"Obojętność w obliczu zła jest największym grzechem"


przeciw obojętności wobec zła ostro wystąpił w austriackim parlamencie Władysław Bartoszewski. 88-letni polityk, dotychczasowy osadzony Auschwitz i odznaczony medalem "Sprawiedliwego wśród Narodów Świata" pojawił się tam na uroczystościach 65. rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Mauthausen.

Wielka relief i tak samo jak masywny problem. Jan Papina przy użyciu kwartet lata rzeźbił w drewnie Bitwę pod Grunwaldem. Na rok nim 600 rocznicą wielkiej bitwy, na płaskorzeźbę chętnych brak. Mieszkańcy jednego z wrocławskich wieżowców mają dwa możliwości dostania się do swoich mieszkań. Ich winda nie działa. Mogą więc wchodzić po schodach, albo… za pomocą dach. 30-letni mąż aresztowany pod zarzutem próby zdetonowania bomby na Times Square oświadczył, że działał sam. Faisal Shahzad podkreślił też, że nie łączy go nic z jakimikolwiek radykalnymi grupami z rodzinnego Pakistanu. przedtem to pakistańscy talibowie przypisywali sobie autorstwo zamachu."Chciałbym aktualnie zobaczyć miny członków Komitetu Noblowskiego" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski, komentując decyzję Baracka Obamy o wysłaniu dodatkowych 30 tysięcy żołnierzy do Afganistanu. Minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Wypych niezbyt przyzwoicie ocenia politykę zagraniczną rządu. Gabinetowi wystawił skoro tylko trójkę. Wypych ostro odpierał też zarzuty marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, kto stwierdził, że prezydent przeszkadza w rządzeniu. - Prezydent nie jest hamulcowym - zapewniał w magazynie "24 godziny". Flagi, trąbki, nieustanne wycie syren i okrzyki: "Oszuści, złodzieje", "Nie chcemy zasilać rzeszy bezrobotnych" - poprzednio siedzibami MON i resortu skarbu manifestowali związkowcy ze Stoczni Marynarki Wojennej z Gdyni. Sprzeciwiają się planowanym zwolnieniom w zakładzie.

W Białym Domu prezydent USA przyjął mistrzów NBA. Pogratulował im mistrzostwa, w zamian otrzymał od nich okolicznościową koszulkę ze swoim nazwiskiem, ale i tak pozwolił sobie na dygresję, przypominając, który całokształt w latach 90. królował w NBA. - Ty Magic, pamiętasz to klawo - zwrócił się słynnego koszykarza, który także przybył z zespołem.

- przenigdy nikomu nie mówiłam, że nie jestem pełnoletnia - mówi w wywiadzie dla "Paris Match" 18-letnia Zahia Dehar - prostytutka, która wstrząsnęła francuskim futbolem. publikatory donoszą, że pośród klientów Dehar byli m.in. reprezentanci "trójkolorowych" Franck Ribery, Karim Benzema i Sidney Govou. Prom kosmiczny Endeavour z sześcioosobową załogą wylądował w niedzielę o godz. 22.20 czasu miejscowego (4.20 w poniedziałek czasu polskiego) na przylądku Canaveral, na Florydzie.

Polska poinformowała o budowie elektrowni atomowych w momencie, jak kolejne państwa, w tym Szwecja, zezwoliły na Gazociąg Północny; w ten sposób polski rząd chce uniezależnić się od rosyjskiego gazu - twierdzi publicysta prasa "Dagens Nyheter". szef rządu lokalny Donald Tusk, kanclerz helmut Angela Merkel i prezydent Francji Nicholas Sarkozy pojawili się w klipie wyborczym prezes rady ministrów Julii Tymoszenko, z którego wynika, że popierają jej kandydaturę na prezydenta Ukrainy. zwalić się komuś na chatę u seksuologa dla większości pacjentów i pacjentek wiąże się z olbrzymim stresem. Dużym problemem jest też wybór specjalisty, któremu zdecydują się zaufać. Obcej osobie powierzają przecież w najwyższym stopniu skrywane meandry swojego życia intymnego. Kobiety, które są bohaterkami reportażu programu TVN "UWAGA!", dokonały takiego właśnie trudnego wyboru. Ale oryginalny wstrząs przeżyły nie wcześniej na przestrzeni wizyty u seksuologa, który miał im pomóc.W Polsce rozwija się antybiałoruska kampania, która przypuszczalnie zaszkodzić stosunkom pomiędzy oboma krajami - oświadczyło w komunikacie ministerium spraw zagranicznych Białorusi. pośród rozkładających się ciał i gruzów na Haiti dziesiątki kobiet muszą skutkować dzieci. zrzeszenie pozarządowa CARE szacuje, że wśród ludności Haiti dotkniętej trzęsieniem ziemi jest w przybliżeniu 37 tysięcy ciężarnych. Nie bar ożywienie wśród pracowników i gości jednego z chińskich hoteli wzbudził myszkujący po budynku jeleń.

Dorn i korporacja wstępują do koła "Polska XXI"


Byli politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym momencie notatka niezrzeszeni: Ludwik Dorn, Jacek Tomczak i Jan Filip Libicki, zanurkować do koła poselskiego "Polska XXI" - poinformował dyrektor koła Michał Góras.

Wyjaśniła się przyszłość Tomasza Lisa. lewica "odzyskuje" TVP


audycja 2 TVP przedłuży kontrakt z Tomaszem Lisem, gdyż "nie przeszkadza on SLD". Ale już osoby niechętne przewodniczącemu SLD Grzegorzowi Napieralskiemu będą rzadziej prezentowane w publicznych mediach.

UOKiK zbada, czemu Eurobank obrażał klientów


UOKiK zamierza wszcząć impreza wyjaśniające w sprawie Eurobanku - podała TVN24. Jak zapowiedziała wyraziciel prasowy UOKiK Małgorzata Cieloch, urząd chce przyjrzeć się m.in. procedurom windykacyjnym pod kątem ich zgodności z prawem.

Niemcy: badanie ws. śmierci po szczepieniu na A/H1N1


Władze w Nadrenii Północnej-Westfalii prowadzą testowanie w sprawie śmierci 46-letniego mężczyzny z Wuppertalu, który zmarł w dzień po podaniu mu szczepionki na grypę A/H1N1 - poinformowała agencja dpa, powołując się na "Westdeutschen Zeitung".

Zmarła Elżbieta Czyżewska


Po ciężkiej chorobie w wieku 72 lat zmarła w Nowym Jorku Lechistan aktorka filmowa i teatralna Elżbieta Czyżewska.

"F1" ocalił Europę poprzednio serią krwawych ataków


Jedenastu islamskich bojówkarzy zasiadło dziś na ławie oskarżonych w sądzie w Madrycie. Wszyscy podejrzani są o przygotowywanie samobójczych zamachów bombowych w metro w Barcelonie, które miały być przeprowadzone w zeszłym roku, i które miały być wyłącznie początkiem całej serii podobnych zamachów w innych miejscach w Europie.

"Czerwone Diabły" polecą z Turkami


Jak upiec para pieczenie na jednym ogniu? Odpowiedź daje Manchester United. Klub związał się umową sponsorską z tureckimi liniami lotniczymi "Turkish Airlines". "Czerwone Diabły" nie dość, że dostaną pieniądze, to będą miały zapewniony transport na spotkania.

Na tropie Wisły


Piłkarze poznańskiego Lecha mogą przeskoczyć w tabeli Legię Warszawę, która na własnym stadionie zaliczyła wpadkę i straciła dwa punkty. Jeśli Kolejorz wygra z Polonią Warszawa, to zrówna się punktami z krakowską Wisłą, która przewodzi tabeli.

notka na miód. Może paraliżować małe dzieci


Naukowcy brytyjscy ostrzegają rodziców przed nadmiernie wczesnym podawaniem małym dzieciom miodu ze względu na obecność bakterii wywołujących zatrucie jadem kiełbasianym.

"Boję się maski mordercy"


- Boje się, że nałożono mi maskę mordercy - wyznała na przestrzeni dramatycznej mowy końcowej 22-letnia Amanda Knox. Amerykańska studentka stanęła poprzednio sądem podejrzana o brutalne mord swojej koleżanki.

wymuszenie - rozwiązanie na życie


Zamieszanie wokół taśm przedstawiających senatora Krzysztofa Piesiewicza wciągającego biała barwa proch wstrząsnęła polską sceną polityczną. Po Sejmie krążą plotki, że skład szantażystów ma zdjęcia innych polityków w kompromitujących sytuacjach. Ale narażeni są nie lecz wciąż politycy. Szantażowani są raz za razem częściej artyści, biznesmeni, a co więcej zwykli ludzi. całokształt dlatego, że szantaż to proceder ogromnie intratny, a kary za niego są stosunkowo niskie.

ostrzał w komisie. Ochroniarz zabił właściciela


W jednym z autokomisów w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) doszło do strzelaniny. Jeden z ochroniarzy - bodajże niemniej jednak niezatrudniony w komisie - wpierw zabił właściciela firmy, a później próbował popełnić samobójstwo.

Żądają uhonorowania prałata Jankowskiego


O uhonorowanie b. proboszcza parafii św. Brygidy w Gdańsku ks. prałata Henryka Jankowskiego odznaczeniem państwowym zwrócił się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność.

Polacy entuzjastycznie o UE


60 proc. badanych popiera członkostwo nasz w Unii Europejskiej; 7 proc. uważa, że akcesja do UE jest czymś złym - wynika z sondażu - tzw. Eurobarometru, który realizowany jest dwa bicie w roku na rozkaz Komisji Europejskiej.

Prezydent nie zatrudni gen. Skrzypczaka za "wała"


"Rzeczpospolita": Generał Waldemar Skrzypczak nie otrzyma propozycji pracy ani w Kancelarii Prezydenta, ani w podległym głowie państwa Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, choć jego angaż obie te instytucje brały pod uwagę. dlaczego zaniechano tego pomysłu?

Wassermann: komisja nieprzygotowana, ale przyjazna


dwa godziny Zbigniew Wassermann odpowiadał na pytania posłów z komisji hazardowej. - To była momentami ciepła dysputa - ocenił poseł PiS. obojętnie od jej temperatury jest troszkę prawdopodobne, aby polityk wrócił do komisji. - Zmienić coś być może lecz wciąż dobra zamiłowanie polityków PO, a tej brakuje - uważa Bartosz Arłukowicz (Lewica).

W NATO uczcili wspomnienie ofiar


Ambasadorzy państw członkowskich NATO minutą ciszy uczcili ofiary tragedii w Smoleńsku. W katastrofie zginęło dowództwo polskiej armii, a tym gen. Franciszek Gągor, typowany na Naczelnego Dowódcę Sił Zbrojnych Paktu.

III wojna światowa w Białymstoku? Tajna mapa


"Kurier Poranny": Łotysz przyniósł do redakcji ściśle tajną mapę Białegostoku. – coraz czegoś takiego nie widziałem – mówi historyk Andrzej Lechowski, który zaznacza, że znalezisko pochodzi z 1976 roku.

zakończenie negocjacji ws. szczepionek


- pertraktacje w sprawie szczepionek przeciw grypie A/H1N1 dla nasz zakończą się w ciągu kilku dni - powiedział w TVN24 wiceminister zdrowia Marek Twardowski, kto te ustalenia prowadzi w imieniu resortu. Dodał, że rozmawia z trzema koncernami, a jeden z nich na dzień dobry zadeklarował, że znajdować się prawdopodobnie weźmie na siebie odpowiedzialność za skutki uboczne szczepionki.

"Mówić o błędzie pilota to obelga"


Wykluczam winę pilotów w smoleńskiej katastrofie - mówi były gid wojskowy Aleksander Korończyk, kto od samego początku zajmuje się katastrofą z 10 kwietnia. To dopiero co on - pracownik smoleńskiego lotniska Siewiernyj - odnalazł godło z prezydenckiego samolotu i przekazał je Polsce. równo łysek po tragedii rozmawiał z nim w Smoleńsku korespondent RMF FM Przemysław Marzec.