oszustwo LFO: W. Kaczmarek będzie ponownie sądzony


B. członek rządu gospodarki w rządzie SLD Wiesław Kaczmarek będzie ponownie sądzony w ubocznym wątku afery Laboratorium Frakcjonowania Osocza. W poniedziałek zdanie Apelacyjny w Warszawie uwzględnił apelację prokuratury i uchylił uniewinniający Kaczmarka wyrok sądu I instancji.

Lechistan coraz szybciej goni w wyższym stopniu rozwinięte kraje pod względem zamożności. coraz w tym roku zrównamy się z Węgrami i Estonią. Na jednego mieszkańca naszego kraju przypadnie o tyle o ile 14,1 tys. euro PKB – wynika z najświeższych prognoz Brukseli, dotyczących PKB z uwzględnieniem parytetu siły nabywczej, o których pisze "Rzeczpospolita". Litwa znajduje się u progu epidemii grypy. Epidemię zamierza się ogłosić m.in. w Wilnie, a oraz w Olicie (Alytus) i Mriampolu, w pobliżu granicy z Polską. Wolontariusze Zjednoczenia Polskiego (ZP), największej organizacji polonijnej w W. Brytanii, rozdają na stacjach metra ulotki, w których przypominają Brytyjczykom o najważniejszych faktach drugiej wojny światowej w kontekście polski i Polaków.Szwajcarski rząd oświadczył w niedzielę, że uszanuje decyzję obywateli, którzy w referendum opowiedzieli się za zakazem budowy minaretów w kraju. chrapka rośnie w miarę jedzenia. Po zdobyciu pięciu medali polscy kibice liczą, że plecak ze zdobyczami z lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie powiększy się. Szansę na to będzie miał Piotr Małachowski, który awansował do wieczornego finału konkursu rzutu dyskiem. Czterech ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) odwiedziło w tym momencie irański zakład przemysłowy wzbogacania uranu opodal Kum, podała agencja Mehr. Teheran istnienie ośrodka w Kum ujawnił nie prędzej pod wystarczy września.

Karambol w Gdyni. Na Trasie Kwiatkowskiego zderzyło się aż pięć pojazdów, a 11 osób zostało rannych.

Przyszłoroczne wybory w PO będą okazją do policzenia szabel, a mogą co więcej wymienić układ sił w partii - przewidują politycy z ugrupowania Donalda Tuska. We władzach regionów pojawią się nowe twarze, będą ponadto wielkie powroty - pisze "Rzeczpospolita". PO ma ustawa zrealizować prawybory, a partyjne spotkania Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego to nie kampania wyborcza - uznała Państwowa komisja Wyborcza, która zajęła się sprawą na nauka umoralniająca PiS.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz zapewnił Rosjan, że okazane dzięki nich współczucie po tragedii pod Smoleńskiem nigdy nie zostanie za pośrednictwem Polaków zapomniane. Borusewicz powiedział to w rozmowie z "Wremia Nowostiej", opublikowanej w środowym wydaniu gazety. O godz. 7 o brzasku w Krośnie Odrzańskim, coś koło tego 40 kilometrów od Zielonej Góry, mąż napadł na młodą kobietę. Poranił jej dłonie, ale datek zdołała uciec. wkrótce potem w pobliskim Leśniowie Wielkim doszło do kolejnego ataku. Tam napastników było dwóch. armia szuka tam białego volkswagena golfa. profit Banku UniCredit S.p.A. okazuje się wyższy od oczekiwań rynku. W roku 2009 makaroniarski bank, kto ma plus minus 60 proc. akcji Pekao SA, zarobił 1,7 miliarda euro. giełda oczekiwał wyniku gorszego o 130 milionów euro.Polacy, obok Litwinów i Łotyszy, piją najmniej alkoholu spośród narodów UE. jednak dzięki ostatnie trzy lata ponad dwakroć (do 19 proc.) wzrosła ilość Polaków pijących 2-3 bicie w tygodniu - wynika z ogłoszonego w środę Eurobarometru. Wprowadzanie konia do przyczepy "po cygańsku", czyli sznurkiem za język - taką bestialską praktykę wolno było zobaczyć nie w zaniedbanym gospodarstwie, ale w normalnym ośrodku jeździeckim. W pośpiechu, by jak najszybciej przewieźć konia na zawody, zapomniano najwyraźniej, że bydlę to nie maszyna. karetka pogotowia nie dojechała do młodego mężczyzny, bo utknęła na nieprzejezdnej drodze. chory bez pomocy zmarł. Remontu drogocenny jednak nie będzie – Proponowałem przeprowadzkę. każdy jest kowalem swego losu – mówi burmistrz.

Tarcza antykorupcyjna fikcją? Skarżą premiera do sądu


"Projekt tarczy antykoprupcyjnej nie ma sformalizowanego, biurokratycznego charakteru związanego z wyznaczeniem sił i środków ani z zatwierdzeniem planów lub harmonogramów działań (...) Nie ma specjalnych funduszy przeznaczonych na realizację programu" - tak kancelaria premiera odpowiedziała największym pozarządowym organizacjom antykorupcyjnym, proszącym o dokumenty w sprawie tarczy. Kilkukrotnie odmówiono im podania jakichkolwiek szczegółów. Organizacje poskarżyły się na premiera do sądu administracyjnego.

przepis po wyroku ws. Tysiąc potem niezmienione


ministerstwo zdrowia ma schemat rozporządzenia regulującego zgłaszanie i analiza sprzeciwu pacjentów przy opinii i orzeczeń lekarskich. nieobecność takich przepisów trzy lata temu wytknął Polsce Trybunał w Strasburgu, wydając orzeczenie ws. Alicji Tysiąc: lekarze nie pozwolili jej usunąć ciąży - i nie miała jak się od tej decyzji odwołać.

Otoczeni Amerykanie i odsiecz śmigłowców


To była jedna z najbardziej krwawych potyczek od początku amerykańskiej obecności w Afganistanie - 45 Amerykanów i 24 Afgańczyków walczyło z prawie że dwoma setkami talibów na wysuniętej placówce Patrol Base Kahler. teraz do mediów dotarło nagranie z ataku i odsieczy przeprowadzonej przez helikoptery Apache.

13-latek zgwałcił dziecko. "Ofiara jest katem"


13-letni chłopiec z Lancashire w Wielkiej Brytanii przyznał się do dokonania gwałtu na trzyletniej dziewczynce - donosi BBC.

Silvio całował Kadafiego w rękę


Kolejna faux pas z udziałem włoskiego premiera. Zdjęcie, przedstawiające Silvio Berlusconiego, całującego w rękę przywódcę Libii Muammara Kadafiego opublikowała we wtorek włoska prasa.

Miedwiediew woli Jaruzelskiego


Kombatanci są zdziwienie niezaproszeniem do Moskwy na obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie. W ich opinii, to właśnie on, a nie Wojciech Jaruzelski, ma obowiązek otrzymać takie zaproszenie od prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa - pisze "Nasz Dziennik".

Polskie ambasady toną w kwiatach. Płoną znicze


Ambasada RP w Moskwie tonie w kwiatach. Leżą one wzdłuż niejako całego ogrodzenia. Płoną znicze. przedtem wejściem stoją mieszkańcy stolicy, pragnący wpisać się do wyłożonej w gmachu księgi kondolencyjnej.

Runęła mównica cyrku, rannych jest 30 osób


30 osób zostało rannych w wyniku zawalenia się trybuny zanim spektaklem w cyrku w Lizbonie - informuje ITAR-TASS.

Biegnie po Kryształową Kulę. radość natychmiast dziś?


Justyna Kowalczyk w tej chwili dziś być może wywalczyć Kryształową Kulę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich. Warunek? Musi dochrapać się 84 pkt. więcej niż trzecia w klasyfikacji Finka Aino-Kaisa Saarinen. pierwsza zasada rywalizacji o godzinie 10.45.

Naukowcy ujawnili niezwykłe zdjęcie Słońca


NASA zaprezentowała niezwykłe zdjęcia Słońca wykonane za pośrednictwem Obserwatorium Słonecznej Dynamiki (SDO).

"Honorowa propozycja" Steinbach


Bawarska chadecja CSU wezwała w środę współrządzącą Niemcami liberalną partię FDP do kompromisu w sporze o kandydaturę szefowej Związku Wypędzonych Eriki Steinbach do władz fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".

"Wojsko to nie Coca-Cola" - kombatanci oburzeni


Kombatanci zrzeszeni w Porozumieniu Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych (POKiN), której miejsce stałego pobytu znajduje się w Krakowie, zaprotestowali przeciw tworzeniu tzw. znaku promocyjnego Wojska Polskiego.

ogromny napis uczcił pamięć o papieżu


W małopolskim Bukownie (woj. małopolskie) powstał nietypowy napis utworzony z zasadzonych drzew. Leśniczy Jacek Chmura zorganizował zasadzenie drzew tak, żeby utworzy inskrypcja "JPII".

Czarnecki: Polska otrzyma mniej z budżetu UE


Eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki jest zdania, że za pośrednictwem planowane reformy w budżecie Unii Europejskiej Kraj nad Wisłą może zyskać mniej środków na lata 2014-2020.

Premier: krajowy nie stać na powrót Prawa i Sprawiedliwości


"Gazeta Wyborcza": CBA jako instytucja jest potrzebne. I nie oczekujcie ode mnie deklaracji, że zostanie zlikwidowane, bo tak się nie stanie - oświadczył prezes rady ministrów Donald Tusk w rozmowie z gazetą.

Janukowycz chce rozbroić USA i Rosję


Od kilku miesięcy Amerykanie i Rosjanie nie sprostać porozumieć się terminu podpisania nowego układu o redukcji strategicznych zbrojeń nuklearnych. ruszczyzna "Kommiersant" informuje, że nowy układ może zostawać podpisany jeszcze przed 12 kwietnia, a gospodarzem wydarzenia nadzwyczaj chce być nowy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.

30 proc. Polaków nie wie, kto zabił polskich oficerów w Katyniu


Politycy i media wiele uwagi poświęcają obchodom rocznicowym. Podkreśla się ich wagę, zwłaszcza zapowiedziany udział w obchodach premiera Rosji Władimira Putina. chociaż spora ekipa Polaków, zwłaszcza wśród młodzieży, nie wie co stało się w Katyniu i kto zamordował polskich oficerów - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Newseeka".

świat mody w żałobie: Samobójstwo projektanta


rzeczywistość włoskiej mody opłakuje Alexandra McQueena, uważanego za najogromniejszy talent między stylistów młodego pokolenia. 40-letni angielski budowniczy zmarł tragicznie w czwartek w Londynie, chyba było to samobójstwo.

Co robi słoń, podczas gdy się spieszy?


kiedy grubas porusza się z dużą szybkością, to biegnie, czy idzie? - takie zagadnienie stało się przedmiotem badań międzynarodowego zespołu naukowców z Belgii, italianiec i Tajlandii. Zbadali, zmierzyli - i rozstrzygnęli: słonie zarazem i biegną, i idą.

sejm uchwalił ustawę hazardową; znane są talent L. Kaczyńskiego


Sejm przyjął algorytm ustawy o grach hazardowych.