Australia chce w pośpiechu zlikwidować się z Afganistanu


Australijski minister obrony John Faulkner oświadczył we wtorek, że Australia chce w najkrótszym możliwym terminie odwołać swoje wojska z Afganistanu. Wchodzą one tam w grupa NATO-wskich Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa (ISAF).

Od porażki 0:1 z Crveną Zvezdą Belgrad warszawska legia zaczęła porcja w towarzyskim turnieju Sisters Cities Cup w Chicago. To czwarta porażka stołecznych w ostatnich pięciu spotkaniach. Udając się w niedzielę do lokalu wyborczego, koniecznie powinno się zabrać ze sobą parasol. Będzie zimno i deszczowo. Według prognoz meteorologów, wyborcza niedziela upłynie pod znakiem intensywnych opadów deszczu i niskiej, jak na czerwiec, temperatury. Gdańsk, tereny portowe, ulica Ku Ujściu. Na niezagospodarowanym placu od kilku miesięcy przewalają się ludzkie kości. Policją zainteresowała się tą sprawą nie wcześniej po interwencji reportera prosto z Polski. Nie wiadomo do kogo należą szczątki, ale pochodzą zapewne sprzed kilkudziesięciu lat.Jan Rokita przegrał bieg z byłym szefem policji Konradem Kornatowskim. polityk zarzucił mu, jakoby w latach 80. brał udział w tuszowaniu zabójstwa gdańskiego opozycjonisty Tadeusza Wądołowskiego. Były poseł PO ma przeprosić Kornatowskiego i zwrócić koszty sądowe. egzekutor zajmuje jego środki utrzymania - poinformowało radiostacja RMF FM. "Polska The Times": Wizja, że pan Jarosław Kaczyński wygrywa wybory w pierwszej turze, może zmienić zachowania naszego elektoratu, mówi w wywiadzie dla "Polski The Times" były przewodniczący SLD Krzysztof Janik. Po dwóch latach kierowania resortem obrony jego naczelny Bogdan Klich na koncie sukcesów zapisałby uzawodowienie Sił Zbrojnych, zmiany organizacyjne w armii, programy modernizacyjne, wzrost wynagrodzeń w wojsku i amplifikacja pozycji własny w NATO natomiast Unii Europejskiej.

Niecodzienna impreza poszukiwawcza w okolicach Wołomina, pod Warszawą. 28-letnia białogłowa wracając do domu postanowiła skorzystać z nawigacji samochodowej. W efekcie znalazła się w lesie. Na dodatek ugrzęzła na błotnistej ścieżce. Wystraszona poprosiła o pomocnik policję. Do jej poszukiwań wysłano policyjny helikopter.

Przez 16 miesięcy Chelsea Londyn nie będzie mogło parafować umów z nowymi piłkarzami. To skutek kary, którą nałożyła na angielski klub FIFA za nakłonienie piłkarza Gaela Kakuty do zerwania umowy z francuskim Lens w 2007 roku. Prezydent pepik Vaclav Klaus powiedział w Pradze podczas spotkania z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego (PE) Jerzym Buzkiem, że chce by Czechy otrzymały te same ograniczenia w stosowaniu dołączonej do Traktatu z Lizbony Karty Praw Podstawowych co Wielka Brytania i Polska.

Lobbysta Marek Dochnal wytacza ciężkie działa przeciwko polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Najwięcej zarzuca odsuniętemu od jego sprawy prokuratorowi Adamowi Rochowi. - Sugerował mi, by pakować przeciwników politycznych PiS - mówił w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24. Miało to zwiększyć jego szansę na szybsze wyjście z aresztu. pokaz polsko-niemieckiej publikacji "Polska-Niemcy. walka i Pamięć", która w przyszłości przypadkiem wichrzyć się się podstawą do wspólnego podręcznika do historii najnowszej dla młodych Polaków i Niemców, odbyła się dzień dzisiejszy w Muzeum Powstania Warszawskiego. W 48 godzin po ataku terrorystycznym na szwung pasażerski "Newskij Ekspress" relacji Moskwa-Petersburg nieznany stale pozostawał los 6 osób, które nim podróżowały - ogłosiło w niedzielę wieczór resort ds. sytuacji nadzwyczajnych.w toku lotów ze szwedzkimi VIP-ami dochodziło do incydentów i awarii, a jeden z pilotów nie miał ważnych badań. W jednostce wojskowej odpowiedzialnej za spedycja najważniejszych osób w państwie zarządzono kontrolę - ujawnia gazeta "Dagens Nyheter". klimat inwestycyjny w Polsce jest w tym roku górujący aniżeli w latach ubiegłych - uznali przedsiębiorcy badani przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Najlepiej ocenili wielkość polskiego rynku, trwałość polityczną, dostępność siły roboczej. Najgorzej zaś infrastrukturę drogową i system podatkowy. To nie był skok. To był lot, bez mała poza skocznię. na przestrzeni ostatniego konkursu skoków narciarskich w Lillehammer Gregor Schlierenzauer przeleciał faktycznie wykapany wybieg, uzyskując 150,5 metra. Nie ustał, ale na szczęście nie doznał żadnej kontuzji. w tej chwili austriacka zjednoczenie pisze list z zażaleniem - że sędziowie doprowadzili do zagrożenia życia skoczka.

Komorowski wychodzi z... NATO


W porozumieniu z premierem jest nuże przygotowywana podejście naszego wyjścia z NATO – oświadczył marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Tym samym pretendent PO na prezydenta dopisał dalszy punkt do długiej listy słownych wpadek i przejęzyczeń. Komorowski pył na myśli wycofanie polskich wojsk nie z NATO, a bez wątpliwości z Afganistanu.

sukienka Marilyn pod młotek


Legendarna różowa kiecka Marilyn Monroe, kapelusz Złej Czarownicy z Zachodu, gitara Elvisa i kostiumy z oryginalnej serii Star Treka - to przeciwnie kilka z 1500 pamiątek związanych z kinem, które zostaną wystawione na aukcji w Kalifornii w dniach 10-12 czerwca. Przewiduje się, że kupcy zapłacą za nie rzędu 3 milionów dolarów.

Dziewulski: Informowałem ministrów o sprawie Olewnika


ówczesny poseł SLD Jerzy Dziewulski zeznał poprzednio sejmową komisją śledczą, że osobiście informował Ryszarda Kalisza i Andrzeja Brachmańskiego o sprawie Krzysztofa Olewnika. Skrytykował również działania, podejmowane w tej sprawie dzięki detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, zarzucając mu kłamstwo.

Świat bez nowego START-u


Nie ma porozumienia ws. nowego układu o redukcji broni strategicznej między USA i Rosją - głosi oficjalna wypowiedź Baracka Obamy i Dimitrija Miedwiediewa. Wygasający 5 grudnia układ START-1 pozostanie lecz w mocy.

"Wiele widziałem, ale to był szok"


- Mam bez mała 50 lat i widziałem już wiele, ale to był największy wstrząs w moim życiu. Ostatnie trzy tygodnie były dla mnie najgorsze. Ogrom tragedii - wspominał na antenie Radia ZET smoleńską tragedię zwierzchnik BOR gen. Marian Janicki.

Kataklizm przerwał ich podróż naokoło świata


kataklizm w Chile mógł przerwać realizację marzenia pary z Polski. Kacper i Ania podróżują dookoła świata od kilku miesięcy. gdy zanim dwoma dniami zjeżdżali jeepem z Andów, nie podejrzewali nawet, co za chwilę przerwie ich wyprawę. Ziemia w Chile zatrzęsła się właśnie wtedy, jak podróżnicy postawili stopy na pustyni Atacama.

Rosja daje nam trwanie do środy


Do środy Kraj nad Wisłą ma ostatecznie potwierdzić czy zgadza się na wstępne zdolność porozumienia z Rosją w sprawie dostaw gazu - podaje przedstawicielstwo Interfax, powołując się na ministra energetyki Rosji. jednak uprzedni minister gospodarki i były szef PGNiG uważa, że stronica Kraj nad Wisłą powinna unosić Gazpromowi twarde warunki.

Nasłała płatnych morderców na własnego ojca


Młoda Włoszka nasłała dwóch najemników na swego apodyktycznego ojca - poinformowała agencja Reutera, powołując się na włoskie władze. Kobietę aresztowano.

Archiwiści FSB poszukują białoruskiej listy katyńskiej


Archiwiści Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) poszukują w rosyjskich archiwach białoruskiej listy katyńskiej z nazwiskami 3870 Polaków zamordowanych w 1940 roku przez NKWD - potwierdziło zarzewie zbliżone do polsko-rosyjskiej Grupy ds. Trudnych.

Wrocław: Nie udało się przemóc rekordu Guinnessa


Gitarzystom, którzy zebrali się na wrocławskim Rynku, aby zagrać utwór "Hey Joe" Jimi'ego Hendrixa, nie udało się odnieść zwycięstwo ustanowionego w zeszłym roku Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Ammann dominator, Małysz od nowa na podium


Trzy konkursy. Trzy zwycięstwa. Takim dorobkiem prawdopodobnie poszczycić się Simon Ammann w tegorocznej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. W formie jest Adam Małysz. własny "Orzeł z Wisły" zajął drugie pozycja w konkursie w Courchevel.

Eksperci wskazują na Czeczenów


- To na bodajże była całkiem dokładnie zaplanowana czyn terrorystyczna – tak o dwóch zamachach terrorystycznych w moskiewskim metrze mówił w TVN24 Krzysztof Kubiak, profesjonalista ds. bezpieczeństwa z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Jego zdaniem, wyjście przeprowadzenia zamachów wskazuje na radykałów islamskich. Podobnego zdania jest Piotr Niemczyk, uprzedni wiceszef zarządu wywiadu UOP, który uważa, że sprawcami mogą istnieć separatyści czeczeńscy.

"Odłamki szyb leciały na ludzi"


- Potężny łup w autobusie, odłamki szyby leciały na ludzi, na prawą stronę - opowiada jedna z turystek, których autobus rozbił się w sobotę w Turcji. akt podróżnych właśnie przyleciała do Polski. W wypadku pod Ankarą autobus zderzył się z lawetą. Rannych zostało sześć osób.

nasz psycholog zbada w Moskwie głosy pilotów Tu-154


W pierwszy dzień tygodnia do Moskwy przyleci psycholog z Polski, który jak jeden mąż z rosyjskimi ekspertami ma uskutecznić analizę głosów pilotów prezydenckiego tupolewa.

"Premier zapowiada, a później nie realizuje"


Całkowita likwidacja salonów gier i automatów o małych wygranych w ciągu pięciu lat, licencje na dyrygowanie kasyna i integralny interdykt reklamy hazardu - to nowe założenia rządowego projektu ws. ustawy hazardowej. - wielce dobrze, że taki model ma być. wszelako prezes rady ministrów jest znany z tego, że coś zapowiada, a później tego nie realizuje - mówi Adam Hofman z PiS.

Podgrzewane siedzenia i gorąca kąpiel wśród przyczyn rodzinnych dramatów


Staramy się o maluch - i nic. Nie należy panikować, jeśli nie minął rok, od kiedy te działanie się zaczęły. Jeśli po upływie 12 miesięcy w dalszym ciągu się nie udaje, warto szukać przyczyny. To nie musi być bezpłodność; to może być niepłodność, którą można leczyć. Przyczyn niemożności posiadania dzieci szuka się głównie u kobiet - a co chwila częściej winni są mężczyźni.

Obamy nie ma, ale pisze


- społem z całym światem wspominamy dzień dzisiejszy odwagę i poświęcenie, dajemy świadectwo odwadze i poświęceniu tych, którzy stawili bunt ciemiężcy - napisał w liście do polskich władz prezydent USA Barack Obama, kto w Gdańsku sam się nie pojawił.

PKP odbiera konkurentom kasy


Do końca marca Przewozy Regionalne muszą acz dostarczyć wynajmowane od PKP kasy biletowe tudzież pomieszczenia administracyjne na dworcach m.in. w Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Gdańsku i Rzeszowie. Powód? Przewozy Regionalne permanentnie nie spłaciły 53 milionów długu, kto mają przy PKP.

Wybory prezydenckie 20 czerwca


Marszałek Sejmu ugiął się pod prośbami opozycji. data przedterminowych wyborów prezydenckich wyznaczy 21 kwietnia, alias w tej chwili po pogrzebie Lecha i Marii Kaczyńskich. A to oznacza, że wybory odbędą się 20 czerwca, a ewentualna druga tura - 4 lipca.

Centymetry od pędzącego pociągu


To był cichy rano w Thurston w hrabstwie Suffolk w Wielkiej Brytanii. Na stacji kolejowej zgromadziła się ekipa osób, by admirować starą lokomotywę, która po tej stronie przejeżdżała. Jeden z gapiów, zapatrzył się tak bardzo, że nie zauważył pędzącego z tyłu pociągu. Maszyna przemknęła tuż nieopodal niego. Skończyło się na strachu.