Polsko-niemiecka wydawnictwo dla młodzieży o II wojnie światowej


demonstracja polsko-niemieckiej publikacji "Polska-Niemcy. Wojna i Pamięć", która w przyszłości przypuszczalnie stać się podstawą do wspólnego podręcznika do historii najnowszej dla młodych Polaków i Niemców, odbyła się dzisiaj w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Do 24 zabitych i 60 rannych wzrosła wielkość ofiar serii zamachów w Bagdadzie. Ataki mają koalicja z odbywającymi się w Iraku wyborami parlamentarnymi. Komentatorzy zgodnie określają je, jako prawdziwe prowokacja dla Iraku. Wyzwanie, którego wynik pokaże, kto będzie rządził krajem w trakcie i po wycofaniu się sił USA. głos w Rennes (północno-zachodnia Francja) zabronił 39-letniej Fabienne Justel zapłodnienia nasieniem jej zmarłego męża. Taka opieka nie zdarza się co dzień. W piątek autokar, którym miało podróżować 20 finalistek tegorocznego konkursu Miss Polonia wpadł w ręce inspektorów z Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.Prezydent mówiąc o kryzysie patriotyzmu i o politykach, którzy chcą wyprzedać narodowy majątek, na zapewne nie miał na myśli polityków PO i PSL - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM przedstawiciel rzędu Paweł Graś. Ratownicy TOPR sprowadzają turystów, którzy utknęli wysoko w górach po nagłym załamaniu pogody. Dziewięć osób zostało zatrzymanych przez burzę i cała seria na Kościelcu, Koziej Przełęczy i Granatach. Turyści z Kościelca zostali przetransportowani śmigłowcem, pozwoliła na to aura - informuje nadajnik RMF.FM W piątek w USA obchodzono... "Dzień bez spodni". Niektórzy mężczyźni przyszli do pracy zastępując długie nogawki krótkimi bokserkami - tymi samymi, które na codzień noszą nieco "pod".

Śnieżyce pozrywały w nocy z poniedziałku na wtorek linie energetyczne w Bośni i Hercegowinie. Tysiące gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu. masa dróg zablokowały połamane drzewa.

niemiecki Bundestag zatwierdził udział swego kraju w tak zwanym Mechanizmie Stabilizacyjnym dla krajów strefy euro, wartym 750 miliardów euro. Po południu niemczyzna wkład do pakietu zatwierdziła także izba wyższa parlamentu, Bundesrat. Był rozsądny - tak list Władimira Putina do Polaków oceniła w programie 24 godziny w TVN24 profesor Jadwiga Staniszkis. uprzedni prezes rady ministrów Leszek Miller prognozuje nawet, że list szefa rosyjskiego rządu może mieć duże konsekwencje dla naszego kraju. – To konkretne propozycje w przestrzeni gospodarczej – skomentował.

O osiągnięciach samorządów i potrzebnych zmianach rozmawiali w Poznaniu politycy i samorządowcy w toku pierwszego dnia Kongresu 20-lecia Samorządu Terytorialnego. wśród gości kongresu był prezydent Lech Kaczyński i b. prezes rady ministrów Tadeusz Mazowiecki. Wulkan na Islandii, który był przyczyną zakłócenia lub odwołania tysięcy lotów, zdecydowanie zmniejszył swoją aktywność i nie wydobywa się już z niego tak ogromna ilość pyłu. Te dobre dla podróżnych informacje przekazało Islandzkie kancelaria Meteorologiczne (Icelandic Meteorological Office). Scena już gotowa, ale tym razem na placu Defilad. przy użyciu nasiąknięte po wielkiej fali wały, Wianki musiały się przenieść. w tej chwili dziś pod Pałacem Kultury i Nauki zagrają: Europe, Kosheen oraz Muniek. W związku z imprezą, wprowadzono zmiany w komunikacji miejskiej.Sroga zima spowodowała, że od początku roku do połowy lutego zniszczenie prądu było w Polsce o 4 proc. większe aniżeli w tym samym okresie 2009 roku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Oznacza to większe kapitał dla firm energetycznych. szczebel Francji opowiada się za wprowadzeniem ustawy zakazującej noszenia islamskiej burki w urzędach - pisze w środę diariusz "Le Figaro". Jeszcze później idą deputowani rządzącej Unii na materia Ruchu Ludowego (UMP), którzy nie chcą patrzeć tego kobiecego ubioru poniekąd na ulicy. pewnie pies z kulawą nogą nie spodziewał się, że Dawid - w tym przypadku Czesi - zdoła pokonać rosyjskiego Goliata. ulubieniec finału mistrzostw świata był jeden - rosyjski gigant, naładowany gwiazdami NHL. Okazało się jednak, że Sborna była słabsza od swoich czeskich rywali. Nasi południowi sąsiedzi po nader emocjonującym meczu wygrali z Rosją 2:1 i po raz dziewiczy od pięciu lat znów sięgnęli po mistrzostwo świata.

Zmarła aktorka Elżbieta Czyżewska


W wieku 72 zmarła w czwartek w Nowym Jorku Rzeczpospolita Polska aktorka filmowa i teatralna Elżbieta Czyżewska. Od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą.

osłabiony Lech z jednym punktem


wynędzniały kadrowo Lech Poznań zremisował w Bytomiu z Polonią 1:1. Goście objęli kierowanie w 63. minucie po golu Roberta Lewandowskiego, kto z dorobkiem sześciu trafień objął kierowanie w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy Ekstraklasy. osiem minut nadal wyrównał Marcin Radzewicz i po raz 18. w historii starcie obu zespołów zakończyła się podziałem punktów.

namaszczony sprawa mistrza biathlonu


Ośmiokrotny sława świata w biathlonie, karaluch Rapheal Poirre, miał pełen powagi w poniedziałek solenny wypadek, do którego doszło w czasie przejażdżki quadem. Sportowiec, kto karierę zakończył w 2007 roku doznał silnego uszkodzenia kręgosłupa, po tym jak przygniótł go jego pojazd.

Niebezpieczna misja Polaków w nocy (zdjęcia)


Wojsko Polskie, w komunikacie przekazanym portalowi Onet.pl, opisuje jak wygląda patrolowanie i kontrolowanie okolic baz i głównych szlaków komunikacyjnych w Afganistanie. Część z tych patroli jest wykonywana nocą.

Byli esbecy skazani za wydarzenia sprzed 30 lat


Na karę dwóch lat zaś roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata skazał wrocławski sąd trzech byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej we Wrocławiu, którzy oskarżeni byli o znęcanie się w sierpniu 1982 r. nad działaczami ówczesnej opozycji. rozstrzygnięcie nie jest prawomocny.

Jest konkluzja o model rzekomego agenta Mosadu Niemcom


Prokuratura wysłała Sądowi Okręgowemu w Warszawie wniosek o przekazanie do niemiaszek na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania Uri Brodsky'ego - zatrzymanego w Warszawie domniemanego agenta Mossadu, wiązanego z zabójstwem lidera Hamasu w Dubaju.

"Idźmy w przyszłość. Ale pamiętajmy o przeszłości"


"Nie wracając wybiórczo do przeszłości, intensywniej budujmy wspólną przyszłość" - napisali biskupi polscy i niemieccy we wspólnym oświadczeniu, opublikowanym we wtorek na czas o godzinie 14 w Częstochowie i Bonn. Zostało ono wydane z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Szaleńcza konnica porsche. 111 km/h powyżej limit


Policjanci zatrzymali kierowcę porsche, który - pędząc autostradą A-2 w kierunku Poznania - przekroczył szybkość o ponad sto kilometrów na godzinę. Okazało się, że on ma prawniczy zakaz prowadzenia pojazdów.

Łokcie poszły w ruch. PARP obiecuje, że to przeszły raz


wbrew obowiązującemu dotychczas zwyczajowi kolejkowi "stacze" nie będą już potrzebni w trakcie kolejnego naboru wniosków o unijne subsydium e-biznesu. boss Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak zapewnia, że w kwietniu wnioski będą przyjmowane przez sieć i nie będzie kolejek.

Apelacja PiS uznana. sytuacja jest otwarta


Sąd Apelacyjny uchylił zaskarżoną przy użyciu Jarosława Kaczyńskiego decyzję w procesie wyborczym, jaki wytoczył mu Bronisław Komorowski i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. tok odbędzie się w poniedziałek. główne biuro PiS się cieszy, a dyrekcja PO deklaruje, że nic się nie stało. - zgodność z rzeczywistością zwycięży - komentował krótko Sławomir Nowak.

Wliczanie ocen z religii do średniej zgodne z konstytucją


Wliczanie ocen z religii do średniej na świadectwie jest zgodne z konstytucją - orzekł w środę trybunał Konstytucyjny. wniosek w tej sprawie złożyli notka Lewicy.

Koniczynkom grozi zwiędnięcie


Po rozstrzygnięciach w Lidze Mistrzów trwanie na Ligę Europejską. Z nożem na gardle są piłkarze Panathinaikosu Ateny. Zespół, którego drugim trenerem jest Krzysztof Warzycha, w rewanżu muszą odrobić stratę z pierwszego meczu ze Standardem Liege, gdy przegrali 1:3.

pustosłowie święcona przeciwnie grypie


W kościołach na północy makaroniarz rozpoczęto instalację automatycznych dystrybutorów wody święconej. Mają one odciążyć ustrzec wiernych poprzednio zakażeniem grypą podczas wizyty w świątyni.

Rajch zamawiają


Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły w lipcu 2009 r. proc. o 3,5 proc. w porównaniu z czerwcem, ale stale wcześniejszy mniejsze o 19,8 proc. niż rok temu - podało niemieckie resort gospodarki. To nuże piąty miesiąc wzrostu zamówień w ujęciu miesięcznym.

Kalisz prosi o prawdę


- W sprawie porwania Krzysztofa Olewnika zrobiłem maksymalnie dużo. Proszę o prawdę, chcę składać zeznania – deklarował szczerze wzburzony Ryszard Kalisz w TVN24. Ojciec porwanego na posiedzeniu komisji śledczej oskarżył go o bezczynność i zlekceważenie sprawy.

Precz z wariografem i czytaniem maili pracownika


W specjalnym piśmie do marszałków Sejmu i Senatu tudzież ministra pracy całościowy kontroler Danych Osobowych rekomenduje integralny zakaz używania przy użyciu pracodawcę przy pracowników wariografów. Proponuje chociaż inne udogodnienia dla pracodawców - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Staniszkis: Tusk jest złym premierem


- Tusk, mimo wysokich notowań, jest złym premierem. Ten kategoria nie działa w charakterze zespół - ocenia dodatkowy rok rządów PO prof. Jadwiga Staniszkis. Jej zapowiedź na rok nadchodzący? - Tusk prezydentem, a Schetyna premierem - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Zamroczenie nie minęło. "Wygrałem z Adamkiem"


Od walki Tomasza Adamka z Jasonem Estradą w Newark minęło aktualnie parę dni. Przegrany chyba jeszcze nie ochłonął, bo choć przegrał jednogłośnie, to uważa, że został skrzywdzony werdyktem. - To ja wygrałem. Byłem przewyższający - przyznaje.

Sankcje przedłużone, ale zawieszone


Ministrowie spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej przedłużyli we wtorek na kolejny rok sankcje pod Białorusi. jednocześnie unijni politycy utrzymali je w zawieszeniu - poinformowało szwedzkie przewodnictwo UE.

Sprawca tragicznego wypadku: to była dysfunkcja


36-letni Radosław K., ciemny o spowodowanie katastrofy drogowej, został aresztowany - poinformowała prokuratura. Mężczyzna w piątek wieczorem po pijanemu wjechał samochodem w grupę ludzi wracających z wieczornego nabożeństwa w Siennicy Nadolnej (Lubelskie).