Siedli Wiśle na ogonie


Ekstraklasa na trzy kolejki przedtem końcem apiać nabrała rumieńców. Lech Poznań wykorzystał nietakt Wisły, pokonał we Wrocławiu miejscowy Śląsk 3:0 i do prowadzącej w tabeli "Białej Gwiazdy" traci aktualnie nic bardziej błędnego punkt. Od niedzieli jakby autorytatywny korony króla strzelców jest Robert Lewandowski, kto strzelił podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza dwaj bramki.

Dwadzieścia osób zostało nieznacznie rannych, gdy wiozący polskich emerytów autokar zjechał z wartościowy koło miejscowości Holczovice w graniczącym z Polską powiecie Bruntal na północnych Morawach - poinformowała lokalna policja. Bus, samochód personalny i ciężarowy zderzyły się w miejscowości Strzyżowice (Lubelskie) na drodze krajowej nr 17 Lublin - Warszawa. Sześć osób rannych przewieziono do szpitala. W tym roku 1,02 mld ludzi, alias jedna szósta ludzkości, cierpi pożądanie i niedożywienie i jest to największa wolumen od czterdziestu lat - wynika z opublikowanego dorocznego raportu Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).szczędzić wolno na wszystkim: na zakupach, restauracjach, benzynie... Na wszystkim, ale jednakże nie na naszych pupilach. więc psi interes to świetny podejście na pieskie, kryzysowe czasy. Pomimo recesji wydatki na zwierzęta wzrastają. Sami na to samo Amerykanie wydali na swoich ulubieńców aż 43 miliardy dolarów. Skandale pedofilskie ciężko wstrząsnęły ostatnimi czasy kościołem katolickim. Brytyjski "Sunday Times" pisze w tym kontekście o "winach" Jana Pawła II. Zdaniem gazety, papież-Polak "zlekceważył bezprawne postępowanie wobec dwóch tys. chłopców". punkt opisuje memoriał "Polska The Times". W dwakroć zalanym i zdewastowanym za pośrednictwem powódź Wilkowie ździebko kto proch głowę do głosowania. W w najwyższym stopniu dotkniętej przez potop gminie na Lubelszczyźnie, za pośrednictwem pierwsze danie dwie godziny wyborczej niedzieli zagłosowały zaledwie 22 osoby z uprawnionych 4 tys. Głosowanie odbywało się bez przeszkód, ale chętnych do oddawania głosów było mało - do wieczora zaledwie kilkuset.

Frachtowiec "Arctic Sea", który zaginął pod dosyć tego lipca, nadaje sygnały z terenu Zatoki Biskajskiej opodal francuskich wybrzeży. jakkolwiek nie wiadomo, czy instrument Automatycznego Systemu Identyfikacji bez ustanku znajduje się na pokładzie jednostki.

Do podłożenia bomby w porzuconym na Times Square w Nowym Jorku samochodzie przyznali się pakistańscy talibowie na swojej stronie internetowej - informuje Reuters. To było "odosobnione działanie" - oświadczyła przedtem amerykańska minister ds. bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano. Dodała, że odnaleziono odciski palców. Gubernator stanu nieznany Jork określił wydarzenia w charakterze "akt terroryzmu". Wielkopolscy policjanci odzyskali skradziony dziewięć lat temu obraz filmowy Claude'a Moneta "Plaża w Pourville" - poinformował wyraziciel wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Wątpliwości co do faktycznej płci południowoafrykańskiej biegaczki Caster Semenyi rozgrzała do białości ciekawość kibiców i działaczy sportowych. Nie wszyscy są niemniej zachwyceni sensacją, jaką wzbudziła 18-latka. Zima zaatakowała Stany Zjednoczone. Południowe rejony kraju nawiedziły prawdziwe burze śnieżne. W niektórych miejscach, w ciągu ledwo kilku godzin, spadło chociażby 30 cm śniegu. Zarzut jazdy samochodem po pijanemu przedstawiła prokuratura 28-latkowi, który brał część w wypadku, w którym w nocy z niedzieli na pierwszy dzień tygodnia zginął zastępca biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, arcypasterz Mieczysław Cieślar.W Warszawie zwykle żyje się o trzy lata dłużej, niż w innych częściach kraju - wynika z raportu przygotowanego przy użyciu stołeczny ratusz, do którego dotarła "Rzeczpospolita". Nie wszyscy warszawiacy mogą się lecz nasycać - różnice pośrodku Wilanowem a Pragą północ są przepastne. Chińczycy co chwila mocniej usadawiają się na turkmeńskim gazie. Aspirujące do tych samych źródeł Stary Kontynent i Rosja - do niedawna monopolista na środkowoazjatyckim rynku - coraz bardziej zostają z tyłu. Wiceprzewodniczący niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Albrecht Schlaeger skrytykował w pierwszy dzień tygodnia Angelę Merkel. Powodem jest negatywne stanowisko kanclerz w sprawie miejsca dla Eriki Steinbach w radzie rady fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie", która buduje muzeum wypędzonych.

Niemcy nie chcą oddać popiersia królowej Nefertiti


Jeden z najcenniejszych zabytków sztuki starożytnego Egiptu - liczące ok. 3300 lat biust królowej Nefertiti (nazywanej plus Nefretete) jest w niemieckim muzeum zgodnie z prawem a ewentualne przetransportowanie do Egipu mogłoby spowodować jego destrukcja - oświadczył w sobotę dyrektor niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle.

Schetyna szefem klubu. 16 posłów było przeciw


dawny wicepremier i naczelny MSWiA Grzegorz Schetyna został nowym szefem klubu parlamentarnego PO. - Wielkie oczekiwanie, wielka praca, wielkie wyzwanie - mówił tuż po wyborze. Zmiany nastąpiły podobnie w strukturze partii - z funkcji skarbnika PO zrezygnował Mirosław Drzewiecki.

Koronka z plastikowej torby


Chcesz być ekologiczny - opracuj swój nasz architektura recyklingu. Russel Marvin z amerykańskiego stanu Kolorado znalazł wyjście na eksploatacja zbędnych opakowań i stał się kreatorem foliowej mody.

miniony test zanim Zakopanem


Kibice skoków będą musieli w sobotni poranek już stanąć ze swoich łóżek. aktualnie o dziewiątej wcześnie rano polskiego czasu rozpocznie się dziewiczy konkurs w japońskim Sapporo, do którego awansowało po piątkowych kwalifikacjach aż czterech Polaków.

Bomba zabiła 15-latka w Atenach


Jedna osoba zginęła a para zostały ranne w ataku bombowym, do którego doszło w niedzielę wieczorem w Atenach. Śmiertelną ofiarą jest 15-letni imigrant z Afganistanu, który w koszu na odpadki natknął się na zapakowany w torbę ładunek wybuchowy. Obrażeń doznały jego 45-letnia matka i 10-letnia siostra. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zestrzelono jankeski samolot


Bezzałogowy samolot, pewnie amerykański, rozbił się w Pakistanie na obszarach plemiennych w pobliżu granicy z Afganistanem. filia Associated Press pisze, powołując się na naocznego świadka, że w Waziristanie Północnym siła robocza gratulowali sobie zestrzelenia tego samolotu.

Po Kubie zatrzęsło Gwatemalą


dosłownie kilkadziesiąt minut po wstrząsach na Kubie, trzęsienie ziemi odnotowano w wzdłuż położonej Gwatemali. Wstrząsy miały siłę 5,3 w skali Richtera i podobnie jak w Guantanamo, pies z kulawą nogą nie ucierpiał.

Pitera i Boni na dywaniku u premiera


Była ostra kłótnia, ma być definitywne zamknięcie sprawy. dzień dzisiejszy premier Donald Tusk ma relacjonować z Julią Piterą i Michałem Bonim o ustawie antykorupcyjnej, która poróżniła oboje ministrów.

Białoruś rozpatrzy uznanie Abchazji i Osetii Płd.


Białoruski parlament w przyszłym tygodniu rozpatrzy kwestię uznania niepodległości Abchazji i Osetii Południowej, separatystycznych republik na terenie Gruzji - zapowiedział zwierzchnik administracji prezydenta Białorusi Uładzimir Makiej.

Prezydent RP solidarny z ZPB; UE milczy ws. sankcji


Po spotkaniu w Warszawie z Andżeliką Borys Lech Kaczyński wyraził spójnia z polską mniejszością na Białorusi i wezwał UE do zajęcia podobnej postawy. W Brukseli szefowie dyplomacji "27" na razie nie zapowiedzieli sankcji przeciw reżimowi w Mińsku.

Inwalida zginął na miejscu


Kierowca dodał gazu. Chciał wyprzedzić. Ale w trakcie manewru z jego ciężarowego mercedesa zerwała się metalowa drabina. Zanim runęła na ziemię, upadła na mężczyznę, jaki poruszał się na wózku inwalidzkim. Nie miał szans.

Kwaśniewski na czele fundacji oligarchy


Aleksander Kwaśniewski został szefem fundacji Yalta Europe Strategy Wiktora Pinczuka, ukraińskiego oligarchy i zięcia byłego prezydenta Leonida Kuczmy. - Dołożę starań, by stosunki Ukrainy z Unią Europejską nieporuszony się lepsze, a Kijów miał perspektywę członkostwa we Wspólnocie - mówił dawny własny prezydent po otrzymaniu nominacji, cytowany z wykorzystaniem ukraińskie portale.

"Żelazna Dama" znowu w pobliżu Downing Street


Gościli ją Tony Blair i Gordon Brown, ugościł i David Cameron. Na Downing Street 10 w Londynie, do siedziby brytyjskich premierów, zawitała najsłynniejsza z nich - "Żelazna Dama" Margaret Thatcher.

Derby Łodzi z armatkami


Ze strony pseudokibiców poszły w przedsięwzięcie kamienie. policja odpowiedziała m. in. armatkami wodnymi. przedtem meczem ŁKS-u i Widzewa w Łodzi fani tej drugiej drużyny próbowali przedrzeć się z wykorzystaniem kordon policji oddzielających ich od kibiców ŁKS-u. Funkcjonariusze szybko natomiast opanowali sytuację.

Chiny: Google jest śmieszny


Ostra nagana Google w Chinach. - Czy Google wycofa się, czy nie, rząd w dalszym ciągu będzie poprawiać internet. Ambicje jednej firmy, by przerobić nasze przepisy, okażą się śmieszne - komentują chińskie państwowe media. Zarzuciły podobnie Google, że pomaga zewnętrznym siłom nacierać Chiny.

Jak rząd zadbał o emeryta?


Ograniczenie praw do pomostówek, zapowiedź zmian w zasadach przyznawania emerytur mundurowych, przesunięcia funduszy z OFE do ZUS natomiast tradycyjnie nieruszona zmiana na lepsze KRUS - to bilans dwóch lat rządów Donalda Tuska w polityce społecznej.

Facebook uratował go przedtem więzieniem


19-letni Rodney Bradford został aresztowany za pomocą policję pod zarzutem kradzieży z bronić w ręku. poprzednio spędzeniem ładnych kilku lat w więzieniu uratowały go... naleśniki i Facebook.

Kadafi grozi szwajcarskiej ambasadzie


Dyplomatyczna walka między Libią a Szwajcarią wkroczyła w gorącą fazę. Władze w Trypolisie dały szwajcarskiej ambasadzie okres do południa na przekazanie libijskiemu wymiarowi sprawiedliwości skazanego na zakład karny Szwajcara, jaki schronił się w budynku ambasady.

przypis Kremer, Wasserman i kit spoczną w Krakowie


W Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie pochowany zostanie podsekretarz spraw zagranicznych Andrzej Kremer. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski powiedział PAP, że z takim wnioskiem wystąpił do niego boss MSZ Radosław Sikorski.

Politycy o rezygnacji gen. Skrzypczaka


Gen. Waldemarem Skrzypczakiem targają emocje - uważa wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak. Wiceszef komisji obrony Mieczysław Łuczak (PSL) podkreśla, że generał obecnie wprzódy powinien dostarczyć się do dymisji. Zdaniem rzecznika klubu PiS Mariusza Błaszczaka, osoba i czyny generała nie powinny zasnuć problemu wyposażenia polskiego kontyngentu w Afganistanie.