Palikot: nadchodzi mój Chronos


- Powiem ryzykownie dla siebie samego, idzie mój czas - powiedział Janusz Palikot, pytany w "Rzeczpospolitej" o jego pozycję w Platformie Obywatelskiej.

- Skończyło się natychmiast myślenie, że na Cypr jedzie się po to, iżby zasłużyć łatwe pieniądze, wygrzać się w słońcu, wypić dobrą kawę, a wieczór pójść z żoną na buzuki - przekonuje polski atakujący Marcin Żewłakow w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej". Ani aktualny ani wcześniejszy prezydent nie pojawili się na procesie zanim Sądem Okręgowym w Warszawie. Lech Wałęsa żąda od Lecha Kaczyńskiego odwołania słów, w których nazywa go agentem SB o kryptonimie "Bolek", a dodatkowo wpłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia. - Ja go dopadnę - zapowiadał Lech Wałęsa tuż nim startem procesu. Jerzy Buzek ze zrozumieniem przyjął decyzję Donalda Tusku o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich. - Pan prezes rady ministrów podjął naturalną i właściwą decyzję - ocenił przewodniczący Parlamentu Europejskiego i zapewnił, że on również nie wystartuje w wyborach. Wymieniany wśród potencjalnych kandydatów Radosław Sikorski ocenił natomiast, że Tusk zaprezentował "odpowiedzialność i patriotyzm najwyższej próby".Gwóźdź datowany na czas ukrzyżowania Chrystusa został znaleziony w twierdzy, w której mieli zamieszkiwać rycerze z zakonu Templariuszy – informuje dailymail.co.uk. Zamaskowany atakujący zastrzelił w czwartek wieczorową porą w cerkwi na południu Moskwy prawosławnego duchownego, 34-letniego Daniła Sysojewa - poinformowali dzisiaj śledczy. Reprezentanci Niemiec w szlagierowo zapowiadającym się ćwierćfinale z Anglikami będą musieli sobie udzielać rady bez Cacau. atakujący brazylijskiego pochodzenia doznał w ciągu treningu kontuzji mięśni brzucha.

O 13.30 w Durbanie spotkanie na szczycie grupy E - Japonia gra z Holandią, a zwycięzca będzie jedną nogą w 1/8 finału. O 20.30 w Pretorii konferencja na drugim biegunie - "Nieposkromione Lwy" z Kamerunu grają z "Duńskim Dynamitem" o egzystować ewentualnie nie być. A na dokładkę wywiad grupy D - Ghana mierzy się z Australią.

przed Sądem Okręgowym w Słupsku (Pomorskie) rozpoczął się precedensowy proces ws. zabójstwa, do którego miało dojść w sierpniu 1998 r. w gminie Przechlewo K. Człuchowa. Politycy, samorządowcy i dziennikarze wystąpili w sobotni wieczór na scenie krakowskiego Teatru Groteska w kilkugodzinnym widowisku "Reality Shopka Szoł". Jubileuszowa X shopka odbywała się pod hasłem "Casino Polska 2010".

Bawarska chrześcijańska demokracja CSU wezwała w środę współrządzącą Niemcami liberalną partię FDP do kompromisu w sporze o kandydaturę szefowej Związku Wypędzonych Eriki Steinbach do władz fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Sylwestrowy pożoga w Toruniu. plus minus godziny 16:30 cztery kółka dostawczy stanął w płomieniach obok ulicy Ignacego Łukasiewicza i całkiem spłonął. Informację na ten myśl dostaliśmy na platformę Kontakt. Sztaby wyborcze zaczęły poszukiwania profesorów i celebrytów chętnych do publicznego poparcia danego kandydata na prezydenta. racja jest bezproblemowy - znane nazwa rodowa może pociągnąć za sobą wyborców. sprawozdawca "Faktów" TVN sprawdził, kto komu udzieli swojego poparcia.Ochronę funkcjonariuszy BOR otrzymał nie na odwrót wiceminister finansów Jacek Kapica, ale również minister w kancelarii premiera Michał Boni. Ma to unia z opracowywanym projektem ustawy o grach liczbowych i hazardowych. wspólnie ze wzrostem ilości zakażeń wirusem A/H1N1 wzrasta wolumen przypadków bakteryjnego zapalenia płuc. brak kasków ochronnych i zabezpieczeń zanim upadkiem z wysokości, niewłaściwie zamontowane rusztowania oraz nieobecność zabezpieczenia urządzeń elektrycznych przed uszkodzeniem mechanicznym - to główne uchybienia, stwierdzone za pomocą Państwową Inspekcję Pracy podczas kontroli inwestycji, związanych z EURO 2012.

Zatonął storpedowany okręt Korei Płd.; militarny wet Seulu


Okręt Korei Południowej z nad 100 osobami na pokładzie zatonął na Morzu Żółtym w pobliżu wyspy Baengnyeong w rezultacie torpedowego ataku, za którym stoi zapewne Korea Północna - donosi "Korea Times".

frakcja IRA przyznał się do zamachu


Rozłamowa grupa Irlandzkiej Armii Republikańskiej tzw. Prawdziwa IRA (RIRA) przyznała się w poniedziałek do zamachu bombowego dokonanego ostatniej nocy pod koszarami armii brytyjskiej. auto eksplodował na przedmieściach Belfastu. Nikomu nic się nie stało.

Władze: Polański nie spełnił warunków zwolnienia


rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości poinformował, że nie zostały jeszcze spełnione wszystkie warunki zwolnienia Romana Polańskiego za kaucją.

Trzej Królowie paraliżują wydawców kalendarzy


Firmy powinny rozpocząć nuże chwilowo nakład kalendarzy na 2011 rok. Nie mogą chociaż tego zrobić, bo nie wiedzą, czy 6 stycznia – święto Trzech Króli – będzie dniem wolnym od pracy - pisze "DGP".

Konsultacje nad konstytucją na dniach


PO nie chce zalegać z wdrażaniem zaproponowanych z wykorzystaniem premiera propozycji zmian w konstytucji. - W najbliższych dniach zaczną się konsultacje z szefami klubów parlamentarnych w tej sprawie - zapowiedział wiceszef klubu PO i jeden z najbliższych doradców premiera Rafał Grupiński.

To może być najpotężniejsze narzędzie wojenne


Naukowcy pracują nad specjalnym na sposób matematycznym, dzięki któremu będzie można przewidzieć ataki i zamachy powstańcze w różnych częściach świata - podaje komplet naczyń stołowych foxnews.com.

Na dźwięk wuwuzeli Państwo ?rodka się cieszą


Z powodu wuwuzeli honor rozpiera gospodarzy mistrzostw w RPA tudzież Chińczyków, których rękami produkowana jest ponad połowa hałaśliwych trąbek. Za Wielkim Murem zwietrzono interes na wuwuzelach i rozpoczęto specjalną kampanię promocyjną.

Prokom oddalił się od półfinału


w tym momencie drugą porażkę poniósł całokształt Asseco Prokomu grając w przeciwieństwie Olympiakosowi Pireus w ćwierćfinale Euroligi. Grecy wygrali bez problemu 90:73 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0.

Więzienia CIA? prezes rady ministrów Litwy nie chce śledztwa


Najważniejsi politycy Litwy poróżnili się w sprawie domniemanych tajnych osadzony amerykańskiej CIA na terytorium tego kraju. Premier Andrius Kubilius twierdzi, że śledztwo w tej sprawie nie jest potrzebne. Przeciwne powiedzenie ma prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.

Dwulatek jak Einstein


Oscar Wrigley to pętak niezwykły. Dwuletni Brytyjczyk ma taki sam współczynnik inteligencji jak Albert Einstein czy Stephen Hawking. Nie jest niemniej najmłodszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii, który został wrosły do Mensy. Organizacja ta skupia najbardziej inteligentnych ludzi na świecie.

Wirus szaleje na boiskach Francji


dodatkowy mecz ligi francuskiej nie dojdzie do skutku z powodu świńskiej grypy. Władze Ligue 1 odwołały zaplanowany na sobotę mecz AS Monaco z Montpellier, bo w szeregach gości wykryto objawy nowego wirusa.

"Wiemy, że w sztabie Tymoszenko wybuchła straszna panika"


- Julia Tymoszenko powinna przyznać, że poniosła porażkę w starciu z Wiktorem Janukowyczem - powiedziała Anna German ze sztabu Janukowycza.

"Będzie wymowa o winie Stalina"


w ciągu środowej uroczystości w Katyniu nieuchronnie zostanie poruszony idea winy reżimu stalinowskiego za mroczny żniwiarz polskich oficerów - takiego zdania jest doradca prezydenta Rosji ds. współpracy kulturalnej z zagranicą Michaił Szwydkoj.

rozgardiasz z obecnością prezydenta na meczu


Prezydent Lech Kaczyński jest w Austrii na meczu naszych szczypiornistów z Chorwacją - poinformowało Polskie Radio powołując się na Mariusza Handzlika, ministra w Kancelarii Prezydenta. Po godzinie przyszło aczkolwiek zdementowanie w sprawie obecności głowy państwa na meczu. Okazało się, że prezydent jest, ale przed... telewizorem.

Frank już nie zaszaleje


Banki centralne: Polski, Szwajcarii, Węgier i strefy euro przestały realizować operacji typu swap walutowy, w których franki szwajcarskie dostarczane są za euro - poinformował NBP w poniedziałkowym komunikacie. Swapy między bankami centralnymi była to kroplówka, dzięki której polskie banki mogły przez rok szalejącego kryzysu udzielać w NBP franki, niedostępne na rynku.

"Kommiersant": Żołnierze-szabrownicy nie zostali aresztowani


Żołnierze podejrzani o rabunek kart bankowych Andrzeja Przewoźnika, jednej z ofiar katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem, nie zostali aresztowani, a wyłącznie oddani pod kuratela dowódcy.

w pobliżu ul. Kowalczyk?


Katowiczanie są dumni, że na ich uczelni - Akademii Wychowania Fizycznego - studiowała mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk. wobec tego złożyli wniosek, by jedną ze śląskich ulic nazwać jej imieniem. To nie świeża wiadomość - padły w tej chwili propozycje, by w Warszawie powstała ulica Adama Małysza. - rozporządzenie tego nie zabrania - argumentują wnioskodawcy.

Clinton wzywa Koreę Płn. do zaprzestania prowokacji


sekretarka stanu USA Hillary Clinton wezwała w piątek w Tokio Koreę Północną, by położyła brzeg "swemu prowokacyjnemu postępowaniu". W marcu zatonął na Morzu Żółtym okręt Korei Płd., jaki - według Seulu - został storpedowany z wykorzystaniem marynarkę wojenną KRLD.

rekordzista ma 81 mln zł długów


Ogólna kwota przeterminowanych zobowiązań Polaków wynosi 16,8 mld zł, o 95 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z najnowszej edycji komunikat InfoDług, opublikowanego przez kancelaria Informacji Gospodarczej. A rekordzista - mieszkaniec Mazowsza - ma 81,4 mln zł zalegości.

W żałobie nie ówczesny w stanie walczyć


To był będący w depresji mecz, z żałobą w tle. Koszykarki Wisły Can Pack Kraków przegrały w Walencji mecz o trzecie lokalizacja Euroligi z rosyjskim UMMC Jekaterynburg 50:84. natomiast widowisko sportowe rozegrano w Hiszpanii, to poprzedziła go minuta ciszy dla uczczenia tragedii pod Smoleńskiem. Po raz czwarty z mniej więcej tytuł najlepszej drużyny przypadł zawodniczkom Spartaka Moskwa.