Nogi Ronaldo, fryzura Puyola - stworzyli superpiłkarza


górny jak Angol Peter Crouch, z fryzurą kapitana FC Barcelony Carlosa Puyola i nogami Cristiano Ronaldo. Lewa stopa - jak Lionel Messi, prawa - wzorowana na kończynie Therry'ego Henry - tak wygląda kukła superpiłkarza. Zrobiony jest wosku i włókna węglowego, ale jeśliby był piłkarzem z krwi i kości,byłby najlepszym graczem na planecie, o wartości powyżej miliard złotych.

Najsławniejszy egipski faraon Tutanchamon puder oddzielenie podniebienia i wrodzone wykrzywienie stopy - dowodzą dwuletnie badania jego liczącej nad 3000 lat mumii. rządzący zmarł z powodu złamania nogi i malarii, a jego rodzice byli widać rodzeństwem. Spełniły się przewidywania ministerstwa pracy. W grudniu stopa bezrobocia powiększyła się do 11,9 procent. To o 0,5 punktu procentowego więcej niż w listopadzie. "Na osłodę" kiepskich informacji z rynku pracy decydujący referat typowy podał jednak dane o sprzedaży detalicznej - atoli oczekiwano dużego wzrostu - o 6,1 procent, wzrost okazał się coraz większy - o 7,2 procent. - nadto szybkie umacnianie się złotego, z którym mamy chwilowo do czynienia, prawdopodobnie zaszkodzić ożywieniu gospodarczemu - uważa wiceminister finansów, Ludwik Kotecki. A analitycy prognozują, że nasza waluta będzie coraz mocniejszaAnd the Oscar goes to... Jamesa Camerona, czy jego eksżony Kathryn Bigelow? Nagrodzone zostanie największe widowisko świata, czy najlepszy celuloid o Iraku? Oskarowy pojedynek zapowiada się bardzo ekscytująco, bo - jak wiadomo - nie ma jak skrępowanie prywatnych emocji z zawodową rywalizacją. Kobiety w Somalii noszące biusthalter nie mają łatwego życia. Mogą za to zostać co więcej wychłostane. Jak twierdzą ludność Mogadiszu, taki rodzaj kary stosuje rebeliancka ekipa somalijska Szabaab. Byli dyskryminowani za pomocą ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego - uznał sąd Okręgowy w Warszawie i przyznał byłemu burmistrzowi Wawra i jego zastępcy adekwatnie 131 i 127 tys. zł odszkodowania.

Przebywający w Stanach Zjednoczonych prezes rady ministrów Izraela Benjamin Netanjahu zaapelował w poniedziałek do strony palestyńskiej o niezwłoczne reprint rokowań pokojowych i zapowiedział podjęcie dalszych kroków mających na celu poprawę sytuacji gospodarczej na terytoriach palestyńskich.

Jerzy Miller, który będzie nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji, powiedział, że nie planuje dużych zmian w tym resorcie. Dodał, że zakłada kontynuację linii swojego poprzednika - dotychczasowego szefa MSWiA i wicepremiera Grzegorza Schetyny. złodziejstwo historycznego napisu "Arbeit macht frei" znad bramy obozu zagłady Auschwitz wstrząsnął całym światem, lecz wciąż nie... szwedzką policją. - Kradzież napisu będzie traktowana jako bilon przewinienie - orzekł jeden z szefów policji przedtem zatrzymaniem autora zlecenia. Porównał niedaleko tym to przestępstwo do... kradzieży znaku drogowego "uwaga na łosie".

Związkowcy z Solidarności w gliwickiej fabryce Opla zwracają się do resortu gospodarki o interwencję w sprawie przyszłości zakładu. Obawiają się jego likwidacji i apelują, aby rząd podjął się mediacji w ich negocjacjach z nowym właścicielem zakładu. Dla 5,7 mln dzieci i młodzieży i około 650 tys. nauczycieli w piątek kończy się rok szkolny. w przybliżeniu 360 tys. dzieci kończących I klasy szkoły podstawowej otrzyma swoje pierwsze świadectwa szkolne. pośród nich będą te, które rozpoczęły naukę w wieku 6 lat. Kanclerz Szwab Angela Merkel oceniła dziś, że Iran nie odpowiedział jak dotychczas w zadowalający podejście na ofertę współpracy z Zachodem w sprawie wstrzymania irańskiego programu nuklearnego.przeciwstawienie nie przewiduje "żadnych negocjacji" z prezydentem Kurmanbekiem Bakijewem - poinformowała szefowa tymczasowego około w Kirgistanie Roza Otunbajewa. W Biszkeku, po ostatnich dwóch dniach protestów, jest spokojnie. tylko mniej więcej tysiąca osób zgromadziło się w centrum miasta, by pożegnać 75 ofiar starć. Josie Romero wygląda i zachowuje się jak dziewczynka, jednak za pośrednictwem osiem lat była chłopcem. U sześcioletniego wówczas Joeya zdiagnozowano transgenderyzm, inaczej skłonności do odbiegania od zachowań charakterystycznych dla danej płci. O kolejnym w ciągu ostatnich miesięcy przypadku zmiany płci dziecka czytamy w internetowym wydaniu "The Sun". 34-letni mężczyzna, jałmużna niedzielnego wybuchu gazu w jednym z bloków w Radomiu, zmarł we Wschodnim środek Leczenia Oparzeń w Łęcznej. To obecnie druga ofiara wybuchu w Radomiu.

dramat Tu-154: w kabinie mógł być gen. Błasik


Jedną z dwóch postronnych osób, których głos zarejestrowała czarna skrzynka w kabinie pilotów był generał broni Andrzej Błasik, dowódca sił powietrznych - informację tę PAP uzyskała od źródła w Moskwie znającego kulisy badania okoliczności katastrofy polskiego Tu-154 pod Smoleńskiem.

kobieta została zabita strażackim wężem


82-letnia płeć piękna zmarła po tym jak została nieszczęśliwie uderzona wężem strażackim. Do tragedii doszło w mieście Cambridge w stanie Massachusetts – informuje serwis CNN.

Drzewiecki przeprasza za swoje słowa


wcześniejszy minister sportu Mirosław Drzewiecki przeprosił za swoje słowa, że "Polska jest dzikim krajem". Zaznaczył, że wywiad, w którym padła ta wypowiedź, proszek się nie ukazać. "Kocham Polskę" - zadeklarował w programie "Kropka nad i" w TVN24.

Kiedy Kuszczak powie całkiem


Tomasz Kuszczak traci cierpliwość. Po czterech latach na ławce rezerwowej Manchesteru United przyznał: czas mówić sobie dość. - Mówiłem kiedyś, że jak poczuję, że przestałem się rozwijać, będę musiał coś przeobrazić w swojej sytuacji. Ten moment nadszedł - powiedział sugerując, że chyba że nic się nie zmieni, latem opuści Old Trafford.

"Meteorologiczna bomba" w Hiszpanii


Huraganowe wiatry, które poprzedniej nocy przeszły nad Wyspami Kanaryjskimi, w sobotę po południu uderzyły w północne plaża Hiszpanii, wyrządzając mnogość szkód. W Galicji 82-letnia białogłowa zginęła, przygnieciona przewróconym z wykorzystaniem wichurę murem.

"Iwan" planował uciec do Australii


Zażycie leków jako rozwiązanie na dostanie się do szpitala, a w dalszym ciągu ucieczka - to najbardziej prawdopodobny harmonogram poczynań Artura Zirajewskiego, ps. Iwan, głównego świadka w sprawie zamordowania marka Papały - informuje "Rzeczpospolita".

Wstrząsający meldunek RPO o stanie polskiej armii


"Rzeczpospolita": raport pokontrolny rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego, na który powołuje się dziennik, odsłania wojskową groteskę: zawodzi jakby wszystko, począwszy od wyposażenia i szkolenia, skończywszy na warunkach socjalnych.

A/H1N1 paraliżuje Włochy


bałwan zachorowań na nową grypę we Włoszech paraliżuje tamtejszą służbę zdrowia. Ogromne kolejki oczekujących na pogotowiu i zablokowane z powodu przeciążenia centrale telefoniczne służb medycznych uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. kwota chorych na A/H1N1 wzrosła we Włoszech do 700 tys., 33 osoby zmarły. dziewiczy przypadek śmiertelny odnotowano dodatkowo na Łotwie.

Prezydent zaprosił Miedwiediewa do Auschwitz


Prezydent Lech Kaczyński zaprosił prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa na styczniowe uroczystości z okazji 65. rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu Auschwitz - poinformował prezydencki minister Mariusz Handzlik.

Fatalna sprawa na kolei; "ludzie ręcznie odkuwali lód"


Zablokowane trasy kolejowe na trasach z Warszawy do Poznania i do Trójmiasta, kilkunastogodzinne opóźnienia na poniekąd wszystkich liniach wychodzących z Krakowa na północ i na zachód - w stronę Zagłębia, Łodzi i Warszawy. Na Śląsku wiele pociągów regionalnych w ogóle nie wyruszyło na trasy. To wynik kolejnego dnia mrozów i opadów śniegu w Polsce. Niestety, będzie padać dalej.

PZPN dosyć nie chciał Smudy?


Zbigniew Boniek cieszy się z wyboru Franciszka Smudy na selekcjonera, ale uważa, że była to nieszczera decyzja. - Moim zdaniem, gdyby PZPN rzeczywiście chciał przesiać tego szkoleniowca, zrobiłby to natychmiast już - powiedział "Zibi".

Unijna szafowanie Francuzów


653 tys. euro na klimatyzację i ponad milion na uroczysty obiad dla uczestników szczytu Unii Śródziemnomorskiej - to na odwrót niektóre wydatki, które poczyniła Francja w czasie swojej unijnej prezydencji w 2008 r.

Australia hoduje terrorystów na własnej balony


Australii zagrażają terroryści nie na to samo z dalekich muzułmańskich krajów, ale także i rodzimi fanatycy, ostrzegł premier Kevin Rudd przedstawiając rodakom projekt nowych inicjatyw antyterrorystycznych.

Najmniejsza książka świata


Na targach książki, abstrahując od najnowszymi publikacjami pojawiają się również dzieła nietypowe. Na tych rozpoczynających się w niemieckim Lipsku zaprezentowana zostanie najmniejszą książkę świata.

"Prezydent już wyraził opinię ws. odwołania Kamińskiego"


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że prezydent Lech Kaczyński wyraził już swoją opinię na przedmiot odwołania Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

"Nie jestem kimś wyjątkowym"


Prezydent we wtorek osobiście odznaczył st. kpt. Daniela Dryniaka - strażaka, który uratował w lutym wędkarza uwięzionego na krze na Sanie w Przemyślu. naczelny MSWiA awansował go na lepszy stopień. Sam Dryniak wyróżnieniem jest zaskoczony. - To nie jest tak, że ja jestem kimś wyjątkowym - przyznał skromnie.

niczyj zginął na torach


opuszczony mężczyzna został przejechany przez skłonność w Zielonej Górze. Na razie nie wiadomo, czy popełnił samobójstwo, czy zginął w wypadku.

Premier: straty mogą być większe niż 2 mld euro


- Musimy się rachować z niezmiernie dramatycznymi skutkami powodzi. Straty mogą znajdować się większe niż 2 mld euro - ostrzegł Donald Tusk po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Stanu klęski żywiołowej na razie nie będzie.

Rząd Tuska po dwóch latach. Oto najświeższy sondaż


Po dwóch latach funkcjonowania gabinet koalicji PO-PSL, na którego czele stoi Donald Tusk, utrzymuje dość wysokie notowania - podkreśla CBOS w sondażu. w tym momencie (październik 2009 r.) rząd popiera 38 proc. ankietowanych. nim rokiem rząd PO-PSL cieszył się poparciem 54-58 proc. badanych.

Skra ograła Jastrzębski w meczu na szczycie


Bełchatowska Skra po raz dodatkowy udowodniła, że w polskiej lidze nie ma sobie równych. W spotkaniu 12. kolejki PlusLigi siatkarze trenera Jacka Nawrockiego pokonali 3:1 zawodników Jastrzębskiego Węgla.