chowanie zmarłego Pierwszej Damy Dworu


Na warszawskich Powązkach, z wojskowymi honorami, pochowano w poniedziałek Izabelę Tomaszewską. zwierzchnik Zespołu Protokolarnego Prezydenta nazywana była "prawą ręką" Marii Kaczyńskiej. Tak jak swoja szefowa, Tomaszewska zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem.

W pobliżu afgańskiego parlamentu w Kabulu doszło do głośnej eksplozji - podała w poniedziałek agencja Reutera. wedle niej był to zamachnięcie się samobójczy na konwój NATO. Najprawdopodobniej są ofiary, ale na razie nie ma żadnych potwierdzonych danych o zabitych. 28-letnia Ania cierpi na zrogowacenie rozsiane. Typowe kuracja za pomocą interferonu i chemioterapii jej nie pomaga. Jedynym wyjściem jest stosowanie nowego środka, którego miesięczny zapas kosztuje 7 tys. zł. Lek nie jest refundowany. Korea Północna zapowiedziała dziś, że zwiększy własny siła nuklearny, bo prezydent USA Barack Obama ignoruje jej apele o pokój. dzień uprzednio USA i Korea Południowa rozpoczęły krytykowane przy użyciu Phenian wspólne manewry.Sensacja na kortach w słonecznym Miami. Sklasyfikowany na 101. miejscu Mardy Fish wyeliminował 6:4, 6:4 w drugiej rundzie Miami Masters obrońcę tytułu Andy'ego Murraya. Dwa sety wystarczyły, aby rozstawiony z numerem trzecim tenisista znalazł się za burtą turnieju. większa część prokuratorów, policjantów i sędziów uważa, że całościowy zakaz posiadania narkotyków nie pomaga zwalczać narkobiznesu - pisze "Gazeta Wyborcza". - Grubo ponad milion podpisów - i stało się! - tak Jerzy Kropiwnicki na antenie TVN24 cieszył się z zapowiedzi PO, że obrzęd Trzech Króli stanie się dniem wolnym od pracy. Prezydent Łodzi, czołowy orędownik tej zmiany, przyznał, że to on zaproponował w zamian - likwidację "nikomu niepotrzebnych" dni wolnych za święta przypadające w sobotę.

Dwóch strażaków poniosło śmierć w niedzielę wieczorem w Kalifornii, gdzie od kilku dni szaleją pożary lasów. Ogień zagraża 12 tysiącom domów w Kalifornii, w tym przedmieściom Los Angeles. Trzy osoby zostały ranne.

Napaść na policjanta oraz usiłowanie rozboju - takie zarzuty usłyszeli trzej nastolatkowie, którzy na początku marca, pijani mieli znieść wracającego ze służby funkcjonariusza. Oskarżonym grozi mandat do 12 lat więzienia. W hali Torwaru trwa pilnowanie modlitewne w sąsiedztwie trumnach z ciałami osób, które zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Saudyjska dziennikarka Rozanna al-Jami została skazana na karę chłosty za udział w kontrowersyjnym programie telewizyjnym, w którym jakiś Saudyjczyk wprost mówił o seksie. Dwóch obywateli Norwegii, z których jeden ma także narodowość brytyjskie, zostało skazanych przy użyciu głos w Kongu na śmierć za szpiegostwo - poinformowała zrzeszenie praw człowieka Reprieve. W Piszu doniesienia do prokuratury piszą: bieżący mer na poprzedniego, poprzedni na obecnego, radni opcji rządzącej na tych z opozycji i na odwrót, a obywatele na wszystkich i wszystko.ranga szuka pieniędzy na unijną składkę na ochronę klimatu. masa wskazuje na to, że znajdzie je w kieszeniach kierowców. minister środowiska chce wprowadzenia tzw. "podatku węglowego", płaconego od każdego litra kupowanego paliwa. Dodajmy: paliwa pochodzącego z ropy. obolały radiowóz i społeczny volkswagen, czwórka osoby ranne w tym dwóch policjantów - to bilans wypadku na jednym z warszawskich skrzyżowań. W wyniku piętrzenia lodu i spływu wód roztopowych poziom wody na części rzek dorzecza środkowej Wisły przekracza forma alarmowy lub ostrzegawczy - informuje IMiGW.

Polska pożegnała ofiary katastrofy


Kraj nad Wisłą klęska zjednoczyła nas Polaków i ludzi na całym świecie - powiedział metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz, podczas uroczystości w Warszawie, poświęconych 96 ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

dzisiaj na maturze język język rosyjski


Maturzyści przystąpili po godzinie 9.00 do egzaminu pisemnego z rosyjskiego. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego jest jednym z egzaminów obowiązkowych, niedaleko egzaminów z polskiego, matematyki i wybranego przedmiotu.

"Krwawe" zamiłowanie nauczyciela; musi wybrać


Nauczyciel, który śpiewa w niemieckim death metalowym zespole "Debauchery" będzie musiał wybrać między nauczaniem a zespołem - podaje serwis telegraph.co.uk.

Watahy zdziczałych psów grasują w lubelskim


16 martwych saren znaleźli myśliwi w lesie w okolicy miejscowości Strzyżewice na Lubelszczyźnie. Zostały one zagryzione z wykorzystaniem zdziczałe psy, nim którymi nie mogły uciec po zlodowaciałym śniegu.

niezgodny z prawem pakunek, kontrolowane wysadzenie


Ostatnia doświadczenie zamachu na stalowy ptak linii Northwest Airlines wzmożyła baczność służb. bezpański paczka na lotnisku w Mediolanie postawił funkcjonariuszy na nogi. manela została wysadzona pod kontrolą i - jak się dalej okazało - nie zawierała materiałów wybuchowych.

Essien da radę, Zaki zostaje w domu


filar reprezentacji Ghany i gracz Chelsea Londyn Michael Essien najpewniej zdąży wyleczyć kontuzję i wystąpi w styczniowym Pucharze Narodów Afryki, kto rozgrywany będzie w Angoli. Mniej szczęścia ma dwóch czołowych graczy biuro kadr Egiptu - na turnieju zabraknie Mohameda Aboutriki i Amra Zakiego.

Napieralski: Ograniczmy wydatki w kampanii do 5 mln zł


Kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski zaproponował dziś w Szczecinie, by wszystkie komitety uczestniczące w kampanii prezydenckiej ograniczyły swe wydatki w niej do 5 mln zł.

Poseł nie przebiera w słowach: to podłość


Janusz Wojciechowski opowiada na swoim blogu historię, jaką przedstawiła mu "starsza pani" w ciągu jego dyżuru poselskiego.

Zachodnie lotniska skarżą się na pilotów 36. pułku


Z wielu zachodnich lotnisk napływały do krajowy skargi na pilotów z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, wożącego najważniejsze osoby w państwie - pisze "Rzeczpospolita". załoga miała łamać procedury. pismo dotarła do dokumentów z Zurychu.

Pachnie drugim medalem


Skoczkowie narciarscy walczą o kolejne olimpijskie medale. Na dużej skoczni faworytem jest Simon Ammann, jaki w pobliżu odrobinie szczęścia być może powtórzyć dokonanie z igrzysk w Turynie. Tam bis stawał na najwyższym stopniu podium. My liczymy, że inny osobisty order na igrzyskach w Vancouver zdobędzie Adam Małysz. pierwsza zasada od 20.30.

Przeszczepiono zarażone rakiem płuca palacza


31-letniemu weteranowi wojny w Iraku Matthew Millingtonowi przeszczepiono zarażone rakiem płuca, które na potrzeby transplantacji zapisał szpitalowi zanim śmiercią nałogowy palący - donoszą w niedzielę brytyjskie media.

policja w akcji. 120 osób zatrzymanych


Zapowiadana na pora poobiednia pikieta opozycji w Moskwie nie doszła do skutku - na drodze obrońców konstytucyjnego prawa do zgromadzeń stanęła milicja. Udało się natomiast we Władywostoku. "Rosja bez Miedwiediewa, Federacja Rosyjska bez Putina!", "Za wolność słowa!" i "Za swoboda po słowie!" - skandowało kilkadziesiąt osób w dalekowschodnim mieście.

Polak podejrzewany o niegrzeczny zamieszanie


Londyńska policja poszukuje sprawcy brutalnego gwałtu. Ze względu na swoisty nacisk podejrzewa, że prawdopodobnie to być Polak - informuje Goniec.com.

Wysadzanie wału pod Płockiem; głodne kawałki podniosła się o metr


osiem wybuchów w Dobrzykowie pod Płockiem ma przerwać wał przeciwpowodziowy, aby wata z gigantycznego rozlewiska mogła z powrotem zacząć spływać do Wisły. stan rozlewiska podniósł się w nocy o metr.

Uważaj, białogłowa Jola przypadkiem cię ograbić


niewiasta Jolanta na pierwszy rzut oka miła, uśmiechnięta kobieta. Ta 41-latka jest atoli profesjonalnym kieszonkowcem, była już w szeregu przypadków karana. By bezapelacyjnie ujarzmić złodziejski proceder, prokuratura w Krakowie zezwoliła na publikację jej wizerunku.

ekskluzywny seksuolog pod lupą śledczych


Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie molestowania kobiet za pomocą poznańskiego seksuologa - poinformowała przedstawiciel prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Rosja: O co temu Sikorskiemu i Polsce chodzi?


reprezentant Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin oświadczył w czwartek wieczorem w Berlinie, że wypowiedź ministra spraw zagranicznych nasz Radosława Sikorskiego o potrzebie zaproszenia armii amerykańskiej na polskie kraina w celu "obrony poprzednio rosyjską agresją" jest "mało zrozumiała" - pisze agencja ITAR-TASS.

Zatopili statek, by dopuścić się rafę koralową


Na jedyny i efektownie wyglądający pomysł stworzenia kolejnej sztucznej rafy koralowej w Stanach Zjednoczonych wpadli lokalni urzędnicy. Postanowili u wybrzeży Florydy zatapiać prezes frachtowiec by zrobić nieznany podwodny świat.

Po pół roku kapitał aktualnie były w ciemnym lesie


Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w drugim kwartale 2009 roku wyniósł 22,6 mld zł, alias 6,9 proc. PKB - poinformowało resort Finansów w kwartalnym raporcie na idea sytuacji makroekonomicznej i stanu finansów publicznych. To dwa lanie więcej niż w podobnym okresie 2008 roku.

Hiszpanie uzupełnili stawkę finalistów


Piłkarze Hiszpanii w charakterze zeszły dotarli na czempionat świata. W RPA są w tym momencie wszyscy uczestnicy turnieju. Mistrzowie Europy w pierwszym meczu zagrają w środę w Durbanie ze Szwajcarią.