rozstanie wiceministra Andrzeja Kremera


W Krakowie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe wiceministra spraw zagranicznych Andrzeja Kremera, który zginął 10 kwietnia w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

syndykat Dziennikarzy Polskich wystosowało list protestacyjny do redaktora naczelnego włoskiej prasa periodyczna "La Repubblica", która we wtorek nazwała Auschwitz "polskim obozem zagłady". Iran woli kupować etylina nuklearne niż delegować skromnie wzbogacony uran za granicę w celu dalszego wzbogacania - poinformowała w piątek państwowa telewizja irańska. W wyniku audytu w CBA złożone zostały dwa zawiadomienia do prokuratury - poinformował w Kontrwywiadzie RMF FM asystent zespół ds. służb specjalnych Jacek Cichocki.Strażacy dalej dogaszają pożar, jaki wybuchł w Chińskim ognisko Handlowym w Wólce Kosowskiej koło Nadarzyna. sytuacja jest aktualnie na tyle opanowana, że właścicielom, jaki mają własny artykuł w hali, pozwolono wleźć do środka, by zabezpieczyć to, czego nie pochłonął ogień. impreza dogaszanie potrwa do późnych godzin nocnych. Straty na wstępie szacuje się na parę milionów złotych. szkocki browar BrewDog z miejscowości Fraserburgh w hrabstwie Aberdeenshire (środkowo-wschodnia Szkocja) chce zwiewać za producenta najmocniejszego gatunku piwa w świecie i zajść do światowej księgi rekordów Guinnessa. przywódca społeczności aborygeńskiej wystąpił z dość oryginalnym sposobem na rozwiązanie problemu, jaki Australia ma z dzikimi wielbłądami. Zaproponował on bowiem, by nakarmić nimi krokodyle.

wypada uskutecznić dochodzenie w sprawie zakupu przez ministerium zdrowia milionów szczepionek przeciwko nowej grypie, uważają włoscy politycy - zarówno ci z partii rządzącej, jak i z opozycji.

Amerykanka Lindsey Vonn i szwajcar Dider Cuche mogą być z siebie zadowoleni. Obydwoje zwyciężyli dzisiaj zawody Pucharu Świata w zjeździe i wywalczyli Małe Kryształowe Kule. Od dwóch stron drążą tunele ratownicy, próbując dotrzeć do zasypanego w porannym wypadku w kopalni "Rydułtowy-Anna" górnika. W wyniku wstrząsu zawalił się strop, ucierpiało siedmiu mężczyzn, jeden z nich dalej znajduje się pod ziemią.

w przybliżeniu 404 tys. maturzystów z ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych zdawało dzień dzisiejszy obowiązkowy pisemny badanie z języka polskiego na poziomie podstawowym. W drugiej części matury, polegającej na napisaniu własnego tekstu, maturzyści mogli wybrać jeden z dwóch tematów dotyczących "Świętoszka" Moliera lub "Zdążyć przedtem Panem Bogiem" Hanny Krall. - Gdybym proch szanse, to bym w pana rzucił petardą za to, co pan zrobił ze stoczniami - zwrócił się w TVN24 do szczecińskiego posła PO Sławomira Nitrasa Bogusław Ziętek, szef związku zawodowego Sierpień '80. - A ja bym pana w tamtym czasie wziął za narząd słuchu i zaprowadził tam, dokąd pana miejsce: do aresztu - odparł Nitras. "Gazeta Wyborcza": NFZ nałożył na przychodnia w Wieruszowie powyżej 40 tysięcy złotych kary, bo pielęgniarki karmiły pacjentów łyżeczką, a nie plastikową rurką z pompką wtykaną do gardła.W 58. minucie meczu w Poznaniu Robert Lewandowski bezwzględnie wykorzystał błąd Michała Stasiaka i ustalił pokłosie spotkania na 2:0. Było to jego 18 trafienie w tym sezonie ekstraklasy. Z takim dorobkiem agresor Lecha zdobył tytuł króla strzelców ekstraklasy. Jak czytamy w serwisie telegraph.co.uk, szwajcarski właściciel baru opracował prekursorski sposób na ominięcie zakazu palenia - poprzez wycinanie szeregu dziur w ścianach. W październiku ukaże się czasopismo Instytutu Pamięci Narodowej na sprawa Aleksandra Kwaśniewskiego. - Nie ulega wątpliwości, iż dotychczasowy prezydent został zarejestrowany jako zakulisowy współpracownik bezpieki - powiedział boss IPN Janusz Kurtyka.

Al-Kaida żąda za porwanych 5 mln dol. i uwolnienia islamistów


Al-Kaida zażądała uwolnienia kilku islamistów więzionych w Mauretanii w zamian za troje Hiszpanów, pracowników misji humanitarnej, porwanych powyżej trzy miesiące temu w Mauretanii i przetrzymywanych w Mali - poinformowały w piątek massmedia w Madrycie.

Kaczyński musi przeprosić Dorna za alimenty


Jarosław Kaczyński ma usprawiedliwić się Ludwika Dorna za sugestie, jakoby nie płacił on alimentów. Musi plus wpłacić 5 tys. zł na cel obywatelski - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

nowy wiceszef CBA stanie zanim komisją śledczą


"Rzeczpospolita": Sejmowa komisja śledcza wyjaśniająca działania urzędników państwowych w sprawie śledztwa dotyczącego uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika wezwie na świadka Janusza Czerwińskiego, nowego wiceszefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wywiad Rosji: Beck niemieckim agentem, a Mikołajczyk brytyjskim


Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji uznała ministra spraw zagranicznych przedwojennej polski Józefa Becka za agenta niemieckiego wywiadu. Za szpiega, tym społem za brytyjskiego, uznano też Stanisława Mikołajczyka, premiera rządu RP na uchodźstwie.

Chcą odwołania pełnomocniczki w przybliżeniu


Organizatorki Kongresu Kobiet Polskich chcą odwołania pełnomocniczki plus minus ds. równego traktowania, Elżbiety Radziszewskiej - informuje "Gazeta Wyborcza".

ogień w cementowni Chełm


mniej więcej miliona złotych wynoszą szacunkowe straty powstałe w wyniku pożaru, do którego doszło w pierwszy dzień tygodnia w Cementowni Chełm (woj. lubelskie). W pożarze ludziom nic się nie stało - poinformowała straż pożarna.

Ujawniony dokument obala wersję byłego szefa CBA


Mariusz Kamiński, odwołany szef CBA, 17 czerwca przedstawił w Senacie informację, która dotyczyła działalności Biura. Jest w niej wymowa o realizowaniu programu "tarczy antykorupcyjnej" - ujawniła TV TVN24.

"Zgniły kompromis" ze Steinbach


Niemiecki Bundestag uchwalił w czwartek późnym wieczorem nowelizację ustawy w sprawie utworzenia w Berlinie muzeum poświęconego wysiedleniom Niemców. Nowela ta jest wynikiem kompromisu chadecko-liberalnej koalicji ze Związkiem Wypędzonych (BdV). Przeciwnicy nazywają ją "zgniłym kompromisem" z Eriką Steinbach.

ABC News: Nowe fakty na sprawa pozbawiony wolności CIA


Amerykańska telewizornia ABC nowina ujawniła szczegóły potwierdzające bycie tajnego więzienia CIA na Litwie - informują litewskie media. przystanek zapewnia też, że podobne pudło istniało w Polsce.

poczta tropi zaginione skarby malarstwa


Dzieła Albrechta Duerera, Petera Paula Rubensa i Rembrandta van Rijna, zaginione w wyniku działań wojennych, znajdą się w nowej kolekcji znaczków Poczty Polskiej, która w ten wyjście chce przynieść ulgę w ich odnalezieniu. Nowa album pojawi się w obiegu w piątek.

"Czy jeden telefon można nazwać załatwianiem? Absurd"


- Gdybym, jako figura związana z rządzącą partią, chciał coś załatwić, to, przyjmując wywód (byłego szefa CBA Mariusza) Kamińskiego, powinienem być skuteczny. (...) Czy jeden grzecznościowy aparat telefoniczny na przestrzeni pięciu miesięcy można nazwać załatwianiem, pilotowaniem? Absurd - oświadczył w trakcie składania zeznań poprzednio komisją śledczą Marcin Rosół, były szef gabinetu politycznego ministra sportu, w czasie, gdy resortem kierował Mirosław Drzewiecki.

Goldman Sachs tnie po Chinach


skontrolowanie akcji chińskich deweloperów została obniżona aż o 32 proc. dzięki analityków banku Goldman Sachs Group. Podstawą do weryfikacji jest sceptycyzm związana z zapowiadanymi działaniami Pekinu odnośnie schłodzenia wzrostu gospodarczego i przeciwdziałania spekulacjom.

Tusk na pogrzebie oficera BOR: Będziemy pamiętali


Będziemy pamiętali o twoim życiu i o twojej śmierci, będziemy pamiętali o twoich najbliższych - mówił premier Donald Tusk w trakcie uroczystości pogrzebowych Pawła Krajewskiego, oficera BOR, kóry zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Stefaniuk: Sobiesiak widział "Mira" przez szybę


W dzień po przesłuchaniu Ryszarda Sobiesiaka zanim komisją hazardową wychodzą na jaw nowe informacje przekazane dzięki biznesmena. - Na Florydzie proszek dostrzec Mirosława Drzewieckiego na to samo za pomocą chwilę. Przywitał się z jego żoną, kiedy minister kędyś odjechał. I w tamtym czasie go właśnie widział - podstawy zeznań za zamkniętymi drzwiami zdradził Franciszek Stefaniuk z PSL.

16 ton kawioru w rękach policji


Rosyjska milicja skonfiskowała we wtorek na giełdzie spożywczej w Moskwie 16 ton nieopodatkowanego czerwonego kawioru - podała agencja dpa. Szklane słoiki z kawiorem nie miały odpowiednich etykiet, co zwróciło uwagę inspektorów.

integracja ofiar księży-pedofili


Ofiary księży-pedofili postanowili się zjednoczyć. Jak informuje w poniedziałek pamiętnik "La Repubblica", we Włoszech powstaje konsorcjum osób molestowanych za pomocą duchownych. We wrześniu w Weronie odbędzie się jego pierwszy zjazd.

Olechowski do Tuska: to byłoby śmieszne


- Ponadpartyjny kandydat w partyjnych prawyborach? To byłoby śmieszne... – takim krótkim wpisem na Twitterze Andrzej Olechowski odpowiedział Donaldowi Tuskowi. Chodzi o ewentualne początek byłego "tenora" PO w prezydenckich prawyborach tej partii.

Zmarł patriarcha Pavle


W Belgradzie zmarł w niedzielę pradziad Pavle, który stał na czele serbskiej Cerkwi prawosławnej w czasie wojen na obszarze byłej Jugosławii w latach 90. Miał 95 lat. Od 2008 roku, w związku z chorobą, był zwolniony z obowiązków zwierzchnika Cerkwi.

Jamajka: forma wyjtkowy w stolicy po starciach z gangami


Wadze Jamajki wprowadziy w niedziel jakość wyjtkowy w dwch dzielnicach Kingston po strzelaninach i atakach bombowych na posterunki policji.

papież do młodzieży: Musicie przyjąć mi chrapać


Musicie zezwolić mi drzemać - powiedział Benedykt XVI do młodzieży zgromadzonej we wtorek w porze wieczoru zanim nuncjaturą apostolską w Lizbonie, dokąd zatrzymał się w trakcie swej pielgrzymki do Portugalii. Młodzi ludzie śpiewali i wiwatowali na jego cześć.