"Celtowie" grożą Jordanowi


Sezon NBA rusza dopiero pod koniec października, ale niektórzy w tym momencie rozpoczęli walkę. Na razie na słowa. Wzmocnieni Rasheedem Wallacem Boston Celtics rzec zgodnie: pobijemy rekord Chicago Bulls. Jordan i spółka w sezonie 95/96 w sezonie zasadniczym wygrali aż 72 spotkania.

członek rządu Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podziękował Ministerstwu Sprawiedliwości Królestwa Szwecji za sprawną współpracę w sprawie kradzieży napisu z byłego obozu Auschwitz-Birkenau - poinformowało ministerstwo Sprawiedliwości. Momenty były, ale bramek zabrakło. W Durbanie Brazylia po 1. połowie remisuje z Portugalią 0:0. Taki konsekwencja premiuje z góry obie ekipy. Tvn24.pl zaprasza na relację "minuta po minucie". W katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął kwiat życia społecznego i politycznego, kwiecie polskiego wojska - mówił w ciągu mszy żałobnej w intencji Stanisława Jerzego Komorowskiego ks. Sławomir Żarski.rosyjski milicjant został zwolniony w niedzielę ze służby po tym, gdy w serwisie internetowym YouTube oskarżył przełożonych o różnego rodzaju nadużycia. Nagranie obejrzało 200 tys. osób. Zarzuty milicjanta zostały zdementowane. - Mamy kryzys demokracji - twierdzi Lech Kaczyński. Do takiej oceny skłania go - jak mówi - "wysyp afer", jaki budzi jego "olbrzymie zatroskanie". Prezydent jednoznacznie ocenia też zdjęcie Mariusza Kamińskiego: - Ono jest nienormalne. prawda jest bardzo prosta: Kamiński wykrył dwie afery i za to został usunięty - ocenia. "Żartem" Lech Kaczyński nazywa również konkluzja autorstwa PO o mianowanie "komisji hazardowej". W Krajowej Radzie Sądownictwa zaczęły się dziś publiczne wysłuchania kandydatów na stanowisko prokuratora generalnego. Do konkursu stanęło pięcioro sędziów i jedenaścioro prokuratorów różnych szczebli. Otwarte dla mediów przesłuchania potrwają do czwartku.

szczebel Donalda Tuska zrezygnował z realizacji zapowiadanych ambitnych celów gospodarczych i przez najbliższe dwa lata blisko władzy skoncentruje się na już rozpoczętych projektach, jak struktura dróg, zwiększanie dostępności internetu czy przygotowanie kraju do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - pisze w poniedziałek "Wall Street Journal".

To nie jest fair - tak szef MSZ Radosław Sikorski zareagował na to, że marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przełożył jego przemowa w Sejmie. uprzednio posypały się na niego gromy ze okolica opozycji, która stwierdziła, że Sikorski zaniedbuje swoje obowiązki jako minister, bo zaangażował się w prawybory w PO. Nie mam nic wspólnego z aferą hazardową. To są wasze porachunki i spory, moja trwanie jest dla was epizodem, a mnie kosztuje multum nerwów i zdrowia - oświadczyła śledczym od hazardu Magdalena Sobiesiak, córka Ryszarda Sobiesiaka. I zapewniła, że nie jest źródłem przecieku z akcji CBA ws. afery hazardowej. - Domagam się respektowania mojego dobrego imienia - dodała.

Przesłuchania kandydatów na pierwszą, niezwiązaną z funkcją ministra sprawiedliwości posadę prokuratora generalnego pokazały talenty oratorskie ich uczestników. - W prokuraturze przez cały czas obowiązuje dogmat BMW - bierny, mierny, ale dobrze oddany - stwierdził prok. Andrzej Biernaczyk z Ostrowa Wlkp. Warszawska sędzia Małgorzata Bieńkowska twierdzi natomiast, że rządzą tam "układy", "koterie" i "podziemie decyzyjne". W hiszpańskiej Katalonii władze wydały wojnę turystom, którzy lubią defilować po ulicach w zastępstwie czy też chodzić na zakupy w strojach kąpielowych - podają serwisy travelnn.ru i newsru.com. nagana dzieciobójstwa został przedstawiony w piątek 26-letniej kobiecie z okolic Kolna (woj. podlaskie) - poinformował boss Prokuratury Rejonowej w Kolnie Dariusz Dziemianko. Dodał, że kobieta przyznała się do winy.Władze Brazylii aresztowały 54-letniego mężczyznę, który oskarżony jest o poczęcie siedmiorga dzieci ze swoją córką. Takie informacje podała policja, cytowana za pomocą współpracującą z CNN telewizję Record. Powodzie w Wenecji nie są na kształt nowym, aczkolwiek ta zaskoczyła co więcej mieszkańców miasta. W poniedziałek wysoka woda - tzw. acqua alta - osiągnęła ilość aż 131 centrymetrów. - Na 30 sztuk Ministerstwo Skarbu wstępnie ustaliło maksymalną liczbę akcji PZU, którą będzie mógł kupować pojedynczy inwestor - dowiedziała się czasopismo "Parkiet". Prawdopodobna koszt akcji, wedle gazety, to ok. 320 zł.

bezmiar zniczy, kwiatów i cisza. Polacy czuwają


morze zniczy i kwiatów. I ani mru mru! - niezwykła, jak na taki tłum. nim Pałacem Prezydenckim, niedaleko że to noc przez cały czas pojawiają się nowi kadry i nowe znicze. jednakowo na placu Piłsudskiego. W południe na dwa minuty staną samochody i zatrzymają się przechodnie. cisza ma przyznać ofiary smoleńskiej katastrofy, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński. Żałoba narodowa zaczęła się w sobotę o 18 i potrwa do piątku.

Rosyjski Ił rozbił się na Syberii


11 osób zginęło w katastrofie rosyjskiego transportowego samolotu Ił-76 w Jakucji na Syberii. Do katastrofy doszło tuż po starcie. samolot runął na ziemię w odległości trzech kilometrów od lotniska i zapalił się.

NBA: debiutanci lepsi od starszaków


Debiutanci pokonali zawodników grających w lidze koszykówki NBA aktualnie pozostały rok 140:128 w tradycyjnym meczu Rookie Challenge otwierającym weekend Gwiazd w Dallas. Tytuł najlepszego zawodnika przyznano Tyrekowi Evansowi z Sacramento Kings, jaki zdobył 26 punktów. Sam Evans stwierdził jednak, że gratyfikacja z większym natężeniem należała się jego... koledze.

państwo kangurów pod wodą


- Czegoś takiego nigdy w życiu nie widziałem - powiedział jeden z mieszkańców Queensland w Australii. Kraina Kangurów w jedną dobę została zatopiona z wykorzystaniem ulewne deszcze. podróżujący samochodami nie zdołali dojechać do celu - ich auta zostały zmiecione nurtem drogowych rzek.

Brutalne zabójstwo rodziny; postawiono zarzuty


Prokuratura w Lublinie postawiła wyrzut potrójnego zabójstwa Zbigniewowi J. z Dęblina – dowiedziało się radio RMF FM.

Watykan walczy. W USA przesłuchają papieża?


Watykan stara się zablokować konkluzja amerykańskich prawników, którzy chcą przesłuchać papieża Benedykta XVI w sprawie skandalu pedofilskiego w kościele katolickim. Prawnicy złożyli wniosek, w którym domagają się przesłuchania papieża, który miałby odpowiedzieć na sondowanie co Watykan wiedział o przypadkach molestowania dzieci za pomocą księży – pisze nowoczesny The Times.

Al-Kaida w Polsce - służby na tropie "uśpionych" terrorystów


"Polska": Na Pomorzu trwa eksploracja ludzi powiązanych z terroryzmem. Siatkę miał stworzyć Syryjczyk, mieszkający niemało lat w Gdańsku

Wyspy: dzieci torturowały i molestowały


dubel bracia w wieku 10 i 12 lat przyznali się zanim sądem do znęcania się i wykorzystywania seksualnego dwóch chłopców – informuje brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

Historyk laik ostrzelał sąsiadów z armaty


wielbiciel historii wojskowości ze stanu Pensylwania (północny-wschód USA), który odtwarza starą oręż palną, ostrzelał z archaicznej armaty dom sąsiadów; pocisk odbił się rykoszetem i uderzył w dalszy budynek, umiejscowiony prawie 40 metrów potem - poinformował portal internetowy Yahoo.com, powołując się na agencję AP.

Białoruś uzna Abchazję i Osetię?


nader możliwe, że Białoruś uzna niepodległość Abchazji i Osetii Południowej. zwierzchnik administracji prezydenta kraju, Uładzimir Makiej zapowiedział, że w przyszłym tygodniu białoruski parlament rozpatrzy kwestię uznania tych dwóch separatystycznych republik, które odłączyły się od Gruzji.

Rodzice nieledwie zagłodzili 10-miesięczną córkę


Do szpitala w Rzeszowie trafiła krańcowo wychudzona i wygłodniała 10-miesięczna smarkula z Albigowej. larum do niej wezwała babcia, którą zaniepokoił stan dziecka - płakało, nie chciało jeść i ciągle wymiotowało - informują nowiny24.pl. lecznica powiadomił policję.

Rasistowski okrzyk i po meczu


W sobotę w Turynie "derby Italii" - Juventus podejmuje mediolański Inter. To będzie wywiad precedensowe - sojusz zawodowy piłkarzy zrzeszający zawodników Serie A ustalili, że rozgrywka będzie przerwany, chyba że na odwrót na trybunach pojawią się rasistowskie okrzyki. Decyzję mają poczęstować kapitanowie.

Były prezydent przed opinia


były prezydent Francji Jacques Chirac stanie zanim sądem. Jest oskarżony o malwersacje, których proch się dopuścić, podczas gdy był coraz merem Paryża. Chirac twierdzi, że jest "spokojny" o wyrok.

J. Kaczyński: po pierwsze i przede wszystkim - zalew


pierwsze danie od dawna publiczne wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. przy okazji powołania za pośrednictwem marszałka Bronisława Komorowskiego Rady Bezpieczeństwa Narodowego, której przewodzący PiS dodatkowo jest członkiem, znalazł on chwilę dla dziennikarzy. Oświadczył, że - jego zdaniem - pierwsze posiedzenie RBN powinno egzystować poświęcone jeno sytuacji osób z zalanych terenów i zapobieganiu klęskom w przyszłości.

Cieplej, inaczej -26 stopni


Nad Polską w przyszłości utrzymuje się ogromnie mroźne powietrze. Najbliższej nocy wysoka temperatura spadnie do -26 stopni. Od wtorku zacznie się niewielkie ocieplenie, a społem z nim nastąpi drastyczny ubytek ciśnienia.

"Isia" obraża się na siostrę. "Już z nitka nie zagram"


Po porażkach singlowych czas na deblową. Siostry Agnieszka i Ula Radwańska mogą natychmiast ładować walizki i poszukiwać szczęścia na kolejnym turnieju. Polskie tenisistki odpadły w I rundzie debla wielkoszlemowego turnieju US Open. Pokonały je Turczynka i Kazaszka. Emocji na korcie nie było wiele. co niemiara haubica się na trybunach. papa Radwańskich kipiał i drwił.

Dwa egzaminy maturalne jednego dnia. "Dramat"


"Metro": Dramat, horror - tak o przyszłorocznej maturze mówią nie ale wręcz licealiści, którzy będą się z nią zmagać, chociaż także nawet ich nauczyciele.

Łatwiej zdobyć "becikowe"


Dobra świeża wiadomość dla świeżo upieczonych rodziców. Do końca 2011 r., by utrzymywać się "becikowe", wystarczy udowodnić co w żadnym razie jedną wizytę u ginekologa lub położnej w czasie ciąży - taką zmianę wprowadza regulacja przyjęta przed chwilą przez Sejm.

Surowe kary dla braci za EPO


Długotrwałymi dyskwalifikacjami ukarała komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Kolarskiego braci Pawła i Kacpra Szczepaniaków, u których wykryto stosowanie erytropoetyny (EPO). Pierwszy o kolarskich zawodach być może zapomnieć dzięki osiem lat, drugi - za pośrednictwem cztery.

Bullock najlepsza i najgorsza jednocześnie?


W tym roku Sandra Bullock ma szansę zostawać najgorszą i najlepszą aktorką. dziś została nominowana do najważniejszej nagrody filmowej branży - Oscara, a plus do antyoscara, czyli Złotej Maliny.