Nowy rekord w Lotto. Wygrał w pewnym sensie 25 mln zł!


24 636 124 złote - tak duża liczba wideta była sześć w czwartkowym losowaniu Lotto. Rekordową wygraną zgarnął gracz z Elbląga. Szczęśliwe numery - 4, 7, 19, 20, 34, 46 - wybrał metodą na chybił trafił.

Prezydent Lech Kaczyński pytany wczoraj, gdy ogłosi decyzję w sprawie startu w wyborach prezydenckich, opowiedział, że w tej chwili nie ma poparcia "poważnych" sił politycznych. Historyczne zagadki, meandry i spiskowa teoria dziejów. Te trzy przedmiot uwagi charakteryzują książki choć najpopularniejszego pisarza książek dla dorosłych naszych czasów - Dana Browna. Brown stworzył kolejną emocjonującą, wciągającą i kontrowersyjną książkę. W "Zaginionym symbolu" twierdzi między innymi, że Wuj Sam Zjednoczone stworzyli masoni. Co mówi o niej sam autor? To jakiś przerażający sen - tak podejrzenia o doping u polskiej biegaczki określa prezes PKOl Piotr Nurowski. Jak dodał, "łudzi się", że próbka B wykaże dziewictwo Kornelii Marek. jeżeli nie, to według niego odpowiedzialni są sama narciarka i dyrekcja trenerski. stary zapewnia jednak, że stypendium za 6. lokalizacja w olimpijskiej sztafecie przypuszczalnie stracić przeciwnie Marek.Wyborcy w sondażach uparcie ignorują stronnictwo Demokratyczne, ale w samej partii wrze. Grupa zawieszonych członków chce na kongresie 21 listopada dokonać zamachu stanu i odwołać szefa, Pawła Piskorskiego. - Nie chcemy go, okazał się absolutnie niezgodny z prawem i nierzetelny - stwierdził wiceprzewodniczący SD Jan Klimek. Do czasu rozpisania przetargu na nowe samoloty dla VIP-ów kancelarie premiera, prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu będą wykorzystywać z maszyn wynajętych od LOT. narodowy przewoźnik udostępnił najważniejszym osobom w państwie dwa Embraery 175 ze swojej floty a transportować ich będą piloci LOT-u. Benedykt XVI powiedział dziś po przylocie na Maltę, że jej narodowość powinien stawać w obronie zasady nierozerwalności małżeństwa, świętości życia i rodziny. w czasie ceremonii powitania na lotnisku w Valletcie papież mówił o wkładzie tego kraju w tożsamość Europy.

nad 200 pracowników międzynarodowej firmy mającej siedzibę w Sofii przystąpiło we wtorek wieczorową porą do strajku z powodu nieczynnych klimatyzatorów - poinformowało bułgarskie radiostacja publiczne.

Policja nowojorska potwierdziła, że na Times Square w samochodzie znaleziono podejrzane urządzenia mogące służyć do skonstruowania bomby. Ładunki wybuchowe udało się już rozbroić saperom. - Kto i dlaczego porzucił samochód jest przedmiotem śledztwa - powiedział CNN burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg. - Prezydent Kaczyński zginął w drodze na uroczystości katyńskie, gdzie proszek wygłosić ważne słowa. Nie zdążył poprosić do zabliźnienia rany Katynia, który na dziesięciolecia zatruł związki między Polakami i Rosjanami - tak Bronisław Komorowski żegnał Lecha Kaczyńskiego w Bazylice Mariackiej. Jak dodał, ten testament prezydenta należy zrealizować dobrą treścią zbliżenia i pojednania.

Spowalnia tempo spadku ukraińskiego PKB. W III kwartale system ekonomiczny tego kraju skurczyła się o 15,9 odsetek rok do roku, po spadku o 17,8 odsetek w poprzednich trzech miesiącach tego roku. Trzęsienie ziemi w pobliżu miasta Bingol w Turcji. Wstrząsy miały przemocą o tyle o ile 6 stopni w skali Richtera. - Co w żadnym razie jedenaście osób zginęło - poinformował gubernator prowincji Elazig, Muammer Erol. uprzedni minister obrony Juan Manuel Santos wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich w Kolumbii odnosząc zdecydowane wygrana nad Antanasem Mockusem."Gazeta Wyborcza": Hazardowi lobbyści zasilili kampanię polityków Platformy Obywatelskiej Jarosława Charłamowicza i Zbigniewa Chlebowskiego. Kosztowała 15 mln zł i mogłaby być dumą mieszkańców Bogatyni. Ale objazd miasta miasta, opodal że jest gotowa od co najmniej trzech miesięcy, przez cały czas jest niedostępna dla kierowców. Powód? Nad jezdnią zbyt skromnie wiszą kable wysokiego napięcia. Po odpowiednim oznakowaniu obwodnica ma być dostępna, ale - nie dla tirów. "Nasz Dziennik": Przedstawiciele PCK ubolewają, że nie byli oni oficjalnie zapraszani na żadną uroczystość związaną z Katyniem, nieopodal że lokalny koralowy Krzyż był pierwszą organizacją, która ujawniła Chronos i miejsce zbrodni katyńskiej, a także jako pierwsza wskazała NKWD jako sprawców zbrodni na polskich jeńcach

Kuba: Zatrzymano obywatela USA


poziom kubański aresztował obywatela USA; amerykańscy dyplomaci w Hawanie starają się zdobyć więcej informacji o tym incydencie - poinformował w sobotę Departament Stanu (DS) USA.

"Gość Niedzielny" przegrał. Ma przeprosić Alicję Tysiąc


"Gość Niedzielny" ma usprawiedliwić się Alicję Tysiąc i odpłacić się jej zadośćuczynienie - orzekł w piątek zdanie Apelacyjny w Katowicach. We wrześniu głos pierwszej instancji zasądził przeprosiny a 30 tys. zł za wykroczenie dóbr osobistych kobiety, ale ów orzeczenie katolicki tygodnik uznał za "rażąco niesprawiedliwy" i odwołał się od niego.

Clegg i jastrzębie w Gabinecie


Znamy kolejne szczegóły składu nowej brytyjskiej władzy. Wicepremierem rzędu nuże na pewno będzie lider mniejszego koalicjanta - Liberalnych Demokratów, Nick Clegg. Jego partii przypadną jeszcze kwartet miejsca w rządzie.

grad o antydatowaniu według prezesa PiS: śmiech mnie ogarnia


- Śmiech mnie ogarnia, to są dokumenty zarejestrowane, których kopie są dostępne w Kancelarii premiera, każdy ma do nich dostęp - tak Aleksander mnóstwo skomentował wczorajsze słowa Jarosława Kaczyńskiego o antydatowaniu dokumentu dotyczącego ochrony antykorupcyjnej wokół procesu prywatyzacyjnego polskich stoczni.

Kwaśniewski donosi do prokuratury ws. nacisków


dotychczasowy prezydent Aleksander Kwaśniewski jest przekonany, że w sprawie mafii paliwowej uprzedni naciski ze strony prokuratorów prowadzących śledztwo. I wobec tego złożył w sprawie donos - informuje TOK TM.

Metropolita: nieszczęśliwy wypadek karą za występ Madonny


Z osobliwym wytłumaczeniem przyczyn katastrofy na jeziorze Ochrydzkim wystąpił w trakcie mszy żałobnej w intencji ofiar wypadku metropolita płowdiwski Mikołaj. wedle niego, zatonięcie statku to mandat Boża za przedstawienie Madonny, który odbył się w świętym dla prawosławnych dniu.

Jordan z "Rysiami". A NBA to pasuje


Micheal Jordan, jeden z najlepszych zawodników w historii NBA, został zaaprobowany przez Radę Gubernatorów NBA jak posiadacz klubu Charlotte Bobcats. Sześciokrotny as NBA przejął gros aktywów Boba Johnsona natychmiast 27 lutego.

Premier: Nie należało eliminować posłów PiS


prezes rady ministrów Donald Tusk powiedział dziś, że nie należało odwoływać posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna z sejmowej komisji śledczej ds. afery hazardowej. Poinformował też, że o ich odwołaniu dowiedział się z mediów.

Strażacy zagrzeją Kliczkę do walki


setka strażaków będzie mogło dopingować Witalija Kliczkę w walce o pas bokserskiego mistrza świata w wadze ciężkiej. Nie dlatego, że Ukrainiec obawia się, że ściany pomogą jego rywalowi, Amerykaninowi Chrisowi Arreoli.

Narciarskie deja vu


Jak na igrzyskach i w Lahti, w fińskim Kuopio wygrał Simon Ammann, a Adam Małysz zajął 2. miejsce. Obaj skoczkowie umocnili się na prowadzeniu w Pucharze Nordyckim.

dubel listy Schindlera na sprzedaż


Nowojorski antykwariusz bębny Zimet wystawił na sprzedaż ostatnią kopię słynnej listy Schindlera, która ciągle znajduje się w prywatnych rękach. Za dokument odpłacić się powinno się 2,2 mln dol (około 6,3 mln zł).

nuże po angielskim, a pagina CKE nie działa


Za maturzystami dodatkowy egzamin, tym wspólnie z angielskiego. tymczasem stronica internetowa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej potem nie działa.

Lot Tu-154 zakłócony z wykorzystaniem komórki? wywiadowca badają


Pojawiła się kolejna supozycja co do przyczyn katastrofy Tu-154. Jak powiedział "Rzeczpospolitej" prokurator globalny Andrzej Seremet, gros telefonów komórkowych na pokładzie prezydenckiego samolotów było aktywnych w ostatniej fazie lotu. wywiadowca sprawdzają, czy ich działanie mogła zakłócić przebieg lotu maszyny.

Reakcje świata: Polsko płaczemy z Tobą


"Polska - naród płacze", "Nasz sąsiad w szoku", "Polsko płaczemy z Tobą" - to niektóre tytuły niedzielnych gazet niemieckich a mediów elektronicznych, które informują o sobotniej katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego. katastrofa pod Smoleńskiem jest głównym tematem w mediach na świecie.

Park, spa i teatr na największym statku świata


360 metrów długości, 65 metrów wysokości, 18 pokładów i kabiny dla jakby 8 tysięcy pasażerów i członków załogi – to największy na świecie statek pasażerski w liczbach - informuje tvn24.pl.

Keith Richards nosi ubrania żony


Gitarzysta zespołu The Rolling Stones, 65-letni Keith Richards, przyznaje, że zdarza mu się dźwigać ubrania swojej żony.

Lekarze: Nie ustąpimy. pryncypał musi ubyć


Od pierwszego grudnia Podkarpacki Szpital Wojewódzki w Krośnie nie będzie przyjmował pacjentów. O zawieszeniu pracy w placówce na trzy miesiące zadecydował sejmik w Rzeszowie. okoliczność to konflikt na linii dyrektor-lekarze. Ci drudzy zapowiadają, że nie spoczną w walce. - sfera manewru jest nader niewielkie. szef musi odejść - zaznaczają.

Ukraina: casus polskiej delegacji


reprezentacja władz miejskich Łodzi, która wiozła dary na Ukrainę mające pomóc w walce z epidemią grypy, miała kazus koło miasta Mikołajew, niedaleko Lwowa.

Co roku z powodu błędów lekarzy znika miasto


Każdego roku umiera w Polsce z powodów błędów lekarskich od 7 do 23 tysięcy osób. To tak jakby znikało z mapy nieduże miasto. Ale szpitalna rzeczywistość pozostaje wciąż społecznym tabu. szeroki raport o błędach lekarskich przygotował najpóźniejszy "Tygodnik Powszechny".

Ekshumacja Olewnika: Tajniki DNA


Czy w zeszłym tygodniu z grobu w Płocku wyjęto materia Krzysztofa Olewnika? Halina Dąbrowska, dyrektorka Biura Ekspertyz Instytutu Badań DNA w Warszawie w obszernym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" zapowiada, że oddźwięk poznamy za miesiąc, dwa.