Afganistan: spadł lokalny helikopter; "to dziewiczy taki przypadek"


W Afganistanie rozbił się krajowy śmigłowiec Mi-24 - informuje brama Gazeta.pl. Jak powiedział w TVN 24 reprezentant polskiego kontyngentu wojskowego jest to "pierwszy taki przypadek".

Gorącej atmosferze na wiecach w sprawie reformy ochrony zdrowia towarzyszą świeżo incydenty przemocy i groźby zamachów na istnienie demokratycznych polityków, z prezydentem Barackiem Obamą włącznie. - Nie spodziewałem się czegoś takiego, bo miałem ufność do ludzi - mówi TVN24 Stanisław Ławniczak, napadnięty przez dwóch agresywnych nastolatków taksówkarz z Ostrowa Wielkopolskiego. Młodociani przestępcy nasamprzód zabrali taksówkarzowi samochód, a później staranowali policyjny radiowóz. Są żywot ofiary powodzi. W Tarnobrzegu na osiedlu Wielowieś wyłowiono w czwartek kości 59-letniego mężczyzny - poinformowała tamtejsza policja. Z kolei w miejscowości Juszczyna k. Żywca (śląskie) z potoku wyłowiono ciało 63-letniego mężczyzny. Na nastanie fali kulminacyjnej szykują się populacja centralnych regionów kraju. Na południu stan wód w rzekach przezornie opada.przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się tok w sprawie wywołania buntu i usiłowania podpalenia miejscowego zakładu poprawczego. Do wydarzeń doszło w sierpniu 2009 roku. Czterem oskarżonym grozi do 10 lat więzienia. Rodzina, przyjaciele i współpracownicy modlili się obok trumnie Lecha Kaczyńskiego w kaplicy Pałacu Prezydenckiego. ryt była prywatna, a kaplica zostanie wystawiona na widok wszechstronny dopiero we wtorek, gdy do Warszawy wróci ciało Marii Kaczyńskiej. - Nie wyobrażamy sobie, iżby wspólnie nie witali tych, którzy przyjdą sprezentować im hołd – mówił w pierwszy dzień tygodnia pracownik Kancelarii Jacek Sasin. Benedykt XVI chciałby dochrapać się pełną koherencja z lefebrystami. Taką deklarację makówka Kościoła Katolickiego złożyła w piątek. Rok temu biskup Rzymu zdjął ekskomunikę z czterech biskupów lefebrystów, co wywołało falę dyskusji i protestów.

Rosyjscy śledczy zidentyfikowali dwie terrorystki-samobójczynie, które wysadziły się w moskiewskim metrze w poniedziałek.

"Polska": ministerstwo Obrony Narodowej popełniło strategiczne błędy w modernizacji uzbrojenia polskich wojsk - alarmują eksperci w rozmowie z gazetą. Ofiarami tych błędów mogą stać się nasi żołnierze w Afganistanie. Nowoczesne środek Technologii Informatycznych (CTI) zryw na Politechnice Łódzkiej (PŁ). ognisko ma pozostawać oddane do użytku w połowie 2013 roku. Środki na jego budowę - nad 39,5 mln zł - dawać początek będą z funduszy unijnych.

W Vancouver polskie biathlonistki startowały w kombinezonach z flagą Monako, polscy piłkarze przeciw Bułgarii zagrali w granatowo-czerwono-białym komplecie strojów. I na tym nie koniec. Na reprezentacyjnym kostiumie Agaty Wróbel, która wróciła do profesjonalnego sportu, zagościł orzeł. odcień się zgadza, ale nie kierunek, w którym spogląda. Niewielkie polskie firmy, które nie dostały kredytu od banków, mogą rachować na posiłki Unii Europejskiej. ponad 650 mln euro, tylko z programów regionalnych, to atut wsparcia dla funduszy, które udzielać będą pożyczek, poręczeń i gwarancji dla małych i średnich firm - czytamy w "Rzeczpospolitej". FIFA potwierdza - Thierry Henry może utrzymywać się zawieszony na pierwsze spotkania mistrzostw świata w RPA za zagrywka ręką w barażowym spotkaniu z Irlandią! Międzynarodowa sztab nieodróżnialny trwanie wszelako nie wie, czy... zajmie się tą sprawą. jeśli tak, zawieszenie "oszusta bez skazy" jest na wskroś realne. To na zapewne nie grozi arbitrowi, jaki znalazł się na wstępnej listowie do wyjazdu na Mundial.finanse za fortuna stoczni Gdynia i Szczecin nie wpłynęły, lecz 17 sierpnia o północy minął kategoryczny i dalszy już termin, do którego inwestor proch wpłacić prawie że 400 mln zł. ministerium skarbu uspokaja, że nie ma powodu do paniki, ale niektórzy związkowcy nuże domagają się dymisji premiera. Centralne kancelaria Antykorupcyjne zatrzymało byłego zastępcę komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi – dowiedział się skrycie sprawozdawca RMF FM Roman Osica. Ryszard W. miał wykorzystywać podległych mu policjantów do swoich prywatnych celów. dowodzący usłyszał nagana nadużycia funkcji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W sobotę wcześnie rano w swoim mieszkaniu w Warszawie na Mokotowie zmarł prozaik, współtwórca polskiej szkoły filmowej, wybitny scenarzysta Jerzy Stefan Stawiński - poinformował w sobotę wnuk zmarłego Paweł Stawiński.

już dwa miliony pacjentów płacą dwa bicie


Polakom coraz trudniej dochrapać się się do lekarza z NFZ. W efekcie z prywatnej służby zdrowia zmuszonych jest użyć nuże 2 mln rodaków, informuje "Metro".

W maju ruszyliśmy na zakupy


Sprzedaż detaliczna w Polsce w maju br. była o 3,1 proc. wyższa aniżeli w kwietniu, tudzież o 4,3 proc. wyższa aniżeli przedtem rokiem - podał Główny urząd Statystyczny. To następstwo zdecydowanie wyższy niż oczekiwali analitycy. Kwietniowa sprzedaż detaliczna była o 1,6 proc. niższa aniżeli rok wcześniej.

A/H1N1 budzi emocje; "skandal"


Światowa organizacja Zdrowia (WHO) w reakcji na oskarżenia, że pod naciskiem firm farmaceutycznych wyolbrzymiła niebezpieczeństwo wirusa A/H1N1, poinformowała, że zbada, jak podchodziła do pandemii świńskiej grypy. WHO zajmie się tym, kiedy pandemia ustąpi - powiedziała rzeczniczka Fadela Chaib.

Zaskakujące kulisy "utraty" nagrody Nobla


Władze Iranu zaprzeczają twierdzeniom Norwegii, że skonfiskowano Pokojową Nagrodę Nobla działaczce praw człowieka Shirin Ebadi, wskazując na kwestie związane z unikaniem zapłacenia odpowiedniego podatku.

Feta dla Traktatu


Od północy w Unii Europejskiej obowiązuje rozprawa Lizboński. dokument reformuje postępowanie wspólnoty - uproszczony zostaje platforma podejmowania kluczowych decyzji w Radzie Europy. Powołane też zostały nowe stanowiska - przewodniczącego Rady Europejskiej i szefa unijnej dyplomacji. Z tej okazji wieczorem odbędą się uroczystości, na pewno w stolicy Portugalii.

Zmiany w armii; "jestem tu z wielką radością"


Do końca kwietnia przedtem komisjami wojskowymi w całej Polsce stanie ponad 300 tysięcy osób. Groźnie brzmiące słowo "pobór" zastąpiło inne: "kwalifikacja wojskowa". Jej wynikiem będzie założenie ewidencji obywatelom, którzy w razie wojny lub kryzysu mogą być powołani do wojska.

Żona szwajcarskiego skoczka woli Adama Małysza


Zimą na skoczni walczą o punkty, ale wyjąwszy nią skoczkowie narciarscy są przyjaciółmi. Z narciarskiej braci "Orzeł z Wisły" optymalny kontakt ma z Andreasem Kuettelem. Powód? Żona Szwajcara, która jest Polką. Małysz ma toteż z kim omówić po polsku, a blisko okazji prawdopodobnie być pewien, że ma o jednego kibica więcej aniżeli Szwajcar. - Jego żona w wyższym stopniu mi kibicuje - przyznał polski skoczek.

Mutacja wirusa A/H1N1; "ta groźba istnieje"


- odmiana wirusa A/H1N1, która zaobserwowano w w Norwegii dotyczy jego "uzjadliwienia", podczas gdy mutacja wirusa w Stanach Zjednoczonych dotyczy jego odporności na Tamiflu - powiedział w TVN 24 Andrzej Zieliński, własny konsultant do spraw epidemiologii, komentując "nowe wersje" wirusa wywołującego nową grypę.

Przeoczona mgła nad Smoleńskiem?


Jedną ze wstępnych przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, którą ustaliła Kraj nad Wisłą Prokuratura Wojskowa była zła organizacja i ochrona lotu. Jak pisze "Rzeczpospolita", meteorolodzy polskiej armii nie śledzili pogody nad Smoleńskiem.

Na skróty z wykorzystaniem rafę


Chiński tankowiec, który w sobotę polskiego czasu utknął na Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii, przed wypadkiem mógł badać nielegalnego skrótu za pomocą chronione tereny. Shen Neng 1 uderzył w Płyciznę Douglasa z pełną prędkością i potem się na niej znajduje.

"Samoloty CIA mogły lądować rekreacyjnie"


- Kiejkuty to medium w pięknym miejscu, CIA mogła tam rekraacyjnie wysyłać wracających z Afganistanu - tak Marek Dukaczewski komentował urzędowe konfirmacja lądowania samolotów amerykańskich służb w Polsce. B. stary WSI zapewniał, że terroryści nie byli w Polsce przesłuchiwani.

Ricky Martin: Jestem gejem


koniec medialnych spekulacji i niepewności fanek - bożyszcze kobiet na całym świecie, latynoski wokalista Ricky Martin przyznał się, że jest gejem.

Uroczystości pogrzebowe Leszka Deptuły


Kilka tysięcy osób wzięło dziś frakcja w Mielcu (Podkarpackie) w pogrzebie tragicznie zmarłego 10 kwietnia w katastrofie pod Smoleńskiem posła Polskiego Stronnictwa Ludowego Leszka Deptuły. Żegnał go m.in. wicepremier, boss PSL Waldemar Pawlak.

poprzednio policją ukrył się... pod kołdrą matki


Był aktualnie schowek w dywanie, pod stołem i na balkonie. Jeden z przestępców ukrywał się również w szafce z butami. w tej chwili do tej listy dołączył 17-latek, który poprzednio funkcjonariuszami ukrył się… pod kołdrą matki.

Szwedzkie "tak" dla Nord Stream


Szwecja dała maryśka przestrzeń niezadrukowana dla Gazociągu Północnego. Tamtejszy poziom pozytywnie odniósł się do przebiegu gazociągu z wykorzystaniem szwedzką strefę ekonomiczną na Bałtyku.

Z zagranicy chronić SKOK-ów


- proszę zezwolić mi na zwrócenie się z prośbą do Waszej Ekscelencji o niepodpisywanie nowej ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo – kredytowych - pisze w liście do prezydenta Lecha Kaczyńskiego organizacja Cooperatives Europe. podług niej uregulowanie uchwalona w ostatnim czasie dzięki Sejm zabije bankową spółdzielczość.

30 lat więzienia dla kanibala


38-letni Franuz Nicolas Cocaign, jaki zamordował towarzysza z więziennej celi i zjadł kawałek jego płuca, został skazany na 30 lat więzienia. Mężczyzna, zwany "kanibalem z Rouen", został oskarżony o morderstwo, tortury i akt barbarzyństwa. przejaw kary jest harmonijny z oczekiwaniami prokuratury.

Eva Braun "nie była głupawą blondynką"


książka "Eva Braun. Życie z Hitlerem" bije rekordy popularności w niemieckich księgarniach. Obraz towarzyszki Hitlera, jaki wyłania się z publikacji, jest odległy od tego utrwalonego od dziesięcioleci w niemieckiej opinii publicznej.

sprawdzian kompromitacji Wałęsy: Norwegia pomoże?


Instytut Pamięci Narodowej zwrócił się do strony norweskiej o pomoc prawną w śledztwie dotyczącym wytwarzania za pośrednictwem SB dokumentów kompromitujących Lecha Wałęsę. Wnioskowi nadano szwung prawny - poinformował wyraziciel Instytutu Andrzej Arseniuk.

Poznań: opór w poprawczaku


Policjantom udało się w nocy opanować protest w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu. Pięciu wychowanków zostało zatrzymanych. W akcji ucierpiało sześć osób w tym trójka policjantów.