Pijani płacą za leczenie; "to zgodne z prawem"


"Gazeta Wyborcza": terenowy Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu zaczął jak pierwszy w kraju wystawiać rachunki pijanym pacjentom - pisze gazeta.

kapitał za prąd czy gaz, które w kryzysie coraz więcej klientów wpłaca w okienkach kasowych, będą w wyższym stopniu bezpieczne - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Prowadzenie takich usług będzie podlegało nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego - tak jak banki czy kapitał inwestycyjne. z wykorzystaniem całą dobę policja w warmińsko-mazurskim nie zatrzymała ani jednego pijanego kierowcy. - Nie pamiętam, kiedy niedawno tak się stało - przyznała rano rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Anna Fic. PiS zaprasza Bronisława Komorowskiego na debatę o służbie zdrowia. - Panie marszałku, nie jest za późno, czekamy o 22 w Centrum Europejskim - stwierdziła Joanna Kluzik-Rostkowska. PO w odpowiedzi wysyła... minister zdrowia, na co z kolei nie godzi się PiS. - Proszę nie przeżuwać się za plecami płeć nadobna minister Ewy Kopacz - zaapelowała apiać przełożona sztabu Jarosława Kaczyńskiegoprowadzący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek ocenił w Brukseli, że premier Donald Tusk podjął "słuszną decyzję" o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich w 2010 roku i zapewnił, że on sam na pewno nie będzie w nich kandydować. Odnotowano osiem kolejnych przypadków zachorowań na grypę powodowaną za pomocą wirusa A/H1N1 - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. W niektórych miastach GIS przeprowadza wzmożone kontrole stanu sanitarnego w szkołach. głosiciel praw dziecka apeluje do ministra edukacji o rękojmia dzieciom w szkołach właściwych warunków sanitarnych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Bronisław Komorowski pokonał w prezydenckich prawyborach w PO Radosława Sikorskiego.

Ma istnieć bezpieczniej i w wyższym stopniu grzecznie - zgodnie z nową ustawą, którą przygotowuje ministerium gospodarki - będzie można składać wnioski o wpisanie osób zalegających ze spłatą długu na listę nierzetelnych dłużników. Do biura informacji gospodarczej będzie wolno zameldować każdego, kto przy użyciu dwa miesiące zalega ze spłatą kwoty powyżej 200 zł - donosi "Dziennik periodyk Prawna".

wojsko przekazało kombinezon Dowódcy Sił Powietrznych zwycięzcy licytacji zorganizowanej na kwestia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Doszło do tego w w Wojskowym Porcie Lotniczym na warszawskim Okęciu. ruszczyzna lodołamacz o konwencjonalnym napędzie "Kapitan Chlebnikow" z ponad 100 turystami na pokładzie ugrzązł na wodach Antarktyki w strefie dryfujących lodów.

całość wskazuje na to, że wcześniejszy boss ZUS bal sylwestrowy R. i b. stary szczecińskiego oddziału Tadeusz D. pozostaną w areszcie. wniosek w tej sprawie skierowała natychmiast do sądu prokuratura. Czy pudło zostanie przedłużony, zadecyduje opinia w poniedziałek 30 listopada. W Kolumbii zastrzelono znanego dziennikarza radiowego - poinformował przedstawiciel sądu stanu Cordoba (północny-wschód), Jaime Cuervo. nad 90 tys. maturzystów przystąpiło dziś do egzaminu pisemnego z geografii. Geografia od lat jest najchętniej wybieranym przedmiotem na maturze; w tym roku ciągota zdawania tego tylko przedmiotu zadeklarowało z grubsza 22 proc. maturzystów. Po godz. 13 opublikujemy arkusze z geografii tudzież zaproponowane przy użyciu naszych ekspertów, nieoficjalne rozwiązania.Rosyjska "Niezawisimaja Gazieta" pisząc o wizycie premiera Władimira Putina w Polsce wskazuje, że możliwa jest "reaktywacja" dobrych stosunków polsko-rosyjskich. Aż 30 proc. lampek świątecznych zbadanych w pięciu krajach Unii Europejskiej stanowi "poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa" w domu, grożąc pożarem albo porażeniem prądem - ostrzega w środę komitet Europejska. Zamachowiec samobójca w prowincji Nangarhar we wschodnim Afganistanie zabił 15 osób, w tym plemiennego przywódcę - podała policja. Rannych zostało co bynajmniej 15 osób.

audycja TV wywołał popłoch w Gruzji


Gruzińska TV prywatna Imedi wyemitowała w sobotę wieczorem reportaż, sugerujący pierwsza zasada inwazji Rosjan na Gruzję. nie prędzej po materiale poinformowano, że to "tylko scenariusz możliwych zdarzeń".

Tajlandia: Spektakularna ucieczka przywódcy demonstracji


Jeden z przywódców antyrządowych demonstracji, trwających w Tajlandii od miesiąca, uniknął w piątek aresztowania uciekając z otoczonego przez policję hotelu po linie, w trakcie gdy jego zwolennicy przetrzymywali dwóch oficerów policji.

kobieta straciła setki krewnych w trzęsieniu ziemi


Lista krewnych Wildine Germain, którzy zaginęli w trzęsieniu ziemi na Haiti przypomina listę mieszkańców małego miasta.

głos przyszedł do arcybiskupa


Arcybiskup Tadeusz Gocłowski jest przesłuchiwany jako świadek w procesie dotyczącym afery finansowej w kościelnym wydawnictwie Stella Maris. Przesłuchanie odbywa się tymczasem nie w sądzie, a na terenie gdańskiej kurii biskupiej.

Argentyna ponadto ma pseudokibiców


Piętnastu pseudokibiców Argentyny zostanie w niedzielę deportowanych z RPA, gdzie odbywają się piłkarskie mistrzostwa świata. W środę grupka Latynosów zdemolowała szkołę, w której się zatrzymali na czas turnieju.

"Ochrona Berlusconiego to partactwo pierwszej klasy"


Nie milkną komentarze na rzecz incydentu, w którym ucierpiał Silvio Berlusconi. Największe plagi zbiera asekuracja włoskiego premiera. - To było partactwo pierwszej klasy - tak działania ochroniarzy ocenił w programie "Fakty po faktach" publicysta, Jerzy Marek Nowakowski. Z tą negatywną oceną zgodził się gen. Roman Polko, zaznaczając jednak, że i sam Berlusconi w tej sytuacji nie był bez winy.

massmedia ujawniają tajemnicę "zaułków piekła"


W Chinach istnieją tak zwane "czarne więzienia" wykorzystywane do nielegalnego przetrzymywania obywateli, którzy przyjeżdżają do stolicy kraju lub innych dużych miast, aby złożyć skargę. Takie informacje potwierdziły właśnie chińskie media, choć przedstawiciele Chin zaprzeczają.

"Przepraszam za bestię o nazwisku Stalin"


nieszczęście w Smoleńsku zbliża Polaków i Rosjan. - Chciałabym poprosić Polaków o przebaczenie za to, że żyję na ziemi, po której chodziła zwierzę o nazwisku Stalin. Bo o ile nie było Katynia, nie byłoby Katynia numer dwa – powiedziała reporterowi TVN24 Rosjanka, która złożyła kwiaty pod polską ambasadą.

Sfałszowali 50 zł, mogą posiedzieć jak za zbrodnię


Czwórce amatorów darmowego piwa, którzy - chyba ciężko spragnieni - by je kupić, sfałszowali banknot 50-złotowy, grożą surowe kary więzienia.

obszerny sztorm nad Anglią


ogromny sztorm, a niedaleko tym potężne deszcze i wiatr osiągający prędkość 160 kilometrów na godzinę - taka aura panowała w sobotę nad południową Anglią i częścią Walii. Na eudajmonia nie ma ofiar.

miast sambodromu mają dziurę budżetową


wzdłuż fatalnej sytuacji gospodarczej, Grecy nie tracą poczucia humoru. W mieście Patras 30 tys. osób wzięło udział w gigantycznej, kolorowej karnawałowej paradzie.

W. Brytania: Konserwatyści rezygnują z referendum


Lider brytyjskiej partii Konserwatywnej David Cameron ma zamiar zlikwidować z projektu przeprowadzenia referendum w sprawie traktatu z Lizbony - poinformował we wtorek rano diariusz "Daily Telegraph" cytowany za pomocą agencję AFP.

Największe targi aut USA. Welcome to the show


To największe targi samochodowe w Stanach Zjednoczonych. Do tego - z najdłuższą historią. Chicago mechaniczny koń Show odbywają się w USA po raz 102, a dziewiczy raz zorganizowane zostały w... 1901 roku! w pobliżu kilku lat przerwy rok rocznie przyciągają tłumy wystawców i obserwatorów. Na ogromnej powierzchni obejrzeć wolno 1000 różnych modeli samochodów. Ale auta - to nie wszystko.

Ambasada USA usprawnia przebieg wizowy


24 maja 2010 roku Ambasada Amerykańska w Warszawie i Konsulat amerykański w Krakowie dać w zamian dotychczas obowiązujące wnioski wizowe DS-156, DS-157 oraz DS-158 nowym elektronicznym formularzem wizowym DS-160. Od 1 czerwca blankiet DS-160 będzie obowiązywał wszystkie osoby ubiegające się o wizę amerykańską na całym świecie.

Pomarańczowa piłka połączy gospodarzy Euro 2012


zanim południem poznamy oficjalne marka Mistrzostw Europy 2012. My, kilka godzin wcześniej, wiemy już, co nim będzie. Polkę i Ukrainę połączyć ma kwiat, którego jednym z pąków ma egzystować pomarańczowa piłka.

Sensacyjne informacje od FBI ws. Papały; proces odroczony


Do 12 lutego Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył rozpoczęty dziś proces dwóch gangsterów za nakłanianie i o współudział w zabójstwie b. szefa policji gen. Marka Papały w 1998 r. W akcie oskarżenia ujawniono, że FBI przekazało polskim śledczym, że polonijny przedsiębiorca z USA Edward Mazur podjął działania, by inni świadkowie za pieniądze zdyskredytowali obciążające go zeznania Artura Zirajewskiego.

USA: Silna erupcja gazu w elektrowni. Są ofiary


Co najmniej 2 osoby zginęły i nad 100 zostało rannych w wyniku eksplozji, która nastąpiła w niedzielę o godz. 11.30 o świcie czasu lokalnego (17 czasu polskiego) w Middletown w stanie Connecticut. cztery osoby są w stanie krytycznym.

wygrany bieg pomoże ździebko


choć dla dwóch trzecich wyborców, wygrany dzięki Bronisława Komorowskiego przebieg nie będzie miał wpływu na niedzielną decyzję, jedna trzecia badanych uznała, że werdykt sądu przypadkiem zmienić ich wybieg głosowania - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24.

Wyjątkowy rozbitek odkryty w mazurskim jeziorze


Nurkowie ze straży pożarnej w Giżycku i mazurskiego WOPR zlokalizowali na dnie Niegocina drewnianą barkę, której długość przekracza 17 metrów. Szacują, że może mieć ok. stu lat i jest pewno jedynym tego typu wrakiem znalezionym na dnie mazurskich jezior.

Prof. Winczorek: Zmiany w konstytucji są niepotrzebne


Zdaniem konstytucjonalisty prof. Piotra Winczorka zaproponowane za pomocą premiera Donalda Tuska zmiany w konstytucji są niepotrzebne.