radio TOK FM.

Prezydent pepiczek nie ustępuje ws. Traktatu Lizbońskiego. Szefa Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka powiadomił w piątek, że chce, by Czechy miały takie same rozwiązania jak Polska i Wielka Brytania ws. stosowania Karty Praw Podstawowych. coraz poprzednio spotkaniem z Klausem, Buzek mówił, że nowe żądania czeskiego prezydenta, to w pierwszym rzędzie wewnętrzna sytuacja Czechów i to oni się z nitka muszą uporać. jeśli ktokolwiek z naszych piłkarzy ręcznych zasłużył na medal, to bez wątpienia bramkarz i kapitan reprezentacji Sławomir Szmal. Docenili go organizatorzy mistrzostw Europy, wybierając do najlepszej siódemki turnieju, docenili podobnie internauci tvn24.pl, uznając go za najlepszego polskiego szczypiornistę w Austrii. We francuskim miasteczku Hendaye, pod ręką granicy z Hiszpanią, odbył się w sobotę bunt przeciwko budowie szybkiego połączenia kolejowego LGV, Tuluza-Bordeaux-Madryt. W transgranicznej manifestacji wzięło udział - według policji - 13 tysięcy, a według organizatorów 15-20 tysięcy ludzi.Południowa Polska zmaga się z powodziami. Najgorzej casus wygląda w województwie małopolskim. W powiatach brzeskim, bocheńskim, oświęcimskim i myślenickim ewakuowano nuże 500 osób. Kolejne 1500 jest w trakcie ewakuacji – mówi w TVN24 Paweł Frątczak, głosiciel Państwowej Straży Pożarnej. W akcji ratowania ludzi i ich dobytku frakcja bierze 10 tys. strażaków. W wyborach prezydenckich ewentualnie zagłosujesz na Wiktora Janukowycza, czy też będziesz przeklęty - takie ultimatum postawił swym parafianom księżulo prawosławny w jednej ze wsi obwodu rówieńskiego w zachodniej części Ukrainy. niemczyzna przekład atlasu autorstwa wrocławskich historyków, kto przedstawia przymusowe migracje ludności na ziemiach polskich w latach 1939-1959, zaprezentowano wieczorową porą w Berlinie.

"Metro": dyrekcja przeciążonego główny punkt Onkologii w Warszawie proponuje, by wrócić do rejonizacji, czyli leczenia pacjenta tam, gdzie jest zameldowany.

Po północy w sobotę poziom Wisły w Warszawie wynosił 773 cm; to najwyższy poziom, który odnotowano w toku trwającego przepływu fali powodziowej przy użyciu stolicę - wynika z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. stan wody powyżej i poniżej stolicy jest w dalszym ciągu wysoki. "Wszystko na naszych barkach" - pod tym hasłem odbyła się w Rzymie pikieta przeciwko planowi oszczędnościowemu około Silvio berlusconiego. Zwołała ją za pośrednictwem lewicowa centrala związkowa CGIL.

"Rzeczpospolita": rozgłośnia Maryja dość nie poprze w pierwszej turze wyborów ubiegającego się o reelekcję prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dowiedziała się gazeta. Ok. 100 tys. osób wzięło porcja na pl. Piłsudskiego w Warszawie w uroczystościach żałobnych ku czci ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Uroczystości machiaweliczny spokojnie. Cristiano Ronaldo, na zakup którego Real Madryt wydał rekordowe 93 miliony euro, aktualnie się "Królewskim" zwraca. Na samej sprzedaży koszulek z nazwiskiem Portugalczyka Real zarobił obecnie 80 mln. W trykocie idola sztubak chodzi już co w żadnym razie 1,2 mln osób. jakkolwiek hiszpańskie media sugerują, że... Ronaldo poprzednio najważniejszym meczem sezonu - przeciwko Barcelonie - nieźle imprezował.Jedna osoba nie żyje, a kolejna jest ciężko ranna po zderzeniu trzech samochodów w miejscowości Mała grzywna kołowrót Torunia. Krajowa jedynka została zablokowana. - Julia Tymoszenko powinna przyznać, że poniosła porażkę w starciu z Wiktorem Janukowyczem - powiedziała Anna German ze sztabu Janukowycza. Szejk Ahmed bin Zajed al-Nahajan zaginął po tym, jak szybowiec którym leciał wpadł do sztucznego jeziora na południe od Rabatu, stolicy Maroka. pilot szybowca został uratowany.

Każdy może wysłać SMS-a do Benedykta XVI


Od niedzieli będzie można wysyłać z Włoch SMS-a do Benedykta XVI - z taką inicjatywą wystąpiła TV publiczna RAI z okazji zapowiedzianego na 16 maja dnia solidarności z papieżem, atakowanym w związku ze skandalem pedofilii w Kościele.

Wyjaśniono tajemnicę strzałów oddanych w stronę Polski


Załoga amerykańskiego okrętu USS Ramage oświadczyła, że karabin maszynowy, z którego padły strzały w stronę portu w Gdyni, wystrzelił przypadkowo. Doszło do tego w chwili, gdy jeden z marynarzy czyścił broń – informuje serwis CNN.

Francuzi wydłużają listę "ryzykownych" pasażerów


Po Amerykanach również Francuzi uzupełniają swoją "listę ryzyka", inaczej zestaw danych państw, których ludność są poddawani szczególnie wnikliwej kontroli na lotniskach.

Komorowski: Debatujmy, ale lecz na gruncie PO


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w listowie otwartym wzywa szefa MSZ Radosława Sikorskiego, z którym konkuruje w prawyborach prezydenckich w PO, do debaty "na gruncie" Platformy.

Zmiany kadrowe w Polskim Radiu


Jacek Sobala został nowym szefem radiowej Trójki, zastąpił na tym stanowisku Magdalenę Jethon. P.o. szefem Programu II PR została Małgorzata Małaszko-Stasiewicz. Zastąpiła dotychczasowego dyrektora Dwójki, Pawła Milcarka - podała Informacyjna przedstawicielstwo Radiowa.

"To są spóźnione działania, odrobinę się wyjaśni"


- To są akty spóźnione o mrowie lat, intencje są dobre, ale odrobinę się w jej wyniku wyjaśni. należy było w 1991 roku aresztować zarząd SB, które zorganizowało całą akcję przeciw Stanisławowi Pyjasowi - tak na antenie TVN24 Bogusław Sonik, eurodeputowany PO, skomentował ogłoszoną dziś decyzję, iż dojdzie do ekshumacji zwłok Stanisława Pyjasa.

"Lech Kaczyński czuje strach i wie, że przegra"


- To jest zachowanie niepoważne, bo poważny człowiek powinien szanować prawo. w tej chwili powinno się będzie obecnie wyjaśnić, powinno się będzie stanąć w sądzie – powiedział w TVN 24 Lech Wałęsa. Dzisiaj ma ruszyć precedensowy proces między byłym a obecnym prezydentem RP. Lech Wałęsa żąda od Lecha Kaczyńskiego odwołania jego słów, że dziejowy lider Solidarności to bezpieczniak SB o kryptonimie Bolek, a także wpłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia.

Prezydent USA zalega za książki 300 tys. dolarów


300 tys. dolarów - mniej więcej tyle wynosiłaby dzień dzisiejszy kara dla pierwszego prezydenta Jerzego Waszyngtona za niezwrócone książki. Prezydent pożyczył je z New York Society Library poprzednio 220 laty i w życiu nie oddał.

"Nie" dla wywiadu z marszałkiem? KRRiT wyjaśnia


Krajowa grono Radiofonii i Telewizji wyjaśnia, czy TVP nie utrudniała pełniącemu obowiązki prezydenta Bronisławowi Komorowskiemu bezpośredniego wystąpienia na antenie publicznego nadawcy. TVP taki przygana wyraźnie odrzuca.

Postaw na WIG20


Inwestorzy Giełdy Papierów Wartościowych na końcu się doczekali. W marcu w trwanie wejdzie pierwszy fundusze typu ETF (Exchange Traded Fund) oparty na składzie indeksu WIG20 - donosi TVN CNBC Biznes. Na świecie ETF-y znane są od dwudziestu lat. W listopadzie ich aktywa sięgnęły biliona dolarów.

najstarszy mors ma 75 lat, pora roku rozpoczęty


plus minus 300 amatorów zimowych kąpieli rozpoczęło w niedzielę w jeziorze Szeląg Mały w Starych Jabłonkach koło Olsztyna kolejny zimowy sezon. Najstarszy uczestnik zabawy Edward Wróblewski ma 74 lata a najmłodszym jest 7-latek Dawid Świątek.

Białoruś? gra polityczna uśmiechów nic nie dała


Prezydent Lech Kaczyński chce wystosować list do szefa Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka i innych unijnych polityków w sprawie sytuacji Polaków na Białorusi - poinformował prezydencki członek rządu Paweł Wypych. Jak powiedział, polityka uśmiechów nie przyniosła efektów.

Niemcy: Lekarka oskarżona o pozbawienie życia 13 pacjentów


Niemiecka lekarka, oskarżona o spowodowanie śmierci 13 z trudem chorych pacjentów, zaprzeczyła we wtorek nim sądem w Hanowerze stawianym jej zarzutom.

Oto najbardziej przygnębiające miasto


Wysokie podatki, korupcja, kiepscy sportowcy i kapryśna aura - m.in. te czynniki zdecydowały, że Cleveland w stanie Ohio zwyciężyło w dorocznym rankingu w największym stopniu przygnębiających amerykańskich miast. zestawienie zostało przygotowane za pośrednictwem magazyn "Forbes".

Apelacja w procesie Alicja Tysiąc-"Gość Niedzielny"


poprzednio Sądem Apelacyjnym w Katowicach rozpoczęła się dziś dysertacja odwoławcza w procesie o pogwałcenie dóbr osobistych wytoczonym z wykorzystaniem Alicję Tysiąc redaktorowi naczelnemu "Gościa Niedzielnego" i wydawcy tego katolickiego tygodnika.

Sąd podjął decyzję w sprawie "Janosikowej"


Ze względu na znikomą społeczną szkodliwość krakowski sąd umorzył sprawę lekarki Ilony Rosiek-Koniecznej, która wypisywała bezpłatne recepty dla bezdomnych. Sąd podkreślił, że za takim wyrokiem przemawiała szczera i bezinteresowna chęć oskarżonej niesienia pomocy bezdomnym i najbiedniejszym i niemożność ustalenia dzięki prokuraturę rzeczywistej wartości szkody.

Rosja: Nie będzie kar za fałszowanie historii


poziom Władimira Putina nie poparł inicjatywy partii Jedna Rosja przewidującej wtajemniczenie odpowiedzialności karnej za przestępstwa przeciw pamięci historycznej Rosjan, przede wszystkim za rehabilitowanie nazizmu i pomniejszanie roli ZSRR w zwycięstwie nad hitlerowskimi Niemcami.

uchybienie uczuć religijnych


W styczniu 2008 roku dodatek do "Gazety Wyborczej" "Wysokie obcasy" zamieścił zdjęcie kobiety leżącej pośrodku dwoma nagimi mężczyznami opatrzone obraźliwym podpisem "Matka Polka, Matka Boska. Supermenka", co wywołało zbulwersowanie Stanisława Baranowskiego, jaki zawiadomił prokuraturę o przestępstwie - relacjonuje "Nasz Dziennik".

Nie mogli wytrzymać. Musieli zrobić imprezę


Do słynnego karnawału w Brazylii zostały coraz dwa tygodnie, ale gorąca krew robi swoje. W sobotę kilka tysięcy osób bawiło się w karnawałowym stylu na ulicach Rio de Janeiro.

Borys może liczyć na wsparcie Europarlamentu


We wspólnej, uzgodnionej za pośrednictwem frakcje polityczne, rezolucji w sprawie Białorusi, jaka zostanie poddana pod głosowanie w PE w środę, europosłowie domagają się od władz w Mińsku legalizacji Związku Polaków na Białorusi (ZPB) kierowanego dzięki Andżelikę Borys.