Ubezpiecz wolne od świńskiej grypy


Ubezpieczenia od kwarantanny związanej ze świńską grypą mogą natychmiast wykupić klienci polskich biur podróży - donosi "Dziennik Polski". lecz nie uratuje to straconych wakacji, to bodaj uchroni przed płaceniem kroci za urlop, do którego nigdy nie doszło. dochodzenie tylko, czy warto.

Jacek Rostowski stwierdził w Faktach po Faktach, iż Polacy wygrali z kryzysem i że najgorsze jest za nami. Odniósł się w ten rozwiązanie do wzrostu gospodarczego w II kwartale tego roku. minister pochwalił za to wszystkich Polaków, a wyróżnił przedsiębiorców i rząd. Po nad dwóch latach katowicka prokuratura umorzyła śledztwo, w którym badała ważność pochodzenia majątku Aleksandra Kwaśniewskiego. detektyw sprawdzali pomiędzy innymi, czy należał do niego dom w Kazimierzu Dolnym, który swojego czasu chciał kupić uznany kret Tomek - przypomina "Gazeta Wyborcza". CBA było przekonane, że willa jest własnością Kwaśniewskich. Przemysław Giosiewski udzielił reprymendy posłom PiS, którzy podpisali projekt uchwały w obronie krzyży. Chodzi oto, że bez zgody władz klubu podpisali się pod tym samym projektem, co przedstawiciele PO – informuje serwis wprost.pl.Sebastien Loeb jest raz po raz bliżej mistrzowskiego tytułu, szóstego z rzędu. francuz jest liderem 65. Rajdu Wielkiej Brytanii, ostatniej tegorocznej eliminacji mistrzostw świata. w przyszłości umacnianie są wały przeciwpowodziowe na osiedlu Kozanów we Wrocławiu. Strażacy pracowali na miejscu przez całą noc. w tej chwili sytuacja jest tam stabilna. Wały pękły dzień wczorajszy po południu w dwóch miejscach. sadyba zalała rzeka Ślęza. W nocy opieka walczyła także z przeciekiem wału na Odrze. widowisko "Tutejsi" znany jako białoruskim "Weselem", "Teksańska horror piłą mechaniczną" czy "Antychryst" Larsa von Triera - to niektóre ze 107 obrazów, których Białorusini spostrzegać nie mogą, choć nie legalnie. Tamtejsze ministerstwo kultury opublikowało nowy spis filmów zakazanych, których nie można demaskować na obszar kraju.

Ława przysięgłych sądu federalnego w Los Angeles wydała w poniedziałek wyrok skazujący koncern tytoniowy Philip Morris na zapłacenie odszkodowania w wysokości 13,8 mln dol. córce nałogowej palaczki, która zmarła na raka płuc.

dyrektorka klubu PiS Grażyna Gęsicka w liście do marszałka Sejmu domaga się, by w najbliższym czasie szef MSZ Radosław Sikorski przedstawił posłom założenia polityki zagranicznej. Będzie to możliwe po informacji premiera - odpowiada naczelny biura prasowego Sejmu. Uczeń zespołu szkół Osielsku koło Bydgoszczy stracił przytomność podczas lekcji WF-u. Przybyłym na miejsce lekarzom pogotowia nie udało się go uratować.

posłaniec PiS Antoni Macierewicz złożył dzisiaj zawiadomienie w prokuraturze o siła popełnienia przestępstwa za pomocą sekretarza zespół ds. Służb Specjalnych Jacka Cichockiego. Zdaniem Macierewicza Cichocki napisał nieprawdę w kalendarium prac premiera nad projektem zmian w ustawie o grach i zakładach wzajemnych. Kosmetyczna towarzystwo Kolastyna, wytwórca m.in. wód toaletowych brutal i płeć nadobna Walewska, może wsunąć się z rynku. firma ma poważne problemy i złożyła morał o plajta układową. Ta informacja tak zaskoczyła rynek, że na giełdzie akcje Kolastyny potaniały w czwartek poniekąd o 24 proc. Sprawę bada KNF. Poczta w USA nosi się zamiarem wydania serii znaczków pocztowych z wizerunkiem Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty. Plany poczty głośno krytykują organizacje ateistyczne - donosi komplet naczyń stołowych Fox News.Axel Witsel, który został ukarany poniekąd trzymiesięczną dyskwalifikacją za faul na Marcinie Wasilewskim wyraził animozja i skruchę. - Zaakceptuję to, że będę ukarany, ale ci, którzy mnie znają, wiedzą, że nie uczyniłem tego celowo. Jak nic bardziej błędnego to będzie możliwe, pojadę do szpitala, aby osobiście wytłumaczyć się Wasilewskiego - powiedział jeszcze przed werdyktem belgijskiej federacji. Czy wicestarosta przeworski Marek Frączek sprowokował awanturę w czasie niedawnych obchodów Powiatowego Święta Chleba w Przeworsku? Niektórzy uczestnicy imprezy twierdzą, że tak. Sam zaciekawiony przyznaje, że doszło do spięcia między nim, a jednym z bawiących się. rosyjski koncern Gazprom zaczął dzisiaj o godz. 10 czasu moskiewskiego (godz. 8 czasu polskiego) przeszkadzać dostawy gazu na Białoruś o 15 procent, ze stopniowym zwiększeniem ograniczeń do 85 proc. - powiadomił zwierzchnik koncernu Aleksiej Miller.

Jackson przedawkował propofol


Michael Jackson zmarł, bo zażył zanadto mnóstwo propofolu, silnego leku znieczulającego. To oficjalna powód śmierci "Króla pop" - ogłosił koroner.

Sprzedano najdroższy diament na świecie


W Londynie sprzedano 507-karatowy diament za 35,3 mln dolarów, najwięcej w historii za niepobłażliwy diament – podaje Reuters.com

Afera szpiegowska wokół spotkania polityków


przedtem zbliżającymi się szczytami G8 i G20 kanadyjska agencja wywiadu zaalarmowała, że obce rządy wywierają wpływ na kanadyjskich polityków i urzędników.

2009: Rok załamania akcji kredytowej


dawny rok przyniósł załamanie akcji kredytowej – wynika z danych opublikowanych przez NBP. atut kredytów dla przedsiębiorstw zmniejszyła się o 7,9 mld zł do 220 mld zł. Łączna wartość kredytów dla klientów indywidualnych co prawda wzrosła, ale jeno o 12 proc. czyli pewność siebie mniej niż rok wcześniej.

Izrael karze za fosforową amunicję


Izraelska wojsko ukarała dwóch wysokiej rangi oficerów za niepotrzebne funkcja amunicji fosforowej w trakcie ubiegłorocznej ofensywy w Strefie Gazy, informuje dziennik "Haarec".

język rosyjski pomysł na igrzyska? Internet


Organizatorzy zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi zaprezentowali marka imprezy. Będzie to zupełna nowina - przedstawia ono kółka olimpijskie i... adres oficjalnej strony internetowej igrzysk.

RE nie uznała głodu na Ukrainie za ludobójstwo


wbrew oczekiwaniom części Ukraińców zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy nie uznało w środę Wielkiego Głodu na Ukrainie za ludobójstwo, ograniczając się w przyjętej rezolucji do zapisu o "masowym głodzie" początku lat 30. w byłym ZSRR.

Będzie periodyk IPN o Kwaśniewskim


Na przełomie października i listopada ukażą się materiały dotyczące współpracy byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z tajnymi służbami PRL - zapowiada "Nasz Dziennik". Będzie je można przeczytać w półroczniku naukowym "Aparat represji w Polsce Ludowej 1944-1989".

Na Wall street wzrosty największe od lipca


Dow Jones zwiększył w czwartek swoją plus aż o 203 pkt. najwięcej od 15 lipca. Na basta dnia przekroczył psychologiczną barierę 10 tys. punktów. Wzrosty, to konsekwencja zadowolenia inwestorów z lepszych niż oczekiwano danych z rynku pracy oraz dobrych prognoz dla rynku IT. Po danych ogłoszonych przez Cisco Systems, Nasdaq rósł przeszło 2 proc.

Republika Federalna Niemiec "wyszli z polskiego cienia"


chociaż w siatkówkę Polacy byli lepsi od Niemców. na nieszczęście - do czasu. W przeszły koniec tygodnia polscy siatkarze przegrali z Niemieckimi dwa mecze Ligi Światowej. Niemieckie publikatory są w siódmym niebie. "Mieliśmy i przez wiele lat byliśmy w siatkarskim cieniu naszych wschodnich sąsiadów. Role się zmieniły. Oby na zawsze" - piszą dziennikarze zza Odry.

Google stawia na ruchliwość


Internetowy wielkolud Google stawia na mobilność. szef spółki Eric Schmidt w czasie Światowego Kongresu Telefonii Komórkowej w Barcelonie podkreślał, że operatorzy komórkowi i firmy z branży internetowej, powinny precyzyjnie współpracować.

makaroniarz i Polka skazani ws. obozów pracy w Apulii


Włoch i Polka zostali skazani z wykorzystaniem sąd w Foggii w głośnej zanim kilkoma laty sprawie tzw. polskich obozów pracy, czyli zmuszania polskich obywateli do niewolniczej pracy w gospodarstwach rolnych. Oskarżeni dostali wyroki 9 lat zaś 8 i pół roku więzienia.

decyzja lustracyjne J. Kaczyńskiego prawdziwe


Jarosław Kaczyński złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne; może być kandydatem na prezydenta - orzekł sąd Okręgowy.

wideta pielęgniarek; "w tym kraju wsio powinno się tak załatwiać"


Pielęgniarki z Radomia i ich koleżanki z innych w zastępstwie rozpoczęły pikietę szpitala i wyszły na ulice miasta. Pikietę zapowiedziała przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias.

kolegium za odwołaniem Kamińskiego


grono ds. Służb Specjalnych pozytywnie zaopiniowało konkluzja premiera Donalda Tuska o unieważnienie szefa CBA Mariusza Kamińskiego - podało główny punkt Informacyjne Rządu.

przywódca SD: to jest żenujące


- wczoraj mieliśmy do czynienia z próba starych działaczy Stronnictwa Demokratycznego, aby utrzymać władzę. Wczoraj planowaliśmy demokratyczne wybory na maj. Do tej pory około stu starych członków decydowało o wszystkim. To jest żenujące i przykre, że muszę to komentować - mówił w TVN24 Paweł Piskorski o zamieszaniu w SD.

Francja: 16-latek zastrzelił rodziców i braci


O rodzinnej tragedii na Korsyce informuje gazeta "Corse Matin". 16-letni chłopiec zastrzelił tam z broni myśliwskiej rodziców i młodszych od niego o 10 lat braci bliźniaków.

pozbawiony wygód miś ze wschodu z trudem śpi. W końcu


Całego dnia potrzebowali policjanci i służby weterynaryjne iżby uśpić niedźwiedzia, który w piątek pojawił się na ulicach Przemyśla. Nic nie dała pierwsza miara środa nasennego, nie pomogła także druga, trzecia i czwarta. w sąsiedztwie piątej niedźwiedź się poddał i ok. 1 w nocy usnął w krzakach. - obecnie odsypia w klinice weterynaryjnej. Nie jest ranny - relacjonuje w rozmowie z tvn24.pl Mariusz Iwachów z przemyskiej policji.

bójka i przepychanki koło Morskiego Oka


całkowicie zablokowana wyjście do Morskiego Oka - ostrzega zakopiański sprawozdawca RMF FM Maciej Pałahicki. Wszystkie parkingi i miejsca postojowe są zajęte, a kolejne samochody nie mają gdzie parkować.

Zaparkowała na torach i poszła na sprawunki


Na pl. Zbawiciela, na środku torów tramwajowych stoi pojazd i blokuje ruch - takie zgłoszenie otrzymali stołeczni policjanci. Zanim funkcjonariusze zdążyli odholować automobil na miejscu pojawiła się oburzona właścicielka.