"Czy płeć nadobna wie, co mówi?"


- Rozumiem, że sąd w swoim wyroku zagwarantował Polakom publiczną służbę zdrowia i z tego się cieszymy. Politycy nie mogli się pogodzić, wskutek tego głos ustalił ich poglądy, co daje szansę na debatę - mówiła w TVN24 Elzbieta Jakubiak z PiS. - Czy kobieta wierzy w to, co mówi? zdanie stwierdził, że pan Kaczyński kłamie i tyle - odpowiadał Stefan Niesiołowski z PO.

Aż 500 tys. ton ubrań i akcesoriów, sprowadzonych nielegalnie z Chin, skonfiskowała na peryferiach Rzymu włoska policja. To jeden z największych jej sukcesów w walce z plagą "podróbek" i podziemnego handlu. Inflacja bazowa - czyli wzrost cen cen wyjąwszy żywności i energii - wyniosła w październiku 2,9 proc. w ujęciu rocznym - podał etniczny bank Polski. To tak wiele samo co przedtem miesiącem, ale nieco więcej niż spodziewali się eksperci. Ankietowani z wykorzystaniem agencję ISB ekonomiści oczekiwali inflacji bazowej na średnim poziomie 2,85 proc. w październiku. Moskwa nie ukrywała swojej niechęci przy rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Europie. Gdy USA zrezygnowała z jej budowy, wyraziła zadowolenie. w tym momencie przyszedł okres na kolejny krok: rosyjski członek rządu spraw zagranicznych oświadcza, że jego kraj chciałby posiadać "większą jasność w sprawie planów USA w sferze obrony przeciwrakietowej".Polacy nadal spierają się o Rosję - informuje diariusz "Wriemia Nowostiej", relacjonując komentarze polskich mediów i polityków po gdańskich uroczystościach poświęconych 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w których uczestniczył i ruszczyzna prezes rady ministrów Władimir Putin. Rodzina Michaela Jacksona w obawie przedtem żądnymi fortuny króla popu postanowiła zabezpieczyć próbki jego DNA. Do takiego posunięcia zostali zmuszeni, jak dowiedzieli się, że Jacko, który rozważał tytuł własności czwartego dziecka, oddał w zeszłym roku swoją spermę do banku nasienia w Los Angeles – czytamy w brytyjskim "Daily Mirror". Mija rok od wyborów w Iranie, które wywołały największą od lat falę protestów opozycji. Demonstracje naznaczyła jucha zabitych, tysiące ludzi zostało zatrzymanych. W dwanaście miesięcy od tamtych wydarzeń zielony kolor opozycji prawie trochę przybladł.

W Pekinie klęska, w Berlinie astronomiczny sukces. Ze stolicy Niemiec polscy lekkoatleci przywieźli ósemka medali, w tym dwa złote zaś niesamowity najlepszy wynik świata. zamierzenie dla was przedstawiamy "Biało-czerwonych", którzy dostarczyli nam tak duża liczba radości. Wybierzcie z nich największą gwiazdę!

"Gazeta Wyborcza" zastanawia się, kto mógłby zastąpić Bronisława Komorowskiego w fotelu marszałka Sejmu. prezes rady ministrów Donald Tusk miał proponować tę funkcję Grzegorzowi Schetynie. Władze Holandii odrzucają twierdzenia emerytowanego generała amerykańskiego, jakoby wojska holenderskie, stacjonujące w roku 1995 w ramach misji ONZ w Srebrenicy, zawiodły, gdyż w ich szeregach byli żołnierze-homoseksualiści.

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęło pismo z Kancelarii Premiera ws. powołania Andrzeja Kraszewskiego na ministra środowiska i odwołania z tej funkcji Macieja Nowickiego - poinformowało sekretariat prasowe prezydenta. Do 12 lat więzienia grozi 20-latkowi oraz jego pięć lat starszemu kompanowi za rozbój na kierowcy taksówki. Mężczyźni najsampierw zamówili kurs z Warszawy do Nowego Dworu Mazowieckiego, a później "wysadzili" kierowcę taksówki i zabrali mu samochód. Udało się ich pochwycić po pościgu. Rozpoczyna się restrukturyzacja TVP. Na początek wierchuszka zdecydował o zwolnieniach grupowych, w kolejce czeka kilkadziesiąt innych decyzji. wsio ze względu na "bardzo trudną sytuację ekonomiczno-finansową" TVP, która przeszły rok zakończyła ponad 205 mln zł straty.O ostatnich dniach piłkarze Milanu chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Najpierw w niedzielę polegli 0:2 w derbach Mediolanu, a w środę przegrali 0:1 z Udinese i odpadli z Pucharu Włoch. Krakowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem sprawcom kradzieży napisu z muzeum w Auschwitz - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Nie ważne jak, istotne, aby było głośno - tak można zreasumować działanie Antonio Cassano, kto na czołówkach gazet pojawia się z powodu swojej kolejnej, kontrowersyjnej autobiografii. Druga lektura w karierze Włocha ukaże się na półkach księgarń pod zastanawiającym tytułem "Poranki nie służą nikomu".

Poczta Rzeczpospolita Polska zwalnia grupowo


Grupowe zwolnienia pracowników Poczty Polskiej, Pracę straci - lub zmieni warunki zatrudnienia - prawie pięć tysięcy osób - zapowiedział w Sejmie wiceminister infrastruktury Maciej Jankowski. Zwolnienia grupowe potrwają od marca do końca października br.

"Katyń" dotrze przeciwnie do "starych nauczycielek"?


Czy piątkowa emisja "Katynia" Andrzeja Wajdy w rosyjskiej telewizji cywilizacja oznacza zmianę podejścia rosyjskich władz do zbrodni? - To zbyt z oddali idący wniosek - mówi rosyjski historyk Władimir Pribyłowski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Jak zaznacza, nie ma szans, by obraz filmowy trafił do masowego odbiorcy.

E-sąd na pełnych obrotach


E-sąd działa od pięciu miesięcy i z wykorzystaniem ten czas wpłynęło do niego 180 tysięcy pozwów. 142 tysiące spraw zakończyło się już wydaniem nakazu zapłaty. lecz w dwóch procentach z nich wpłynęło odwołanie, w 98 procentach orzeczenia nabrały mocy prawnej. W 4 tysiącach spraw pozew oddalono - wylicza "Rzeczpospolita".

stan prawny quo na Słowacji?


Od 7 rankiem słowacy wybierają 150 deputowanych do jednoizbowego parlamentu. Oczekuje się, że nie doprowadzą one do zasadniczych zmian na słowackiej scenie politycznej, a frekwencja będzie niska.

Hotel pod Wenecją za 1 centa


Hotel w pobliżu Wenecji za 1 centa? To ano możliwe - właściciel jednego z hoteli zaakceptował rezerwacje dokonane na swojej stronie internetowej. szkopuł w tym, że oferowała ona pokoje za błędną kwotę: jednego centa zamiast ok. 150 euro za noc.

dzisiaj jest piątek 1 września 1939 roku...


Niemcy, bez wypowiedzenia wojny, atakują Polskę z lądu i powietrza. W kraju władzę cywilną i wojskową przejął marszałek Edward Rydz-Śmigły. TVN24 przedstawia pierwsze chwile II wojny światowej.

"Z całego świata piszą, że Jan Paweł II ich uzdrawiał"


Z całego świata wyznawcy innych religii przysyłają do Rzymu listy ze świadectwami łask zaznanych dzięki Janowi Pawłowi II; wszystko po to, by jak najszybciej został wyniesiony na ołtarze - pisze "La Repubblica".

Komorowski z szalikiem Lecha. Oszczędni, ale nie do przesady


Bronisław Komorowski po wizycie w Poznaniu wzbogacił kolekcję szalików. Jeden dostał od Lecha Poznań z komentarzem Jesteśmy oszczędni, ale nie do przesady. inny – reprezentacji Rosji – chciała podać zrzeszenie Naszość, ale jej aktyw zostali wyproszeni przy użyciu policję.

Nowy trop ws. statku zaginionego w Europie?


Do hiszpańskiego portu w San Sebastian zawinął frachtowiec, który rozmiarami odpowiada zaginionemu w tajemniczych okolicznościach statkowi Arctic Sea z rosyjską załogą – informuje edytor rosyjskiego biuletynu morskiego "Sowfracht" Michaił Wojtienko.

CBOS: Polacy ocenili pracę rządu Tuska


W marcu do zwolenników rządu zaliczyło się 36 proc. Polaków, 26 proc. to przeciwnicy gabinetu. Z pracy premiera Donalda Tuska zadowolonych jest 44 proc. badanych, szefa rządu krytykuje 39 proc. - wynika z sondażu CBOS.

dziewiczy w historii przeszczep szczęki i języka


Hiszpańscy lekarze przeprowadzili w tym tygodniu pierwszy w historii transplantacja szczęki i języka. Pacjent jest w dobrym stanie - podał w piątek szpital La Fe w Walencji.

W.Brytania: Chcieli podłożyć bomby w 7 samolotach


ława przysięgłych sądu koronnego w podlondyńskim Woolwich uznała w poniedziałek winę trzech brytyjskich muzułmanów oskarżonych o machinacja na trwanie powyżej 2 tys. pasażerów samolotów na trasie z Wielkiej Brytanii do Kanady i USA w 2006 r. sąd wymierzy im wyroki skazujące w późniejszym terminie.

Książka Sarah Palin bije rekordy


wielgachny powodzenie książki byłej kandydatki na wiceprezydenta USA. Tylko w pierwszym dniu sprzedaży rozeszło się ponad 300 tys. egzemplarzy.

Tusk w Afganistanie, prezydent wręczył nominacje


W święto Wojska Polskiego - obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. - prezes rady ministrów Donald Tusk odwiedził polskich żołnierzy stacjonujących w bazie Ghazni w Afganistanie. Prezydent Lech Kaczyński wręczył nominacje generalskie zaś odznaczenia wojskowe i cywilne.

W Pałacu Prezydenckim wciąż trwa żałoba


"Metro": "Na życzenie marszałka Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim nie odbywają się żadne uroczystości. Ja jakkolwiek nie ingeruję w to, co się dzieje na drugim piętrze pałacu, w prywatnych apartamentach pary prezydenckiej" - zapewnia w wywiadzie dla "Metra" Jacek Michałowski, pełniący obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Osobowość - Anita Werner, na niepogodę - Dorota Gardias


Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner otrzymała Telekamerę w kategorii "Osobowość - informacje i publicystyka". w największym stopniu lubianą pogodynką okazała się zaś Dorota Gardias, i z TVN Meteo.

Wadliwy sprzęt dla armii, mogły zginąć setki ludzi


Brytyjska firma ATSC sprzedała 20 krajom, w tym Irakowi, "bezużyteczne i niebezpieczne" wykrywacze ładunków wybuchowych - donoszą brytyjskie media. Iracka milicja i wojsko używają ich do przeszukiwania pojazdów i osób.

1,5 tony materiałów wybuchowych w kryjówce ETA


W portugalskiej kryjówce baskijskich separatystów z organizacji ETA odnaleziono 1,5 tony materiałów wybuchowych - podało hiszpańskie MSW.

Szmajdziński będzie pochowany na Wilanowie


Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu na warszawskim Wilanowie, tymczasem posłanka Izabela Jaruga-Nowacka - na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie - poinformował wiceszef klubu poselskiego Lewicy Marek Wikiński.

radio Maryja ma zapłacić 10 tys. Niesiołowskiemu


Sąd Okręgowy w Łodzi podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji nakazujący Warszawskiej Prowincji Redemptorystów - wydawcy Radia Maryja - zapłacenie 10 tys. zł zadośćuczynienia wicemarszałkowi Sejmu Stefanowi Niesiołowskiemu.