Strażacy znaleźli zwęglone truchło


Zwęglone ciało znaleźli strażacy dogaszający płomień w Solcu Kujawskim kołowrót Bydgoszczy. Płonęła przybudówka domu mieszkalnego. Na razie nie wiadomo, kim była ofiara.

chory radiowóz i cywilny volkswagen, kwartet osoby ranne w tym dwóch policjantów - to saldo wypadku na jednym z warszawskich skrzyżowań. Wracający do zdrowia skrzydłowy reprezentacji Holandii Arjen Robben, korzystając z przerwy pomiędzy kolejnymi meczami na mundialu, co do jednego z kolegami udał się na wycieczkę. Pomarańczowi nie mogli nie zawitać na znajdującą się w pobliżu ich bazy wyspę Robben. - Nie staram się ustalić, kto jest autorem pomysłu pochówku na Wawelu. Wiem, że były już takie ustalenia z kardynałem Dziwiszem w sobotę, jak my lecieliśmy z Jarosławem Kaczyńskim do Smoleńska (w celu identyfikacji ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego - red.) - powiedział w RMF FM Adam Bielan.Mokotowska prokuratura nie wyklucza powołania nowego biegłego, który sporządziłby opinię uzupełniającą do tej wydanej w ostatnich tygodniach dzięki zespół czterech lekarzy badających Macieja Zientarskiego – dowiedział się brama tvp.info. Trwa badanie odpowiedzialnych za katastrofę prezydenckiego samolotu. Co niejaki czas obwinia się - a to załogę, a to konkretnych polityków. wprawdzie pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego i innych bliskich ofiar katastrofy podkreśla, że rodziny "chcą być obeznanym prawdę, a nie odkryć kozła ofiarnego". Zapytany o to, co jako pełnomocnika najbardziej go niepokoi w śledztwie, mec. Rafał Rogalski odpowiada: - To, że polscy prokuratorzy są w tej sprawie petentami. 19-letni Amerykanin pewny o wyższości białych został osądzony w czwartek na 10 lat więzienia za spiskowanie w 2008 roku w celu zamordowania Baracka Obamy (wówczas kandydata do fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych) i kilkudziesięciu innych czarnoskórych osób.

MON naprędce odpowiedziało na zarzuty stawiane dzięki gen. Waldemara Skrzypczaka w wywiadzie dla "Dziennika". - Żaden mundurowy nie ma prawa ingerować w świat polityki - mówił eksponent resortu Robert Rochowicz w TVN24. Dodał, że jeszcze dzisiaj odbędzie się polemika szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszka Gęgora ze Skrzypczakiem. rozkaz w tej sprawie wydał pryncypał MON Bogdan Klich.

Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji uznała ministra spraw zagranicznych przedwojennej Polski Józefa Becka za agenta niemieckiego wywiadu. Za szpiega, tym wspólnie za brytyjskiego, uznano też Stanisława Mikołajczyka, premiera rządu RP na uchodźstwie. zbadanie lądowania była lecz wciąż jedna - oświadczyła szefowa rosyjskiej Międzyregionalnej Komisji Lotniczej, Tatiana Adodina. Jednoznacznie odrzuciła w ten fortel wcześniejsze doniesienia, że prezydencki Tu-154 podchodził do zejście na ląd trzy, lub poniekąd cztery razy. W smoleńskiej katastrofie zginęło 96 osób. W czwartek do lokalny trafiła jedna z trzech czarnych skrzynek.

modny napastnik Dynama Kijów Maksim Szackich negocjował z Wisłą Kraków. Mistrzowie Polski nie zdecydowali się jednak na zatrudnienie bramkostrzelnego reprezentanta Uzbekistanu. Okazało się, że chciał on wygrywać w dużej mierze więcej, niż mógł odwzajemnić się mu klub. Po zakończeniu wszystkich przygotowań i konsultacji, poczynając od ok. 24 maja do Morąga ma po raz pierwszy przyjechać amerykańska bateria obrony powietrznej Patriot - powiedział PAP reprezentant MON Janusz Sejmej. Łódzkie getto przetrwało najdłużej w Europie, ostatni spedycja wyjechał tedy 29 sierpnia 1944 roku, gdy armia sowiecka stała po drugiej stronie Wisły 120 kilometrów od Łodzi - mówił prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki na przestrzeni uroczystości odsłonięcia w Łodzi Pomnika Polaków Ratujących Żydów.Przygotowujemy się na nadejście kolejnego głębokiego niżu, pochodzącego z całej brygady niżów, które tworzą się nad pograniczem Skandynawii i Atlantyku. W pierwszy dzień tygodnia rozpoczął się 43. tydzień Modlitw o spójność Chrześcijan. Jego hasłem przewodnim są słowa z Ewangelii św. Łukasza: "Wy jesteście tego świadkami". Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w niedzielę 25 stycznia w kościele metodystycznym w Warszawie. Do bratobójczego pojedynku dojdzie w ćwierćfinale Ligi Europejskiej. Los chciał, że z awansu do kolejnej rundy upajać się będzie jeden z dwóch zespołów hiszpańskich: Valencia lub Atletico Madryt.

szwaby przeciwko Ashton, bo zatrudnia Brytyjczyków


zwierzchniczka unijnej dyplomacji zatrudnia głównie dyplomatów ze swojego kraju. To nie podoba się Niemcom, którzy zamierzają kontrastować się rosnącym wpływom Wielkiej Brytanii w polityce zagranicznej UE. Całą sprawę opisuje "Guardian".

Niecodzienny pomysł. Więźniowie będą płacić


Od poniedziałku 1 marca więźniowie na Litwie sami będą płacili za prąd. Przewiduje to przyjęta w styczniu odmiana do kodeksu karnego.

1000 zabitych na drogach - policja podsumowała wakacje


984 zabitych i 12 771 rannych w 9699 wypadkach - tak jest saldo mijających wakacji na polskich drogach. chociaż - jak mówi milicja - było bezpieczniej niż rok temu, to statystyki w dalszym ciągu są porażające.

57 mln dol. od celebrytów. Na razie


57 mln dolarów - tyle udało się uzbierać gwiazdom na przestrzeni maratonu telewizyjnego na idea Haiti - poinformowali organizatorzy imprezy. wprawdzie nie wszystko jeszcze podliczono, w takim razie wielkość ta będzie z pewnością asertywność większa.

Kolumbia: ówczesny członek rządu prezydentem


ówczesny członek rządu obrony Juan Manuel Santos wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich w Kolumbii odnosząc zdecydowane wygrana nad Antanasem Mockusem.

Dramatyczna sytuacja na południu kraju, zalany pole krajowej "4"


kit zalała sfera cenny krajowej nr 4 przebiegający za pośrednictwem Ropczyce (Podkarpackie). Kierowcy muszą korzystać z objazdów - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek Anna Klee z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Korea Płd.: 8 osób popełniło samobójstwo


policja w Korei Południowej poinformowała w czwartek o odnalezieniu ciał ośmiu osób, które najprawdopodobniej popełniły zbiorowe samobójstwo.

Gazprom i PGNiG "wykolegują" Gudzowatego?


Zarówno Gazprom, jak i PGNiG będą miały w spółce EuRoPol Gaz po połowie udziałów - ma wynikać z porozumienia zawartego między Polską a Rosją w Moskwie. Na razie jest to umowa na szczeblu politycznym - przedstawiciele firm szczegóły zmian w akcjonariacie będą ustalać w środę.

"Koniec ery tolerancji", "śmierć Musawiemu"


Dziesiątki tysięcy zwolenników o tyle o ile irańskiego kontynuowały w środę demonstrowanie poparcia dla władz na wiecach, organizowanych w całym kraju.

Afrykański policzek w facjata Paryża


niezmiernie dbający o swoją pozycję w Afryce i kulturę francuską Paryż otrzymał policzek od niewielkiej Rwandy. Ten francuskojęzyczny kraj został przed chwilą 54 członkiem Wspólnoty Narodów, zwanej onegdaj Brytyjską.

Piechniczek: "J...ć PZPN "= "J...ć reprezentację"


Lechistan kadra jest rozbita. Tak uważa zdecydowana większa część komentatorów. I tak słabą reprezentację w meczu ze Słowacją czekają dodatkowe osłabienia - w środę nie zagra dwóch piłkarzy, którzy grali z Czechami. A później? Będzie lecz wciąż gorzej. Wiceprezes PZPN Antoni Piechniczek wcale niemniej jednak nie uważa, że coś jest nie tak. - Rodzi się normalna reprezentacja. Jest świetna aura - zapewnia w jednym z wywiadów.

Rozbił się Tu-154


Tu-154 to pasażerski samolot średniego zasięgu, produkcji radzieckiej, zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Tupolewa. Samoloty te używane uprzedni przez linie lotnicze byłego ZSRR, Bułgarii, Kuby, Rumunii, Węgier, Korei Północnej i Syrii.

Facebook blokowany za stronę o Mahomecie


Pakistan blokuje Facebooka do 31 maja. Tamtejszych muzułmanów obraziła strona "Dzień, w którym wszyscy rysują Mahometa", która zachęca użytkowników portalu do zamieszczania podobizn proroka w dniu 20 maja. A islam zakazuje przedstawiania podobizny Mahometa

Zmarł Stanisław Szwarc-Bronikowski


matuzal polskich podróżników, publicysta, filmowiec Stanisław Szwarc-Bronikowski zmarł dziś w wieku 93 lat - poinformowała towarzyszka życia zmarłego.

Pół miliona nowych domen w 2 lata


liczba domen internetowych z końcówką ".pl" utrzymywanych w rejestrze Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej osiągnęła 1,8 mln. W końcu 2008 r. było to 1,3 miliona.

Rządowy samiec alfa


Zakładanie własnym ministrom pętli na szyje i stawianie im ultimatów pachnie mi populizmem i walką o tani medialny efekt. głównie że Donald Tusk, owszem, zafundować kogoś pod ścianą potrafi, ale z wykonywaniem wyroków jest już gorzej. Dzisiejsze jadło żaby pod tytułem "dymisja Grada za stocznie", będzie dla premiera nie bufet wyzwaniem. A czegokolwiek by nie zrobił - i tak będzie źle.

podwójny tryumf Vonn i Cuche


Amerykanka Lindsey Vonn i portier Dider Cuche mogą egzystować z siebie zadowoleni. Obydwoje zwyciężyli dzisiaj turniej Pucharu Świata w zjeździe i wywalczyli Małe Kryształowe Kule.

"On ma największą wiedzę o aferze hazardowej"


Mariusz Kamiński stał się głównym przeciwnikiem Platformy Obywatelskiej. Politycy PO odkładają przesłuchanie byłego szefa CBA zanim dwoma komisjami śledczymi - komentuje "Polska The Times".

Przeciwnicy aborcji wykorzystali Hitlera


Zbrodniarz Adolf Hitler w towarzystwie rozszarpanych płodów - taki widok straszy mieszkańców Poznania i ich sumienia. Szokujące plakaty rozwiesiła Fundacja PRO-Prawo do Życia, mają przypominać, że to przywódca III Rzeszy jako dziewiczy zalegalizował w Polsce aborcję. społeczność Poznania są zniesmaczeni.

"NFZ zbawienny jak rybie ręcznik"


Internauci nie zostawiają suchej nitki na Narodowym Funduszu Zdrowia w związku z zamieszaniem wokół leczenia chorych niestandardową chemioterapią. - zrezygnować go - proponuje wielu z nich.