Trumna generała dalej w Moskwie


nie bacząc na zapowiedziom, trumna z ciałem szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generała Franciszka Gągora, nie wyleciała z Moskwy - dowiedział się TVN24. Na przeszkodzie stanęło zamknięte raj nad Polską.

Angela Merkel, Michaił Gorbaczow i Lech Wałęsa przeszli ze wschodu na zachód mostem Boesebruecke opodal byłego punktu kontrolnego między oboma częściami berlina na Bornholmer Strasse. To tam przed 20 laty otwarto pierwszy szlaban graniczny między NRD a Berlinem Zachodnim. Premier Izraela Benjamin Netanjahu oznajmił, że pokój z Palestyńczykami jest męczący bez bezpośrednich rozmów. Wezwał co więcej do szybkiego przejścia od mediacji prowadzonej z wykorzystaniem amerykańskiego wysłannika do negocjacji prowadzonych twarzą w twarz. ochrona Miejska zakończyła działania kontrolne dotyczące porządku niedaleko toruńskich szkołach i placówkach oświatowych. Był to dziewiczy szereg akcji "Bezpieczna rozwiązanie do szkoły", która jest prowadzona zgoła nim i po rozpoczęciu roku szkolnego.- W kontrakcie z Rosją jest opust w cenie gazu - poinformował wicepremier Waldemar Pawlak. Ale o szczegółach rzec nie chciał. intensywność upustu pozostaje tajemnicą. Była ukraińska szef rządu Julia Tymoszenko otrzymała wezwanie do prokuratury. W środę ma pozostać wręczona rozstrzygnięcie o wszczęciu przeciwko niej śledztwa - poinformowała przedstawicielka bloku byłej szefowej rządu. uprzednio władze ogłosiły, że prowadzą audyt działalności finansowej o tyle o ile Tymoszenko. To nie śmieci, te rzeczy mają dla nas walor relikwi - przekonują rodziny ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. To reakcja na decyzję Wojskowego Inspektora Sanitarnego, który uznał je za zakaźne odpady medyczne i kazał zniszczyć. Działania wstrzymał czołowy kontroler Sanitarny Wojska Polskiego.

Watykańskie massmedia skrytykowały film "Avatar" Jamesa Camerona. - To technologia bez emocji - tak podbijającą kina na całym świecie superprodukcję oceniły rozgłośnia Watykańskie i dziennik "L'Osservatore Romano".

Sejmowa komisja sprawiedliwości jest za odrzuceniem poprawek PiS do projektu PO, który zmienia zasady wyboru władz IPN i poszerza dostęp do jego akt. zalecenie uzyskały wręcz przeciwnie poprawki PO. głosowanie Izby nad projektem - chyba w piątek rano. jeszcze dwa lata temu byli panami świata. Młodzi, wykształceni, energiczni, podkupywani przez kolejne koncerny, które chciały stawiać ich za swoimi sterami w erze prosperity. dzisiaj sprawa wygląda w pełni inaczej, horda młodych wilków biznesu drastycznie stopniała. Ci, którzy odpadli nierzadko nie radzą sobie zaś w nowych realiach - pisze "Dziennik pismo Prawna".

Osuwające się pochylenie wzgóra całkowicie zmiażdżyło dom mieszkalny w miejscwości Jamnica koło Nowego Sącza - pisze na platformę Kontakt TVN24 pan Piotr. I przesyła zdjęcia. Dom, który coraz widać na tych fotoach w tym momencie nie istnmieje - pisze nasz internauta. ograniczony samolot, na pokładzie którego leciało dziewięciu pasażerów runął do morza w pobliżu karaibskiej wyspy Bonaire. Zginął pilot, tymczasem pasażerowie zostali uratowani - poinformował broker władz wyspy. Na pokładzie byli m.in. holenderscy turyści, wszyscy odnieśli lecz wciąż niewielkie obrażenia. ONZ przemieści czasowo ponad połowę swego międzynarodowego personelu w Afganistanie po październikowym zamachu, w którym zginęło w Kabulu 5 pracowników organizacji - oświadczył orędownik ONZ Aleem Siddique. Na rzędu pięć tygodni przemieszczonych zostanie w przybliżeniu 600 pracownikówaktualnie są cztery. finis ich prac jest wciąż nieznany. wspaniały jest za to wartość ich funkcjonowania. Jak wyliczyła "Rzeczpospolita" aktywność sejmowych komisji śledczych pochłania rocznie ok pół miliona złotych. - To pieniądze wyrzucone w grzęzawisko - powiadać eksperci. Nie milkną głosy rosyjskich internautów po niedzielnym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, w którym podziękował Rosji za asystent i dobra wola okazaną Polakom po smoleńskiej katastrofie. Na stronach echo Moskwy i Komsomolskiej Prawdy, które opublikowały wystąpienie, zaroiło się od podziękowań i żywych reakcji Rosjan. Arcybiskup Florencji Giuseppe Betori podjął decyzję o usunięciu ze wspólnoty parafialnej księdza, który dwadzieścia cztery godziny już udzielił kościelnego ślubu mężczyźnie i kobiecie, która już była mężczyzną i przeszła operację zmiany płci.

"Nie podjadam śledzika zanadto często"


Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Jerzym Szmajdzińskim, ale baliście się zapytać – i jeszcze więcej – znajdziecie na jego nowej stronie internetowej. Kandydat Lewicy na prezydenta lubi doba świra i Kabaret, słucha Niemena i Stonesów, a śledzia jada okazjonalnie - ze względu na "konieczne okoliczności towarzyszące konsumpcji".

Wypadek Polaków w USA: doniesienie wytyka błędy


W o tyle o ile rok po śmierci sześciorga zamieszkałych w Chicago Polaków, którzy zginęli w katastrofie samolotu turystycznego w stanie Wirginia Zachodnia, amerykańska Krajowa skupisko Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) opublikowała raport o przyczynach wypadku.

"Słodka zemsta" Clinton na Baracku Obamie


Hillary Clinton przegrała w 2008 roku kampanię w prawyborach na przedmiot Baracka Obamy, który wystartował następnie w wyborach z ramienia Partii Demokratycznej aktualnie najnowsze sondaże wskazują jednak, że Clinton jest w wyższym stopniu popularna od swego zwierzchnika  -czytamy w serwisie CNN.

Setki zabitych policjantów


Setki zabitych policjantów, kilkanaście tysięcy morderstw i integralny nieobecność poparcia ludności dla działań policji i wojska. Taki jest bilans ostatnich dwóch lat "wojny ze zbrodnią zorganizowaną" wypowiedzianej z wykorzystaniem prezydenta Meksyku.

Kobieta, która pokonała Guevarę


Laura Chinchilla to zwyciężczyni wyborów prezydenckich na Kostaryce. Oznacza to, że będzie pierwszą kobietą na najważniejszej posadzie w państwie.

Zmiany na szczycie MEN


szef Rady Ministrów przychylił się do wniosku prof. Zbigniewa Marciniaka o odwołanie go z zajmowanego stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, poinformowało we wtorek wieczorem kancelaria prasowe MEN.

Rosja - "wizerunek jutra"


Federacja Rosyjska w Unii Europejskiej, krótsza kadencja prezydenta - takie m.in. postulaty przedstawili w środę w specjalnym raporcie doradcy Dmitrija Miedwiediewa.

Kto przytuli bibliotekę?


Krakowskie biblioteki nie zakwalifikowały się do Programu Rozwoju Bibliotek. natomiast większym problemem jest nadal brak lokali pod małe osiedlowe biblioteki.

Prezydent Brazylii nie uzna wyborów w Hondurasie


Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva, odpowiadając na list prezydenta USA, w którym Barack Obama pisze, że jest przychylny zaakceptować wyniki wyborów prezydenckich w Hondurasie, wyznaczonych na najbliższą niedzielę, oświadczył, że nie uzna tych wyborów - poinformowały w sobotę brazylijskie media.

białe paraliżował Polskę multum plagi


Przeklinasz zimę? To pamiętaj, że drzewiej bywała jeszcze z większym natężeniem dotkliwa. W 1979 roku białe sparaliżował obrębek na dwa miesiące. W 1940 roku głównym zmartwieniem siedlczan nie był Hitler, ale wręcz mróz – 41 stopni na minusie.

Nogi Ronaldo, fryzura Puyola - stworzyli superpiłkarza


wysoki jak Anglik Peter Crouch, z fryzurą kapitana FC Barcelony Carlosa Puyola i nogami Cristiano Ronaldo. Lewa stopa - jak Lionel Messi, prawa - wzorowana na kończynie Therry'ego Henry - tak wygląda kukła superpiłkarza. Zrobiony jest wosku i włókna węglowego, ale gdyby był piłkarzem z krwi i kości,byłby najlepszym graczem na planecie, o wartości ponad miliard złotych.

Siedli Wiśle na ogonie


Ekstraklasa na trzy kolejki przed końcem znowu nabrała rumieńców. Lech Poznań wykorzystał uchybienie Wisły, pokonał we Wrocławiu autochtoniczny Śląsk 3:0 i do prowadzącej w tabeli "Białej Gwiazdy" traci obecnie ale wręcz punkt. Od niedzieli mało co pewny korony króla strzelców jest Robert Lewandowski, jaki strzelił podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza dwoje bramki.

Jest decyzja za "czarną małpę"


Białostocki zdanie Okręgowy utrzymał wyroki wobec dwóch młodych mężczyzn, którzy zostali skazani za znieważenie na tle rasistowskim czarnoskórej studentki ze Szwecji. białogłowa została też uderzona dzięki jednego z mężczyzn.

zwycięstwo Radwańskiej za niezłą kasę


Agnieszka Radwańska pokonała w ostatnim meczu fazy grupowej "Turnieju Mistrzyń" w katarskiej Dausze Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 4:6, 7:5, 4:1 - rywalka skreczowała z powodu kontuzji. Polka za jedno spotkanie zarobiła 200 tys. dolarów - do Kataru przyjechała jako druga rezerwowa.

Komorowski: zakładam absolutnie szczerą żałobę


- Oceniałem ją nieraz krytycznie - tak o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego wypowiedział się w trakcie wideoczatu Bronisław Komorowski. Jest to dziewiczy wideoczat z udziałem kandydata PO na prezydenta.

najpierw hokej, dalej Dragon


Do hokejowych mistrzostw świata w Niemczech pozostały cztery dni. Gospodarze przeprowadzają ostatnie poprawki kosmetyczne i zapowiadają, że są gotowi na widowisko i niedaleko okazji pobicie rekordu Guinnessa. A do tego może osiągnąć cel w czasie piątkowej inauguracji między Niemcami a srebrnymi medalistami ostatnich igrzysk, Amerykanami.

Poseł PiS: Absurd! Odbierajmy ludziom telewizory


- W imię populistycznych ciągotek (rząd - red.) zakazuje działalności całej gałęzi legalnego do tej pory przemysłu. Chodzi oczywiście o hazard - pisze Marek Migalski (PiS) na swoim blogu w Onet.pl.

duży cyklon Laila pustoszy Indie


Cyklon Laila uderzył w czwartek w południowo-wschodnie Indie. obszerny dzielnica stanu Andhra Pradeś jest wyzuty prądu, padają ulewne deszcze a wiatr wieje z prędkością przekraczającą 100 km/h. Władze twierdzą, że tak silnych burz nie było w tym regionie od 14 lat.

Batistuta komentował. Złodzieje kradli


znany Gabriel Batistuta komentował w argentyńskiej telewizji rozgrywka swoich rodaków z Koreą Południową. A w tym czasie złodzieje zajęli się jego pokojem hotelowym. Emocji i zwycięstwa "Albicelestes" "Batigolowi" pies z kulawą nogą nie odbierze. Karty kredytowe i ubrania jak najbardziej.

Carycę zdopingował pożądanie


Hierarchia w kobiecym skoku o tyczce wróciła do normy. Na piedestale znów jest Jelena Isinbajewa, która wynikiem 5,06 poprawiła najlepszy wynik świata. - Nie osiągnęłabym tego, o ile nie pragnienie rekordów po porażce w Berlinie - przyznała uradowana Rosjanka.