Kaczyński: "postkomunizm" wymienić "lewicą"


aspirant PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński zapowiedział w poniedziałek w Szczecinie, że chce istnieć prezydentem "na poważnie", a nie takim od "od pałaców czy żyrandoli". Zadeklarował też, że nie będzie natychmiast używał słowa postkomunizm, tylko lewica.

Rosyjskim ekspertom udało się na podstawie badań genetycznych zidentyfikować wszystkie ofiary prezydenckiego samolotu Tu-154. Jak poinformowała TVN24 członek rządu zdrowia Ewa Kopacz, która jest w Moskwie, trumny z ciałami przylecą do kraju w piątek po południu/wieczorem. - Mamy wątpliwości nie nic bardziej błędnego co do głębokości tej zmiany Jarosława Kaczyńskiego, ale plus co do jej motywów - przyznał w TVN24 marszałek Bronisław Komorowski. kandydat PO w wyborach prezydenckich przekonywał, że jego partia nie atakuje prezesa PiS, ale "przypomina, jaki był, gdy proch władzę w swoich rękach". Chwilę dalej dokładnie przeanalizował tymczasem wątpliwą jego zdaniem przemianę Jarosława Kaczyńskiego w "baranka pokoju". - Mam nadzieję na przejście na drugiej tury (wyborów prezydenckich - red.) i wygranie - mówił w programie "Teraz My" kandydat krajowy atut na prezydenta Ludwik Dorn.Nowa grypa zaatakowała indiańskie plemię Yanomami, żyjące w głębi dżungli nad Amazonką, na pograniczu Brazylii i Wenezueli, zabijając w ciągu dwóch tygodni siedmiu z jego członków. 80 milionów 200 tysięcy euro - tak wiele wynosi kolejna, najwyższa w tej chwili na świecie kumulacja we włoskiej grze liczbowej Superenalotto przed sobotnim losowaniem. Główna wygrana osiągnęła taki pułap dopiero co dwa miesiące po tym, gdy we Włoszech ktoś wygrał rekordową sumę 148 milionów euro. To niezwykle ważne słowa. Wreszcie ważna persona odważył się dotknąć bagno, jakim jest polityka pod wojska - mówi w wywiadzie dla "Polski" Natalia Ambrozińska, wdowa po zastrzelonym w Afganistanie kpt. Danielu Ambrozińskim.

- Umowa o udostępnianiu archiwów TVP Telewizji Trwam dotyczy wręcz przeciwnie materiałów społecznych i religijnych - zapewnia p.o. prezesa TVP Piotr Farfał i zapowiada pozwanie "wszystkich mediów, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje". O umowie TVP z TV Trwam napisała "Gazeta Wyborcza".

19 stycznia Polacy meczem z Niemcami zainaugurują mistrzostwa Europy, z których mają przywieźć złoto. Jak podaje austriacki portal "Tirol Werbung" na meczu ma pojawić się sam Adam Małysz, który wejściówki dostał w prezencie od Gregora Schlierenazuera. trener Wenta mówi wprost: "Mamy wielkie marzenia i chcemy je zrealizować". Władysław Stasiak, boss Kancelarii Prezydenta, spoczął na warszawskich Powązkach. w trakcie uroczystości na cmentarzu i mszy świętej w kościele św. Anny przyjaciele i współpracownicy wspominali go w charakterze człowieka misji publicznej, najlepszego urzędnika.

"Miłość i oddanie póki kostucha nas nie rozłączy"... Taki tekst mógłby się znaleźć na torcie, kto prawdopodobnie na zdjęciu obok. Na impuls produkcji ciast weselnych dla rozwodników wpadła 31-letnia Fay Millar. O oryginalnych wyrobach cukierniczych czytamy w dzisiejszym internetowym wydaniu "The Sun". dowodzący główny policji Andrzej Matejuk poinformował, iż spośród 2 tysięcy interwencji policji dziennie 200 dotyczy przemocy poniżej dzieci. W siedzibie KGP zainaugurowano drugą edycję kampanii społecznej "Kocham. Nie biję". Nie można wykluczyć potencjalnego zagrożenia dla zdrowia z powodu promieniowania w skanerach ciała, które mają w najbliższym czasie zostać zainstalowane na trzech włoskich lotniskach - takiego zdania jest członek rządu zdrowia Ferruccio Fazio.Po raz 25. przyznano Wiktory - najstarszą i w najwyższym stopniu prestiżową nagrodę dla osobowości telewizyjnych. w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w piątek w siedzibie Telewizji Polskiej statuetkami wyróżniono m.in. Jerzego Buzka, Andrzeja Grabowskiego, Justynę Kowalczyk i Tomasza Lisa. PKP zamierza do 2012 roku sklecić w siedmiu największych miastach parkingi dla rowerzystów i kierowców. spedytor liczy, iż w ten wyjście przyciągnie nowych klientów – informuje "Rzeczpospolita". 28 proc. Polaków najchętniej widziałoby premiera Donalda Tuska jako kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, 18 proc. wskazało Włodzimierza Cimoszewicza, a 15 proc. - Andrzeja Olechowskiego - wynika z sondażu CBOS.

"Prezydent bawi się w piaskownicy - możemy śmiało inwestować"


- Biznesmeni w Londynie pytają mnie o aferę hazardową. Kiedy tłumaczę, o co chodzi, mówią: Phi, to możemy śmiało w Polsce inwestować, jako że prezydent i premier się bawią w piaskownicy. Na prawdopodobnie nie będą nam przeszkadzać - mówił w TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz.

legia z kłopotami w obronie


Trener Jan Urban jest w sytuacji bez wyjścia - w piątkowych derbach stolicy na prawej obronie będzie musiał wystawić młodego Artura Jędrzejczyka. całość przy użyciu to, że za kartki pauzuje Jakub Rzeźniczak, a jego zastępca - Wojeciech Szala - złapał kontuzję.

"To najświętszy Graal wśród świętych Graali"


nieznany nabywca powiększył swoją kolekcję komiksów o wydawnictwo, w którym po raz dziewiczy pojawił się Superman. okaz komiksu "Action Comics" z 1938 roku został sprzedany za rekordową sumę 1,5 miliona dolarów.

obieżyświat wydalony z Turcji za obrazę Ataturka


Sąd turecki nakazał w niedzielę ekspatriacja z kraju 19-letniego turysty brytyjskiego za obrazę twórcy współczesnego państwa tureckiego Kemala Ataturka - podała półoficjalna agencja Anatolia.

"Kolosalne" odkrycie NASA wstrząśnie podstawami nauki


Naukowcy z NASA dokonali "wstrząsającego" odkrycia na Antarktydzie. Na głębokości 182 metrów poniżej lodu, w miejscu do którego nie dociera światło, naukowcy spostrzegli żywą formę życia przypominającą z wyglądu krewetkę. Jak na razie nie wiadomo, jak mogła ona przetrwać w tak skrajnych warunkach – informuje serwis CNN.

Kolejki w szpitalach; mistrz czeka latami


"Gazeta Wyborcza" publikuje Polską Listę Kolejkową, obrazującą, jak długo i na kto zabieg, operację czy konsultację czekają polscy pacjenci.

Orlen zarabia


302 miliony złotych zysku netto wypracował w IV kwartale zeszłego roku PKN Orlen. To masa lepiej, niż było rok rok wcześniej, jak spółka zanotowała prawie 4,9 miliarda złotych strat. acz analitycy mogą istnieć zawiedzeni: oczekiwali teraz zysku na poziomie 315 mln zł, wprawdzie ich szacunki ówczesny bardzo rozbieżne - od 97,2 mln zł do nawet 660 mln zł.

kryzys jadalny na małżeństwo?


Zaskakujące dane opublikowało amerykańskie sojusz prawników. Według ich obserwacji bieżący kryzys oszczędnościowy przyczynił się do... spadku liczby rozwodów.

Oskarżony o próbę użycia broni masowego rażenia


Śledczy głos przysięgłych w Detroit w stanie Michigan postawił sześć zarzutów niedoszłemu zamachowcowi, który pod wystarczy grudnia próbował wysadzić aeroplan lecący z Detroit do Amsterdamu. Oskarżenia przeciwko 23-letniemu Abdulmutallabowi dotyczą m.in. próby użycia broni masowego rażenia tudzież próba zabójstwa 290 osób, które przebywały na pokładzie samolotu.

Najwięcej zarabiający nieżyjący celebryta


Celebryci zarabiają co więcej po śmierci. A wśród nich najwięcej - projektant Yves Saint Laurent (YSL), który prześcignął poniekąd króla popu - Michaela Jacksona. Forbes.com po raz 9. przygotował listę najwięcej zarabiających, nieżyjących, gwiazd.

odgałęzienie rodu człowieka? Nowe fakty ws. pomyłki naukowców


Ida - skamieniałość ssaka naczelnego sprzed 47 mln lat, o której odkryciu informowano nieomal rok temu, nie należy do grupy przodków człowieka, reprezentuje aczkolwiek w wyższym stopniu prymitywne ssaki naczelne - uważa amerykański odkrywca Chris Kirk.

Smuda odnajdzie styl na "Klonowym Liściu"?


drugi mecz polskiej kadry pod wodzą Franciszka Smudy i zupa zwycięstwo? Polacy o godz. 17 podejmą w Bydgoszczy Kanadę, z którą do tej pory "Biało-czerwoni" grali 5 razy i zanotowali komplet zwycięstw. Czy w spotkaniu z reprezentacją "Klonowego Liścia" piłkarze "Franza" pokażą w końcu styl? opowiadanie "minuta po minucie" w tvn24.pl.

w mig dla Nurowskiego


Sportowcy, sympatycy i przyjaciele Piotra Nurowskiego w reprezentatywny rozwiązanie uczcili pamięć tragicznie zmarłego w katastrofie samolotu szefa PKOl. Przebiegli. Z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego - ponad 4,5 kilometra. Nurowski był wielkim pasjonatem sportu, przeto zorganizowano dla niego "bieg pamięci".

W urodziny Ziobry zapadły wyroki ws. "afery gruntowej"


Dwa i pół roku więzienia dla Piotra Ryby i mandat dla Andrzeja K. - to mandat dla dwóch głównych oskarżonych w tzw. aferze gruntowej. nim ogłoszeniem wyroku b. członek rządu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który dzień dzisiejszy obchodzi 39. urodziny, mówił, że nie liczy na wysoki niespodzianka i żałował, że ławka oskarżonych była krótka.

defensywa na trójkę. Z małym plusem


Za wojsko trzy z małym plusem – podsumował dwa lata blisko Donalda Tuska gen. Stanisław Koziej. wedle niego orzeczenie o profesjonalizacji armii była przełomowa, gorzej jedna z wprowadzaniem jej w życie.

Naukowcy mają złe wiadomości ws. kataklizmów


Naukowcy twierdzą, że z powodu globalnego ocieplenia zmniejszy się wielkość huraganów na całym świecie, ale staną się one silniejsze. Eksperci podkreślają jednak, że, jak na razie, nie ma bezspornych dowodów na to, że bieg ten już się rozpoczął - informuje komplet naczyń stołowych huffingtonpost.com.

naczelny komisji w "lesie pełnym zbójców"


- Miało być droga do parku, jest las pełen zbójców – tak prezes hazardowej komisji śledczej Andrzej Sekuła podsumował dotychczasowe prace. Przyznał też, że proch dwuznaczną ofertę korupcyjną, ale jej nie zgłosił z braku dowodów.

Intensywne opady na południu


Instytut i Meteorologii Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnym deszczem i burzami na południu i wschodzie Polski, przede wszystkim w województwach mazowieckim, śląskim i małopolskim.

Nowa ustawa hazardowa u prezydenta do końca listopada?


architektura Obywatelska chce uchwalić ustawę w trybie pilnym. - W związku z tym, że terminy gonić zależy nam na tym, by do końca listopada sprawę zamknąć, projekt zgodzić się w Sejmie i w Senacie, i posłać panu prezydentowi Kaczyńskiemu do podpisu - zapowiedział Grzegorz Schetyna.

Lynch pod szklanym dachem


- artysta nie musi cierpieć, aby zademonstrować udręka (...). A żyjemy w mrocznym, pełnym problemów świecie - mówi o sobie David Lynch w specjalnym wywiadzie dla tvn24.pl. O prognozie pogody dla kina, strachu zanim śmiercią tudzież jego planach dotyczących Polski.