"Będziemy zakładnikami wojny polsko-polskiej"


"Znowu będziemy zakładnikami wojny polsko-polskiej", jeśli wybory prezydenckie wygra Jarosław Kaczyński, uważa Grzegorz Schetyna, pryncypał klubu parlamentarnego PO. więc w ostatnim tygodniu poprzednio II turą architektura będzie przypominać "wszystkie zapomniane za pośrednictwem Polaków wypowiedzi prezesa PiS".

- To jest proszę państwa machlojka gorsza od hazardowej. Tu Skarb Państwa rzeczywiście stracił co do jednego z odsetkami 530 milionów złotych i stało się tak moim zdaniem z racji przemyślanych i zaplanowanych działań - pisze na swoim blogu w Onet.pl janusz Wojciechowski. W następstwie wybuchu w składzie amunicji w Uljanowsku zginęło ośmiu wojskowych, a dwóch zostało rannych - podało rosyjskie resort Obrony, zastrzegając się, że to wstępne dane. Wojsko szuka cyberżołnierzy, m.in. do walki w internecie. Fachowcy są pilnie potrzebni w każdej jednostce - pisze "Rzeczpospolita".Rosja zareagowała spokojnie na polską zapowiedź przeniesienia lokalizacji planowanej amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot z okolic Warszawy do bazy w pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkim - pisze w piątek dziennik "Financial Times". pagina rosyjska zwraca uwagę, że amerykańskie Patrioty nie mogą zagrozić Rosji. premier italianiec Silvio Berlusconi powiedział w piątek, że gdy porównuje się go do Hitlera i nazywa dyktatorem, to nic dziwnego, że osoby niezrównoważone chcą go wyeliminować. Tak skomentował grudniowy atak szaleńca, który rzucił w niego ciężkim przedmiotem. Po kilkunastu dniach przerwy zostaną wznowione wstrzymane do tej pory połączenia międzywojewódzkie Przewozów Regionalnych. Na razie przywrócone pociągi będą jeździć nic bardziej błędnego pomiędzy 14 a 17 maja .

ojczulek nie próbował mi organizować na boku pracy w Totalizatorze Sportowym. puder moje CV, ale nie wiem komu je przekazywał - oświadczyła przed komisją hazardową Magdalena Sobiesiak. Przyznała jednak, że wiedzę o konkursie mogła mieć jeszcze przed ukazaniem się ogłoszenia w gazecie. W swoich rozmowach z asystentem byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego i byłym szefem Totalizatora Sportowego - nt. poczynania się o pracę - nie widzi nic złego.

Zagrywkę i zabawa ćwiczyli na nieco godzin przed arcyważnym meczem z Niemcami na mistrzostwach Europy polscy siatkarze. trener "biało-czerwonych" Daniel Castellani od czwartku myśli na odwrót o jednym: "Jak wykreślić niemieckiego atakującego Jochena Schoepsa?" Czy wymyślił okaże się po 16:30. Raul Lozano, trener Niemców, ponadto nie próżnował. obowiązek proch prostsze. Naszych zawodników zna wszak dobrze... O 16:30 towarzystwo Węglowa buduje w przód przeciw rosyjskiemu węglowi, który, jak twierdzi KW, sprzedawany jest po zaniżanych cenach. - Wniosek polskich producentów węgla o wszczęcie postępowania antydumpingowego w sprawie rosyjskiego węgla winien istnieć dojrzały i mieszany do końca 2010 roku - zapowiedział KW Mirosław Kugiel.

Mała Brielle przyszła na faktyczność bez oczu. Schorzenie, na które cierpi smarkula to anopthalmia. Powoduje, że w oczodołach nie wykształciły się gałki oczne. Skłócony z trenerem rzecznik Francji Nicolas Anelka nie jest pierwszym piłkarzem, który za wcześnie opuścił mistrzostwa świata. Spotkało to wcześniej siedmiu zawodników, a listę otwiera szkop Sigmund Haringer, który w 1934 r. bez pozwolenia... zjadł pomarańczę. Katowicka prokuratura, aby usprawnić prowadzone śledztwo w sprawie działań lobbysty logo Dochnala, zdecydowała o wydzieleniu z niego kilku wątków, zmierzając do zamknięcia postępowań w tych wyjaśnionych już i udokumentowanych sprawach.czwarta władza amerykańskie nie poświęcają dużo miejsca uroczystościom 70. rocznicy inwazji na Polskę 1 września 1939 roku - w telewizji więcej uwagi poświęcono 40. rocznicy dyktatury Muammara Kadafiego w Libii. Czwartkowy poranek przywitał nas siarczystym mrozem. W wielu miejscach w Polsce temperatura spadła 16 stopni niżej zera. według synoptyków trzaskający mróz utrzyma się jeszcze za pomocą kilka najbliższych dni, a dodatkowo afekt chłodu potęgować będzie w niektórych regionach muskularny wiatr. istnieć może, że brytyjscy policjanci dostaną kolejne sprzęt do walki z przestępcami. to znaczy koncern BAE Systems we współpracy z sojusz agend rządowych pracuje nad zastosowaniem bezzałogowych samolotów do monitorowania ulicznych demonstracji czy rejestrowania wykroczeń drogowych

Gazprom zmniejszył o 60 proc. dostawy gazu na Białoruś


Gazprom zmniejszył dzień dzisiejszy rano dostawy gazu na Białoruś o 60 proc. w stosunku do normalnego przepływu - poinformował w telewizji NTV pryncypał rosyjskiego koncernu Aleksiej Miller. Dodał, że przejazd gazu za pośrednictwem Białoruś do UE odbywa się normalnie.

Somalijscy piraci porwali grecki tankowiec


Somalijscy piraci porwali wczoraj rano w pobliżu Seszeli grecki zbiornikowiec - poinformowała grecka straż graniczna. Jego porwanie jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa środowiska naturalnego.

Nie mieli kościelnego ślubu, ksiądz ich popędził


"Polska Gazeta Wrocławska": Świdniczanie szukali kapłana, który ochrzciłby im dziecko. Ich proboszcz odmówił, bo nie mają kościelnego ślubu.

Już 15 ofiar zakażonych wirusem grypy A/H1N1


W Warszawie zmarł mężczyzna zakażony wirusem grypy A/H1N1 - dowiedziała się PAP w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. To 15. wypadek śmiertelny w Polsce.

Zgwałcił i udusił znajomą; grozi mu dożywocie


mandat dożywotniego więzienia grozi 26-letniemu Tomaszowi B. podejrzanemu o gwałt i zabójstwo 23-letniej znajomej. Mężczyzna w środę decyzją sądu w Jarosławiu (Podkarpackie) trafił na trzy miesiące do aresztu.

Trąba powietrzna; burze zabiły dwie osoby - pierwsze danie zdjęcia


W wyniku burz, które przechodzą nad Polską, w sumie zginęły już para osoby. Lokalna trąba powietrzna przeszła nad miejscowością Malachin w powiecie chojnickim na Pomorzu.

Wałęsa już "wybrał" prezydenta


- Już przygotowałem długopis i wiem, kogo będę skreślał – powiedział Lech Wałęsa po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim. Były prezydent nasz oświadczył, że poprze marszałka Sejmu w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Stan podwyższonej gotowości w lubuskiem; obława na gwałciciela


Do 40 tys. zł wzrosła bank nagród dla osoby (osób), które przyczynią się do ujęcia sprawcy lub sprawców napaści na kobiety, do których dochodzi w woj. lubuskim. Po dwóch piątkowych napadach w Krośnie Odrzańskim i Leśniowie Wielkim trwa policyjna obława, będą kolejne portrety pamięciowe.

W górę serca, Iskra łajno wygra rozgrywka


Inter Gnojnica, iskra Samoklęski Duże i ze Stolca, Iskierka Śmierdnica. nazwa na boisku nie gra, a jak pokazują przykłady kluby z małych miasteczek niejednokrotnie przewyższają wielkich ambicją i chęcią walki.

Waszczykowski: Sikorski? Chamstwo, brutalność...


Byłoby nadzwyczaj niestosowne, aby Radosław Sikorski sprawował funkcję prezydenta, dlatego że nie umie trzymać swojego temperamentu na uwięzi. przez niego straciliśmy ważne stanowisko, bo nie miał czasu... - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM pomocnik szefa BBN Witold Waszczykowski.

Politycy PO chcą wyrzucić swoją europosłankę


Łódzcy aktyw Platformy Obywatelskiej chcą wyrzucenia z partii swojej koleżanki, europoseł Joanny Skrzydlewskiej. w charakterze asumpt swojej decyzji, politycy podają publiczne deklaracja Skrzydlewskiej, która że nie weźmie udziału w referendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego. Całe referendum europosłanka nazwała akcją, która służy "doraźnym interesom politycznym".

Grecja znowu tnie jak brzytwą


Greków czeka wybitnie mocne zaciskanie pasa. ranga w Atenach - by ratować zrujnowane finanse publiczne - obetnie wydatki o 4,8 miliarda euro. Greków czeka między innymi podniesienie VAT-u i zamrożenie emerytur. zależności zawodowe w tym momencie zapowiadają protesty. 055X

Kaczyński pozwie Giertycha, Giertych Kaczyńskiego


dyrektor PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział dzisiaj pozew pod Romana Giertycha za wypowiedź o tym, że zbierał "haki" na polityków opozycji za rządów PiS. To są kłamstwa - uważa J.Kaczyński. W reakcji na te słowa Giertych zapowiedział pozew przy prezesa PiS.

Gdyby wygrał, pokazałby Niemcom "wała"


o ile Piotr Małachowski w finałowym konkursie rzutu dyskiem zwyciężył to... pokazałby zebranej na Stadionie Olimpijskim publiczności gest Kozakiewicza. całość z wykorzystaniem to, że gdy krajowy dyskobol wchodził po raz poprzedni do koła, z trybun obszerny się gwizdy.

kolosalny reżyser zrobi show w Polsce?


"Unikalny w skali światowej" pokaz, celowy na wyraźnie środek Nauki Kopernik, może wyreżyserować Peter Greenaway - dowiedział się portal tvn24.pl. Nie jest wszelako pewne czy uda się sfinalizować projekt, dlatego że na przeszkodzie stoi absencja funduszy. Trwają negocjacje z władzami Warszawy i instytucjami wspierającymi kulturę.

Demjaniuk po wojnie rozjechał Żyda?


Kolejne problemy oskarżonego o zbrodnie wojenne Johna Demjaniuka. miał on w 1947 r. celowo najechać człowieka samochodem - donosi niemczyzna dziennik "Bild". podług gazety, ofiara była narodowości żydowskiej. Prokuratura w Ulm prowadzi inkwizycja w tej sprawie.

Palikot: co kto ma na myśli


Co kto ma na myśli – na to ewaluowanie stara się odpowiedzieć poseł PO, Janusz Palikot na swoim blogu w Onet.pl

52 górników nie żyje, Putin na miejscu katastrofy


Do 52 wzrosła liczba ofiar katastrofy w rosyjskiej kopalni Raspadskaja w obwodzie kemerowskim na Syberii. W dalszym ciągu anonimowy jest los 38 osób - poinformowała rzeczniczka ministerstwa do spraw nadzwyczajnych. Na położenie katastrofy przyjechał rosyjski szef rządu Władimir Putin.

Kliknij w Komorowskiego, naklej znaczek na Sikorskiego


46 tysięcy osób - członków Platformy Obywatelskiej - wybierze kandydata na prezydenta. Głosować będą tradycyjnie (pocztą) lub internetowo za pośrednictwem specjalnej e-platformy, którą partia natychmiast kupiła. Głosowanie ruszy jeszcze w lutym, a wyniki poznamy na początku kwietnia.

PSL wesprze L. Kaczyńskiego?


"Rzeczpospolita": W drugiej turze wyborów prezydenckich ludowcy mogą wesprzeć Lecha Kaczyńskiego. Chcą tego partyjne doły.