Bogów odnaleźli w rowie


Osiem skradzionych, zabytkowych rzeźb wrocławscy policjanci odnaleźli w przydrożnym rowie w powiecie Oławskim. XVIII-wieczne dzieła saksońskiej sztuki barokowej, przedstawiające mitycznych bogów greckich natomiast wazony z kwiatami, zostały w maju skradzione z wrocławskiego zakładu renowacji zabytków. pies z kulawą nogą w tej sprawie nie został jeszcze zatrzymany.

Dwóch chłopców, sześcio i ośmiolatek, trafili do szpitala w Koszalinie po pogryzieniu za pośrednictwem owczarka. Dzieci najprawdopodobniej weszły do kojca, gdzie wóz policyjny zajmowała się szczeniętami, wynika ze wstępnych ustaleń policji. 22 lata przykute łańcuchem, bez łóżka, bez fachowej opieki. Tak potraktował swoje dwie córki 70-letni dziś Albańczyk. Twierdzi, że nie dawał sobie rady z chorymi psychicznie i agresywnymi kobietami. Konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pęcznieje z każdą chwilą. Jest bardzo prawdopodobne, że orkiestra po raz kolejny pobije osobisty rekord. wnet po północy uzbierała natychmiast blisko 36 milionów złotych.Deflacja w Japonii nie ustępuje. Ceny konsumpcyjne - po wyłączeniu cen żywności - spadły tam w styczniu o 1,3 procent rok dok do roku i był to obecnie jedenasty z rzędu łysek na minusie. Według analityków, prawdopodobnie to przekonać bank Japonii do wpompowania dodatkowych pieniędzy w gospodarkę. Takie naciski na bank wywiera szczebel w Tokio. 37 rannych, w tym 18 policjantów - taki jest bilans gwałtownych zamieszek w miasteczku Rosario, w Kalabrii na południu Włoch, gdzie trwają starcia między setkami imigrantów z krajów Trzeciego Świata a miejscową ludnością. co chwila liczniejsze siły policyjne starają się opanować cały chaos i zamieszki. Przeznaczone w tegorocznym czeskim budżecie środki na wypłatę emerytur wyczerpią się w tym momencie jesienią - poinformował w środowym wydaniu dziennik "Lidove Noviny", cytując ministra finansów Eduarda Janotę.

Nie ruszyła jeszcze batalia pomiędzy Januszem Kaczmarkiem i Jerzym Engelkingiem, a w komisji ds. nacisków nuże zrobiło się gorąco. Poszło o laptopa, którego przyniósł ze sobą dawny zastępca prokuratora generalnego. - powinien go dać - stwierdził wcześniejszy prezes MSWiA. Eksperci byli podzieleni.

Swoją działanie rozpoczyna w środę Narodowa grupa Rozwoju, powołana niedaleko prezydencie Lechu Kaczyńskim. Ma edytować rozwiązania prowadzące do stabilnego rozwoju kraju. Będzie wyliczać 44 ekspertów z dziedziny ekonomii, socjologii, demografii i finansów publicznych. Prezydent zapewnia: to nie jest element kampanii wyborczej. QInvest z Kataru chce inwestować w stocznie. I to wspólnie z holenderskim bankiem Fortis. Obydwie instytucje założyły nieoceniony 200 milionów dolarów fundusz, jaki w ciągu najbliższych 18 miesięcy będzie skupował tanie aktywa stoczni i czekał na ewolucja ich wartości.

coraz w sobotę Benedykt XVI podpisze nakaz o heroiczności cnót Jana Pawła II - podała włoska agencja Ansa. Tym samym zakończy się krytyczny następstwo procesu beatyfikacyjnego papieża. uraza podkreśliła, że Watykan nie zdementował ani nie potwierdził tych wiadomości. Pięć lat temu buda w Biesłanie była na ustach całego świata. W nieudanym krwawym szturmie na zajętą przy użyciu terrorystów szkołę zginęły co bynajmniej 334 osoby, w tym nad 150 dzieci. Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w środę w mocy wyrok skazujący na grzywnę łódzką emerytkę oskarżoną o narażenie Skarbu Państwa na stratę (łącznie z odsetkami) sześciu groszy. pani ma zapłacić 130 złotych grzywny i 170 zł kosztów procesu.aczkolwiek w skali całego kraju efekt Bronisława Komorowskiego nieco Platformę rozczarował, to przynajmniej wśród więźniów marszałek nie pył konkurencji. Zagłosowało na niego trzy czwarte osadzonych w pewnej mierze 100 tysięcy dzieci wychowuje się w Polsce prócz rodziną: w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. To o mniej więcej 10 proc. więcej aniżeli w 2004 roku - akcentuje "Rzeczpospolita", powołując się na dane z Ministerstwa Pracy. Kancelarie premiera, prezydenta, BBN i inne urzędy są odcięte od części raportów ambasad. Powód? resort Spraw Zagranicznych od kilku miesięcy nie przekazuje z wyjątkiem resort zaszyfrowanych depesz - pisze "Rzeczpospolita".

PO i PSL otwierają drogę z dwóch stron


Zbliżają się wybory samorządowe i rozmyślnie się zademonstrować z jak najlepszej strony mazowieccy samorządowcy solennie otwierają kolejne inwestycje. Przoduje w tym marszałek województwa Adam Struzik z PSL, ale pod jego absencja z okazji postanowił posłużyć się jego zastępca, Stefan Kotlewski z PO - historię opisuje poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza".

Nowe wieści ws. szpiega KGB; rozłamowcy ZPB są rozgrywani


"Gazeta Wyborcza": Olga Sołomenik, podejrzewana o szpiegostwo i zwerbowanie funkcjonariusza ABW, należy do lojalnego wobec reżimu Łukaszenki Związku Polaków na Białorusi.

Bartoszewski, Mazowiecki, Wałęsa - wesprą marszałka


Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Władysław Bartoszewski wejdą w drużyna komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego - poinformował w środę w radiowej "Trójce" Sławomir Nowak, szef sztabu wyborczego kandydata PO.

Dlaczego nie Lechistan prowadzi to śledztwo?


Radom 2009, dwóch białoruskich lotników SU-27 ginie w katastrofie lotniczej. Gospodarzem śledztwa w sprawie katastrofy jest Polska. wtedy było tak, jak po niedawnej w tragedii pod Smoleńskiem - dochodzenie prowadził kraj, w którym doszło do wypadku.

Rosjanie protestują: pięć minut dla Polaka w Berlinie to za dużo


orędownik Rosji obok NATO Dmitrij Rogozin skrytykował w środę władze Niemiec za faworyzowanie b. prezydenta lokalny Lecha Wałęsy w trakcie poniedziałkowych obchodów 20. rocznicy zburzenia muru berlińskiego.

"Chciał wyrównać świat. Żegnaj, bohaterze..."


Ta śmierć wstrząsnęła wszystkimi Polakami. mundurowy na urlopie, w biała barwa dzień, został zadźgany nożem z wykorzystaniem nastoletnich wyrostków. Za to, że zwrócił im uwagę. "W świecie, w którym nie ma czasu na sprawy najważniejsze, pojawia się Ktoś, kto przypomina, co to jest honor, godność i zwyczajne człowieczeństwo" - napisał o nim jeden z internautów. Policjanci, syreni gród i cała Rzeczpospolita Polska w piątek pożegnają bohatera.

"Die Welt": Odmieniony wizerunek J. Kaczyńskiego


kandydat PiS na prezydenta polski Jarosław Kaczyński prezentuje się jak działacz polityczny dbały i nadrabia w sondażach - pisze niemiecki memoriał "Die Welt". wedle gazety szok po tragedii smoleńskiej mógł okiełznać jego polityczny temperament.

gąska spędziła trzy dni pod gruzami. Żyje


Winnie ma 16 miesięcy. Ostatnie trzy dni spędziła pod gruzami zawalonego w trzęsieniu ziemi budynku. Miała szczęście, bo w pobliżu znalazła się brygada australijskiej telewizji. - Wszystko, czego potrzebowała to odrobina miejsca ażeby się wydostać i przed chwilą to zrobiła - relacjonował wybawca małej Winnie.

Lechistan już lepsza od Irlandii


Przegoniliśmy Irlandię szybciej niż obiecywał premier Donald Tusk w kampanii wyborczej - zauważa na swojej stronie internetowej "Puls Biznsu". Lechistan właśnie pożyczyła 410 mln euro w pobliżu rentowności niższej niż papiery z Zielonej Wyspy. Czyli za ich wykup zapłacimy mniej niż Irlandczycy.

Nowak: Nie ma odpowiedzi sztabu Kaczyńskiego ws. debat


zwierzchnik sztabu Bronisława Komorowskiego Sławomir Nowak powiedział, że przez cały czas nie ma odpowiedzi ze okolica sztabu Jarosława Kaczyńskiego na propozycje kandydata PO w sprawie debat przed II turą wyborów prezydenckich.

Padło wezwanie do powrotu: Donaldzie, wracaj!


"Jeśli w następnych sondażach zasygnalizowana tendencja zacznie się potwierdzać i utrwalać, Platformie nie pozostanie nic innego, jak zawołać: Donaldzie wracaj, bo możemy przegrać!!!" - komentuje najnowsze sondaże na swoim blogu w Onet.pl Eugeniusz Kłopotek.

Więcej podsłuchów aniżeli w USA


Tak jak w Stanach Zjednoczonych nie podsłuchują nigdzie - można by śmiało stwierdzić. Jak się acz okazuje, więcej zezwoleń na podsłuch obywateli niż w USA, wydaje się w Bułgarii. Tak choć twierdzi dziennik "Standard".

nieszczęście "Starej Damy", happy end "Wilków"


Juventus Turyn sięgnął dna - "Stara Dama" przegrała w Londynie z Fulham 1:4 i odpadła z Ligi Europejskiej. W innych meczach awans wywalczyły lizbońska Benfica i belgijski standard Liege, a w Bremie kibice obejrzeli aż 8 bramek. wieczorem do grona ćwierćfinalistów dołączyły jeszcze Liverpool, HSV i Atletico Madryt. W Wolfsburgu do wyłonienia lepszego konieczna była dogrywka.

Przemycał kilkadziesiąt podrobionych kart bankomatowych


W ręce małopolskich policjantów wpadł 32-letni Rumun, który puder pod ręką sobie kilkadziesiąt podrobionych kart bankomatowych. on został zatrzymany na lotnisku w krakowskich Balicach, gdzie przyleciał z Wielkiej Brytanii.

Opel na zwolnionych obrotach


12 tysięcy pracowników Opla w Niemczech przechodzi na skrócony Chronos pracy. eksponent firmy potwierdził w piątek wcześniejsze doniesienia niemieckiej prasy o ograniczeniu produkcji z powodu likwidacji marki Saab.

Z szerszeniami musisz naparzać się sam


Straż pożarna nie wyjeżdża już do każdego zgłoszenia o rojeniu się os i szerszeni. nawoływać wypada prywatne firmy. - Wyjeżdżamy owszem wówczas, gdy istnieje bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia - tłumaczą strażacy.

Litwa: Z Ostrej Bramy skradziono wota


Z Kaplicy Ostrobramskiej w Wilnie skradziono we wtorek szóstka srebrnych wotów w kształcie serc, rąk i nóg - poinformował Departament Policji stolicy Litwy. milicja wszczęła dochodzenie.

Radwańska wygrywa w deblu


Agnieszka Radwańska i Rosjanka Maria Kirilenko awansowały do ćwierćfinału turnieju Indian Wells (z pulą nagród 4,5 mln dol.). Polka i jej partnerka pokonały 6:0, 6:3 Rosjankę Wierę Duszewinę i Australijkę Anastasię Rodionovą.

Książę Karol spotka się z władzami Polski, odwiedzi Podlasie


Następca brytyjskiego tronu książę Karol z małżonką spotkają się 15 marca z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem. 16 marca książęca dubel odwiedzi Puszczę Białowieską i tatarski zabytkowy meczet w Podlaskiem - poinformowała brytyjska ambasada.

Pokutuje ze skorpionami


Trzyma skorpiony w ustach, pozwala im chodzić po swoim ciele. 38-letni Taj za pomocą długi trwanie sprzedawał te zwierzęta restauratorom. Jak tłumaczy, po latach dopadły go wyrzuty sumienia - ma do siebie żal, że krzywdził te stworzenia. Obecnie, w ramach pokuty, trzyma w domu 4600 skorpionów.