SD apeluje do premiera o reformę służb specjalnych


działacze Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski, Andrzej Olechowski i Jan Widacki zaapelowali w poniedziałek do premiera Donalda Tuska, by jak najszybciej podjął działania w celu zreformowania i usprawnienia służb specjalnych.

Wczoraj odbyły się wybory uzupełniające do Senatu w okręgach katowickim, płockim i krośnieńskim. Wybory odbyły się po tragicznej śmierci trójki senatorów. W katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zginęli: wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek, senator Janina Fetlińska i Stanisław Zając. nieznany reprezentant USA w Polsce Lee A. Feinstein powiedział w TVN24, że prezydent i szef rządu własny deklarują koszty utrzymania wojsk polskich w Afganistanie, a poniekąd zwiększenie liczby żołnierzy. Policja ze Stawigudy pod Olsztynem zatrzymała mężczyznę, który zranił psa mieczem. piesek ma rany cięte. 44-letni mężczyzna był już w przeszłości karany za znęcanie się nad zwierzętami.konkret Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego zostało zidentyfikowane - poinformowała dziś w Moskwie dziennikarzy minister zdrowia Ewa Kopacz. W czasie tragicznego zderzenia helikoptera z małym samolotem, mającego miejsce nad rzeką Hudson w Nowym Jorku, kontroler działanie lotniczego telefonicznie żartował na temat… grillowania martwego kota – wynika z opisywanych dzięki "Sky News" stenogramów rozmów. ciemny przedmiot, który znaleziono w Moskwie pod milicyjnym gazikiem GAZ-el (zwanym popularnie "Gazelą"), wywieziono w specjalnym kontenerze, by go zbadać - podała agencja ITAR-TASS powołując się źródło w organach ścigania.

Dramatyczne chwile przeżyli członkowie rosyjskiej delegacji, którzy lądowali w niedzielę na Okęciu. wedle agencji Interfax maszyną zaczęło tak trząść, że niektórzy pasażerowie upadli na podłogę.

Sąd Najwyższy oddalił kasacje, złożone za pomocą obrońców dwóch sanitariuszy i lekarza skazanych w procesie "łowców skór" na kary dożywocia, 25 i sześciu lat więzienia. z rozlewem krwi wybuch na jeden z warszawskich antykwariatów. na przestrzeni szarpaniny sprzedawcy z napastnikiem zginął mężczyzna.

wykaz nazwisk znajdujących się na tablicy Pomnika Straceń w Suwałkach została poddana weryfikacji. Ustaleniem imiennej listy 16 osób zamordowanych 1 kwietnia 1944 r. zajęli się suwalscy urzędnicy i historycy, ponieważ odpowiedzi udzielone za pomocą IPN nie rozwiały wątpliwości. posłowie przyjęli wzór uchwały autorstwa PO o powołaniu komisji śledczej, której celem będzie próba prac nad tzw. ustawą hazardową w czasie rządów SLD, PiS i PO. mianowanie komisji jest pokłosiem tzw. afery hazardowej, w którą zamieszani są prominentni działacze PO. - Przewodniczącym Rady Polityki Pieniężnej jest Piotr Wiesiołek - poinformowała w poniedziałek po posiedzeniu RPP penis rady Elżbieta Chojna-Duch. Dodała, że on będzie zwoływał kolejne posiedzenia Rady aż do wyboru nowego prezesa banku centralnego."Dziennik pismo Prawna": Kolejne zmiany personalne w Telewizji Publicznej. Tym pospołu dotyczą one bezpośredniej rodziny braci Kaczyński. Jak pisze periodyk funkcję w sekretariacie TVP1 pełni teraz Jan Maria Tomaszewski, towarzysz cioteczny Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Sąd w środkowych Indiach uznał, że ośmiu szefów nieistniejącej już spółki Union Carbide jest winnych zaniedbań w związku z ich rolą, jaką odegrali w potężnej katastrofie, która doprowadziła do śmierci tysięcy osób w Bhopal w Indiach w 1984 roku. 11 poszkodowanych w sobotnim wypadku polskiego autokaru na Słowacji w niedzielę wieczorem dotarło do szpitali w woj. śląskim. Przetransportowały ich tam karetki, które rano wyruszyły z Katowic. Ich postać jest stabilny, a życiu żadnego z nich nie zagraża niebezpieczeństwo. Tymczasem słowacka policja podała również wstępną hipotezę, co było przyczyną wypadku.

PO zamyka drzwi komisji nim Wassermannem. ogniem i żelazem


Zbigniew Wassermann sam pod koniec przesłuchania wyznał, że pracował w pobliżu ustawie hazardowej. To jednoznacznie wyklucza go z komisji. Nie wolno istnieć jednocześnie świadkiem i sędzią i to nie jest erudycja tajemna dla nikogo - stwierdził żelazną ręką w "Faktach po Faktach" Sławomir Neumann.

Włosi w tej chwili karzą za noszenie burki. "Tu nie Londyn"


Pierwszą we Włoszech grzywnę, w wysokości 500 euro, za noszenie burki otrzymała 26-letnia Tunezyjka w mieście Novara - podały media. grzywna ta jest zgodna z rozporządzeniem w tej sprawie, wydanym ostatnio przy użyciu burmistrza miasta.

Sztorm sparaliżował korty


Przymusową przerwę mieli pogrywający w New Haven tenisiści. Półfinałowe pojedynki zaplanowane oryginalnie na piątek odbędą się w sobotę. koncepcja gier sparaliżował egzotyczny sztorm i burze.

pan władza ugodzony przez posyp


stróż prawa pokiereszowany w Wolborzu pod Piotrkowem Trybunalskim. Funkcjonariusz nie ucierpiał atoli w starciu z przestępcą, a z zimą. Na jego głowę, prosto z dachu komendy, spadła śnieżna bryła. milicja zapewnia, że budowla był regularnie odśnieżany, a prokuratura sprawdza, kto zawinił.

Prześladowania chrześcijan nikogo nie interesują


Szykany, brak tolerancji a nawet pogromy - z takimi zagrożeniami muszą zmagać się chrześcijanie w wielu krajach muzułmańskich na świecie. Tymczasem, jak zauważa "Wall Street Journal", nikogo na chrześcijańskim Zachodzie to nie obchodzi.

Hiszpania: Rekiny zagrażają plażowiczom


Trzy plaże zamknięto w północno-wschodniej Hiszpanii w obawie przed rekinami.

Rosjanie: Kraj nad Wisłą "sojuszniczką Hitlera"


Polska przedtem II wojną światową "sprzymierzyła się z Hitlerem". Film dokumentalny z taką tezą wyemitowała rosyjska państwowa telewizornia informacyjna Wiesti w przeddzień rocznicy podpisaniu paktu Ribbentrop - Mołotow.

Mniej ratowników, mniej sprzętu, ale polecieli najlepsi


nim południem rządowy płatowiec z 54 polskimi ratownikami wyleciał z warszawskiego lotniska Okęcie. Strażacy co do jednego ze perfidnie przeszkolonymi psami będą ocalać mieszkańców kraju dotkniętego przy użyciu trzęsienie ziemi. pierwotnie start maszyny z 63 osobami na pokładzie planowany był na godz. 10. jednak ze względów technicznych nastąpiło opóźnienie. - W ostatniej chwili zgodnie z decyzją pilotów musieliśmy zmniejszać się część ładunku o tonę. To spowodowało, że uczestniczyć poleciał mniejszy zespół - mówi gen. Janusz Skulich.

basta reklam partii w TV?


"Gazeta Wyborcza": Platforma Obywatelska proponuje, by jedna czwarta pieniędzy, które partie dostają z budżetu, szła na ekspertów i seminaria, pieniędzmi zarządzałyby fundacje.

KE: Polacy "w kluczowych miejscach". sukces


Polacy pracować będą w gabinetach dziewięciu komisarzy nowej Komisji Europejskiej, a także u przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana van Rompuya. To kapitalny rezultat - powiedział minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.

USA: klęska na uczelni, strzelała nauczycielka biologii


Trzy osoby zginęły i coraz trzy zostały ranne w czwartek w czasie strzelaniny w kampusie uniwersytetu stanu Alabama w Huntsville, na południu USA.

Małysz i inni wolą oscypek od sushi


Jak co roku, najlepsi skoczkowie świata biorą wolne na współzawodnictwo w japońskim Sapporo. W miejscu, gdzie Wojciech fortuna zdobył jedyne dla nasz złoto zimowych igrzysk olimpijskich, zabraknie nie wręcz przeciwnie Adama Małysza, ale plus triumfatora Turnieju Czterech Skoczni Andreasa Koflera i lidera Pucharu Świata Gregora Schlirenzauera. Kolejnych zawodów w Zakopanem pies z kulawą nogą już nie odpuści.

zobowiązanie nie musi ograniczyć polskiej wiarygodności


- Ewentualne zły uczynek progu 55 procent długu publicznego w relacji do PKB nie musi oznaczać obniżenia ratingu naszego kraju - ocenił szef Fitch Lechistan Piotr Kowalski. Aby odskoczyć spadku, Rzeczpospolita Polska powinna dokonać jakkolwiek pewne ruchy. Przede wszystkim - rząd powinien opisać możliwy i autorytatywny plan zmniejszenia odpowiedzialność państwa po 2011 roku.

Rosyjskie media: Polaków zmęczyli "goście z Gruzji"; skandal


warunki między Warszawą a Tibilisi uległy gwałtownemu pogorszeniu. Szykuje się skandal polityczny – pisze rosyjska pismo Izviestia.

Na torze śmierci "mózg nie nadąża"


Amerykańska bobsleistka, srebrna medalista z Turynu Shauna Rohbock określiła tor w Whistler w charakterze "niebezpiecznie szybki". Amerykanka zapowiedziała jednak, że wystąpi na obiekcie, na którym w ubiegłym tygodniu poniósł kostucha gruziński saneczkarz.

Komorowski: Będę walczył


Moi przeciwnicy będą szukali na mnie haków, ale ja się prawdy nie boję, bo ta jest dla mnie korzystna. Jestem ustalony na walkę, także tę z użyciem haków - powiedział w "Kropce nad i" jeden z kandydatów na kandydata PO w wyborach prezydenckich, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Umarow przyznaje się do ataków


dowódca zbrojnej organizacji separatystycznej Emirat Kaukaski, czeczeński dowodzący Doku Umarow przyznał się do przeprowadzenia zamachów w moskiewskim metrze, w których zginęło 39 osób - poinformowała agencja Reutera.

ekonomia Indii nuże przyspiesza


ewolucja oszczędnościowy w Indiach przyspiesza po raz dziewiczy od 2007 roku. W II kwartale PKB kraju wzrósł o 6,1 procent rok do roku pod 5,8 procent na plusie kwartał wcześniej. Indie zawdzięczają efekt pakietowi stymulacyjnemu, który ożywił zainteresowanie wewnętrzny.

puder trafić do aresztu na 2 tygodnie - 12 lat ukrywał się


Spektakularnym sukcesem prawdopodobnie pochwalić się wołomińska policja. Kryminalni z tamtejszej komendy zatrzymali mężczyznę, kto ukrywał się z wykorzystaniem dwanaście lat. A ukrywał się, bo groziło mu całe 14 dni dni aresztu.

Grecy przeciwni krokom oszczędnościowym o tyle o ile


większość Greków jest przeciwna ostatnim krokom oszczędnościowym ogłoszonym przez szczebel - świadczą rezultaty sondażu opublikowane w piątek.