Bielan: Jarosława do Wawelu należy było nakłaniać


Jarosław Kaczyński nie był autorem pomysłu pochowania swojego brata i jego małżonki na Wawelu - mówił w "Kropce nad i" Adam Bielan, europoseł PiS. najbliższy wspólnik zmarłego tragicznie zmarłego prezydenta dodał jednocześnie, że pryncypał PiS był całkiem przekonywany do tego pomysłu. - Ta decyzja jest nie do cofnięcia - oświadczył co więcej Bielan. I skrytykował tych, którzy protestują przeciwko pochówkowi pary prezydenckiej w Krakowie.

Amerykańska milicja aresztowała 73-letnią kobietę za to, że uderzyła swoją wnuczkę, która wcześniej wielokrotnie ją wyzywała i obrażała - podaje portal newsru.com. Rosyjskie służby bezpieczeństwa (FSB) uważają, że samobójczynie z moskiewskiego metra poprzedni częścią 30-osobowej grupy szahidek, wyszkolonych przez czeczeńskiego lidera rebeliantów. Tymczasem, według nieoficjalnych informacji prasa "Kommiersant", organy ścigania mogły mieć danymi o planowanych zamachach bombowych w metrze. Gazeta podaje, że w poniedziałek rankiem na różnych stacjach pod pretekstem kontroli dokumentów zatrzymywano kobiety o rysach kaukaskich. nasz globtroter najprawdopodobniej utonął w poniedziałek w morzu w Warnie, w Bułgarii - poinformowała agencja BTA, powołując się na źródła medyczne.W związku z powyborczym patem politycznym w Wielkiej Brytanii liderzy Partii Pracy i konserwatystów przedstawili liderowi trzeciej z największych partii - liberalnych demokratów - oferty koalicyjne. 88-letni SS-Mann Heinricha Boere został osądzony na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabicie trzech holenderskich cywili w 1944 roku - zadecydował we wtorek sąd w niemieckim Akwizgranie. - Układ PiS-SLD w mediach widzą nasi wyborcy, płacimy za to cenę - tracimy na wiarygodności i stąd te niskie sondaże - ocenił w TVN24 europoseł Wojciech Olejniczak.

poziom Pakistanu opiera się naciskom USA i odmawia ścigania ważnego przywódcy afgańskich talibów, ukrywającego się w tym kraju - informuje "New York Times".

Amerykańska wyraziciel w Pakistanie powiedziała, że zarządzanie Obamy nie wie jak bez liku Amerykanów mogło "zniknąć" aby trenować w obozach al-Kaidy lub innych organizacji terrorystycznych. Według niej może doprowadzić to do "koszmarnego scenariusza" - informuje serwis Yahoo! W dramatycznych chwilach raz za razem sięga się po desperackie argumenty. Grecka opozycja oświadczyła, że Niemcy nie mają prawa zmywać głowę problemów finansowych jej kraju dopóki... nie zapłacą reparacji za okupowanie Grecji na przestrzeni II Wojny Światowej.

W 2007 roku w Montrealu zaliczył przerażający wypadek, a rok później sięgnął po sensacyjne zwycięstwo. teraz Robert Kubica do Grand Prix Kanady ruszył z 8. miejsca, w takim razie o szczęście nie będzie mu łatwo. opowiadanie Jamesa Sikesa, w którego toyocie prius pod ręką prędkości 150 km/h zablokował się osoba homoseksualna gazu obiegła światowe media. Z opublikowanego dzień dzisiejszy raportu ekspertów, którzy przebadali cztery kółka Amerykanina, wynika jednak, że awaria, która miała mu się przytrafić, jest fizycznie niemożliwa. Amerykańscy komandosi przywieźli nam skatowanych cywilów - ujawnia generał Waldemar Skrzypczak w biografii "Moja wojna", której fragmenty przytacza "Rzeczpospolita".Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przekazał w sobotę p.o. prezydenta własny Bronisławowi Komorowskiemu 67 tomów akt śledztwa, które w latach 1990-2004 w sprawie zbrodni katyńskiej prowadziła Główna Prokuratura Wojskowa FR. język rosyjski okręt "Marszałek Szaposznikow" odbił u wybrzeży Jemenu porwany w środę przez piratów język rosyjski tankowiec. Podczas akcji zginął jeden pirat, dziesięciu innych zostało schwytanych. Według źródeł sądowych, pojmani piraci zostaną przewiezieni do Moskwy, dokąd usłyszą zarzuty. gros telefonów komórkowych na pokładzie prezydenckiego Tu-154M było aktywnych w ostatniej fazie lotu, powiedział "Rzeczpospolitej" prokurator wszechstronny Andrzej Seremet.

Prostytutki i romanse, czyli jak się umilać politycy


Kompromitujące zdjęcia senatora Platformy Obywatelskiej w sukience i z pomalowanymi ustami w piątek obiegły Polskę. Politycznych skandali z udziałem prostytutek, transwestytów gawęda zna sporo. Oto festiwal najgłośniejszych z nich.

Kluzik-Rostkowska: uprzedzić Palikota


Joanna Kluzik-Rostkowska zaapelowała do Bronisława Komorowskiego, by powstrzymał Janusza Palikota przedtem zakłócaniem wiecu Jarosława Kaczyńskiego w Lublinie.

Wybory w styczniu raz po raz mniej realne


egzekucja zaplanowanych na styczeń wyborów parlamentarnych w Iraku jest niemożliwe - oświadczył Kassim al-Abudi z państwowej komisji wyborczej. Powodem jest brak politycznej zgody na ordynację wyborczą.

W Warszawie ocenzurowali "Prosto z Polski"?


cenzurka "Prosto z Polski" czy awaria? W poniedziałek lokatorzy spółdzielni mieszkaniowej "Górczewska" w Warszawie nie mogli obejrzeć programu stacji TVN24, w którym emitowany był budulec odnośnie do spółdzielni. Gdy się rozpoczął, na ekranach pojawił się bambus obraz z napisem "program zablokowany lub kodowany". obywatele nie mają wątpliwości, że w spółdzielni działa departament cenzury mediów.

Postkomuniści wezmą apiać władzę?


W Brandeburgii rozpoczęły się rządowe pertraktacje między SPD a postkomunistyczną Lewicą. Jeśli zakończą się sukcesem, ten wschodnioniemiecki kraj związkowy będzie drugim po Berlinie krajem związkowym Niemiec, rządzonym przez tzw. czerwono-czerwoną koalicję.

ekipa i porywacze Arctic Sea są nuże w Moskwie


Piętnastu rosyjskich marynarzy tudzież 8 domniemanych porywaczy wylądowało dziś w Moskwie cztery dni po tym, jak odnaleziono poszukiwany od powyżej dwóch tygodni frachtowiec Arctic Sea.

układ ws. Iranu w gruzach


mrowie wskazuje na to, że marzenia o układzie zapewniającym międzynarodową kontrolę nad wykorzystaniem uranu za pośrednictwem Iran legły w gruzach. Gdyby uran wędrował do Francji i Rosji i wracał do Iranu w formie niezdatnej do budowy broni jądrowej, Zachód byłby o dużo z większym natężeniem spokojny. lecz oficjalna oddźwięk z Teheranu nadejdzie nie prędzej w przyszłym tygodniu, nadzieje na podobne rozwiązania są coraz to mniejsze.

Eurodeputowany: nie rozumiem histerycznych reakcji na pomysł PiS


"Sytuacja, w której niektórzy politycy czy publicyści stają się mimowolnie obrońcami Putina czy Rosji z niechęci do Kaczyńskich, jest absurdalna, kuriozalna, ale realna" – pisze na swoim blogu w Onet.p Ryszard Czarnecki, komentując niechęć innych polskich partii pod pomysłu PiS, by dzień 17 września uczcić specjalną uchwała sejmową.

Pekin juanem Ameryki nie wesprze


Chiny obwiniają Wuj Sam Zjednoczone o protekcjonizm i obarczają je odpowiedzialnością za zapaść relacji Pekin - Waszyngton. Pekin jednoznacznie stwierdza, że nie ma zamiaru dać za wygraną naciskom, by zezwolił na podwyższenie wartości swej waluty.

pustosłowie na tamie wci opada


W ocenie sub kryzysowych, nie bdzie ju kolejnej fali kulminacyjnej na tamie we Wocawku. liczebność wody w Wile ju si tam nie podnosi.

Doda i Nergal na Plejadzie!


Zobacz pierwszy społeczny wywiad Dody i Nergala. nic bardziej błędnego na plejada.pl, pionowo z Sopot Festivalu!

Wariuje poprzednio startem


fortel rekordzisty świata na odpowiednią mobilizację przedtem startem? spokój i koncentracja w ciszy? W żadnym wypadku. Usain Bolt - jak relacjonuje Dariusz Kuć, który po raz pierwszy biegł w jednej serii z jamajskim sprinterem - do biegu przygotowuje się inaczej aniżeli inni.

Alicja szarak (PiS) senatorem


Alicja szarak (Prawo i Sprawiedliwość) została wybrana na senatora w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 21 w Krośnie (Podkarpackie) - podała Okręgowa Komisja Wyborcza w Krośnie.

Polacy natychmiast w Paryżu


Od trzech lat zawody Roland Garros (z pulą nagród 16,807 mln euro), jako niezrównany z zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozpoczyna się w niedzielę, a nie w poniedziałek. Sprawia to niektórym tenisistom opały w dotarciu na czas do Paryża.

Prokuratura przedstawiła zarzut dziennikarzowi Radia ZET


nagana ujawnienia protokołu ze śledztwa postawiła krakowska prokuratura dziennikarzowi Radia ZET - poinformował prok. Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Co powie Putinowi? Doradzi centrala


zwierzchnik IPN i UKIE, kilku ministrów i doradcy - bliźniaczy centrala ludzi ustala, o czym Donald Tusk porozmawia z Władimirem Putinem. Konsultacje trwają od 11:30.

Rosjanie ponownie rozpatrzą skargę ws. Katynia


opinia Ojciec Niebieski Federacji Rosyjskiej uchylił w środę ubiegłoroczne wyrok Moskiewskiego Sądu Miejskiego w sprawie skargi stowarzyszenia pamiętnik dotyczącej mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku i skierował ją do ponownego rozpatrzenia przy użyciu ten sąd.

Pięcioro małych dzieci zażyło leki psychotropowe


W piątkowy wieczór do zabrzańskiego szpitala z objawami zatrucia trafiło pięcioro dzieci w wieku od 4 do 10 lat, razem bawiących się na podwórku. Dzieci połknęły niewielkie ilości leków psychotropowych. pewnie znalazły je w pobliżu drodze.

W imieniu kraju przeprosi za cierpienie dzieci


- Brytyjski prezes rady ministrów Gordon Brown zapowiedział w niedzielę, że poprosi publicznie w imieniu państwa brytyjskiego o łaska za cierpienia tysięcy ubogich dzieci brytyjskich, które dawny deportowane w XX wieku do byłych brytyjskich kolonii, gdzie proszek je wyczekiwać "lepszy los". W rzeczywistości instytucje, które miały się nimi opiekować, wykorzystywały je w charakterze tanią brutalnie roboczą czy, malretowano.

30 lat więzienia za ukaz zabójstwa zakonnicy


opinia w Brazylii skazał drugiego ranczera za rozkaz w 2005 r. zabójstwa amerykańskiej zakonnicy i działaczki społecznej Dorothy Stang. Regivaldo Galvao dostał decyzja 30 lat więzienia - podaje BBC.