Tusk: wystarcza środków na pomoc dla powodzian


Bronisław Komorowski ocenił po posiedzeniu Rady Gabinetowej, że siła zaangażowania państwa w odbudowę popowodziową jest imponująca. Premier Donald Tusk zapewnił, że starczy środków na pomocnik dla poszkodowanych. Zapowiedział wypłatę nagród osobom zaangażowanym w pomoc.

W nader emocjonalnym wystąpieniu przewodniczący niższej izby irlandzkiego parlamentu John O'Donoghue pożegnał się ze stanowiskiem. O'Donoghue został oskarżony o trwonienie pieniędzy podatników. Co najmniej 19 więźniów zginęło, a powyżej 20 zostało rannych w piątek w walkach rywalizujących ze sobą gangów w więzieniu na północy Meksyku - poinformowały władze meksykańskiego stanu Durango. Następne dwa tygodnie przyniosą odwilż. W poniedziałek oblać tymczasem opady śniegu - głównie na północy i wschodzie Polski, a wysoka temperatura wyniesie od -1 st. C do 3 st. C, to nuże pod koniec miesiąca będzie ponad 10 stopni ciepła.W okolicach Oświęcimia w odnotowano wstrząs sejsmiczny o sile około 3 stopni - donosi radiostacja RMF FM. W Rosji rusza od dziś audycja złomowania starych samochodów w zamian za wybór zakupu ze zniżką nowego wozu wyprodukowanego w kraju, gdzie sektor automobilowy poważnie ucierpiał w następstwie kryzysu. pierwsze punktowane pozycja w sezonie i od razu podium. Robert Kubica nie ukrywał satysfakcji po wyścigu o GP Australii, ale przyznał, że na torze Albert Park szczęście mu sprzyjało. - pewnie nie bylibyśmy w stanie dochrapać się drugiego miejsca w normalnym wyścigu - skomentował Polak.

Facebook przywrócił stronę "Nie dla prezydentury Komorowskiego". - Nie mieliśmy zamiaru cenzurować użytkowników tej grupy - mówi nam Stefano Hesse, z biura prasowego Facebook'a.

- To wypowiedź kompromitująca – tak Grzegorz Schetyna ocenił wywiad, jakiego "Dziennikowi" udzielił Witold Waszczykowski, były nasz rozjemca ds. tarczy antyrakietowej, a teraz prezydencki minister. Korea Północna może rozważyć ostrzejsze kary dla uwięzionych obywateli amerykańskich, jeśli Stany Zjednoczone "będą uparcie trwać blisko swoim wrogim podejściu" wobec Phenianu – takie informacje podała w czwartek oficjalna agencja informacyjna Korei Północnej. Informacje te zostały przekazane w 60. rocznicę wybuchu wojny koreańskiej.

Ministerstwo Skarbu Państwa zgłosi do Krajowego Rejestru Sądowego swoje zastrzeżenia dotyczące wyboru nowego zarządu TVP, by uwzględnił je niedaleko decyzji o wpisie nowych władz do rejestru - powiedział PAP we wtorek wyraziciel MSP Maciej Wewiór. Francuskie Renault łączy siły z niemieckim Daimlerem - donosi "Financial Times". Firmy planują wymianę pakietów swoich akcji i przyjęcie długoterminowej współpracy. Według gazety chodzi o produkcję małych samochodów i lekkich ciężarówek. 66-letni pedofil z Antrim w Irlandii Północnej nie trafi do więzienia, ponieważ sąd uznał, że jest za tęgi i mogłoby to zagrozić jego zdrowiu - informuje BBC.W najbliższy piątek postscriptum będą głosować nad projektem ustawy o sporcie - poinformował minister sportu Adam Giersz. Nowa przepis ma wymienić dwoje w tym momencie obowiązujące ustawy - o sporcie kwalifikowanym i o kulturze fizycznej. jeżeli zostanie uchwalona, wejdzie w egzystencja od początku września. W Holandii nie "świńska", ale "kozia grypa" powoduje, że mnogość osób obawia się o swoje zdrowie. Na chorobę wywoływaną za pomocą wirusa przenoszącego się ze zwierząt na ludzi zmarło tam w tej chwili sześć osób - pisze pamiętnik "Die Presse". Nic nie może zakończyć zła, jakiego doznaliście - napisał Benedykt XVI w przekazanym w sobotę listowie do katolików w Irlandii piętnując księży pedofilów i ich zwierzchników - biskupów. znajdować się przypadkiem obecnie niezadługo podobne słowa Ojciec ?więty skieruje do ofiar seksualnych nadużyć w Niemczech. Nie wykluczył tego głosiciel Watykanu.

wojsko musi użyczać lekarzy z Ukrainy


Polskich żołnierzy w Afganistanie będą leczyć Ukraińcy - wynika z informacji uzyskanych za pomocą "Rzeczpospolitą".

Francuzi, do pracy po 60-tce


Francuzi po sześćdziesiątce muszą przyrządzać się na to, że będą dalej pracować. Prezydent Nicolas Sarkozy oświadczył w poniedziałek, że Francji nie jeżyć się na "dalsze odkładanie reformy emerytalnej" i że szczebel złoży we wrześniu propozycję zmian w tej dziedzinie.

RMF: CBA nie przekazało kluczowych nagrań


W materiałach CBA przekazanych prokuraturze w sprawie afery hazardowej nie ma podsłuchów z rozmów Mirosława Drzewieckiego i Grzegorza Schetyny - dowiedziało się RMF FM. W materiałach biura znajdują się przeciwnie połączenia pośrodku Ryszardem Sobiesiakiem a ośmioma innymi osobami. Co więcej, radiostacja twierdzi, że działanie "Black Jack" nie była zatwierdzona z wykorzystaniem żadnego prokuratora.

Książę Karol spotka się z władzami Polski, odwiedzi Podlasie


spadkobierca brytyjskiego tronu książę Karol z małżonką spotkają się 15 marca z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem. 16 marca książęca dwójka odwiedzi Puszczę Białowieską i tatarski zabytkowy meczet w Podlaskiem - poinformowała brytyjska ambasada.

12-latka za "gryzmoły" trafiła do aresztu


12-letnią dziewczynkę aresztowano i wyprowadzono ze szkoły w kajdankach za to, że pisała po ławce – informuje CNN.

Podsłuch w TVP? szefostwo zbada


Czy szycha podsłuchuje w nowej siedzibie TVP pracowników spółki? - Zbadamy tę sprawę - zapewnia eksponent Stanisław Wojtera. Z taką prośbą do samego prezesa TVP zwróciła się Krystyna Mokrosińska, dziennikarka redakcji dokumentu TVP2 i pryncypał Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, po tym, co usłyszała od dwóch swoich koleżanek.

Wielkanoc w Pałacu Prezydenckim


z jakiego powodu tegoroczne święta w Pałacu Prezydenckim są trudniejsze niż poprzednie, jakie jest ulubione świąteczne ciasto Lecha Kaczyńskiego, jakie jest popisowe potrawa Marii Kaczyńskiej - wszystkiego tego wolno dowiedzieć się z wywiadu z Pierwszą Damą, kto przeprowadziła dziennikarka TVN Warszawa.

Haiti: gwałty w obozach to codzienność


Hordy bandytów krążących beztrosko po zrujnowanej na efekt trzęsienia ziemi stolicy Haiti dopuszczają się licznych przestępstw. Gwałty kobiet w prowizorycznie zorganizowanych obozach są na porządku dziennym - informuje "Times".

Polscy lekarze przyszyli rękę odciętą maczetą


Lekarzom ze szpitala w Trzebnicy udało się przyszyć rękę mężczyźnie z Krakowa - ustaliła reporterka RMF FM Barbara Zielińska. działanie trwała plus minus 10 godzin. Według lekarzy forma pacjenta jest ciężki, ale stabilny. Mężczyźnie udało się już poruszyć palcami przyszytej dłoni.

minister spalił kodeks


Niektórzy politycy potrafić stworzyć prawdziwe show. Na przykład włoski minister, który podpalił piramidę kartonowych pudeł. Te miały symbolizować 375 tysięcy anulowanych przez niego przepisów i ustaw. bezspornie nie zabrakło pozowania na tle płonącego stosu.

Aresztowano przyjaciółkę zamordowanego milionera; "pieniądze były jego przekleństwem"


Przyjaciółka zamordowanego zwycięzcy loterii Abrahama Shakespeare'a została aresztowana w związku z jego śmiercią – podaje CNN.

"Miriam" w tej chwili w Polsce. Zachód kraju zasypany


"Miriam" hula nad Polską. Północne i zachodnie regiony kraju aktualnie pod świeżą warstwą śniegu, w tej chwili niż przesuwa się nad centrum. - U nas masakra - pisze na Kontakt TVN24 Jesiu z Opola. A Cezary z Warszawy dodaje: - dopiero co w tej chwili w Wołominie zerwał się dość silny wiatr. Zła ona coraz bliżej.

Kosmiczna gratyfikacja Sputnika


"Papierowy żołnierz" Aleksieja Germana wygrał festiwal filmów rosyjskich w Warszawie. Zwycięzca pierwszego Grand Prix Sputnika jest dodatkowo "kosmiczny": przedsięwzięcie historia się na kosmodromie Bajkonur tuż poprzednio wysłaniem pierwszego człowieka do gwiazd.

Napad z bronią na sklep w Lipsku. Są zakładnicy


uzbrojony mężczyzna wtargnął do sklepu odzieżowego sieci H&M w centrum Lipska i wziął zakładników - poinformowała miejscowa policja.

LOT szykuje wielką wyprzedaż, a chociażby wylot z&mnsp;Polski


- naczalstwo PLL LOT przygotowuje wielką wyprzedaż aktywów - zapowiada "Dziennik pismo Prawna". Pod wbijak ma pójść biurowiec, w którym spółka ma siedzibę zaś akcje pięciu spółek, przypadkiem nawet EuroLOT-u obsługującego trasy krajowe. Pod nieruchomości, które zostaną w spółce zostanie zaciągnięty kredyt.

Pił na starówce. Straci immunitet?


Prokurator lokalny podpisał nauka umoralniająca Komendanta Głównego Policji o uchylenie immunitetu posłowi Platformy Obywatelskiej - donosi RMF FM. teraz dopisek zdecydują czy poseł odpowie za napój alkoholu w miejscu publicznym. Chodzi o zorganizowany w kwietniu happening na lubelskiej starówce.

Publiczna TV bez reklam


premier Nadrenii-Westfalii, dodatkowo szef komisji ds. radia i telewizji, tworzonej przez niemieckie landy, ma gotową propozycję całkowitego zakazania nadawania reklam w publicznej telewizji. obecnie w tej chwili stacje ARD i ZDF mają wybitnie ostre ograniczenia: co najwyżej 20 minut reklam mogą się dodawać na odwrót w dni robocze, i na odwrót nim godziną 20.

Trwają wybory, które zmienią układ rządzący od pół wieku


W niedzielę w Japonii rozpoczęły się wybory parlamentarne. Lokale wyborcze otwarto o północy czasu polskiego; zostaną zamknięte o 13, w owym czasie też media opublikują wyniki pierwszych sondaży powyborczych tzw. exit polls.

pies z kulawą nogą nie chce pokazywać piłkarzy Smudy


Polskich piłkarzy nikt nie chce oglądać. czy też choć - pokazywać. podług "Przeglądu Sportowego" żadna ze stacji telewizyjnych nie pali się do podpisania nowego kontraktu telewizyjnego na mecze z udziałem biuro kadr Franciszka Smudy od lipca 2010 do maja 2012 roku, alias do finałów mistrzostw Europy. Wszystkie mecze mają być "o pietruszkę".

tok terrorystów 11.09: Niemcy wyślą obserwatorów


stopień Niemiec zamierza wysłać do Nowego Jorku obserwatorów na bieg Chalida Szejka Mohammeda - domniemanego "mózgu" zamachów z 11 września 2001 roku i jego czterech wspólników - informuje "Spiegel" w wydaniu internetowym.