Sikorski odparował szlag "faworyta Putina"


mianowany przez Kreml prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow oświadczył w środę, że jeśli czeczeńskim uchodźcom w Polsce nie stworzono - jak to określił - ludzkich warunków do życia, to nie dodaje to Polsce i jej władzom splendoru. Na słowa Kadyrowa pośpiesznie zareagował stary polskiego MSZ, który stwierdził, że jeśli w Czeczenii były rządy demokratyczne, to w Polsce nie byłoby tylu uchodźców.

Marcin Gortat jest jednym z pięciu koszykarzy, którzy według fachowego portalu espn.com będą aktywizować największe zapęd klubów w nadchodzącym okresie transferowym ligi NBA. Zimowa karuzela transferowa rusza 15 grudnia, a barwy może odmienić co więcej 72 graczy. - Prokuratura przekazała pełnomocnikowi wiceszefa ABW Jacka Mąki negocjacje mecenasa Romana Giertycha z jego klientem Wojciechem Sumlińskim - powiedział dotychczasowy minister edukacji w TVN24. Mecenas zapowiedział złożenie zawiadomienia w tej sprawie. Edmund Klich, prezes Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, wie kim była piąta osoba, która była w kokpicie abstrahując od ścisłej załogi prezydenckiego samolotu Tu-154. - Piąta postać została natychmiast zidentyfikowana - powiedział w "Faktach po Faktach".Rosyjskie władze zarzuciły w czwartek Gruzji, że na jej terenie szkoleni są muzułmańscy rebelianci, którzy po pewnym czasie dokonują zamachów w Czeczenii oraz sąsiednich rosyjskich republikach na Kaukazie - podała filia RIA-Nowosti. Wawel w charakterze położenie pochówku prezydenta Lecha Kaczyńskiego daje gwarancję, że prawda o historii, o patriotyzmie, o wartościach będzie ondulacja - powiedział proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki. Czterech domniemanych rebeliantów zginęło w strzelaninie z policją w Dagestanie, we wschodniej części Kaukazu - poinformowała rosyjska agencja prasowa agencja Interfax.

wzdłuż wcześniejszych doniesień rosyjskich agencji, w miejscu katastrofy prezydenckiego TU-154M nie znaleziono jeszcze wszystkich ciał ofiar. - Do tej pory udało się odkopać 87 z 96 ciał ze szczątków samolotu - poinformował Prokurator ogólny Andrzej Seremet. Dziewięć ciał, których nie odnaleziono, mają się odnajdować pod wrakiem maszyny. Seremt powiadomił ponadto o znalezieniu trzeciej czarnej skrzynki. dwa zabezpieczone uprzednio - w tym momencie odczytano. Trwa przesłuchanie dwóch rosyjskich kontrolerów lotu z lotniska w Smoleńsku.

Zdjęcie Lecha Wałęsy z ceremonii odsłonięcia pomnika Wrota Wolności w Kobylanach, autorstwa fotoreportera PAP Tomasza Gzella, zdobyło Grand Prix w konkursie "Prasowe zdjęcie roku". Organizatorem konkursu jest Klub Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Premier płakał, gdy się dowiedział o katastrofie prezydenckiego samolotu - przyznał boss MSZ Radosław Sikorski. szef rzędu Donald Tusk zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów.

Czyżby Polacy mieli raz za razem silniejszą pozycję w Wielkiej Brytanii? Piekarnia w Acton została oskarżona o dyskryminację Brytyjczyków. całokształt za pomocą to, że filia pośrednictwa pracy zamieściła ogłoszenie, w którym od kandydatów wymagała znajomości języka polskiego. O całej sprawie pisze "Daily Telegraph". Japońska przeciwdziałanie pokonała rządzących nieprzerwanie od w pewnym sensie pół wieku konserwatystów z Partii Liberalno-Demokratycznej (PLD) - wynika z opublikowanych tuż po zamknięciu lokali wyborczych sondaży exit polls. 9 marca miną trzy lata od otwarcia odnowionego stadionu Wembley w Londynie. Rocznica zbiega się z... dziesiątą natychmiast wymianą murawy. A niektórzy narzekają na postać trawy na polskich boiskach...Tomasz Sikora nie pójdzie w ślady Adama Małysza. optymalny nasz biathlonista po dwóch pudłach w 10-kilometrowym sprincie zajął 29. miejsce. konkurs storpedowały opady śniegu. Sensacyjne król metali dla Francuza Vincenta Jaya. 6 lat temu w główny punkt Gdańska zawisł kolosalny billboard, na którym początkujący doktorant zamieścił ogłoszenie o poszukiwaniu pracy. Ale to, co drzewiej wydawało się rewolucyjne, dziś prawdopodobnie istnieć niewystarczające. Poszukujący pracy akuratnie wiedzą, że zwyczajne CV to za mało. W cenie jest twórcze myślenie i wiedza, że dopóki podbije się serca pracodawców, wskazane jest wpierw podbić internet. Od dwóch lat władze Uzbekistanu ukrywają wydarzenie zarażenia wirusem HIV 147 dzieci w szpitalach w Dolinie Fergańskiej w latach 2007-2008 - informuje rosyjska przedstawicielstwo Fergana.ru. Podkreśla, że winę za zarażenie ponosi personel medyczny, w tym lekarze.

"Będą próbowali zatrzymać mnie do śmierci"


Były dyrektor rosyjskiego koncernu naftowego Jukos, Michaił Chodorkowski, liczy się z tym, że zostanie skazany na dożywocie.

Suczka konała przy torach właściciel usłyszał zarzuty


29-letni posiadacz amstafki, która z oderwaną nogą konała w pobliżu wiadukcie kolejowym w Koninie usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu mandat grzywny, ograniczenia wolności lub rok więzienia - poinformowała policja.

Będą finanse na superstudia


poziom chce wykreować fundusze projakościowy, z którego byłyby dofinansowane wzorowo prowadzone kierunki studiów na wyższych uczelniach. W 2011 roku miałoby to znajdować się 229 mln zł - pisze "Dziennik periodyk Prawna". naraz rząd zrezygnował z najbardziej kontrowersyjnych pomysłów reformy szkolnictwa wyższego.

BBN kontra ABW. "Mieli myślenie zagrożenia życia"


sekretariat Bezpieczeństwa Narodowego (BBN) przesyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). pryncypał biura Aleksander Szczygłodo napisał do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. wypadek dotyczy nieprawidłowości w Kopalni Węgla Kamiennego "Wujek".

Jeżeli twoja szkoła chce zorganizować wycieczki szkolne Warszawa to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tanie wycieczki szkolne w roku 2020. Posiadamy ogromne doświadczenie jeśli chodzi o wycieczki szkolne Warszawa i współpraca z nami to zawsze pewność udanej wycieczki. Organizujemy wycieczki szkolne Warszawa w wielu pakietach, zarówno jako wycieczki szkolne jednodniowe oraz wielodniowe.

Badania odkryły zawiłości śmierci Tutanchamona


Najsławniejszy egipski faraon Tutanchamon proszek oddzielenie podniebienia i wrodzone zniekształcenie stopy - dowodzą dwuletnie badania jego liczącej ponad 3000 lat mumii. rządzący zmarł z powodu złamania nogi i malarii, a jego rodzice byli zapewne rodzeństwem.

rozstrzygnięcie lustracyjne J. Kaczyńskiego prawdziwe


Jarosław Kaczyński złożył prawdziwe deklaracja lustracyjne; prawdopodobnie kandydować na prezydenta - orzekł Sąd Okręgowy.

Tankował za darmo na kradzionych tablicach


26-letni łodzianin tankował na stacjach benzynowych samochody, na które zakładał skradzione wcześniej tablice rejestracyjne i odjeżdżał nie płacąc za paliwo. powyżej 80 rózgi ukradł w ten sposób paliwo. Mężczyznę zatrzymała policja. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W RPA strzelali do ochroniarzy


Gumowych kul i oślepiających granatów użyli policjanci przeciwko strajkującym w Kapsztadzie ochroniarzom, którzy domagali się obiecanego im wynagrodzenia za pracę w czasie piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Siedem osób zostało zatrzymanych.

Komorowski: szczebel rozważy upublicznienie czarnych skrzynek


Gdy owszem Rosjanie przekażą nam zapisy z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu, kategoria rozważy jak najszybsze upublicznienie tego wszystkiego, co być może być ważne z punktu widzenia wyrobienia sobie opinii z wykorzystaniem każdego z obywateli, co tam się działo i dokąd może leżeć racja dramatu - zapowiedział pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski.

wielgachny ocean pokrywał Czerwoną Planetę


Amerykańscy naukowcy specjalizujący się w geologii planetarnej informują, że z najnowszych badań wynika, że w przeszłości mniej więcej jedną trzecią powierzchni Marsa pokrywał ogromny wielka woda - czytamy w serwisie nature.com.

"Emocje wzięły górę, przepraszamy"


czyżby SLD w ferworze walki o władzę zapomniało, że powinno być partią szczególnie wrażliwą na problemy społeczne? Jeden z polityków Sojuszu szydził z chorych z zespołem Downa. dziś przeprasza. Przeprasza też lider Sojuszu - Emocje wzięły górę, przepraszamy - tłumaczył Grzegorz Napieralski. To "szok", "skandal", "hańba" - na prof. Iwińskim suchej nitki nie pozostawili nasi internauci.

nowy stary CBA pogrąży Mariusza Kamińskiego?


dziewiczy zwierzchnik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik wyda rzeszowskim prokuratorom dokumenty, których nie chciał przekazać Mariusz Kamiński - informuje RMF FM.

Wielka najście NATO. "I etap to sukces"


Trwająca pozostały dzień wielka uderzenie wojsk NATO w Afganistanie spowolniła. Na swojej drodze żołnierze koalicji napotykają na miny i kanonada snajperów. W operacji, której celem jest wyparcie talibów z ich ostatniego bastionu w rejonie miasta Mardżeh, w prowincji Helmand zginęło obecnie pięciu żołnierzy i ponad 27 talibskich bojowników

Rosyjski defensywa wraca na Krym


Oficerowie rosyjskiego kontrwywiadu, którzy na pragnienie poprzednich władz w Kijowie opuścili Ukrainę w grudniu 2009 roku, znowu będą mogli działać w tym kraju - informuje memoriał "Kommiersant-Ukraina".

Wykoleił się pociąg z samochodami


zdemoralizowany ciągota i cała krocie zniszczonych samochodów - w Austrii doszło do kolejowej katastrofy. W wypadku na szczęście jedynie nieznacznie ucierpiał maszynista.

Za tydzień rozległy start kampanii


22 maja o godz. 14 na pl. Teatralnym w Warszawie - to tego dnia swoją kampanię prezydencką ma rozpocząć zwierzchnik PiS Jarosław Kaczyński. Ogłosił to w sobotę na Twitterze spin doktor PiS Adam Bielan.

Krzyże zostaną w klasach


Mimo orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, wedle którego krzyże w szkołach to wykroczenie "wolności religijnej uczniów", prezes rady ministrów Włoch Silvio Berlusconi nie zamierza dysponować zdjęcia krzyży.

Dzieci chcą słodyczy. To z wykorzystaniem reklamy


Batoniki, czekoladki, żelki, cukierki... Ach, jak słodko. pewnie większości z nas "ślinka cieknie" patrząc na reklamy słodyczy. Najgorzej, że najbardziej "słodkie reklamy" działają na dzieci. wedle wyliczeń portalu handel-net.pl, aż 70 procent dzieci ulega reklamom słodyczy i przekąsek.

Przeszczepiono zarażone rakiem płuca palacza


31-letniemu weteranowi wojny w Iraku Matthew Millingtonowi przeszczepiono zarażone rakiem płuca, które na potrzeby transplantacji zapisał szpitalowi przedtem śmiercią nałogowy palacz - donoszą w niedzielę brytyjskie media.

Realne ryzyko powodziowe


bez ustanku utrzymuje się ryzyko powodziowe na Wiśle i Bugu. Wojewoda mazowiecki przyznaje, że w niektórych miejscach groźba powodzią jest realne.