Wsiedli do łódki i złowili sarnę


W pensylwańskim Pittsburgu do zbiornika retencyjnego wpadła sarna. Potrzebna była barki ratowników, aby zwierzę wydostać na ląd.

- logika tych wyborów prezydenckich jest oczywista: muszą się rozegrać między Komorowskim a Kaczyńskim - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w wywiadzie dla "Polska The Times". obecnie dziś grono oficjalnych kandydatów w wyborach prezydenckich miało podnieść się o polityka wskazanego z wykorzystaniem PSL. Ale obradująca w Warszawie Rada Naczelna Ludowców w zamian pomazać Waldemara Pawlaka, postanowiła faktyczny stan rzeczy ten odroczyć do czasu Konwencji Wyborczej PSL-u. To właśnie wicepremier później wskazywany jest, jak murowany pupil w walce o oficjalną nominację. Madonna jest w tej chwili w Polsce. Piosenkarka wylądowała na Okęciu w Warszawie. Jak dowiedziała się PAP, Madonna opuściła płytę lotniska nie z wykorzystaniem główną halę przylotów - nie bez przyczyny podstawiony środek transportu wywiózł piosenkarkę dzięki jeden z tzw. wojskowych wyjazdów.nieobecność wody, prądu, kontaktu ze światem. Z takimi problemami spotykają się od wielu dni ludzie dziesiątek tysięcy gospodarstw Małopolski i Śląska. I choć casus w pierwszy dzień tygodnia uległa poprawie, nadal nie wiadomo, kiedy uda się przywrócić zasilanie w każdym domu. Byli praktycznie nierozłączni. Od dnia ich narodzin, 18 czerwca 1949 roku, aż do soboty 10 kwietnia 2010 roku, jak Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, jednojajowi bracia-bliźniacy, Jarosław i Lech, w pewnej mierze całokształt robili razem. gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś Platforma Obywatelska zdobyłaby 37 proc. głosów. To o 9 punktów procentowych mniej w porównaniu z listopadem - wynika z sondażu, który dla "Faktów" TVN przeprowadziło MillwardBrown SMG/KRC.

Niezapowiedziane zakodowanie kanałów platformy satelitarnej z wykorzystaniem TVP może przerwać dla telewizji serią procesów. Według "Gazety Prawnej" atut potencjalnych odszkodowań na rzecz widzów i sprzedawców dekoderów, które może egzystować zmuszona zapłacić spółka, opiewa na 24 mln zł.

konstatować meczu Lechistan - Irlandia Płn., który przypadkiem zbadać nasze szanse na mundial, będzie Hiszpan Mejuto Gonzalez. To on dał się wystrychnąć na dudka na "nurkowanie" Edurado w meczu Arsenal-Celtic. Najgłośniej na arbitra krzyczał wtedy lokalny bramkarz Artur Boruc. Teraz będzie pył szansę "wyrównać rachunki". - Chcemy istnieć pierwszą ekipą, która będzie no tak w 100 procentach przygotowana do rządzenia. Szuflady mają istnieć pełne - mówił boss PiS Jarosław Kaczyński prezentując całość Pracy Państwowej. całokształt ma pracować nad projektami ustaw tak, by PiS "był gotowy do dokonania niezbędnych zmian po przejściu władzy".

Zdaniem krytyków nie znają wstydu, za to na niechybnie nie brakuje im poczucia humoru i odrobiny szaleństwa - mowa o tysiącach uczestników 9. w tej chwili edycji jazdy metrem bez spodni (No Pants Subway Ride). Jako przywrócenie sprawiedliwości historycznej określa dziennik "Wiedomosti" inwitacja za pośrednictwem Rosję żołnierzy z Polski do udziału w defiladzie wojskowej 9 maja na Placu Czerwonym w Moskwie z okazji 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Generałowie Franciszek Gągor, Andrzej Błasik, Tadeusz Buk, Bronisław Kwiatkowski, Włodzimierz Potasiński, Kazimierz Gilarski. W katastrofie TU-154 zginęli najwyżsi dowódcy polskiego wojska. Ich obowiązki przejmują właśnie zastępcy. My pytamy, czy Lechistan po tej tragedii jest bezpieczna. - Damy sobie radę. Ale w tej chwili wojsko jest w rozsypce. Jestem zastraszony - przyznaje gen. Sławomir Petelicki. - Doświadczenia tych ludzi, moich przyjaciół, nie zastąpimy - dodaje gen. Roman Polko.Zbigniew Kuźmiuk w najnowszym wpisie na swoim blogu zajmuje się sprawą złożenia rezygnacji za pośrednictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego z funkcji prezesa Pekao S.A., do którego doszło 1 października 2008 r. Niemiecka milicja zatrzymała obecnie wszystkich napastników na zawody twardy w hotelu w Berlinie 6 marca. Czterej mężczyźni, którzy ukradli w przybliżeniu 250 tys. euro trafili do aresztu. 11 listopada 1918 r. grupa Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia szwaby podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po powyżej 120 latach Kraj nad Wisłą odzyskiwała niepodległość.

mir Obamy kontra iluzoryczna reforma


Reforma ochrony zdrowia to sukces Obamy, udowadniający jego autorytetu przywódcy - tak spora część amerykańskich mediów podsumowuje przyjęty w niedzielę plan. Ale są ponadto i takie, które przypuszczają na prezydenta USA ostrą krytykę.

Gruzinów witano na stojąco


Kibice oklaskami na stojąco, a sportowcy czarnymi opaskami na ramieniu oddali szacunek zmarłemu gruzińskiemu saneczkarzowi. To czwarty kazus śmiertelny w historii zimowych igrzysk. Pomimo tragedii, Gruzini wzięli część w uroczystości otwarcia olimpiady w Vancouver.

Czy "wybudzony ze śpiączki" ano udzielił wywiadu?


"Krzyczałem, ale nikt mnie nie słyszał" - puder dziennikarzom powiedzieć zaszokowany Belg, który przy użyciu 23 lata rozważany był za nieprzytomnego. Zdaniem wielu naukowców, metoda za pomocą której miał to cedzić - a stosownie podać do wiadomości na klawiaturze palcem podtrzymywanym dzięki bliską osobę - nie jest wiarygodna - czytamy w serwisie Wired News.

forsa pobudza się kawą i amoniakiem


Jeśli mielibyśmy komuś dziękować za co najmniej półfinał mistrzostw Europy, to w pierwszej kolejce powinniśmy stworzyć pozór się do Sławomira Szmala. Wybronił w wielu - wydawało się niemożliwych - sytuacjach. w zasadzie ze Szwecją bronił jak w transie. Aby taki postać osiągnąć, musi zanim meczem napić się kawy, popić ją red bullem, a potem powąchać amoniak.

Hiszpania: Ekstradycja pilota "lotów śmierci"


zatrzymany w Walencji uprzedni argentyński lotnik wojskowy Julio Alberto Poch, cicerone samolotów, z których za czasów dyktatury wyrzucano nad oceanem więźniów politycznych, zostanie wydany władzom swego kraju - postanowił poziom hiszpański.

malutko przeszczepów. "Zaczęło się od Ziobry"


Kraj nad Wisłą transplantologia jest w dołku. - To wina konferencji Zbigniewa Ziobry o dr G. - uważa Marek Balicki. - To europejski kierunek - nie zgadza się Bolesław Piecha. Receptę mieli jedną: więcej pieniędzy i kampanie promocyjne.

"Spodziewałem się was. Jesteście z policji?"


Mężczyzna zabroniony o przygotowanie zamachu na Times Square czuł, że władze są raz za razem bliżej jego aresztowania. Takie informacje przekazał CNN nieznany informator, bezpośrednio związany z dochodzeniem.

Skandal. boss związku piłkarskiego zarabiał


W szwedzkich mediach trwa nagonka na tamtejszy koalicja piłkarski i kilka innych federacji. przyczyna "skandalu" w Polsce zostałby szybko obśmiany. Władze federacji piłkarskiej, z szefem na czele, otrzymują gdyż pensje. A w skandynawskim kraju jest to uważane za co najmniej "naganne".

Premier zapowiedział, w tym momencie urzędnicy mają rafa


wczoraj premier zapowiedział kontrolę hazardu w Internecie, a nie wcześniej dzień dzisiejszy jego urzędnicy sprawdzają, jak to zrobić. Reporter RMF FM Paweł Świąder ustalił nieoficjalnie, że doba po konferencji Donalda Tuska urzędnicy jego kancelarii pytają w MSWiA, jak doglądać internetowy hazard.

Bałtycka ladacznica drożeje


Gazowe omijanie Polski okazuje się droższe. Gazociąg Północny, którym gaz z Rosji dzięki ogrom Bałtyckie ma popłynąć wprost do Niemiec, będzie kosztował o prawie 2 mld dolarów więcej niż dotychczas podawano.

kryminał dla rencisty za utopienie kota


rencista Marian O. na oczach sześcioletniej dziewczynki utopił kota. głos w Rybniku skazał go na cztery miesiące więzienia bez zawieszenia - informuje "Gazeta Wyborcza".

Chavez ogłasza na Twitterze: Od obecnie gratis!


Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który wprowadza w trwanie "socjalizm XXI wieku", w środę rano ogłosił za pomocą internetowego serwisu społecznościowego Twitter nacjonalizację prywatnego uniwersytetu z jego rodzinnego stanu Barinas.

stopień zaczyna ofensywę wyborczą


szef rządu Donald Tusk przedstawi w piątek na Politechnice Warszawskiej idea rozwoju i konsolidacji finansów publicznych w latach 2010-2011. Zdaniem politologów, jest to początek ofensywy wyborczej rządu.

rząd gotowy sponsorować in vitro


Minister zdrowia Ewa wydobywający zapowiedziała w środę, że jej resort jest dojrzały do refundacji zapłodnień in vitro. Jak dodała, jej ministerstwo przeprowadził nuże symulację kosztów, które opiewałyby na nad 10 mln zł.

Ferrari podjęło decyzję. To nie Kubica...


Nie Robert Kubica, a Giancarlo Fisichella będzie drugim kierowcą Ferrari - poinformował dotychczasowy kadra narodowa włoskiego kierowcy Force India. To oznacza, że Fisichella pojedzie nuże w czasie najbliższego Grand Prix Włoch w czerwonych barwach.

W.Brytania tudzież Irlandia uczciła pamięć ofiar katastrofy


obywatele Wysp Brytyjskich i Irlandii uczcili w niedzielę pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, uczestnicząc w nabożeństwach, czuwaniach i wiecach.

"Znieść dyskryminacja rasowa w Arizonie"


Dziesiątki tysięcy Latynosów demonstrowały w sobotę w USA przeciwnie kontrowersyjnej ustawie antyimigracyjnej w Arizonie. Domagali się także uchwalenia reformy torującej drogę nielegalnym imigrantom do obywatelstwa amerykańskiego.

Nadeszła najgorsza wiadomość z Haiti; "Bóg dał, Bóg zabrał"


Potężne trzęsienie ziemi, które nawiedziło Haiti, zniszczyło większą część stolicy tego kraju Port-au-Prince. Informacje takie przekazał haitański eksponent w USA Raymond Joseph – informuje serwis CNN.

Chińczycy będą konstatować za rozruchy


Na początku lipca w zamieszkach w prowincji Xinjiang zginęło oficjalnie prawie 200 osób. w tej chwili Chińczycy postawić zanim sądem prosto 200 osób, które - według Pekinu - są za rozlew krwi odpowiedzialne.

V internacjonalny Dzień Pamięci o Holokauście


kompletacja wieńców pod stołecznym pomnikiem Bohaterów Getta a ceremonialny przedstawienie z udziałem m.in. Daniela Olbrychskiego, Zbigniewa Zamachowskiego i artystów Teatru Żydowskiego uczci przypadający 27 stycznia V Międzynarodowy doba Pamięci o Holokauście.