Nie mieli kościelnego ślubu, ksiądz ich popędził


"Polska gazeta Wrocławska": Świdniczanie szukali kapłana, który ochrzciłby im dziecko. Ich proboszcz odmówił, bo nie mają kościelnego ślubu.

- To gorzki zawód - intelektualnie i fizycznie. Ale nie tylko. Bo jadalny operator musi dysponować w sobie intuicję i czułość na świat - mówi w pierwszym dniu festiwalu autorów opanować filmowych Camerimage 2009 w Łodzi operator Ryszard Lenczewski. wykładowca łódzkiej PWSFTViT zdradza także zasadę, którą iks telefonistka próbuje oddać na swoje zdjęcia. Setki somalijskich piratów uciekło z miasta Haradheere, nad którym panowali. W niedzielę do tamtejszego portu wkroczyli rebelianci z ugrupowania Hizbul Islam. Bez walki przejęli piracki port i zamierzają przejąć kontrolę nad innymi miastami w rejonie. Z zarzutem korupcyjnym, ale bez przeciwskazań do gry w najbliższym meczu. Prokuratura nie zakazała zatrzymanemu za pośrednictwem CBA piłkarzowi Polonii Bytom, Rafałowi G., wyjścia na boisko. Kibiców zastanawia, jak nazwa rodowa zawodnika wyczyta prowadzący program w toku spotkania z Koroną Kielce.Skra i ogół jasne. Rozgrywki PlusLigi siatkarzy stają się coraz bardziej przewidywalne. Siedem kolejek za nami, w żadnej nie udało się znaleźć mocnego na Skrę Bełchatów. Mistrzowie własny w ostatniej serii spotkań pokonali Delectę Bydgoszcz 3:0. chowanie zmarłego prezydenckiej pary odbędzie się niechybnie w niedzielę - donosi "Gazeta Wyborcza". rozumie się samo przez się już, że Lech i Maria Kaczyńscy mają istnieć pochowani razem. lokalizacja pochówku ma przesiać rodzina. Uroczystości pożegnalne wszystkich ofiar katastrofy zaplanowano na sobotę, nim Grobem Nieznanego Żołnierza. Prokuratura przesłuchała w tym momencie pierwszych świadków ws. sterylizacji, jakiej została poddana Wioletta Woźna, matki małej Róży. Na pytania śledczych odpowiadali lekarze ze szpitala w Szamotułach, gdzie przeprowadzono operację. W poniedziałek ma znajdować się przesłuchana poszkodowana kobieta, która twierdzi, że nie wyraziła zgody na zabieg.

coraz w tym roku samorząd Ostrowa Wielkopolskiego przekaże Gminie Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu budowane w tej miejscowości drugie lapidarium, upamiętniające Żydów, dawnych mieszkańców miasta.

już 53 osoby świętej pamięci na Ukrainie z powodu grypy i powikłań pogrypowych - podało w niedzielę ministerstwo zdrowia w Kijowie. jednocześnie rzeczniczka Wiktora Juszczenki poinformowała, że Rzeczpospolita Polska w charakterze pierwsza udzieliła pomocy humanitarnej Ukrainie. W Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego wystawiono trumny z ciałami Marii i Lecha Kaczyńskich. uprzednio - z udziałem najbliższej rodziny - odbyła się msza święta za dusze pary prezydenckiej.

W Łodzi zakończyło się referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego. Lokale wyborcze były otwarte od godz. 6 do godz 20. Wspólna waluta europejska znalazła się w najtrudniejszej fazie w całej swojej historii - uznała kanclerz fryc Angela Merkel i podkreśliła, że dla przywrócenia zaufania do euro niezbędne jest, by Grecja zajęła się istotą swych trudności finansowych. 12 lat trwała struktura mostu pod Wołgogradem w Rosji. Kosztowała równowartośc aż pół miliarda dolarów. uciecha z otwarcia niemniej jednak nie ondulacja długo, bo most zaczął niebezpiecznie falować i wypada go było zamknąć."Gazeta Wyborcza": Podczas obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej na placu Czerwonym prezydent Lech Kaczyński zajmie eksponowane położenie na trybunie honorowej - pisze gazeta. Jak doniósł brytyjski "The Times" powołując się na bezimienny dotychczas dokument, dawny prezydent USA - George W. Bush - wiedział, że w obozie w Guantanamo są więzieni plus niewinni. Jan Rokita nie chce komentować decyzji prokuratury z niemieckiego Landshut, która wydała zarządzenie aresztowania polskiego polityka. Złapany dzięki reportera TVN24 w sali lekcyjnej, Rokita powiedział, że posłowie poprzednio kamerą jest "wbrew zasadom" szkoły.

Pszczoły awansu nie zabrały


Niecodzienne epizod podczas meczu eliminacji świata pomiędzy Meksykiem i Salwadorem. konferencja rozgrywane na słynnym stadionie Azteków na 7 minut przerwał... zbiegowisko pszczół. Nikomu nic się nie stało.

grabież współpracuje z CBA


kasa Krajowa rabunek dwa lata temu podpisała z CBA tajne umowa o "wymianie informacji" - pisze "Gazeta Wyborcza". Bankowcy, słysząc o tym, są zdziwieni. Żadna inna instytucja finansowa w Polsce, nie ma specjalnej umowy z CBA.

Podpalacz zaatakował ambasadę


Policyjna obława na ulicach Czech. Funkcjonariusze poszukują podpalacza, kto o brzasku zaatakował ambasadę Grecji w Pradze.

Poseł PiS grozi prawicowemu publicyście


- Wzywam skutkiem tego Redaktora Ziemkiewicza do samokrytyki za ten niezrozumiały przypływ na moją ulubioną partię. I do zachowania rewolucyjnej czujności w opisywaniu środowiska dziennikarskiego, a nie ciągłego atakowania PiS. Ziemkiewicz, ostrzegam Was, nie trwajcie w swoim burżuazyjnym krytykanctwie, bo skończycie jak Kuczyński czy Olejnik. ewentualnie i gorzej - jak Wołek! - pisze na swoim blogu w Onet.pl Marek Migalski.

Kraków: Wisła przerwała wały. Mosty zamknięte, trwa opuszczanie


Trwa opróżnianie ludności w rejonie ulicy Nowohuckiej w Krakowie, gdzie w nocy Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy. Mosty na Nowohuckiej i Dąbiu oraz most Dębnicki są zamknięte. Około 500 mieszkańców przygotowano do ewakuacji w gminie Szczurowa, gdzie wały przerwała pływ Uszwica.

Brytyjski "Times" o agencie Tomku


"The name is K. - Tomek K." - tak zaczyna się artykuł w brytyjskim dzienniku "Times", święty naszemu słynnemu agentowi CBA - Tomaszowi.

Europa ratuje Grecję. Ale przede wszystkim siebie


Grecja przypuszczalnie rozliczać na pomocnik Unii Europejskiej. Sama musi niemniej jednak przeprowadzić ciąg wymagań postawionych za pomocą Wspólnotę. W rozpoczynającym się w czwartek unijnym szczycie problemy Grecji ówczesny głównym tematem dnia. Zwłaszcza, że jej finansowa uchybienie być może mocno odbić się na całej Europie.

Wstrząsająca rozpatrywanie CBA ws. ustawy; piękny "punkt 15."


"Polska" dotarła do dokumentu, z którego wynika, że ministerium Skarbu Państwa sugerowało w projekcie ustawy hazardowej uwzględnienie wniosków Totalizatora.

Rostowki: przypuszczalnie budżet znowelizujemy


Minister finansów Jacek Rostowski nie wykluczył we wtorek nowelizacji budżetu w związku z powodzią, ale krytykując apel PiS w tej sprawie zastrzegł, że wypisz wymaluj proces trwa co w żadnym razie miesiąc i priorytetem w przybliżeniu jest niesienie pomocy z nowej rezerwy budżetowej.

"Polska powinna być z siebie dumna"


- Nie jest zaskoczeniem to, że ubiegły rok Rzeczpospolita Polska zakończyła ze wzrostem PKB jako bezprzykładny kraj Unii Europejskiej. Powinniście być z tego dumni - chwalił w Warszawie szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn. Według niego nasza sytuacja poprawiła się m.in. na skutek przyznania dostępu do elastycznej linii kredytowej MFW.

B. urzędnik odpowie za masturbację w internecie


Były kontroler ONZ, Scott Ritter, został aresztant w Pennsylvanii. Usłyszał nieco zarzutów, w tym m.in. związane z prowadzeniem niemoralnych rozmów z wykorzystaniem net z osobą, którą uważał za 15-letnią dziewczynę - informuje serwis Foxnews.com.

Czuma pozostaje szefem komisji śledczej ds. nacisków


Andrzej Czuma (PO) pozostanie szefem komisji śledczej ds. nacisków. podczas posiedzenia komisji konkluzja Krzysztofa Matyjaszczyka (Lewica) o jego zniesienie nie uzyskał większości.

Tajemnicze znalezisko pod milicyjnym gazikiem


pokątny przedmiot, który znaleziono w Moskwie pod milicyjnym gazikiem GAZ-el (zwanym popularnie "Gazelą"), wywieziono w specjalnym kontenerze, by go zbadać - podała przedstawicielstwo ITAR-TASS powołując się źródło w organach ścigania.

Zadyszka na półmetku


Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", w piątek Donald Tusk spotkał się z szefem klubu Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną.

mocarny wstrząs w kopalni "Rydułtowy-Anna"


Pięciu górników zostało dziś rannych wskutek porannego wstrząsu w kopalni "Rydułtowy-Anna" w Rydułtowach - poinformował rzecznik Kompanii Węglowej, do której wypada kopalnia, Zbigniew Madej.

Kto ma wynagradzać za pomocnik powodzianom?


Polacy nie do końca mają świadomość, że pieniądze państwowe, to te, które sami wpłacają w postaci podatków. podczas gdy to sobie uświadamiają - mniej bogato są skłonni rozdawać je np. na asystent dla powodzian - wynika z sondażu przeprowadzonego na nakaz "Rzeczpospolitej".

Niedotrzymana obietnica Tuska - "tak się nie stało, to nadzwyczaj źle"


- rezygnacja Aleksandra Grada powinna była odbyć się już ongi – powiedział Grzegorz Napieralski, komentując działania ministra skarbu mające na celu pozyskanie inwestora dla polskich stoczni.

Były piłkarz kupił dworzec pod Krakowem


"Dziennik Polski": Marek Koźmiński, były piłkarz, przejmuje dawny dworzec autobusowy w Myślenicach. cena transakcji, według nieoficjalnych informacji, to około 2,5 - 3 mln zł - dowiedział się dziennik.

Porywacze zwolnili pięciolatka


Uprowadzenie pięcioletniego Brytyjczyka Sahila Saeeda w Pakistanie przez coś koło tego dwa tygodnie elektryzowało media na Wyspach. We wtorek rodzina chłopca poinformowała, że Saeed został dzięki porywaczy zwolniony.

USA: opinia odrzucił oskarżenia przy ochroniarzy z Blackwater


jankeski sędzia Ricardo Urbina odrzucił w czwartek wszystkie zarzuty przy pięciu pracowników firmy Blackwater, wynajętej przy użyciu jankeski ranga do pilnowania niektórych obiektów w Iraku, oskarżonych o zabicie 14 irackich cywilów. Jego zdaniem amerykański szczebel naruszył ich konstytucyjne prawa.