Komorowski musi zdecydować, PO chce przeciągać


przyszłość najważniejszych państwowych instytucji jest w tym momencie w rękach marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Kto pokieruje NBP oraz IPN? I co z KRRiT? Rozstrzygnięć nie należy się spodziewać zbyt szybko, bo platforma nie chce umilać decyzji kadrowych przedtem wyborami prezydenckimi.

Tomasza Sikorę środowisko biathlonowe spisało w tym momencie na straty. Po 29. miejscu w sprincie stanie na swary biegu pościgowego ze sporą stratą do najlepszych. Naszemu najlepszemu biathloniście przyjdzie odpracowywać straty w rocznicę swojego największego sukcesu w karierze. dogłębnie 15 lat temu we włoskiej Anterselvie został mistrzem świata w biegu na 20 km. zrzędzenie losu? Bezpłatne badania mammografem w ramach programu profilaktyki raka bufory dostępne lecz dla zdrowych kobiet? Tak wynika z obowiązującego od początku stycznia zarządzenia prezesa NFZ Jacka Paszkowskiego. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", z badań wykluczone zostały kobiety, które zgłaszają "dolegliwości w obrębie piersi". 30 505 068 osób - tylu z nas uprawnionych jest do głosowania w niedzielnych wyborach prezydenckich. Podpowiadamy jak oddać bieżący głos i przypominamy, że w czwartek upływa termin dopisania się do spisu wyborców za granicą, a piątek to miniony dzień na pobranie zaświadczenia o w pewnym sensie do głosowania nie mówiąc o miejscem zamieszkania.Dalajlama XIV przyjął zaproszenie i w pierwszy dzień tygodnia przyjedzie na Tajwan - poinformowali w środę przedstawiciele chamstwo spustoszonych przy użyciu huragan Morakot. niemniej przyjazd duchowego przywódcy Tybetańczyków nie jest przesądzony i zależy bezapelacyjnie od miejscowych władz. Lechistan walor chce delegalizacji automatów o niskich wygranych, tzw. jednorękich bandytów. Jej przywódca Ludwik Dorn zapowiedział, że zwróci się o protegowanie dla tego projektu m.in. do byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego i byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. w czasie wizyty w Warszawie wiceprezydent USA Joe Biden prosił polskie władze o tysiąc dodatkowych żołnierzy w Afganistanie - informuje rozgłośnia ZET.

W ruszających 12 lutego igrzyskach w kanadyjskim Vancouver po raz pierwszy zobaczymy reprezentantkę Iranu. Złożyło się szczęśliwie dla ortodoksyjnych wyznawców Allaha - zawodniczka to narciarka, tedy i tak miałaby zakryte kudły i kończyny.

W niedzielę w Warszawie zmarł Jerzy Turek - jeden z w najwyższym stopniu lubianych polskich aktorów, odtwórca wielu niezapomnianych teatralnych i filmowych ról. Informację o śmierci aktora potwierdził jego syn Piotr. W połowie ubiegłego roku aktor puder udar mózgu. Od 1 stycznia zgodnie z przepisami część skazanych za pedofilię będzie mogła kroczyć terapię w specjalnych ośrodkach. ministerstwo zdrowia zobligowane jest do ich stworzenia. Na nieco tygodni zanim wejściem w istnienie nowego prawa z ośrodkami jest jednak szeroki problem. Mieszkańcy nie zgadzają się bowiem, by w ich sąsiedztwie leczyli się pedofile. W piątek taką decyzję podjęli radni Wilanowa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Turcja i Armenia po stu latach wrogości zrobiły dziewiczy krok na drodze do normalizacji stosunków. Szefowie MSZ obu krajów podpisali porozumienie otwierające granice. Nie obyło się bez zgrzytów - w ostatniej chwili zrezygnowano z przemówień, aby nie wzruszać kwestii tureckiej rzezi Ormian w 1914 roku. jak jeden mąż ze wzrostem ilości zakażeń wirusem A/H1N1 wzrasta liczba przypadków bakteryjnego zapalenia płuc. Aresztowany w Walencji były argentyński lotnik wojskowy Julio Alberto Poch, przewodnik samolotów, z których za czasów dyktatury wyrzucano nad oceanem więźniów politycznych, zostanie wydany władzom swego kraju - postanowił w piątek rząd hiszpański.jakby 30 lat przesiedział w więzieniu za gwałt na 11-letniej dziewczynce. Sędziowie nie wierzyli, że 52-letni dziś Raymond Towler jest niewinny. nie wcześniej współczesna nauka, a jasno badania DNA, zapewniły mu upragnioną wolność. Członkowie komisji śledczej ds. afery hazardowej odwołali ze swojego składu posłów PiS Zbigniewa Wassermanna zaś Beatę Kempę. nasamprzód odwiedziny na Wawelu, nadal przemarsz w Olsztynie, a na kropka nad i konferencja z wyborcami w Trójmieście. "Rozkłady jazdy" Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego na ostatnie dwa dni kampanii prezydenckiej wyglądają mało co identycznie.

poryw w kotłowni elektrowni Dolna Odra; jedna postać nie żyje


W kotłowni elektrowni Dolna Odra opodal Gryfina (Zachodniopomorskie) nastąpił szlag - poinformował Grzegorz Osiecki z komendy Wojewodzkiej Straży Pożarnej w Szczecinie. Jedna postać zginęła, a trzy zostały ranne. Zawaliły się dwa budynki, jeden został uszkodzony.

USA: Senat zatwierdził Bernanke na drugą kadencję


Większością 70 do 30 głosów Senat USA zatwierdził nominację na drugą kadencję Bena Bernanke prezesa Rezerwy Federalnej.

Poznaj w żadnym wypadku awaryjne samochody osobowe


Jak w użyciu gablota - to ewentualnie Opel Corsa D, albo Audi A6. Te dwa modele uroczysty się najlepsze w dorocznym zestawieniu awaryjności samochodów niemieckiej firmy DEKRA. komunikat powstaje na podstawie wyników przeglądów rejestracyjnych pojazdów poruszających się po niemieckich drogach.

"10 kwietnia podskakiwali z radoci po tragedii"


- Bymy zwtpili w samych siebie, jeśliby posucha, co mwia druga strona - owiadczy w Radiu ZET Pawe Poncyljusz. rzecznik sztabu Jarosawa Kaczyskiego twierdzi, e w dniu tragedii 10 kwietnia byli ludzie, ktrzy "podskakiwali z radoci".

"Jakaś obsesja". sprzeciw po filmie o Jaruzelskim


związek Lewicy Demokratycznej jest rozeźlony filmem "Towarzysz generał" wyemitowanym w poniedziałek w porze wieczoru w TVP1. W liście skierowanym do prezesa TVP Romualda Orła SLD podkreślił, że celuloid jest nadzwyczajnie jednostronny, nieobiektywnie skonstruowany, odbiegający znacząco od standardów, jakimi kierować się powinna jedenasta muza publiczna.

52,2 mld. łono w budżecie urośnie nam dwukrotnie


według prognoz resortu finansów przyszłoroczny niedobór budżetowy ma awansować 52,2 mld zł - dowiedziała się TVN CNBC interes w dwóch niezależnych źródłach. Do ok. 7 proc. PKB wzrośnie podobnie nieobecność sektora finansów publicznych.

Pierwsze spotkanie Małysza ze śniegiem


Rozpoczął się decydujący ciąg przygotowań polskich skoczków do sezonu. Na igielicie w nieskończoność do zimowych konkursów szykować się nie można, dlatego Adam Małysz i korporacja przenieśli się do Finlandii, gdzie szlifować formę będą na śniegu.

Starli się z policją pod PKiN. Usłyszeli zarzuty


Zarzuty czynnej napaści na policjantów usłyszało trzech uczestników manifestacji związkowców z kwietnia 2009 r. w tym wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańsk Karol G. na przestrzeni demonstracji w Warszawie starli się oni z policją. Rannych zostało 25 osób, w tym 5 policjantów.

Wajda apeluje: wycofajcie się z tej decyzji


Reżyser Andrzej Wajda i jego żona Krystyna Zachwatowicz-Wajda napisali ponadplanowy list, w którym wzywają władze Kościoła do wycofania się z decyzji o pochowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z żoną na Wawelu. List publikuje portal gazeta.pl.

Okęcie ciągle bez ILS


"Przepraszamy, z powodu mgły nie wylądują kraina na Okęciu." Jesienią taki komunikat możecie usłyszeć na pokładzie samolotu krążącego nad Warszawą.

Pacjencie, gotuj się na powieść grozy


Szpitale będą musiały w przyszłym roku obniżyć planowe przyjęcia i operacje. racja to finansowe problemy Narodowego Funduszu Zdrowia. Dla pacjentów oznacza to jeszcze dłuższe niż chwilowo oczekiwanie w kolejce do lekarzy. - W tak złej sytuacji szpitale nie były od 10 lat - alarmują lekarze.

Jemen: zarzewie globalnych kłopotów


casus w Jemenie jest zagrożeniem dla stabilności w podobny sposób regionalnej, jak i globalnej - oświadczyła sekretarka stanu USA Hillary Clinton.

344 potwierdzone przypadki A/H1N1


Do chwili obecnej w Polsce potwierdzono 344 przypadki grypy wywołanej wirusem A/H1N1; 101 osób przebywa w szpitalach, w tym 17 na oddziałach intensywnej opieki medycznej - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz.

Na kolejne takie wizja trzeba czekać 1000 lat


W piątek dojdzie do jednego z najdłuższych zaćmień obrączkowych Słońca w tym tysiącleciu. Całą fazę zaćmienia będą mogli acz podziwiać głównie obserwatorzy znajdujący się na Oceanie Indyjskim - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

Bruksela: polski UKE za wiele może


Polskie regulacja telekomunikacyjne daje zanadto duże uprawnienia Urzędowi Komunikacji Elektronicznej w określaniu cen hurtowych usług telekomunikacyjnych - uznała komitet Europejska, wzywając Polskę do wyjaśnień. przypadkiem to oznaczać konieczność nowelizacji polskiej ustawy.

Miedwiediew ogłosił żałobę. Wystąpił z odezwą. Rosyjska TV zmienia audycja


Prezydent Dmitrij Miedwiediew ogłosił 12 kwietnia dniem żałoby narodowej w Rosji w związku z katastrofą lotniczą koło Smoleńska. Prezydent poinformował o tym osobiście w odezwie do narodu polskiego.

cykl w toruńskich szkołach


Straż Miejska zakończyła działania kontrolne dotyczące porządku przy toruńskich szkołach i placówkach oświatowych. Był to pierwszy sekwencja akcji "Bezpieczna fortel do szkoły", która jest prowadzona bezpośrednio przedtem i po rozpoczęciu roku szkolnego.

Osetia Płd. zwolniła zatrzymanych Gruzinów


Władze separatystycznej republiki Osetii Południowej zdecydowały się zmniejszyć prędkość z więzienia pięciu Gruzinów, zatrzymanych w poniedziałek pod zarzutem nielegalnego przekroczenia osetyjskiej granicy. W areszcie jednak wciąż pozostaje 16 obywateli Gruzji, aresztowanych nieco dni wcześniej.

"Kosa" Smudzie nie pomoże?


Pod znakiem zapytania stanął występ Kamila Kosowskiego w najbliższych meczach reprezentacji Polski. Cypryjski APOEL, w którym na codzień gra "Kosa", nie chce puścić doświadczonego pomocnika na towarzyskie mecze z Rumunią i Kanadą.

Ochrona udaremniła porwanie samolotu


Egipskie służby bezpieczeństwa aresztowały w środę wieczorową porą Sudańczyka, kto usiłował darmo podiwanić płatowiec linii Egypt Air lecący ze Stambułu do Kairu.