Prokuratura później czeka na nagrania z Tu-154M


Polską prokuraturę interesują przede wszystkim nagrania z czarnej skrzynki, w mniejszym stopniu zaś stenogram - powiedział głosiciel NPW płk Zbigniew Rzepa. Dodał, że zapis stenograficzny może lecz służyć pomocą i być ułatwieniem dla śledczych.

Koszykarze Orlando Magic pokonali we własnej hali Atlanta Hawks 104:86, liderów swojej grupy - Southeast Division. W ten wybieg ubiegłoroczni wicemistrzowie ligi NBA odnieśli 31. wygrana w sezonie, a w ich szeregach powyżej siedem minut spędził na parkiecie Marcin Gortat, który zdobył kwartet punkty. To próba odwrócenia uwagi od "afery hazardowej" - tak kancelaria Prezydenta komentuje publikację "Polityki", która napisała, że sopocka gabinet prawna w latach 90., gdy współpracował z nią Lech Kaczyński, reprezentowała jednego z potentatów na rynku automatów do gier hazardowych. Nie jestem sprawcą afery hazardowej, załatwiaczem czy lobbystą. Mariusz Kamiński snuł domysły i insynuacje. Jego zarzuty pod mnie są wyssane z palca - oświadczył poprzednio komisją hazardową Mirosław Drzewiecki, jeden z głównych bohaterów afery hazardowej. bezlitośnie zaprzeczył, że był źródłem przecieku z akcji CBA ws. afery hazardowej, wprawdzie przyznał się do znajomości z biznesmenem Ryszardem Sobiesiakiem, "Rysiem".Gdy jedni boją się pszczół, bo żądlą, inni chcą istnieć użądleni. W Chinach do łask wraca kuracja pszczelim jadem, aplikowanym za pomocą samych owadów. Pięciu cywilów zostało omyłkowo zabitych w wyniku ostrzału z powietrza przez siły ISAF na południu Afganistanu. Ranne zostały dwie osoby. incydent ten nie był związany z ofensywą sił koalicyjnych w prowincji Helmand. ponad miesiąc po kataklizmie liczbę ofiar trzęsienia ziemi na Haiti dalej ciężko oszacować. Prezydent kraju obawia się, że do obecnego bilansu 200 tys. ofiar trzeba będzie dodać jeszcze 100 tys.

Sekretarz generalny Centralnej Rady Żydów w Niemczech Stephan Kramer ocenił w sobotę, że zestawienie ataków na papieża i antysemityzmu w piątkowym kazaniu kaznodziei Domu Papieskiego ojca Raniero Cantalamessy było "obrazą i impertynencją".

Trwa spór przeciwników i zwolenników pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. niepokoje odbywają się w największych miastach kraju. W samym Krakowie na transparentach jednych manifestantów czytamy: "Czy na pewno godzien królów?", a na innych "Dajcie opierdalać się w pokoju". Resort pracy spodziewa się w czerwcu stabilizacji stopy bezrobocia na poziomie 12 proc. lub jej nieznacznego spadku. W lipcu powinno dojść do w wyższym stopniu zdecydowanego obniżenia się stopy bezrobocia - ocenia wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska.

latorośl ufa raperowi bardziej aniżeli matce i nauczycielowi. A czego raperzy uczą nastolatków? Czy tak biorą zadłużenia za słowo? elektroniczny wykrywacz emocji niemowląt. Oto najnowszy wynalazek naukowców z Japonii. Naukowcy opracowali program idealnie rozpoznający typ płaczu. Zdaniem "Daily Mail" sprzęt Instytutu Technologii Muroran w dużej mierze pomoże rodzicom porozumieć się ze swoimi dziećmi. Około 150 osób musiało opuścić swoje domy z powodu gigantycznego pożaru w południowym Londynie - informuje BBC.Północnoirlandzka policja ostrzegła Gerry'ego Adamsa, szefa katolickiej partii Sinn Fein, że jego życie jest zagrożone. Śmierci Adamsa mogą pożądać radykalni rozłamowcy z Irlandzkiej Armii Republikańskiej. dzisiaj Wielka Sobota, czyli zeszły dzień przedtem świętami Wielkiej Nocy. W wielu domach ten dwadzieścia cztery godziny ma dwaj części - poranną, ze święceniem pokarmów i wieczorną, z czuwaniem przy grobie Chrystusa. - jednak obojętnie od wyznawanej wiary te święta są jednymi z najważniejszych dni w roku - mówi w ich przeddzień premier Donald Tusk. Czego życzy Polakom? Wiosny za pośrednictwem podobny rok. O przyrodzie - trochę alias - mówi ponadto w swoich życzeniach prezydent Lech Kaczyński. Brytyjski kronika "Guardian" poinformował, że został osądzony za pomocą iracki sąd na wypłatę odszkodowania premierowi Iraku Nuriemu al-Malikiemu za jego zniesławienie.

Gen. Czaban: to była rozstrzygnięcie błędna, nie mieli prawa lądować


- Jeżeli zacięcie były takie, że widzialność wynosiła 500 metrów (czyli panowały zacięcie poniżej minimum pilota-red.) była to orzeczenie błędna - tak o lądowaniu prezydenckiego samolotu Tu-154 na lotnisku Siewiernyj mówił w programie "Kontrwywiad" w RMF FM gen. dyw. pil. dr Anatol Czaban.

autobus stanął w płomieniach


Chwilę grozy przeżyli pasażerowie autobusu linii 96, który - jadąc jedną z łódzkich ulic - nieoczekiwanie stanął w płomieniach. Informację o pożarze otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24 od internauty Michała.

Giertych jeszcze raz wytacza tok Kaczyńskiemu. Tym wraz karny


Roman Giertych zapowiedział w programie "Teraz My!" w TVN, że skieruje we wtorek do sądu akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Tym jak jeden mąż uprzedni wicepremier chce wytoczyć prezesowi PiS przebieg karny (Giertych aktualnie przedtem pozwał Kaczyńskiego, ale w trybie cywilnym). Pozwy te są dalszym cały czas tzw. wojny o "haki".

znakomitość francuskiego kina nie żyje


język francuski reżyser filmowy, scenarzysta i krytyk, Eric Rohmer zmarł w poniedziałek rano w Paryżu w wieku 89 lat. To jeden z najwybitniejszych twórców współczesnego kina, pisarz takich filmów jak "Moja noc u Maud", "Zielony promień" czy "Opowieść zimowa".

Polacy wybrali najlepszy rok ostatniego 20-lecia


W porównaniu z 1989 r. co chwila więcej Polaków ma pewność, że wsio prawidłowo się układa, coraz częściej odczuwamy błogość i dumę z tego, że coś nam się w życiu udało. Rzadziej bywamy sfrustrowani, ale permanentnie mamy impresja lekceważenia przez władze - wynika z najnowszego sondażu CBOS. acz w 2007 r. nastroje były najlepsze od 20 lat.

Lech Kaczyński spotkał się w Watykanie z Benedyktem XVI


Prezydent Lech Kaczyński spotkał się w niedzielę w Watykanie z papieżem Benedyktem XVI po mszy kanonizacyjnej błogosławionego abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

Aaagenta zatrudnimy od wtem


agencja Wywiadu szuka Jamesa Bonda na polskich uczelniach - pisze "Polska". Kandydaci do tajnej służby za granicą poszukiwani są w poprzek ogłoszenia prasowe w rubryce "praca". Specjaliści od wywiadu komentują: przedstawicielstwo ma problem, młodzi nie chcą nuże być szpiegami.

Nagie zdjęcia w internecie zaprowadzą za kraty


"Metro": Wrzucanie do internetu rozebranych zdjęć byłej żony czy też dziewczyny nikomu już nie dopuszczalny płazem.

Uwaga na drogach! Będzie lekki mróz i amfa


Zima z pewną taką nieśmiałością nadchodzi. Na południu kraju nuże sypie śnieg, a ujemne temperatury sprawiają, że na drogach jest ślisko.

Sikorski o delegacji USA: To była morał realizmu


minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski uważa, że fakt, iż na wczorajszych uroczystościach związanych z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej nie było przywódców Stanów Zjednoczonych, to dla Polaków nauka realizmu.

Rząd zapłacił miliony euro za artykuły w "Bravo"


Federalna filia ds. Pracy zapłaciła powyżej 2 mln euro za serię artykułów w magazynie dla nastolatków "Bravo" (Bauer) – podał tygodnik "Spiegel".

Skra w tym momencie w półfinale


Skra z wykorzystaniem katarski turniej idzie jak burza. W środowym spotkaniu mistrz krajowy pokonał irański Payakan Teheran 3:0 i jest w tym momencie w półfinale klubowych mistrzostw świata. W czwartek podopieczni Jacka Nawrockiego zmierzą się z mistrzem Brazylii.

Jesienna nawała PiS - ponad 30 projektów


PiS jesienią planuje nie na odwrót ofensywę programową związaną z przedstawieniem "prerządu", ale także ofensywę ustawodawczą. Do połowy listopada blok chce skierować do prac w Sejmie około 35 projektów ustaw - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa klubu PiS.

Stolica: Wał nasiąknięty wodą. Zdjęto nawierzchnię z ulicy


niedaleko zjeździe z Mostu Siekierkowskiego na Wał Miedzeszyński, w okolicach ul. Kosmatki - jak podał Grzegorz Trzeciak ze stołecznej straży pożarnej - z fragmentu jezdni zdjęto nawierzchnię, by sprawdzić na ile poważne jest podmywanie jej przy użyciu wody gruntowe. Ulica będzie zamknięta co w żadnym wypadku do niedzieli.

Pijemy w święta, jest więcej policyjnych kontroli


Większy ruch, ale i więcej nietrzeźwych kierowców - tak jest w większości wypadków na drogach w świąteczny weekend. przeto policja - jak co roku - przeprowadzi dodatkowe kontrole kierowców, by Polacy jak najbezpieczniej dojechali do bliskich.

Cymański: jestem w części kobietą


W premierowym wydaniu programu "Babilon" prowadzące w krzyżowy żar pytań wzięły Tadeusza Cymańskiego. Pytały go m.in. o seks do parytetów w polityce, postępy w nauce języka agielskiego, wpisanie żony do rejestru korzyści, a poniekąd o podstawy kobiecy, jaki - jak sam przyznał - posiada.

Przesłuchali Grażynę Kulczyk


Żona jednego z najbogatszych Polaków, Grażyna Kulczyk odpowiadała na pytania śledczych z grupy "Generał", prowadzących badanie ws. śmierci Marka Papały - pisze we wtorek "Dziennik". Jak podkreśla gazeta, nie ma mowy o postawieniu jej jakichkolwiek zarzutów

LaToya: Zamordowali Michela dla pieniędzy


On jest wart więcej po śmierci niż za życia - twierdzi siostra zakonna zmarłego piosenkarza LaToya Jackson i sugeruje, że został zamordowany dla pieniędzy. na przestrzeni wywiadu telewizyjnego domagała się "prawdy" o okolicznościach wydarzeń z przed roku. Według magazynu Billboard, zmarła gwiazda "zarobiła" od swojej śmierci miliard dolarów.

Korwin-Mikke: odwołać służbę zdrowia


kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność) opowiedział się za likwidacją CIT-u, podatku dochodowego i służby zdrowia. Jak mówił na konferencji prasowej w Warszawie, podatki powinny znajdować się 7-krotnie niższe.

21 tys. nowożeńców na ślubnym kobiercu


W mieście Asan, na południe od Seulu rozpoczęła się w środę obrzęd zbiorowych zaślubin ponad 21 tys. osób zorganizowana przy użyciu dom modlitwy Zjednoczenia wielebnego Sun Mjung Muna.